Esileht Pereelu ja suhted negatiivsus

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: negatiivsus

Postitas:

Hei,

Paaril on probleem, kaaslane A arvates on kaaslane B liiga negatiivne ja B soovib tulla A-le vastu, et negatiivsus lõpetada.

Aga probleem, et nad ei ole ühel meelel, mis negatiivne on.

1) soovid, et kaaslane kiiremini tegutseks. Ütled: \”ära mune\”.

2) soovid muuta raadiokanalit, ütled partnerile \”panen su nõmeda muusika ära\”

jne jne. Kas need on neutraalne või negatiivne väljendamine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 22:08; 03.05 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb t6lgendajast. Olen n2ind inimesi kes kasutavad sarnast k6neviisi, kuid kellegi meeleolu see ei n2i rikkuvat.

0
0
Please wait...
Postitas:

Minu elu? (Kahjuks olen ma see A).

0
0
Please wait...
Postitas:

siin pole küll tõlgendamisega midagi tegemist. niimoodi lihtsalt ei räägita inimestega. rääkimata siis, et lähedase inimesega. kui keegi arvab, et tõlgendamise küsimus, siis on mul temast kahju, et ta on pidanud olema harjunud seesuguse käitumisega. ma ise olen ka olnud selles rollis, selle erinevusega, et mina ei nimeta seda negatiivsuseks, vaid äärmiseks ebaviisakuseks ja mul on kahju, et lasksin aastaid niimoodi ennast alandada. olin kalts.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 22:44; 04.05 08:17;
Postitas:

see ei ole negatiivsus, vaid matslikkus ja teistega mittearvestamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 23:06; 03.05 23:39;
Postitas:

Tänud vastuste eest…

Üks postitaja ütleb et on negatiivne käitumine, teine et ei ole negatiivne, ja teised ei vali poolt….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 22:08; 03.05 23:26;
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänud vastuste eest…

Üks postitaja ütleb et on negatiivne käitumine, teine et ei ole negatiivne, ja teised ei vali poolt….[/tsitaat]
negatiivsus ja negatiivne käitumine on ikka erinevad asjad ju.
negatiivsus on see, kui kõigesse suhtutakse halvustavalt, kõik on jama, paha jne.
negatiivse käitumise all mõeldakse lihtsalt halba käitumist

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 23:06; 03.05 23:39;
Postitas:

[tsitaat]Tänud vastuste eest…

Üks postitaja ütleb et on negatiivne käitumine, teine et ei ole negatiivne, ja teised ei vali poolt….[/tsitaat]
aga kumba sa ise teada siis tahad: kas tahad teada, et kas partner on negatiivne või kas ta käitumine on inetu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 22:44; 04.05 08:17;
Postitas:

niimoodi räägivad 16. aastased pubekad.

selline kõneviis on nõme, väljendab negatiivsust ning seda, et sa ei austa oma kaaslast.

0
0
Please wait...
Postitas:

Jah, see, kes niimoodi oma partneriga räägib (a la ära mune; panen su nõmeda muusika kinni), on negatiivne ja ülbe mats. Kui sina oled see A, siis hakka kohe ennast kehtestama ja pane paika, et sinuga nii ei räägita.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Hei,

Paaril on probleem, kaaslane A arvates on kaaslane B liiga negatiivne ja B soovib tulla A-le vastu, et negatiivsus lõpetada.

Aga probleem, et nad ei ole ühel meelel, mis negatiivne on.

1) soovid, et kaaslane kiiremini tegutseks. Ütled: \”ära mune\”.

2) soovid muuta raadiokanalit, ütled partnerile \”panen su nõmeda muusika ära\”

jne jne. Kas need on neutraalne või negatiivne väljendamine?[/tsitaat]
see pole ei neutraalne ega negatiivne, vaid lihtsalt solvav ja halvustav. Kui su kaaslane räägib sinule meeldivast muusikast ainult kui \”nõmedast\” annab ta sulle sellega halvustava hinnangu. Normaalne inimene esitaks seda asja minateatena: \”Mulle see muusika ei sobi, ma panen raadio kinni, okei?\”
\”Ära mune\” on noh, labasevõitu, aga mitte tingimata halb väljend, oleneb toonist.

Aga jah, negatiivsus on midagi muud, negatiivsus on see, kui inimene lakkamatult viriseb ja leiab, et kõik-kõik-kõik on halvasti ja aina halvemaks läheb. Näiteks üksikmees on kehastunud negatiivsus.

B ei pea tegema mitte midagi keerulisemat, kui lihtsalt VIISAKALT käituma õppima.

0
0
Please wait...
Postitas:

See on labane ja matslik väljendumine, omane puuduliku lastetoa ja ebapiisava sisemise kultuuriga inimestele. Võibolla pole see väljendaja isegi \”halb inimene\”, aga igal juhul on ta mats.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kui mulle elukaaslane ütleks, et \”ära mune!\” ja ütleks, et mu muusika on nõme, siis ma jätaks ta maha, sest ta on a) ebaviisakas ja matslik ja b) meil pole ilmselt palju ühist.

0
0
Please wait...
Postitas:

no neid samu lauseid on täiesti võimalik ka läbi huumori ja lõõpimisega öelda. nii et negatiivset pole midagi, vaid mõlemad saavad kõhutäie naerda. kõik sõltub ikka omavahelisest suhtumisest.
seega sõltub omavahelisest suhtest, hääletoonist, kontekstist jne.
mu õdegi on mulle öelnud, et \”noh, lillekene, mis Sina nüüd muned siin siis?\” ja ei kujuta ette, et ma solvuks selle peale.

0
0
Please wait...
Postitas:

\”Panen su nõmeda muusika ära\” – esiteks võiks üks armastav inimene oma kaaslase käest küsida, kas kaaslane on nõus, et ta vahetab kanalit/plaati/lugu. \”Panen ära\” on fakti nentimine, et kuna mina tahan, siis teen (sinu käest ei pea vajalikuks küsida – sinuga ma ei arvesta).
Teiseks: \”nõme\” on hinnangu andmine, halvustava hinnangu andmine. Sest vaata, kõik asjad siin ilmas on suhtelised e. ilu on vaataja silmades jne. Mis minu jaoks halb, see sinu jaoks hea. Teise maitse eest ei ole viisakas otsustada, teise maitse eest otsustamine liigitub koguni vaimse vägivalla alla. Rikutakse ühte inimese põhiõigust ise tunda ja otsustada, ise arvamust kujundada.
Kui muusikamaitsed on kardinaalselt erinevad, saab seda erinevust endale teadvustada, otsida kooskuulamiseks ühisosa ja lasta teisel rahus talle meeldivat muusikat nautida.
Sõna \”nõme\” on üldse kuidagi masskasutuses. Mõnel on iga teine asi/inimene/olukord nõme.

0
0
Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Pereelu ja suhted negatiivsus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.