Esileht Ajaviite- ja muud jutud Natuke mööda ostud

Näitan 17 postitust - vahemik 121 kuni 137 (kokku 137 )

Teema: Natuke mööda ostud

Postitas:
Kägu

mitu korda on olnud kasutu ost kartulikoorija ja peened kosmeetilised näpitsad. koorijad on nürid nagu kelgujalased ja pintsettide otsad ei ole kohakuti või on ümarad ja ei haaku. juukseid võid tõmmata, aga kulmukarvu nendega kitkuda ei saa. kummagi asja praaksust sa pakendis ei näe, aga et teada saada, kas töötavad, tuleb pakend ära lõhkuda, sest see on see joodetud õmblustega plastik, mida lahti lõikamata sa asja kätte ei saa. ja rikutud pakendiga enam ju tagasi ei võeta.

Parim koorija on tupperware oma – selline ragulka-kujuline. Otsin ka igasuguseid kokku, vaid kratsisid kartulikoort, aga TW oma on priima.

See TW koorija on tõesti parim. Meil see olnud vist üle 15a juba.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Söögist on kõige hullem olnud Aura kõrvitsapüreesupp. See toode siis: https://www.alecoq.ee/toode/aura-vege-korvitsapureesupp/. Nii rõvedat asja pole ma veel kunagi maitsnud. See on väga magus ja vesine. Isegi need beebidele mõeldud püreed, mis on väikses klaaspurgis, on nagu gurmeetoit selle kõrval. Asi võib olla selles, et tegu veegan tootega, aga ma ei pannud seda ostes tähele.

See vist midagi nii jälki, et alla 18-aastane ei tohi isegi vaadata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Parim koorija on tupperware oma – selline ragulka-kujuline. Otsin ka igasuguseid kokku, vaid kratsisid kartulikoort, aga TW oma on priima.

Mul oli pikalt üks nimetu üliodav koorija, fikseeritud teraga. Kooris kõike nagu ime. Ilmselt sai ta mingil hetkel kogemata koos koortega minema visatud, sest ükskord teda lihtsalt enam polnud.
Ostsin oma 5 korda uue ja erineva, mitte ükski ei koorinud mitte midagi. Ei isegi kurki mitte, millel on ometi väga lihtne koor.
Lõpuks otsustasin, et see mu endine oligi ilmselt eriline eksemplar ja rohkem ei tasu enam odavaid katsetada, ostsin Fiskarsi liikuva teraga koorija. Ma ei mäleta, palju ta maksis, aga tookord tundus jube kallis. Noh, ilmselt siiski odavam kui need 5 eelmist kasutut kokku.
Aga ta töötab! Ja tõesti hästi. Ei ole TW ainus 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostsin kunagi riisikeetja (Russel & Hobbs). Miskipärast tundus, et just see on mu elust puudu. Kujutlesin, kuidas panen aga riisi ja vee sisse, löön kaane kinni ja võin unustada. Pärast võtan mõnusa koheva riisi välja. Noh, tegelikkus oli see, et kui juba 2 inimese 1 ports riisi keema panna, tõusis tärklisene vaht kaaneni ja hakkas kõigist vahedest ja kaane õhuaugust ka tärklisest vett pritsima nii, et ümbrus ujus. Müüsin maha järgmisele õnnetule. Kokkuvõttes ma ei teagi, et kas teised on ikkagi normaalsemad või peabki nii olema. Kokasaadetes küll teevad neis suuri koguseid ilma tapeeti ja ümbrust rikkumata…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Köögikombaini suhtes küsin täitsa siiralt, sest ämmal on ka sarnane üle. Napilt kasutatud, umbes 8 kilone, Vähemalt 40 osa, kõik käsitsi pesta, võtab lauapinda mälu järgi umbes 40×25 cm ja ka umbes 15-18 aastat vana. Mh?

Moulinexi köögikombaini kopsikust olen väga huvitatud. Ma kasutan ainult purustus-/lõiketera (nt küpsiste purustamiseks) ja mul on selle kopsiku külje sisse tekkinud mõra. Iga kord ootan hirmuga, et kas seekord lendab kopsik pooleks… või ootame järgmise korrani

Otsin juba ammu järelturult, et äkki keegi müüb kuskil, aga tutkit. Masina süda töötab jätkuvalt, seega ei raatsi ära ka visata, hea hunnik plastmassi.

Paarkümmend eurot oleksin valmis maksma ka. Ma kirjutan siia suure lootusega oma meiliaadressi, et kui keegi tahab mulle pakkuda: marimiim@gmail.com

Milline mudel teil on? Mul on 2 vanemat Moulinexi köögikombaini (üks neist on uus, aga ajaga on masina enda värv natuke kolletunud). Siis teaks kas tasuks ka teile kirjutada.

Moulinex Masterchief 650 paistab pildi põhjal olevat.
https://www.osta.ee/koogikombain-moulinex-masterchef-650-108875111.html

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ostsin kunagi riisikeetja (Russel & Hobbs). Miskipärast tundus, et just see on mu elust puudu. Kujutlesin, kuidas panen aga riisi ja vee sisse, löön kaane kinni ja võin unustada. Pärast võtan mõnusa koheva riisi välja. Noh, tegelikkus oli see, et kui juba 2 inimese 1 ports riisi keema panna, tõusis tärklisene vaht kaaneni ja hakkas kõigist vahedest ja kaane õhuaugust ka tärklisest vett pritsima nii, et ümbrus ujus. Müüsin maha järgmisele õnnetule. Kokkuvõttes ma ei teagi, et kas teised on ikkagi normaalsemad või peabki nii olema. Kokasaadetes küll teevad neis suuri koguseid ilma tapeeti ja ümbrust rikkumata…

Minul on aastaid kasutusel Aasiast ostetud riisikeetja (Tiger), ja ongi täpselt nii imeline – korralikult pestud riis masinasse, õige kogus vett peale, kaas kinni ja umbes tunni pärast parim riis söömiseks valmis. Vahet pole, kas basmati-, pudru-, pruun või mis iganes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ostsin suure hurraaga hakklihamasina. Selgus, et ma ei kannata üldse värske hakkliha lõhna. Põlvist võtab nõrgaks. Seega seisab.
Mul on samuti väga paljud ostud ligadi-logadi, kuigi uurin ja vaatan, mis oleks parem. Välja kukub nii nagu alati. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli pikalt üks nimetu üliodav koorija, fikseeritud teraga. Kooris kõike nagu ime. Ilmselt sai ta mingil hetkel kogemata koos koortega minema visatud, sest ükskord teda lihtsalt enam polnud.

Ostsin oma 5 korda uue ja erineva, mitte ükski ei koorinud mitte midagi. Ei isegi kurki mitte, millel on ometi väga lihtne koor.

Lõpuks otsustasin, et see mu endine oligi ilmselt eriline eksemplar ja rohkem ei tasu enam odavaid katsetada, ostsin Fiskarsi liikuva teraga koorija. Ma ei mäleta, palju ta maksis, aga tookord tundus jube kallis. Noh, ilmselt siiski odavam kui need 5 eelmist kasutut kokku.

Aga ta töötab! Ja tõesti hästi. Ei ole TW ainus 🙂

Tõenäoliselt on häid koorijaid rohkemgi, aga kuna mu tw koorija pole aastatega ära lagunenud, siis pole olnud põhjust uusi katsetada 🙂
Seepärast enda oma kiidangi 😀

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Mida imet Sa selle riisikeetjaga kyll tegid — valasid Fairyt sisse või? Mul on juba aastaid just seesama odava otsa R&H, imeline ylesleidus, keedab riisi, kruupe, tatart, läätsi, herneid, aurutab liha, kala, kana, köögivilju, mune, tõesti pane ainult asjad sisse, vajuta lylitit & mine ise jalutama. Yx isend sai kyll õnnetult otsa, sest naabrimees pidas end elektrikux väga valel hetkel, aga uue ostmine ei löönud pere eelarvesse just märgatavat auku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisan veel mõned asjad, millega viimastel aegadel olen kodus seda “natuke mööda ost” tunnet kogenud või mis meelde tulid.

Kastekann, väike, tubane, elegantne. Oli tulikallis, mingi disainivärk, kunagi Stockmannist ( 🙂 ) ostsin. Selline, millel see lont algab suhteliselt madalalt. See konkreetselt ujutab, ajab ülalt üle, kui kannus on üle poole vett. Välja pole ka visanud, hästi ilus on – roostevaba teras ja puha.

Hermeetilised lõunasöögikarbid, mis pole kuidagi hermeetilise poja lellepoja lehmapoja poolegi. Sain kingituseks. Marki ei tea, aga tugevast klaasist, ilusad. Karbil olid pildid, kuidas supp ka tagurpidi keeratud karbis käekotis võis olla ilma lisakaitseta. Sellesse ei saa makaronegi panna ilma, et nood kaane ja karbi vahelt hakkaksid välja pugema, rääkimata mingist vedelamast asjast.

Pesukuivati. Mingi Samsungi mudel oli (mulle muidu kõik samsung kipub meeldima). Ju mulle sattus mingi halb toode või ma ei osanud seda kasutada, aga jättis pesu kohutavalt haisema. Ka pärast sertifitseeritud töömehe visiiti, mille raames ta tõdes kõik korras olevaks. See läks ühele mitme koera omanikule koerte pesade kuivatamiseks. Esimese aasta saatis mulle kurbi FB sõnumeid, et koledasti pesad haisevad ja koerad aevastavad ja magavad keset kööki, mitte omas pesas. Nüüd pole enam kuulda olnud, äkki õnneks läks rikki.

Riisiluud. Mul on eluaeg olnud riisiluud terrassi või maja/korteri ukseesise pühkimiseks. Nüüd ostsin enne jõulu Selverist uue, suurema, kallima, ilusama. Pühib küll hästi, aga kohutavalt ajab ise prahti välja 🙂

Aga multiküpsetaja on mu vaieldamatu lemmik.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tulid veel mõned sellised ostud meelde.

– näoaurutaja. kunagi tudengipõlves ostsin, aga kasutasin väga harva. aastaid hiljem avastasime, et tegelikult saab seda ka köha puhul inhalaatorina kasutada, kui sinna põhjas olevasse karbikesse männikasve või islandi samblikku panna. aga suurema aja oma ligi 20a elueast seisab niisama ja kogub tolmu.

– tohutult palju mittevajalikke oste on meie majapidamisse siginenud kombinatsiooniga: meespere ei julge sobimatut toodet ümber vahetama minna + ehituspood asub kodule liiga lähedal.
eriti hull oli see periood, kui meie tänavale (ja majja) kanalisatsioon jõudis ning mu isa ja abikaasa siis kahepeale seda torustikku ühendasid. ma ei tea, mitu korda nad kahepeale selle nädala jooksul kokku ehituspoodi külastasid (ja korralikult läbimõtlemata neid torujuppe ostsid) – koguaeg oli neil mingi üleminek puudu või vale – aga lõpuks kui süsteem tööle sai, oli keldris üks terve vana tolmuimeja kastitäis neid tuttuusi torujuppe täis, mis üle jäid või valesti ostetud said. mul oli plaan see kastitäis kuhugi uuskasutuskeskusse saata, aga enne selgus, et sinna torujuppidekarpi olid keldrirotid omale pesa teinud, nii et lõpuks läks kogu see kraam keldri koristamise käigus prügikonteinerisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tohutult palju mittevajalikke oste on meie majapidamisse siginenud kombinatsiooniga: meespere ei julge sobimatut toodet ümber vahetama minna + ehituspood asub kodule liiga lähedal.

Ohjaa, meeste ostud! Meil on kombinatsioon ehituspood koduteel + liiga suur kuur + liiga lühike mälu.
3 fööni, 2 seguvisplit, 2 trimmeri heinaketast (kohe, kui uus sai ostetud ja hakati sellele head kohta otsima, kust ta alati kättesaadav oleks, tuli samast kohast ka vana ja kadunud välja 😀 ).
Torudest ja üleminekutest ei tasu rääkidagi! Kruve on kausside ja ämbrite kaupa, alul ma ikka üritasin korda luua, kenasti riiulile sättida, nüüdseks olen ammu loobunud. Kõik tutikad pakid pange ja valmis. Aga kes siis sealt neid leiab, eks… Kõik ühes kohas koos, ainult paar pakki vaja kergitada, et näha, mis allpool on. Tuleb uued osta, palju lihtsam!
Kruvikeerajad, saeketid, mõõdulindid, loodid, teibirullid, ohutuslindid, pintslid, trimmerinöörid – võin väljamüügi korraldada.
-Miks sa uue käruratta ostsid?
-No vana läks katki ju!
-Miks need ei sobinud, mis sa eelmisel suvel tagavaraks ostsid?
-Ostsin või? Kus need on?
-Käru kõrval riiulil!
-Ups…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisan veel mõned asjad, millega viimastel aegadel olen kodus seda “natuke mööda ost” tunnet kogenud või mis meelde tulid.

Kastekann, väike, tubane, elegantne. Oli tulikallis, mingi disainivärk, kunagi Stockmannist ( 🙂 ) ostsin. Selline, millel see lont algab suhteliselt madalalt. See konkreetselt ujutab, ajab ülalt üle, kui kannus on üle poole vett. Välja pole ka visanud, hästi ilus on – roostevaba teras ja puha.

Hermeetilised lõunasöögikarbid, mis pole kuidagi hermeetilise poja lellepoja lehmapoja poolegi. Sain kingituseks. Marki ei tea, aga tugevast klaasist, ilusad. Karbil olid pildid, kuidas supp ka tagurpidi keeratud karbis käekotis võis olla ilma lisakaitseta. Sellesse ei saa makaronegi panna ilma, et nood kaane ja karbi vahelt hakkaksid välja pugema, rääkimata mingist vedelamast asjast.

Pesukuivati. Mingi Samsungi mudel oli (mulle muidu kõik samsung kipub meeldima). Ju mulle sattus mingi halb toode või ma ei osanud seda kasutada, aga jättis pesu kohutavalt haisema. Ka pärast sertifitseeritud töömehe visiiti, mille raames ta tõdes kõik korras olevaks. See läks ühele mitme koera omanikule koerte pesade kuivatamiseks. Esimese aasta saatis mulle kurbi FB sõnumeid, et koledasti pesad haisevad ja koerad aevastavad ja magavad keset kööki, mitte omas pesas. Nüüd pole enam kuulda olnud, äkki õnneks läks rikki.

Riisiluud. Mul on eluaeg olnud riisiluud terrassi või maja/korteri ukseesise pühkimiseks. Nüüd ostsin enne jõulu Selverist uue, suurema, kallima, ilusama. Pühib küll hästi, aga kohutavalt ajab ise prahti välja 🙂

Aga multiküpsetaja on mu vaieldamatu lemmik.

Ostsin ka kunagi riisiluua. Tekitab ise prügi ja ajab kohutavalt aevastama. Võimatu asjandus minu jaoks. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

tohutult palju mittevajalikke oste on meie majapidamisse siginenud kombinatsiooniga: meespere ei julge sobimatut toodet ümber vahetama minna + ehituspood asub kodule liiga lähedal.

Ohjaa, meeste ostud! Meil on kombinatsioon ehituspood koduteel + liiga suur kuur + liiga lühike mälu.

3 fööni, 2 seguvisplit, 2 trimmeri heinaketast (kohe, kui uus sai ostetud ja hakati sellele head kohta otsima, kust ta alati kättesaadav oleks, tuli samast kohast ka vana ja kadunud välja 😀 ).

Torudest ja üleminekutest ei tasu rääkidagi! Kruve on kausside ja ämbrite kaupa, alul ma ikka üritasin korda luua, kenasti riiulile sättida, nüüdseks olen ammu loobunud. Kõik tutikad pakid pange ja valmis. Aga kes siis sealt neid leiab, eks… Kõik ühes kohas koos, ainult paar pakki vaja kergitada, et näha, mis allpool on. Tuleb uued osta, palju lihtsam!

Kruvikeerajad, saeketid, mõõdulindid, loodid, teibirullid, ohutuslindid, pintslid, trimmerinöörid – võin väljamüügi korraldada.

-Miks sa uue käruratta ostsid?

-No vana läks katki ju!

-Miks need ei sobinud, mis sa eelmisel suvel tagavaraks ostsid?

-Ostsin või? Kus need on?

-Käru kõrval riiulil!

-Ups…

😀 😀 😀
Loeks nagu oma elust 😀
Viimati, kui tahtsin mehelt ID-kaardi lugejat laenata, läks ta seda keldrisse otsima. Ei leidnud. Siis lõpuks taipas töötuppa vaadata. Aga üllatus-üllatus… Ka ei leidnud. 😀 Oleksime pidanud kolima täitsa uude majja, sest see tavaar, mis meil remondiga kogunes (sest vales suuruses ostetud või läks meelest, et juba oli olemas, või ostsin mitu tükki, sest nagunii läheb vaja… ). Huh…

Please wait...
Postitas:
Kägu

mitu korda on olnud kasutu ost kartulikoorija ja peened kosmeetilised näpitsad. koorijad on nürid nagu kelgujalased ja pintsettide otsad ei ole kohakuti või on ümarad ja ei haaku. juukseid võid tõmmata, aga kulmukarvu nendega kitkuda ei saa. kummagi asja praaksust sa pakendis ei näe, aga et teada saada, kas töötavad, tuleb pakend ära lõhkuda, sest see on see joodetud õmblustega plastik, mida lahti lõikamata sa asja kätte ei saa. ja rikutud pakendiga enam ju tagasi ei võeta.

see on tõesti superlux mul vist juba 10 a üks ja seesama 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on enamus elamisest kasutute ostudega täidetud. Meil on näiteks kummipaat ja tervele perele päästevestid – korra kasutatud! Mina olen mõistlik ostleja, mees aga meeletu raharaiskaja. Kui tema poodi saata siis võin arvestada, et lisaks leivale leiab ta midagi huvitavat koogiletist, juustuletist, mõne põneva maitseaine ja kohe kindlasti saab lisa meie niigi kontrolli alt väljunud majakraam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Fiskarsi suur võilillejuurija umbes 50 eur-ne, seisab kasutult, lihtsalt annaks ära. Nii palju kummardumist, mulla raputamist ja suured augud murus, et see mõttetu kolakas lihtsalt ajab nutma.
Tavalise odava metallotsikuga noalaadse pulgaga saab palju kiiremini.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 121 kuni 137 (kokku 137 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Natuke mööda ostud