Esileht Ilu ja tervis Neeluvähk…kas kellelgi on kogemusi?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Neeluvähk…kas kellelgi on kogemusi?

Postitas:

Mul on nii suur mure, et lihtsalt pean seda jagama. Mehel avastati neelust allpool kasvaja ja kaelal ühel pool on lümfisõlm hästi suur. Võeti proovitükid, aga konsiilium on alles detsembris. Selle ajaga see haigus ju aina süveneb. Hääl on tal ka muutunud, ütleb et väga valjusti ei saa rääkida enam. LOR arst ütles, et ta ei usu et opereeritakse. Miks ta niiviisi ütles, mees ei tea. Kas see tähendab, et haigus on juba nii kaugel, et pole võimalik opereerida või ehk jällegi saab kasvajast ainult kiiritusega jagu. Kompuuter siirdeid ei näidanud õnneks. Kas kellelgi on sarnase asjaga kogemusi? Kui suur on tervenemise lootus? Mees ei taha, et sellest kellelegi räägin, aga see mure ei mahu mu sisse lihtsalt ära enam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 17:01; 17.10 21:45; 18.10 16:52; 24.10 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad, et vähk. Ehk on lihtsalt kasvaja ja kuna saadeti alles proovitükid, siis tehakse ju alles kindlaks kas hea- või halvaloomuline. Ja kui siirdeid ei ole, siis ei saa ka kaugele arenenud olla. Kas arst ja patsient ikka suhtlevad nii, et patsient aru saaks mis tal viga on või mis plaanis on? Küsige arstilt üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst suunas LOR-i vastuvõtule kuna mees kaebas, et kurk on pikemat aega haige olnud ja neelamine on häiritud. Kurguarst võttiski proovitüki ja saatis kompuutrisse. Proovi vastuse saab järgmisel kolmapäeval. Ravi alustamise ja raviviisi pidavatki konsiilium otsustama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 17:01; 17.10 21:45; 18.10 16:52; 24.10 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst suunas LOR-i vastuvõtule kuna mees kaebas, et kurk on pikemat aega haige olnud ja neelamine on häiritud. Kurguarst võttiski proovitüki ja saatis kompuutrisse. Proovi vastuse saab järgmisel kolmapäeval. Ravi alustamise ja raviviisi pidavatki konsiilium otsustama.

Mis konsiilium, kui proovitüki vastus alles tulemata. Kasvaja ei pruugi sugugi veel vähki tähendada.
Kui on ilmselge, et kasvaja on pahaloomuline, siis tõesti konsiilium otsustab, milline ravimeetod on parim. Kui on healoomuline, siis otsustab lõikuse vajalikkuse või mittevajalikkuse pea- ja kaelakirurg.

Mu onul diagnoositi eelmisel aastal kõrivähk IV staadiumis. Tema puhul otsustas konsiilium, et ravi ei tehta (operatsioon oli võimatu ja kiiritus-keemia kasutud). Asi oli liiga kaugele arenenud. Aprillis diagnoositi ja juuli algul oli ta läinud. Elas need kuud trahheasse paigaldatud toruga, kuna kasvaja surus hingetorule.

Loodan, et ei ehmatanud teemaalgatajat. Loodetavasti on tegemist healoomulise kasvajaga. Ning kui juhtubki olema pahaloomuline, siis varajase avastamise korral on ravivõimalused ja tulemused head.
https://www.kliinik.ee/haiguste_abc/korivahk/id-877

PS. Minul on sel suvel võetud opiga kurgust proovitükk biopsiaks. Sain vastuseks vähieelne seisund (CIN1), pahaloomulisus puudub. Tegemist on parakeratoosiga ehk koe liigsarvestumisega. Onkoarst ütles, et seda ei lõika ja ravi ei vaja. Mul on üks kurgupool muutunud valgeks (seal on rebiv tunne, mis ulatub üle kaela lõua alla, nagu oleks kõõlus pinges või lihas krampis), põhjust ei tea. Hääl on kohati kähe ja neelamine ebamugav (tingitud limaskestade kuivamisest), kurgualused lümfisõlmed kombates tunda. Arst ütles, et pean sellega elama ja polegi midagi teha, kuid limaskestad on üldjuhul head taastujad, võib ise korda minna. Soovitas aure ja tarvitada oliivi- või astelapajuõli. Mulle tehti ka kaelast magnetuuring (MRT). Oli korras.
6 aastat tagasi on mul üldnarkoosis opereeritud kurgust üks väike moodustis (kasvaja), mis osutus healoomuliseks, histoloogias tuvastati äralõigatud koes hpv. Siis ütles arst, et pean korra aastas oma kurgu- ja ninaaugud ette näitama. Ja siis sel aastal avastasin kurgus arusaamatu ulatusliku valge laigu, mida tõttasin kohe arstile näitama. Ma kaotasin kiirelt palju kaalu (paari nädalaga 11 kg), aga seda ilmselt hirmust. Kõiki neid sümptomeid ja asjaolusid arvestades kartsin tõesti, et mul on kurguvähk. Olin end ribadeks muretsenud, ei söönud ega maganud piisavalt. Soovitangi asja võtta nii rahulikult, kui võimalik. Toetada abikaasat ja rahustada. Stress ja muretsemine teeb asja raskemaks. Konsulteerige arstiga, kui tekib küsimusi. Mina suhtlesin arstiga pärast visiiti e-maili teel. Ükski küsimus ei jäänud vastuseta.

Väga hea onkoarst on Dr. Lauri Maisvee (pea- ja kaelakirurg), tema juures ma Fertilitases käisingi. Võtab vastu ka PERH-is (saatekirjaga).
http://www.fertilitas.ee/alates-26022015-alustab-pea-ja-kaelakirurgia-alaste-konsultatsioonidega-pea-ja-kaelakirurg-dr-lauri-maisvee
Fertilitases ma maksin 35€ visiiditasu ja uurngud (MRT) olid haigekassa kulul. Vastuvõtule sain kiirelt. Kasutage seda võimalust, kui uuringu vastus halb ja mujal peab kaua ootama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 01:52; 21.10 00:51; 24.10 22:42; 24.10 23:29;
To report this post you need to login first.

Appi kui kohutav…
Ok, saan aru, et enne ei hakata ravi tegema, kuni konsiilium on otsuse teinud. Kuid pigem on hetkel teemaalgataja põletavaimaks küsimuseks, et miks on konsiilium alles detsembris? Miks ei või kohe, kui vastused olemas, teha raviplaani?
Kujuta ette, kui raske see on lihtsalt istuda ja oodata 2 kuud…
Kerge öelda, et ärge muretsege. Ma tahaks näha inimest, kes sellises olukorras lihtsalt rahulikult oma eluga edasi suudab minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ta ju ei tea, kas üldse on vähk, seega on pealkiri ekistav. Ehk on hoopis healoomuline. Ja nagu öeldud, kui siirdeid pole, siis pole ka halvaloomuline eriti kaugele arenenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja taaskord tuleb veenduda, et Eesti arstid ei räägi mitte midagi, sellest on patsiendid segaduses ja hullumas.
Ükskõik mis teemat loed, siis välismaal arst ikka seletab pikalt ja laialt ja rahustab. Siin jäägi teadmatusse ja kohe vastust kuuldes ei karga ju kõik küsimused pähe ka.
Võibolla kui teada saadakse, et tegu on pahaloomuliseda, siis on ka konsiilium eelisjärjekorras. Vaevalt, et siis kaheks kuuks ootama pannakse pluss pärast op veel omakorda 2 kuu pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:29; 21.10 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja taaskord tuleb veenduda, et Eesti arstid ei räägi mitte midagi, sellest on patsiendid segaduses ja hullumas.
Ükskõik mis teemat loed, siis välismaal arst ikka seletab pikalt ja laialt ja rahustab. Siin jäägi teadmatusse ja kohe vastust kuuldes ei karga ju kõik küsimused pähe ka.
Võibolla kui teada saadakse, et tegu on pahaloomuliseda, siis on ka konsiilium eelisjärjekorras. Vaevalt, et siis kaheks kuuks ootama pannakse pluss pärast op veel omakorda 2 kuu pärast.

Antud juhul on teemaalgataja saanud info oma mehe käest. Mees omakorda arstilt. Väga vabalt võib olla nii, et mees teab rohkem kui ta ütleb. Või ta ei osanud lihtsalt arstilt küsida.
Ma pole siin ühtegi teemat väljamaa arstidest lugema sattunud, kohe huvitaks mõni näide. Haiglaseriaale ei saa kindlasti tõepähe võtta.

Aga konsiiliumi kohta on raske uskuda, et selle toimumisaeg juba teada on. Ikka sõltub ju vastusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Konsiiliumit ei oodata küll 2 kuud, et selle infoga on sul mees ilmselt puusse pannud. Kui avastatakse midagi pahaloomulist, siis konsiilium toimub ikka üldiselt nädal-kaks hiljem. Oodake ikka vastused ära, siis alles vaadake mis edasi. Ei pruugi üldse vähk ollagi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seesama LOR arst( Anneli Põld) broneeriski mehele aja konsiiliumiks peale kompuutrit ja enne biopsia vastuse saamist. Küllap ta siis pidas seda vajalikuks. Kuupäev ja kellaaeg on paigas, ei usu et mees sellega puusse pani. Healoomulised kasvajad ei kandu ju edasi lümfisõlmedesse või kuidas. Olen palju lugenud nüüd netist selle haiguse kohta ja aina suuremaks mure läheb. Ainult 40% saab terveks kui asi on jõudnud lümfidesse. Nii loodan, et minu kallis kaasa kuulub selle 40% hulka. Aga see ooteaeg on kohutavalt pikk. Kas meie arstid on tõepoolest nii hõivatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 17:01; 17.10 21:45; 18.10 16:52; 24.10 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna siis teada kuidas asi lahenes, endal mul ka kaelapiirkonnas ja suht hilja avastatud kasvaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 13:02; 20.10 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisele- kuidas sul see kasvaja kaelapiirkonnas avastati? Mis sümptomid olid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirurg saatis onkosse, kui teemaalgatajal vaja,siis võib suhelda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 13:02; 20.10 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka healoomulise kasvaja korral võivad selle lähedal asuvad lümfisõlmed suurenda. Lümfisõlmede suurenemine on seotud ägedate põletikuliste haigustega või kasvajatega (pole välistatud ka healoomulistega). Lümfisõlmed suurenevad juhul, kui sinna on sattunud mingi võõraine (bakter, viirus, kasvajarakk vms). Lümfisõlmes tekib põletik. Tavaliselt suurenevad sõlmed just selles piirkonnas, kus esineb haigus (näiteks angiini korral kaelal ja lõua all). Infektsiooni tõttu suurenenud lümfisõlmed on valulikud ning pehmed. Tihked, aluskoega kokkukasvanud, valutud ning suurenenud lümfisõlmed on sageli seotud kasvajaga. Ükskõik, milline on analüüsi vastus ja diagnoos, lootust ja usku tervenemisse kaotada ei tohi. Alla anda ei tohi.

Kui kõrivähk avastatakse varajases staadiumis on see ravitav. Hilises staadiumis on olukord raskem, kuid paranemine siiski võimalik. Soovitan lugeda teiste positiivseid kogemusi.

Järgnevas videolõigus räägib oma kogemusest kõrivähi seljatanud mees ja vähi teemal kõneleb ka Dr. Lauri Maisvee
http://www.60pluss.ee/3360743/korivahi-seljatanud-mees-tekkis-koha-ja-kurk-hakkas-veritsema

Ja veel üks lugu. Mees elu ja tervise juures ilma opita (sai kiiritust ja keemiaravi)
http://www.ohtuleht.ee/390867/michael-douglasel-avastati-korivahk

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 01:52; 21.10 00:51; 24.10 22:42; 24.10 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja taaskord tuleb veenduda, et Eesti arstid ei räägi mitte midagi, sellest on patsiendid segaduses ja hullumas.
Ükskõik mis teemat loed, siis välismaal arst ikka seletab pikalt ja laialt ja rahustab. Siin jäägi teadmatusse ja kohe vastust kuuldes ei karga ju kõik küsimused pähe ka.
Võibolla kui teada saadakse, et tegu on pahaloomuliseda, siis on ka konsiilium eelisjärjekorras. Vaevalt, et siis kaheks kuuks ootama pannakse pluss pärast op veel omakorda 2 kuu pärast.

Antud juhul on teemaalgataja saanud info oma mehe käest. Mees omakorda arstilt. Väga vabalt võib olla nii, et mees teab rohkem kui ta ütleb. Või ta ei osanud lihtsalt arstilt küsida.
Ma pole siin ühtegi teemat väljamaa arstidest lugema sattunud, kohe huvitaks mõni näide. Haiglaseriaale ei saa kindlasti tõepähe võtta.

Aga konsiiliumi kohta on raske uskuda, et selle toimumisaeg juba teada on. Ikka sõltub ju vastusest.

Seoses isa eesnäärmevähi juhuga on mul kogemus, kus arst ei räägi mitte midagi. Ise oli lõikust teinud kirurg ja kui ootasime tulemust, siis tema vastus oli, et oleks vaja teha kiiritust ka igaksjuhuks. Kui küsisime selgitust, siis oli vastus, et liiga pikk ja keeruline jutt ja mul on kiire hetkel??? Et nagu mismõttes. Meil on tegu inimesega ja sinu kui arsti asi ongi seletada olukorda. Selle asemel pidin nõudma prinditud vastust ja otsima ise igaltpoolt infot, et mis see vastus tähendas.
Ja ma ei rääkinudki haiglaseriaalidest. Vestlesin samal ajal teiste sama probleemiga inimestega USAst ja nende jaoks oli see täiesti arusaamatu, kuidas nii saab. Et kuidas neil arst seletab kõik põhjalikult ära ja selline mitterääkimine oli 60-ndatel ja enne seda.
Sama juhus on ka tädiga. Arstilt küsis küsimusi, see ei tee väljagi, vaid vaatab ja toimetab oma arvutiga edasi ja ajab oma rida.
Ma ei räägigi, et kõik on sellised, võibolla tõesti meile sattusid sellised eksemplarid, aga kui on tegu selliste haigustega, siis võiks valgustada inimest olukorrast, mitte jätta teadmatuses murega üksi. Et siis otsimegi foorumitest infot.
Minu meelest peaks ikka arst olema see, kes seletab olukorda. Olgu see siis kui tahes keeruline jutt, tema seda jagab ja tema seletagu lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:29; 21.10 13:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Mehe analüüsivastused on käes ja kahjuks ongi tal neelualune papillaarne lamerakuline vähk. Vastuses oli veel kirjas et kasvajal olulisi sarvestumise tunnuseid ei ole ning p16 ja EBV negatiivsed. Mida see tähendada võib? Järgmine käik on dr. Lauri Maisvee juurde.
Olen mehele igati toeks ja püüan olla optimistlik, aga tunnen et ärevus aina kasvab. Pean sageli sügavalt hingama, selline tunne et ei saa piisavalt õhku. All kõhus pidevalt valutab ja tunnen nagu oleks mul endal mingi hull asi sooltes. Muidugi ei kurda ma selliseid pisiasju mehele, aga meeletu hirm on, et äkki on minul ka miski kasvaja ja meie laps jääb mõlemast vanemast ilma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 17:01; 17.10 21:45; 18.10 16:52; 24.10 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju, et sellise diagnoosi saite, aga vähk ei ole alati surmahaigus, paljud inimesed saavad terveks. Mis staadium oli? Üldiselt on need vähid lihtsasti opereeritavad võrreldes kõhupiirkonna omadega. Kas ise ei saanud arsti valida?
Ole ise tubli, ära kujuta endale selliseid asju ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas koeanalüüsi vastuses on kirjas maligniteet, kas staadium on teada?
Infot terminite paremaks mõistmiseks (mis hea- ja mis pahaloomuline jne):
https://et.m.wikipedia.org/wiki/Kasvaja

Selline diagnoos pöörab elu peapeale. Tuleb endale ja oma pereliikmele järjepidevalt sisendada, et kõik saab korda! Lähedase tugi on ülioluline. Lihtsad asjad, nt lauale kirjakeste jätmine, ala “Kallis, ära muretse, me saame hakkama, kõik saab korda, sa saad terveks! Armastan sind!”, on tegelikult hindamatu väärtusega ja annavad usku ja jõudu. Mõlemale.

Räägin omast kogemusest.

Te saate hakkama!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 01:52; 21.10 00:51; 24.10 22:42; 24.10 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

LOR arst ütles, et ta ei usu et opereeritakse. Miks ta niiviisi ütles, mees ei tea. Kas see tähendab, et haigus on juba nii kaugel, et pole võimalik opereerida või ehk jällegi saab kasvajast ainult kiiritusega jagu.

Esimese-teise staadiumi kõrivähiga seotud kasvajat üldjuhul ei opereerita. Tehakse kiiritusravi. Kolmanda-neljanda staadiumiga on raviks opp + kiirutus. Info pärineb eespool olevast videost.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 01:52; 21.10 00:51; 24.10 22:42; 24.10 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu isal oli kõri-neelu pahaloomuline kasvaja. Saime sellest teada kahjuks päev pärast tema surma, eelmisel päeval oli ta saanud selle kauaoodatud aja LOR-arstile ja päev hiljem pidi ta vastuse saama, õhtul ta aga suri. Tal algas see sellega, et hääl hakkas ära minema ja hingamisraskused tekkisid, perearst pani selle algul kõik suitsetamise ja tema astma arvele, aga kui lõpuks hääl täiesti läks ja nädalaga tagasi ei tulnud, sai ta aja sinna LOR-arstile, mida tuli kuu aega oodata, hääl enam tagasi ei tulnudki.
Me muidugi ei tea, kas varasem arstile saatmine midagi päästnud oleks, aga tagantjärgi mõeldes oleks pidanud ikka suruma ja suruma arstile peale, et ta varem mõnele muule spetsialistile selle õnnetu saatekirja oleks andnud.

Loodan, et väga nüüd ei hirmutanud teemaalgatajat, lihtsalt selline on minu lähedane kogemus kõri-neelu kasvajaga.

Kusjuures ma olen ka enda tervise pärast hakanud muretsema, mul on ka sisuliselt juunikuust saati olnud kurk valus ja hääl on tihti ära, aga tuleb tagasi. Mandlid on ka vahel nii paistes, et rääkimine ja neelamine tekitavad okserefleksi. Sellised nädalased perioodid on – paar päeva on hääl hellem, siis paar päeva ei saa ma piuksugi rääkida ja siis on selline kähedam ja siis on kõik korras. Siiani ka arst nagu väga ei muretse, aga saatis mind ikkagi lähima LOR-arsti juurde, kõik oli õnneks korras, aga samas täna jälle on kurgumandel paistes ja rõhub vastikult kui ma räägin. Töö on ka sellise iseloomuga, et polegi võimalust oma häält vähe kulutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Neeluvähk…kas kellelgi on kogemusi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.