Esileht Ilu ja tervis Neile, kel olnud/on see praeguse aja viiruslik kopsupõletik

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Neile, kel olnud/on see praeguse aja viiruslik kopsupõletik

Postitas:

Tere!

Olen olnud viirusega kodus nüüdseks 3 nädalat, 4-s jookseb. Alul viiruslik kopsupõletik, kopsupilt tehtud, köha minimaalselt. Covid test tehtud negat. Nüüd tehtud uus kopsupilt üleeile, ja põletikku enam ei näidanud. Ka veri oli korras. Kuid väga erinevaid asju olnud selle aja sees, st kord väsimus, kord luudes ja liigestes torkimised ja näriv valu, plus nüüd viimane nädal hommikuti suht higisena ärganud.

Vahepeal, juba nädal tagasi, oli juba suht “inimese tunne”, kuid see tunne püsis paar päeva, ja taas igasugu närimised ja igal õhtul palavik vahemikus 37.2-37.4 tagasi. Keskmine siiski olnud 37.1/2. Haiguse alul oli ikka kõrgemat ka, nii 37,8.
Et tunne pole ka praegu veel kaugeltki terve inimese tunne, ikka keha on raske, samas otsest nõrkust ka pole. Lasen teha igaks juhuks EKG, ehkki seni pole olnud sel teemal muresid. Veel teen Synlab is borrelioosi ja kilpnäärme ja veel paar asja, saatekiri olemas.

Iga päev viimased 3 päeva õues kasvõi 10 min tiiru teinud, sest muidu ei tule mingit jõudu, hoian end. Joon max ja puhkan, tegin seni auru 3x päevas, astelpaju mahl jne.

Perearst tore ja asjalik, tema soovitus praegusel hetkel 10 p paracetamoli kuuri 3x päevas teha, kuid no sisetunne ei anna asu, et kuidagi väga venib see asi ikka ja sestap ka need lisa-analüüsid ja asjad. Nii pikalt pole ammu haige olnud.

Et kas keegi veel samalaadset, pikka ja venivat viirust põdenud ja kuidas on nüüdseks lood?
Kuulsin 3-lt tuttavalt, kel kestis ka 4 nädalat + 2 nädalat meganõrkust otsa. Aga no niiii juba soovin terve olla ja püüan mõelda, et olengi seda juba!

NB- ei tahtnud “Käona” postitada, logisin sisse ilusti, ammu pole siin käinud, ja nüüd ikkagi see progr märkis mind “käoks”, polnud kavas…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt sinul ja su kolmel tuttaval ikkagi koroona on/oli, lihtslt valenegatiivne test. Äkki õnnestub perearstilt antikehade test välja kaubelda?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai veebruari lõpul viirusliku kopsupõletiku diagnoosi. Ravisime ka üsna pikalt, alles aprilli lõpuks sai terveks (ei köhinud enam). See kestabki üsna kaua – nii et võta rahulikult. Arvatavasti juuniks saad terveks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna oma kehale aega. Taastumine võtab kaua aega, nii kiiresti ei saa. Ja mida see antikehade test aitab? Vahet pole, mis viirus see oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks paracetamoli võetakse? Tavaliselt ibuprofen on see ikka, mida soovitatakse ebaselgete põletike ja palavike raviks.
Antikehade testi teeks mina küll selliste sümptomitega.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks paracetamoli võetakse? Tavaliselt ibuprofen on see ikka, mida soovitatakse ebaselgete põletike ja palavike raviks.

Perearst võib tore olla, kuid haiguse kulg on siiski väga sarnane koroonaviirusele. Ja just täna ilmus artikkel, kus inimesel osutus esimene koroonatest petlikult negatiivseks.

Ibuprofeen ei sobi seetõttu COVID-19 puhul, kuna põletikuvastased ravimid võivad pikendada hingamisteede infektsioonide korral haiguse kulgu, kuna nende põletikuvastane toime võib suruda maha immuunvastust ja sellega aeglustada paranemist. Oma toimest tulenevalt vähendab ibuprofeen põletikunähte (punetus, turse, valu) ja võib seetõttu vahel varjata infektsiooni tõsisemaks muutumise tunnuseid. See on teadaolev info ja kirjas ravimiteabes.

https://lounapostimees.postimees.ee/6968071/raske-tee-labi-koroonaviiruse

https://www.ravimiamet.ee/ibuprofeen-ja-covid-19-infektsioon

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

D- vitamiini puudus võib olla, igatahes lase täis vereproov teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sarnane tõbi. Pereliikmetel oli lihtsalt mõni päev kehv olla, mina põdesin kaks kuud. Täiskasvanud tütrel sama tõbi, teineteist me nakatada ei saanud, sest polnud enne mu haigestumist rohkem kui kuu aega näinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka sama tõbi. Corona test negatiivne. Aga sümptomid olid üks ühele haiguse alguse ja kuluga. Peavalu 1. päeval, kõrge palavik 36 tundi, hingata raske ja ainult raskemaks läheb. Köha on vähe, aga see mis on, on kuiv ja vastik. Ca 3 nädalat pärast haigestumist oli täiesti nii, et õhku lihtsalt ei jagu ja kõik, kuku või pikali. Praegu läheb viies nädal ja terve ei ole. Täna pidin muru niitmise pooleli jätma, sest õues polnud õhku. Tähendab, oli, aga minu kopsud ei saanud sealt midagi kätte.
Öeldi, et teist korda mind ei testita. Kaldun arvama, et need testid on jamad.
Eelmisel nädalal jäi koer ka haigeks. Ei söönud, kõrge palavik, siis hakkas köhima ja kõõksuma. Krt küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öeldi, et teist korda mind ei testita.

Nüüd saab ise Synlabis seda testi teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Neile, kel olnud/on see praeguse aja viiruslik kopsupõletik