Esileht Ilu ja tervis Neeluvalu söömise ajal

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Neeluvalu söömise ajal

Postitas:
Kägu

Mis see olla võib? Külmetanud ei ole. Muidu haigena end ei tunne. Ainult söömise ajal tunnen tugevat neelu-neelamisvalu. Muul ajal valu ei ole. Kohe, kui söömise lõpetan, valu kaob.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidu neelates valus pole? Kas valu tekib siis toidu neelu jõudmisel? Kas vahet pole, mis toit on – tükk kartulit või pehme puder? Kõlab veidralt. Kui muidu neelates ka valus on, siis võivad olla näiteks lümfisõlmed suurenenud – kas haiguse järel või on mingi haigus algamas. Aga kui ainult söömise ajal, siis ei ole loogiline.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidu ei ole neel valus. Valus on ainult neelamise ajal. Vahet ei ole, mis söögiga tegu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaua see on olnud? Võimalik, et oled toiduga ära põletanud/ära kriipinud. Millal see hakkas?

Mitmete “külmetushaigustega” (olenevalt intensiivsusest) ei ole ka alati niisama kurguvalu, vaid ongi neelatades.  Sellist asja nagu külmetus pole olemas, on viirushaigused, mis ei mängi külma saamisega rohkem rolli kui see, et külma saades tihti immuunsüsteem nõrgeneb. St viiruse saamiseks ei ole vaja “külmetada”.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paar päeva on olnud. Ainus muutus, mis on elus on olnud, on see, et alustasin kaalujälgimisega. Ehk siis söön vähem ja harvem.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidu ei ole neel valus. Valus on ainult neelamise ajal. Vahet ei ole, mis söögiga tegu.

Ei, ma küsisin, kas valus on ainult söögiga koos neelates või on ka näiteks lihtsalt sülge neelates valus? Vett juues neelates jne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, ma küsisin, kas valus on ainult söögiga koos neelates või on ka näiteks lihtsalt sülge neelates valus? Vett juues neelates jne.

Ainult söögiga koos. Juues või sülge neelates ei ole üldse valus. Ja valu on nagu lihastes, mitte limaskestal. Nagu lihased läheks krampi. Vähemalt tunne on selline.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainult söögiga koos. Juues või sülge neelates ei ole üldse valus. Ja valu on nagu lihastes, mitte limaskestal. Nagu lihased läheks krampi. Vähemalt tunne on selline.

Kuidas sul ärevusega suhe on? See kõlab mingi psühholoogilise probleemi või hirmu moodi – sul ei või olla mingit hirmu neelamise ees tekkinud? Oled kunagi ärevuse või paanikahoogudega kokku puutunud?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas sul ärevusega suhe on? See kõlab mingi psühholoogilise probleemi või hirmu moodi – sul ei või olla mingit hirmu neelamise ees tekkinud? Oled kunagi ärevuse või paanikahoogudega kokku puutunud?

Olen puutunud. Ärevust esineb tihti. Kunagi on olnud ka paanikahooge.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen puutunud. Ärevust esineb tihti. Kunagi on olnud ka paanikahooge.

Siis võib siin seos olla küll. Aga soovitan ikka arstil lasta üle vaadata, et pole reaalset põhjust. See aitab ka rahuneda. Mu tütrel oli ka kunagi periood, kus söömine oli väga keeruline, tal oli ka valus neelata toitu – temal oli aga olemas selge algpõhjus, tal kord jäi kartulikrõps kurku kinni ja peale seda kartis ta kõike süüa ning ilmselt tekitas see kõris mingeid pingeid. Mingi aja pärast läks õnneks ise üle.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ärevushäire + kaalulangetus (süües tõmbub neel krampi) võivad süüdlaseks olla küll.
Isegi kui mõistusega saad aru, et mingi kogus sööki manustada on okei, võib keha olla stressis ja käituda kummaliselt. Minul näiteks oli taolises olukorras (psühholoogiline) tüki/poomistunne kurgus, pidin tegema psüühikaga tööd, et söömine muutuks elutervemaks (ma ei näljutanud ega õginud, enda meelest peast segi polnud toitumisteemaga, vaid tahtsin lihtsalt 20 kilo alla võtta, aga alateadlikult kartsin, et ebaõnnestun, hakkan jälle üleliigselt maiusatama, ja kehas vallandus seetõttu söögikordade ajal pinge). Olukord paranes tasapisi, kui olin probleemi teadvustanud ja harjutasin end rahulikult hingama söögi ajal.

+2
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Ilu ja tervis Neeluvalu söömise ajal