Esileht Pereelu ja suhted Need, kes abielus/kooselus 20+ aastat

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Need, kes abielus/kooselus 20+ aastat

Postitas:
Kägu

Tegelikult ei pea tegema muud, kui et tuleb valida endale normaalne kaaslane ja ongi korras.

Kerge öelda. Kui oleks selgeltnägija, küll oleks hea valida. Aga mõnikord inimesed muutuvad drastiliselt kas mingi haiguse või õnnetuse tagajärjel ja endisest normaalsest kaaslasest on järel ainult hale vari.

Täiesti õige – inimesed muutuvad. Ja seda üldse mitte ainult haiguse või õnnetuse tagajärjel, vaid aja jooksul täitsa igapäevase elu käigus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täiesti õige – inimesed muutuvad. Ja seda üldse mitte ainult haiguse või õnnetuse tagajärjel, vaid aja jooksul täitsa igapäevase elu käigus.

Nii ja naa. Mees, kes pole 30. eluaastaks iial ühelegi naisele (alates oma emast, õest ja klassiõdedest) “mine persse” öelnud, ei hakka seda ka hiljem iial tegema. Kui siis jah, mingi haiguse ja suurte valude tõttu. Mees, kes pole 25. eluaastaks koera jalaga löönud ega vihahoos rusikat seina lennutanud, ei muutu füüsiliselt agressiivseks ka edasises elus.

Lihtsalt naised ühest küljest ei jälgi ega kuula oma poiss-sõpru tegelikult enne, kui otsustavad koos elada. Kui kuulad ja kuuled, et kuidas siis sai sellele lõuga sõidetud või tollele peaks kere peale andma, siis tuleb omad järeldused teha. Kuulamine aga pole moes, moes on kooselu alustamine füüsilise veetluse ja seksi baasilt. Teisest inimesest enne kooselu algust millegi olulisema teadasaamist peetakse urgitsemiseks ja mõttetuks ajaraiskamiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kohe-kohe saab 20 aastat koos elatud. Petmisi pole, tülisid ikka on. Olnud raskemaid aastaid, aga enamus on olnud ilus. Ei usu, et olen selle kuidagi eriliselt ära teeninud, sest olen ise maru tore jms, puhas õnn lihtsalt.

Väljend “vastandid tõmbuvad” on minu arvates pullikaka. Jah, mingid erinevused on alati, aga üldised põhimõtted elule peavad klappima.
Meie jaoks on kõige tähtsam kodu ja pere. Alati oleme võtnud aega lastest eemal olla, lihtsalt teineteisega. Naerda peab saama! Eelistame lihtsat elu, karjääri teha ei viitsi kumbki. Kohtusime ülikoolis ja mõlemad on jäänud oma erialale tööle.

Armastame koos reisida, matkata. Alkoholi tarvitame mõlemad, aga mitte liiga tihti.
Siis on asju, mida teeme eraldi. Mees käib kalal ja teeb sporti, minule ei meeldi kumbki. Mina käin kinos ja loen raamatuid, meest ei huvita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees, kes pole 30. eluaastaks iial ühelegi naisele (alates oma emast, õest ja klassiõdedest) “mine persse” öelnud, ei hakka seda ka hiljem iial tegema. Kui siis jah, mingi haiguse ja suurte valude tõttu. Mees, kes pole 25. eluaastaks koera jalaga löönud ega vihahoos rusikat seina lennutanud, ei muutu füüsiliselt agressiivseks ka edasises elus.

Seesama mees võib 40-ndates eluaastates jooma hakata, mille tulemusena saadab pikalt oma pereliikmeid ja muutub ka füüsiliselt agressiivseks. Või leiab varem väga hoolivana tundunud mees uue armastuse, mille tulemusena on valmis oma perekonna elamisest välja viskama, keeldub lastele elatise maksmisest ega taha oma laste tegemistest enam midagi kuulda.

Haigus ja suured valud on vaid väike osa inimese muutumise põhjustest, enamasti on nendeks siiski probleemid tööl, majanduslik seis, muutused suhetes, uued tutvused jms.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

iga õhtu ei lehka ju. ja iga õhtu mina seksida ka ei taha. võib-olla seepärast joobki õlut.

Seda, kas su mees on joodik, ma öelda ei oska, aga selline jutt on küll tüüpilise kaassõltlase oma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

koos 20 aastat,3 last. Vist on vedanud. Teadaolevalt petmisi ei ole.
Meil on üks ühine hobi – ehitamine, remontimine, nokitsemine, parandamine. Selleks on meil maja ja maakodu, kogu aeg teeme midagi, planeerime, kujundame. Kui need on tehtud, võtame mõne järgmise nokitsemisprojekti. See annab meile päris palju sellist ühist koosolemise- ja rääkimise aega.
Alkoholiga on meil kokkulepe, et nädala sees ei võta keegi tilkagi. Nädalavahetusel tuleb siiski ette klaas veini või mehel õlu muidugi.
Vägivalda ei ole, kui oleks, siis ei kujutaks elu ettegi.
Hellust püüame teadlikult elus hoida – kallistame, seksime ka ikkagi nädalas mitu korda. Ei lase laiskust ja mugavust selles osas tulla, et ah, täna ei viitsi – nii et võib öelda vist jah, et tegeleme läheduse hoidmisega süstemaatiliselt. Kõlab muidugi natuke kunstlikult, et miks selliste asjadega ekstra nagu graafiku järgi tegelema peab, aga igaks juhuks, noh 🙂
Töösse püüame mitte mattuda, elame pigem ka rõõmu pärast, mitte karjääri tegemise pärast. Ühised unistused on vist ka olulised – arutame ikka päris tihti, et siis läheme sinna ja teeme toda ja vanana teeme hoopis kolmandat. See on kuidagi nagu kinnitamine, et näeme ikkagi ühist tulevikku ka edaspidi.
Aga ilmselt on nii, et ette ei ole võimalik näha. Vahel lööb välk peldikusse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või leiab varem väga hoolivana tundunud mees uue armastuse, mille tulemusena on valmis oma perekonna elamisest välja viskama, keeldub lastele elatise maksmisest ega taha oma laste tegemistest enam midagi kuulda.

Seda on mul raske uskuda. Ma pole enam eriti noor, aga mul on karjakaupa noori peresid ümber. Osad ka lahutavad.

Sa tahad väita, et väga hooliv mees, kes on ööde kaupa beebit käinud kussutamas ja sageli tema mähkmeid vahetanud, last esimesel koolipäeval kooli viinud ja lapsel vanemate päeval laagris külas käinud, lastevanemate koosolekutel käinud, lapsega pargis ja loomaaias käinud kui ema puhkust vajas…sa väidad, et plaksust saab selline isa keelduda lapsega edaspidi kohtumast ega talle elatisraha maksmast, kui armub?

No nagu ei. Ma ei tea, mida sa hooliva isa all silmas pead, aga need isad, kes tõesti on lapsest HOOLINUD enne, ei lõpeta seda ka pärast. Äkki sa räägid isadest, kes möödaminnes on korda kolm näinud, kuidas mähkmeid vahetati ega ole lapse lasteaiakasvataja ega klassijuhatajaga kunagi rääkinudki. Ja kahekesi lapsega mänguparki läheks ta ainult relva ähvardusel. Ja kutsuvad ema, kui laps peaks oksendama. Ja hoolimine väljendub selles, et teevad kolm korda päevas pai.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleme 25 aastat abielus.
Tänaseks oleme üheskoos lapsed üles kasvatanud ja abielu esimeses pooles elanud üle nii mehepoolse kõrvalehüppe kui ka minu sügava armumise teisesse.
Tänaseks on need asjad andestatud.
Kuna need üle-elamised ja üle-saamised olid meile mõlemale nii valusad, siis jäid sellised kõrvalevaatamised ka ainsateks ning rohkem midagi sellist kordunud ei ole. Ei minul ega temal.

Mina lähenen nüüd juba 50 eluaastale, abikaasa saab varsti 60. Tean ja tunnen, et armastame teineteist.
Ilmselt jääme igavesti kokku. Mina küll soovin nii ja hetkel mul pole alust arvata, et abikaasa ei sooviks.

Arvan, et me jäime peale oma kriise kokku ja tulime tervelt sellest kõigest välja puhtalt selle pärast, et me oskasime õigel ajal andestada ja andsime teineteisele uue võimaluse, kui partner seda palus.
Ma ei saa öelda, et see kogemus meid üksteisega lähedasemaks muutis või kuidagi kire uuesti või võimsamalt äratas. Ei, seda mitte. Pigem asetas see meie kooselu hoopis teisele tasandile – kaalutletud ja läbimõeldud tasandile, mille aluspõhjaks sai pimeda kire asemel pigem lapsed, turvaline elu, sõprus, mõistmine, ühine tulevik ja stabiilsus. Nii et omavahel olles kiremöllus me pead ei kaota, aga me väga tahame koos olla. Me oleme parimad sõbrad ja meie armastus on täis pigem hoolivust, ühiseid huvisid, naeru ja hoolitsust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

iga õhtu ei lehka ju. ja iga õhtu mina seksida ka ei taha. võib-olla seepärast joobki õlut.

Seda, kas su mees on joodik, ma öelda ei oska, aga selline jutt on küll tüüpilise kaassõltlase oma.

Miks see nii tundub et kaassõltlase jutt? Kas see, kui inimene püüab arvata teise käitumise põhjust teeb temast kaassõltlase. Mina küll pole kaassõltlane. Võib-olla aga ma olen rahulikum ja ükskõiksem kui teised naised selle õlletamise suhtes. Me polegi selle pärast tülitsenud, sest suur/pigem vana/ mees, ise teab mis teeb. Peaks me tülitsema või mida tegema, et mitte näida kaassõltlasena.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Koos varsti 20 aastat, abielus suurema osa sellest ajast. Me oleme parimad sõbrad, ma ei tea teist nii head vestluskaaslast. Mõtleme ühtemoodi, palju huvisid on samad. Neis huvides, mis nii samad ei ole, anname teineteisele vabaduse. Lapsed ja kodu on alati olnud kõige tähtsamad. Kui ei oleks olnud ühele või teisele poolele, siis ilmselt me ei oleks ka koos. Mulle ei meeldiks end tunda mingi kodumasinana või kõrvalejäetuna. Ilmselt on pikaajalise kooselu üks võtmesõnu see, et me mõlemad oleme alati omal moel kindlad olnud, mida tahame – turvalisust ja kindlust, kodu, lapsi. Ja et on armastus, mida väljendatakse. Ütleme seda iga päev ja kui keegi räägiks, et päriselt on niimoodi võimalik nii pika kooselu järel, sisi vist ei usuks. Õige inimene lihtsalt. Ja siis veel see ka, et (mees ka) peab oskama vabandada. Oleme tülitsenud ja mitte vähe, nooremana esmajoones, aga kunagi pole olnud, et nüüd on kõik, vabandussõnad üle huulte ei tule. Üldse rääkimine on oluline ja oma sõnadest kinnipidamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks see nii tundub et kaassõltlase jutt? Kas see, kui inimene püüab arvata teise käitumise põhjust teeb temast kaassõltlase. Mina küll pole kaassõltlane. Võib-olla aga ma olen rahulikum ja ükskõiksem kui teised naised selle õlletamise suhtes. Me polegi selle pärast tülitsenud, sest suur/pigem vana/ mees, ise teab mis teeb. Peaks me tülitsema või mida tegema, et mitte näida kaassõltlasena.

No mina ei talu õllehaisu, sina talud. Mis me omavahel siin tülitseme. Minul muutus seetõttu seks mehega vastikuks, mis ma oleks siis pidanud iga kord premeerima seksiga, kui tal alkovaba päev juhtub? Nagu Pavlovi koer.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Neid pikaajalises abielus olevaid naisi, kes kelgivad, kui õigesti nad omal ajal oskasid meest valida ja et nende mees pole kunagi petnud, ära pane tähele. Elu on loterii ja neil on selles osas õnneks läinud. Samas pole see petmine mingi maailmalõpp, kui mees kahetseb ja tahab edasi koos olla. Jah mônda aega on raske, aga kõik läheb mööda ja suhe võib veelgi paremaks minna, kui osata õppida sellest. Endal läbi tehtud ja olen ikka abielus ja nüüd vaatan sellele juba üsna ûkskõikselt tagasi. Elu tuleb vabamalt vōtta. Ja ennast pole küll mõtet süüdistada. Ei ole need truude meeste naised kuidagi ilusamad, paremad, ägedamad ega tee midagi teistmoodi kui petnud meeste naised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänan kõiki vastuste eest! Tegin teema seetõttu, et sain hiljuti teada, et abikaasa on mind petnud oma sõbrannast töökaaslasega 2 aastat. Võibolla rohkemgi, aga nii ta väitis.

Ära võta südamesse! Las palub vabandust, käige ka terapeudi juures nutmas ja koos edasi!

Siin saab edasi minna, kui
1. Te mõlemad armastate üksteist
2. Mees lõpetab kõrvalsuhte
3. Mees teab, et teist korda ei andestata.
Tööd tuleb teha, käia nõustamisel, aga see on seda väärt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin saab edasi minna, kui

1. Te mõlemad armastate üksteist

2. Mees lõpetab kõrvalsuhte

3. Mees teab, et teist korda ei andestata.

Tööd tuleb teha, käia nõustamisel, aga see on seda väärt.

Või 4. Leppida kokku avatud suhe

Ise elan praegu suhtes, kus leppisime sellise suhte kokku. Tundub, et toimib ja sobib hästi meile mõlemale. Järgmine aasta saab 20 aastat koos oldud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommunikatsioon. Suhtleme ja räägime, uskumatu relv “aga mida tema arvab” teemade raviks. Intiimsus lisaks muule ka läbi vestluse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koos 19,5 aastat, sellest 8,5 abielus, ootame oma kolmandat last. Petmisi (mulle teadaolevalt) pole olnud, vägivalda pole olnud, alkoholi kuritarvitamist ka mitte. Teeme asju nii eraldi kui koos. Retseptiks pakun: armastus, austus, arvestamine, avameelsus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii ja naa. Mees, kes pole 30. eluaastaks iial ühelegi naisele (alates oma emast, õest ja klassiõdedest) “mine persse” öelnud, ei hakka seda ka hiljem iial tegema. Kui siis jah, mingi haiguse ja suurte valude tõttu. Mees, kes pole 25. eluaastaks koera jalaga löönud ega vihahoos rusikat seina lennutanud, ei muutu füüsiliselt agressiivseks ka edasises elus.

See küll tõele ei vasta. Kui enne 30. või 25. eluaastat pole raevu vallandavaid olukordi ette tulnud, siis loomulikult pole mees seda kõike teinud. Samamoodi pole mõni abikaasat petnud enne, kui on tekkinud suhtes esimene kriis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa tahad väita, et väga hooliv mees, kes on ööde kaupa beebit käinud kussutamas ja sageli tema mähkmeid vahetanud, last esimesel koolipäeval kooli viinud ja lapsel vanemate päeval laagris külas käinud, lastevanemate koosolekutel käinud, lapsega pargis ja loomaaias käinud kui ema puhkust vajas…sa väidad, et plaksust saab selline isa keelduda lapsega edaspidi kohtumast ega talle elatisraha maksmast, kui armub?

No nagu ei. Ma ei tea, mida sa hooliva isa all silmas pead, aga need isad, kes tõesti on lapsest HOOLINUD enne, ei lõpeta seda ka pärast.

Väga naiivne oled. Tean mitut meest, kes on olnud ideaalsed isad, aga kui on leidnud uue armastuse, on asjad tasapisi muutuma hakanud. Muidugi on alguses teine jutt. Aga tasapisi jääb isa aina võõramaks. Pole enam aega panustada, eraldi elamine jätab jälje, uus pere muutub tähtsamaks, aega pole. Kui veel uus laps sünnib, siis muutub vana elu aina tähtsusetumaks. Tihtipeale teevad ka uued naised kõik, et eelmine laps enam pere ellu ei kuuluks. Alateadlikult näidatakse välja vastumeelsust, mida laps tajub. See on täitsa loomulik võitlus oma pere ja ressursside eest. Mehed on väga mõjutatavad naiste poolt, kellesse on armunud. Ma ei usuks mitme mehe totaalset muutumist, kui poleks ise seda kõrvalt näinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väljend “vastandid tõmbuvad” on minu arvates pullikaka. Jah, mingid erinevused on alati, aga üldised põhimõtted elule peavad klappima.

See on ammu selgeks vaieldud psühholoogias- suures plaanis peavad isiksused ja maailmavaatelised küsimused olema sarnased, pisiasjades erinevused ainult hoiavad virgena, sest omaenese klooniga on kah igav. Teil paistab nii olevatki- pere ja karjääri tähtsussuhe paigas, elu eesmärgid suht ühte suunda jne, kalal käimine jm on see väike erinevus, mis iseennast “minana” aitab hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui enne 30. või 25. eluaastat pole raevu vallandavaid olukordi ette tulnud, siis loomulikult pole mees seda kõike teinud.

Et on võimalik, et 30 aastane mees pole elus kunagi vihastunud? Nalja teed. Loomulikult on raevul erinevaid tasandeid, aga ma jään enda juurde. 30. eluaastaks on nähtud lapsepõlvekaklusi, on olnud solvumisi, kiusamisi, armumisi, pettumisi, närviajavaid inimesi, tülinorivaid inimesi, solvavaid inimesi. On ehk ka raskuvargaid nähtud ja tänaval kaklust ärgitatud. Mõni õpetaja koolis on ajanud jube närvi ning mingi lollakas ülikooli ajal ühikas veel enam.

Täiskasvanud mees, kes pole hoolimata kõigist juhustest oma elus kunagi kedagi löönud, ei hakka seda tegema ka hiljem. Kui ta seni on suutnud kõik need nooruspõlve seigad sõnadega lahendada, siis võid üsna kindel olla, et nii see jääb. Vanusega jääb ju igasuguseid seiklusi ja konflikte vähemaks, lihtsalt juba seepärast, et suhtlust jääb vähemaks.

Ja idiootidest naisi, kes suudavad ka püha isa endast välja viia, on ta ka kindlasti kohanud juba enne abielu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No nagu ei. Ma ei tea, mida sa hooliva isa all silmas pead, aga need isad, kes tõesti on lapsest HOOLINUD enne, ei lõpeta seda ka pärast.

Väga naiivne oled. Tean mitut meest, kes on olnud ideaalsed isad, aga kui on leidnud uue armastuse, on asjad tasapisi muutuma hakanud. Muidugi on alguses teine jutt. Aga tasapisi jääb isa aina võõramaks. Pole enam aega panustada, eraldi elamine jätab jälje, uus pere muutub tähtsamaks, aega pole. Kui veel uus laps sünnib, siis muutub vana elu aina tähtsusetumaks. Tihtipeale teevad ka uued naised kõik, et eelmine laps enam pere ellu ei kuuluks. Alateadlikult näidatakse välja vastumeelsust, mida laps tajub. See on täitsa loomulik võitlus oma pere ja ressursside eest. Mehed on väga mõjutatavad naiste poolt, kellesse on armunud. Ma ei usuks mitme mehe totaalset muutumist, kui poleks ise seda kõrvalt näinud.

Nojah, ju sul siis selline suhtlusringkond. Nagu ma omas postituses enda kohta ütlesin, siis mul on ümberringi väga palju nooremaid paare (ise saan kohe 60), kellest ka osad on lahutanud ja lahutavad. Tuleneb see sellest, et meil mehega on juba 7 last (6 abielus), üks meie lapselapski on abielus, lisaks on mehel 4 õde venda, kellel on kamba peale 11 last, kes on kõik nooored pereinimesed. Minul on 2 venda, kellel on 5 last, kes on noored pereinimesed. Kõik umbes vanuses 22-38.

On olnud lahkuminekuid, lahutusi, uuesti abiellumisi.

Nendes lahutatud peredes on probleeme, aga kindlasti mitte seoses lastega ega elatisrahadega. Pigem eluasemetega, sõprade jagamisega, ühiste frmade jagamisega jne. Kuna me suhtleme kõik väga tihedalt, siis ma julgen seda väita. Mehed, kes on tõesti algusest peale olnud väga lapsest vaimustuses ja täitnud oma lapsevanemakohustusi, pole ükski armastust lapse vastu minetanud pärast uut armumist 🙂 Mehed, kelle jaoks imikuga jandamine on ainult naise kohus, kes ei ole kunagi oma last isegi riidesse pannud ja kellel üksi lapsevankriga parki minemine toimuks ainult püssiähvardusel – no need muidugi ujuvad minema, neil ennegi juba kama.

Sellist isa, kes tõesti on olnud lapse vanem, ISA, tugi ja sõber 4-5-6-7 aastat ning siis laksust äkki enam oma last ei armastaks, pole minu silmad veel näinud. Pigem kuulen ma nö uute naiste nurinat, et mees veedab liiga palju aega lapsega ja “kulutab”, “raiskab” lapsele raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellist isa, kes tõesti on olnud lapse vanem, ISA, tugi ja sõber 4-5-6-7 aastat ning siis laksust äkki enam oma last ei armastaks, pole minu silmad veel näinud. Pigem kuulen ma nö uute naiste nurinat, et mees veedab liiga palju aega lapsega ja “kulutab”, “raiskab” lapsele raha.

Jaa, kui sina pole näinud, pole olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jaa, kui sina pole näinud, pole olemas.

Mina pole kuskil postituses väitnud, et pole olemas. Ma olen otse ja väga selgelt öelnud, et

pole minu silmad veel näinud

ja olen väitnud ka

Ma ei tea, mida sa hooliva isa all silmas pead, aga need isad, kes tõesti on lapsest HOOLINUD enne, ei lõpeta seda ka pärast.

Ja lihtsalt küsisin Käolt, et kas ta väidab, et

Ja sain üldjoontes vastuse kägudelt, et jah, saab küll isa, kes on aastaid olnud hooliv ja hoolitsev isa oma lapsele, temaga palju tegelenud ja aega veetnud, laksust lõpetada lapsega sagedase kohtumise ja loobuda seda last edaspidi armastamast, vähemalt seda välja näitamast. Nii väidate teie, need on teie kogemused.

Kuna mina küsisin ja teie viisakate inimestena vastasite, siis ma võtan need vastused teadmiseks, tänan teid minu küsimustele vastamast ja tänan taevast, et elu mind on sellistest inimestest kõrvale hoidnud, kes äkki 40. eluaastal hakkavad naisi peksma (ilma vähimagi märgita agressioonile varem) või lihtsalt sõrmenipsu kiirusel muutuvad HOOLIVAST isast last eemale tõukavaks tolguseks.

Õpin kuni elan, aitäh teile oma kogemusi jagamast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

või lihtsalt sõrmenipsu kiirusel muutuvad HOOLIVAST isast last eemale tõukavaks tolguseks.

Äkki loed hoolikamalt. Sõrmenipsu ja tolguse panid ikka ise juurde. Muidugi ei toimu eemaldumine üleöö, vaid eraldi elades toimub järk-järguline võõraks jäämine. Seda juhtub päris tihti, pigem võiks öelda, et nii ajapikku lähebki. Tuleb peale uus elu ja vana elu jääb tahaplaanile. Kui ka uus naine tahaks pigem, et mees vana perekonna üldse ära unustaks (ka ise ütlesid, et seda oled isegi sina näinud, et uus naine viriseb, et mees liiga palju eelmisest perekonnast pärit lastele aega ja raha kulutab), siis pole sugugi haruldane, et nii lõpuks lähebki. Tulevad uued lapsed peale, vanad ju kasvavad suuremaks ka ja mõne aasta pärast polegi enam mingit isa ega lapse suhet. Ja kui suhet pole, võidakse arvata, et milleks oma rahagi kulutada ja nii ta läheb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki loed hoolikamalt. Sõrmenipsu ja tolguse panid ikka ise juurde.

No ma alustasin sellest. Äkki loed hoolikamalt? Minu küsimus oli ju selle kohta, kas see saab toimuda plaksust.

Kui teie seepeale vastate mingile omas peas väljamõeldud küsimusele (kas see saab juhtuda pika aja jooksul), siis mida mina teha saan? 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui teie seepeale vastate mingile omas peas väljamõeldud küsimusele (kas see saab juhtuda pika aja jooksul), siis mida mina teha saan? 🙂

Vana inimene ja kukub keerutama nagu Savisaar. Pikk või lühike aeg (mille kohta on ka inimestel erinevad definitsioonid) ei puutu asjasse, jutt oli sellest, kas inimesed võivad totaalselt muutuda. Võivad jah, oli vastus. Lisaks oli meil siin esialgne jutt üldse 20+ aastat abielust, mis vist viitab selgelt, mida me räägime siin üldse. Need sinu õigustused nüüd, et sina rääkisid PLAKSUST, VÄLGUKIIRUSEL muutumisest vms asjast on puhas demagoogia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vana inimene ja kukub keerutama nagu Savisaar. Pikk või lühike aeg (mille kohta on ka inimestel erinevad definitsioonid) ei puutu asjasse, jutt oli sellest, kas inimesed võivad totaalselt muutuda. Võivad jah, oli vastus. Lisaks oli meil siin esialgne jutt üldse 20+ aastat abielust, mis vist viitab selgelt, mida me räägime siin üldse. Need sinu õigustused nüüd, et sina rääkisid PLAKSUST, VÄLGUKIIRUSEL muutumisest vms asjast on puhas demagoogia.

Muidugi võivad muutuda. Mina küsisin, kas inimesed võivad plaksust muutuda.

Ära hakka demagoogitsema ja keerutama. Vasta, kui tahad – kas võivad plaksust muutuda või ei? Kirjutan veelkord ja hästi aeglaselt: siin väideti, et mehed võivad muutuda nii, et senisest hoolivast isast võib saada lapse suhtes hoolimatu tüüp. Mina küsisin, kas te arvate, et see võib juhtuda äkki. Ma ei vaidle kellegagi, lihtsalt küsin ja avaldan oma arvamust. Mina pole kogenud, et selline lapsesse suhtumise muutus võiks tekkida äkki.

Defineerigem siis “plaksust”. Eile käis lapsega kinos, täna viis lapse 1. klassi, homme armub ja nädal hiljem kolib välja, veel nädal hiljem keeldub elatisraha maksmast ja ütleb, et ei viitsi last koolist ära tuua? On võimalik või ei? Mh? Mina julgen öelda, et pole sellist asja kohanud. Aga sina?

Sellega, et mees võib muutuda 25 aastaga reipast noormehest vanaldaseks last eiravaks joodkuks…kes siin selle üle vaielnud on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Defineerigem siis “plaksust”. Eile käis lapsega kinos, täna viis lapse 1. klassi, homme armub ja nädal hiljem kolib välja, veel nädal hiljem keeldub elatisraha maksmast ja ütleb, et ei viitsi last koolist ära tuua? On võimalik või ei? Mh? Mina julgen öelda, et pole sellist asja kohanud. Aga sina?

Ja kuidas see tulemust muudab, kas sama asi juhtub nädalaga või mõne kuu või mõne aastaga? Tulemus on sama: hooliv isa ei tee lapsest pärast uue armastuse leidmist väljagi. Laps ei kasva suureks nädalaga või mõne kuuga, teda mõjutab muutus ikka, kas see juhtub kahe päeva või kahe aastaga. Kui aasta pärast minemakolimist isa ütleb, et enam pole aega last koolist ära tuua ja elatiseks ka raha ei jää, kuidas see asja muudab. Mille üle sa vaidled üldse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tülitseme iga päev, aga armastan oma abikaasat ning lahku minna ei kavatse.
Siiski teistkordsel ma sellist valikut ei teeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sarnased väärtushinnangud (kui need erinevad, siis pikka pidu pole). Ei ole alkoholi ja vägivalda. Anname üksteisele ruumi. Oleme ka võrdsed nii hariduse kui sissetuleku koha pealt, seega ei sõltu ka üksteisest.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Esileht Pereelu ja suhted Need, kes abielus/kooselus 20+ aastat