Esileht Väikelaps need, kelle lapsel olnud sarlakid – mis määrati raviks?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: need, kelle lapsel olnud sarlakid – mis määrati raviks?

Mis rohtu lapsele kirjutati? Kui suur kogus ja mitu korda päevas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 18:43; 19.01 00:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli AB ( amoxicillin vms) ja 2 x päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

amoksitsilliin 250mg 3xpäevas 10 päeava. Ospamox vms oli ravimi nimi. enne kaaluti laps üle ja siis määrati doos.
Üsna kaua paranes, nädal peale ravi alustamist oli ikka veel kurk punane ja kõrva ka löönud.
ära oma rohukapist küll valikut tee, las arst ütleb kui palju ja kui kaua just sinu lapsele vaja on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps põdenud 2x sarlakeid. Esimesel korral sai vist amoxillini, teisel korral ospamoxi. Kogus on olnud erinev, vastavalt lapse kehakaalule. Kuur on kestnud mu mälu järgi ikka 10 päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ma uurin seetõttu, et mu 6aastasel lapsel on praegu ka arvatavasti sarlakid. Ja seda ilmselt teist korda (eelmisel korral olid märtsis). ‘Arvatavasti’ ja ’ilmselt’ ütlen seetõttu, et elan välismaal ning siin diagnoosi panekuks vereproovi ei tehta. Võeti kurgukülv, mis näitas streptokokki. Teised sümptomid on ka sarlakitele võrdlemisi iseloomulikud, seega pandi see diagnoos.

Mõlemal korral on haiguspilt hästi sarnane olnud. Algas kõik suure kurguvaluga, samal õhtul lisandus kõrge palavik (39 ringis), mis läks paratsetamooliga küll allapoole, aga rohu mõju kadudes tõusis taas. Kõrge palavik oli umbes 2 päeva. Siis tekkis iseloomlik peenetäpiline lööve, alguses alakõhule, siis liikus tasapisi jäsemetele ja kaelale. Lööve kadus enam-vähem kahe päeva pärast. Lapse enesetunne läks juba alates palavik kadumisest heaks.

Nahk pole koorunud kummalgi korral, ei ole ka olnud seda nn vaarikakeelt, vähemasti mitte markantsel kujul. Sel korral oli keel pisut punakas ja keskelt nagu natuke katune küll, aga ei saanud ligilähedalegi neile internetipiltidele vaarikakeelest:-) Mõlemal korral on aga kurgust ka streptokokk leitud. Paha hais on ka kurguvalu ajal suus olnud.

Siiani olen arvanud, et sarlakite põdemine annab immuunsuse, arsti sõnul võivat seda aga ka mitu korda põdeda. Samas ei ole 100 protsenti kindel ka, kas on ikka sarlakid. Või kas mõlemal korral on olnud sarlakitega tegu. Igatahes nõutu olen.

Teema tegin aga seetõttu, et segadust tekitas valvearsti poolt määratud ravimikogus. Kirjutati Penitsilliini, 400 mg. Seda kästi võtta 3 korda ööpäevas 7 päeva. Eelmisel korral kirjutati sama diagnoosiga sama rohi, kogused olid ka samad, ometi pidi laps seda võtma 10 päeva. Igalt pool netist loen ka, et sarlakite puhul peaks olema kuuri pikkus ikkagi 10 päeva. Jama ju, kui kuur pole piisav ja kasu asemel hoopis kahju teeb… Mõtlengi, et kas siis usaldada valvearsti või minna ikka oma arstilt üle küsima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 18:43; 19.01 00:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps need, kelle lapsel olnud sarlakid – mis määrati raviks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.