Esileht Ilu ja tervis Neerukivi- kas võib tekitada põletikku ja pissimisehäireid?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Neerukivi- kas võib tekitada põletikku ja pissimisehäireid?

Postitas:

Neerus kivi, mis viimasel kontrollil oli 2,5 cm läbimõõduga. Kuna probleeme tekitas väga harva, vahel isegi mitu aastat ei andnud kordagi tunda, siis otsustas perearst, et ega selle eemaldamisega kiiret pole ka. Vahepeal olid valud (koolikud) paar päeva, siis võtsin valuvaigistit- eriti mõjus Diklofenak. Ja taas vaikus pikemat või lühemat aega.
Nüüd umbes paar nädalat on olnud neerukoolikud pea igapäevased, kord tugevamalt, kord nõrgemalt. Ja on tekkinud selline nagu põiepõletiku tunne- enamus ajast tohutu pissihäda, aga välja tuleb paar tilka vängelt lehkavat vedelikku. Kas põiepõletik või neeruvaagnapõletik? Palavikku enamasti pole, paar korda on olnud 37-37,3.
Perearstile saan alles novembri keskel. Ja tegelikult kardan ka- kui see nüüd on kivist tingitud asi, on mul opile minek ja ma kardan seda taastumiseaega pärast. Kellel on olnud neerukivi opp- mitte purustamine, sest asukoht on väga raskelt ligipääsetav- kaua see taastumine aega võttis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.11 21:31; 04.11 21:57; 05.11 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kivi võib tekitada põletikku ja neerupaisu ja tuleks kindlasti sellega arstile pöörduda. Kui on urineerimishäired ja valu, siis tuleks minna hommikul emosse, sest ise see üle ei lähe ja võimalik, et on vajalik nefrostoomi asetamine operatsioonini. Põletiku ajal kivi ei purustata, põletik tuleb enne välja ravida.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see on juba kiire asi ja selliste olukordade jaoks ongi olemas EMO-d. Asi võib lõppeda isegi veremürgistuse ja surmaga, kui pikalt viivitada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.11 06:19; 05.11 06:30; 05.11 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiiresti arsti juurde!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 09:03; 05.11 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see on juba kiire asi ja selliste olukordade jaoks ongi olemas EMO-d. Asi võib lõppeda isegi veremürgistuse ja surmaga, kui pikalt viivitada.

Samad sõnad. Tean inimest, kes lõpuks neerikivi tõttu sepsisesse suri.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neerus kivi, mis viimasel kontrollil oli 2,5 cm läbimõõduga. Kuna probleeme tekitas väga harva, vahel isegi mitu aastat ei andnud kordagi tunda, siis otsustas perearst, et ega selle eemaldamisega kiiret pole ka. Vahepeal olid valud (koolikud) paar päeva, siis võtsin valuvaigistit- eriti mõjus Diklofenak. Ja taas vaikus pikemat või lühemat aega.

Nüüd umbes paar nädalat on olnud neerukoolikud pea igapäevased, kord tugevamalt, kord nõrgemalt. Ja on tekkinud selline nagu põiepõletiku tunne- enamus ajast tohutu pissihäda, aga välja tuleb paar tilka vängelt lehkavat vedelikku. Kas põiepõletik või neeruvaagnapõletik? Palavikku enamasti pole, paar korda on olnud 37-37,3.

Perearstile saan alles novembri keskel. Ja tegelikult kardan ka- kui see nüüd on kivist tingitud asi, on mul opile minek ja ma kardan seda taastumiseaega pärast. Kellel on olnud neerukivi opp- mitte purustamine, sest asukoht on väga raskelt ligipääsetav- kaua see taastumine aega võttis.

Perearstile peab ootama aega mitu nädalat?? Appikene. Meie linnas saab alati samal päeval kui ikka haige oled ja sina ju oled ja tõsiselt. Loodan,et kõik läheb hästi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neerus kivi, mis viimasel kontrollil oli 2,5 cm läbimõõduga. Kuna probleeme tekitas väga harva, vahel isegi mitu aastat ei andnud kordagi tunda, siis otsustas perearst, et ega selle eemaldamisega kiiret pole ka. Vahepeal olid valud (koolikud) paar päeva, siis võtsin valuvaigistit- eriti mõjus Diklofenak. Ja taas vaikus pikemat või lühemat aega.

Nüüd umbes paar nädalat on olnud neerukoolikud pea igapäevased, kord tugevamalt, kord nõrgemalt. Ja on tekkinud selline nagu põiepõletiku tunne- enamus ajast tohutu pissihäda, aga välja tuleb paar tilka vängelt lehkavat vedelikku. Kas põiepõletik või neeruvaagnapõletik? Palavikku enamasti pole, paar korda on olnud 37-37,3.

Perearstile saan alles novembri keskel. Ja tegelikult kardan ka- kui see nüüd on kivist tingitud asi, on mul opile minek ja ma kardan seda taastumiseaega pärast. Kellel on olnud neerukivi opp- mitte purustamine, sest asukoht on väga raskelt ligipääsetav- kaua see taastumine aega võttis.

Perearstile peab ootama aega mitu nädalat?? Appikene. Meie linnas saab alati samal päeval kui ikka haige oled ja sina ju oled ja tõsiselt. Loodan,et kõik läheb hästi.

Samal päeval saab küll, kui mitukümmend eurot maksta. Aga hetkel pole see võimalik lihtsalt.
Täna on jube imelik- kas on mul kraadiklaas segi läinud (nende digitaalsetega on seda juhtunud mul varemgi)-kord on kõrge palavik ja siis paari tunni pärast jälle 36,7 ilma mingi palavikualandajata.
Nii valel ajal on kõik see jama. Töölt praegu puuduma jääda poleks võimalik, peaks püüdma antibiootikumid peale saada perearstile helistades. Ega selle kiviga vist midagi ei tehagi ka, enne kui põletik kadunud on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.11 21:31; 04.11 21:57; 05.11 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neerus kivi, mis viimasel kontrollil oli 2,5 cm läbimõõduga. Kuna probleeme tekitas väga harva, vahel isegi mitu aastat ei andnud kordagi tunda, siis otsustas perearst, et ega selle eemaldamisega kiiret pole ka. Vahepeal olid valud (koolikud) paar päeva, siis võtsin valuvaigistit- eriti mõjus Diklofenak. Ja taas vaikus pikemat või lühemat aega.

Nüüd umbes paar nädalat on olnud neerukoolikud pea igapäevased, kord tugevamalt, kord nõrgemalt. Ja on tekkinud selline nagu põiepõletiku tunne- enamus ajast tohutu pissihäda, aga välja tuleb paar tilka vängelt lehkavat vedelikku. Kas põiepõletik või neeruvaagnapõletik? Palavikku enamasti pole, paar korda on olnud 37-37,3.

Perearstile saan alles novembri keskel. Ja tegelikult kardan ka- kui see nüüd on kivist tingitud asi, on mul opile minek ja ma kardan seda taastumiseaega pärast. Kellel on olnud neerukivi opp- mitte purustamine, sest asukoht on väga raskelt ligipääsetav- kaua see taastumine aega võttis.

Perearstile peab ootama aega mitu nädalat?? Appikene. Meie linnas saab alati samal päeval kui ikka haige oled ja sina ju oled ja tõsiselt. Loodan,et kõik läheb hästi.

Samal päeval saab küll, kui mitukümmend eurot maksta. Aga hetkel pole see võimalik lihtsalt.

Täna on jube imelik- kas on mul kraadiklaas segi läinud (nende digitaalsetega on seda juhtunud mul varemgi)-kord on kõrge palavik ja siis paari tunni pärast jälle 36,7 ilma mingi palavikualandajata.

Nii valel ajal on kõik see jama. Töölt praegu puuduma jääda poleks võimalik, peaks püüdma antibiootikumid peale saada perearstile helistades. Ega selle kiviga vist midagi ei tehagi ka, enne kui põletik kadunud on?

Kas sa oled idioot? (vabandan väljendi pärast, aga tundub, et viisakas jutt kohale ei jõua) Enda terveks ravimiseks ei saa töölt puududa? Aga kui sa ära sured, siis see on veidike parem kui töölt puudumine?
Mida kauem sa ootad, seda keerulisem on arstidel sind aidata ja seda pikemalt ravi aega võtab.

Arst

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.11 06:19; 05.11 06:30; 05.11 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keri emosse ja kohe, kui piss ei tule ja pissihäda tunne on, siis arvatavasti on kivi kuhugi juhasse liikunud. Nii võid neeru jäädavalt kahjustada. Seal saad kohe teada, kas asi on kivis või ongi “lihtsalt” põiepõletik.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 13:57; 05.11 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esialgu sain antibiootikumiravi peale. Helistasin perearstile ja kirjeldasin pereõele kõiki oma sümptomeid, tema ja ka arst arvasid, et kuna valu eriti pole, siis ei saa olla tegu mingi üliohtlikku seisundiga. Palaviku “hüplemine” võib olla tavalise põiepõletiku sümptomiks samuti. Ohtlikuks pidi tema sõnul olukord minema, kui valu neerus tugevneb pissides (mida mul pole) või tekib iiveldus ning oksendamine. Kui aga antibiootikumikuur ei aita, siis tuleb põhjalikumalt uurida.
Jah tõepoolest- ei ole aega haige olla enne novembri teist poolt. Tööl kiired ajad ja oluline lisasissetulek. Haiguslehega ei maksta midagi ju ning ületunde ei arvestata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.11 21:31; 04.11 21:57; 05.11 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esialgu sain antibiootikumiravi peale. Helistasin perearstile ja kirjeldasin pereõele kõiki oma sümptomeid, tema ja ka arst arvasid, et kuna valu eriti pole, siis ei saa olla tegu mingi üliohtlikku seisundiga. Palaviku “hüplemine” võib olla tavalise põiepõletiku sümptomiks samuti. Ohtlikuks pidi tema sõnul olukord minema, kui valu neerus tugevneb pissides (mida mul pole) või tekib iiveldus ning oksendamine. Kui aga antibiootikumikuur ei aita, siis tuleb põhjalikumalt uurida.

Jah tõepoolest- ei ole aega haige olla enne novembri teist poolt. Tööl kiired ajad ja oluline lisasissetulek. Haiguslehega ei maksta midagi ju ning ületunde ei arvestata.

Põhimõtteliselt on tervis ikkagi igaühe enda asi. Kui soovitusi ei kuula, siis tagajärgede eest vastutad ise. Ja mitte perearst! Õige oleks praegusel juhul olnud vähemalt pissiproovgi teha, veel parem, kui analüüsid ja uriinikülv ka. Seda siis perearsti poolt. Nii et ega temagi sul kõige kirkam kriit pole.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.11 06:19; 05.11 06:30; 05.11 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emosse minnakse siis, kui on potentsiaalselt tervisele ohtlik olukord, mis sinu puhul võimalik neerukivi pitsumine kindlasti on. Ise tead, kui tahad telefoni teel kirjutatud antibiootikumidele lootma jääda, et äkki ikka on õige värk ja mitte hullem asi. Igatahes kui paari päeva jooksul märgatavalt paremaks ei lähe, mine kindlasti arstile.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 13:57; 05.11 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuttav oli ka nendega ca pool aasta hädas. Lõpuks pandi stent. See loomulikult oli piin ja kui õnnestus kivide lõhkamisele saada ja meeletus koguses antibiotse neelatud oli, oli ka muu tervis igatepidi allamäge.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.11 09:03; 05.11 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehatemperatuuri järsid muutused on just neerupõletiku tunnused, põiepõletik on väikese püsiva palavikuga. Sinu perearst on täitsa uskumatu ignorant, sest sa oled praegu oma tervist päriselt ja pikaks ajaks tuksi keeramas, võib-olla isegi midagi hullemat.
Neerudega ei maksa naljatada, kui õigel ajal jaole ei pääse, siis muutub asi kiiresti pöördumatuks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Neerukivi- kas võib tekitada põletikku ja pissimisehäireid?