Esileht Pereelu ja suhted Neile, kel on kodus alkohoolik

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Neile, kel on kodus alkohoolik

Postitas:

Mida teha inimesega, kellega oled sunnitud koos elama, aga ta on alkohoolik ja enda eest vastutada ei suuda? Kas on olemas mõni selline hooldekodu või muu asutus, kuhu oleks see inimene võimalik paigutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 21:43; 02.10 23:07; 04.10 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas peale alkoholismi on mõni puue, mis ei lase tal eluga toime tulla, et ta ei suuda enda eest hoolitseda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus ei ole selles, mida temaga teha. Küsimus on selles, mida sina oma eluga teed. Sina vastutad oma elu eest ja sinu valik on elada alkohoolikuga. Ja ei maksa seda valikut teistele panna. See on sinu valik temaga elada. Tema valik on juua. Joomiseks on vaja vahendeid. Kui ta suudab vahendeid endale hankida, siis ehk pole asi veel lootusetu ?
Kui kooselu on võimatu ja elupaik kuulub alkohoolikule, siis on ühe variandina võimalik ärakolida.
……..
Alkoholsõltuvuse ravi

Ravi võtmeküsimuseks on aidata patsiendil alatiseks lõpetada või normaliseerida alkoholi tarvitamine. Esimeseks sammuks on inimese võõrutamine alkoholist. Olenevalt konkreetsest isikust ja temal esinevatest sümptoomidest valitakse ravi. Vaja võib minna organismi üldseisundit tugevdavaid ravimeid, vahel ka rahusteid ja antidepressante, mis kõrvaldavad alkoholist loobumisega kaasnevat ärevust, hirmu, meeleolulangust ja unehäireid. Edasi saab kasutada kas ravi alkoholist täielikuks loobumiseks või uut nn Sinclair’i meetodit, mis vähendab iha alkoholi järele ja võimaldab kolme kuni neljakuulise ravi järel hakata mõõdukalt jooma ja oma alkoholitarvitamist soovikohaselt kontrollima.
Inimestele, kellel on probleemid alkoholiga oskavad kiiret nõu anda teie perearst ja lähim psühhiaater. Alkoholsõltuvuse ravile spetsialiseerunud raviasutusi on Eestis kaks: Tallinnas Wismari haigla ja Tartus A-kliinik (Tartu Riia 13, telefon 7427888).
Tartu A-Kliiniku psühhiaater
Laur Toomaspoeg
http://www.akliinik.ee/artiklid.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Füüsilist puuet kui sellist ei ole. Vaimset ka põhimõtteliselt mitte, lihtsalt ebastabiilne ja ise oma eluga hakkama ei saaks.
Kolida oleks muidugi variant, aga siis joodaks ilmselt maha ka vanemate maja ja seda ei tahaks.
Tema osa välja maksta korteri näol? Ilmselt oleks ka see varsti maha joodud ja inimene majas tagasi, pealegi ei tuleks ta toime igakuiste kommunaalidega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 21:43; 02.10 23:07; 04.10 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas saab olla sunnitud kellegagi koos elama? Meil on nüüd vabadus ja demokraatia ja kedagi ei saa millekski sundida enam!
Kui tal on õigus seal elada, siis koli ise mujale. Kui tal pole õigust seal elada, siis viska ta välja. Kui sisse trügib, kutsu politsei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on naaber selline. Ega ei olegi vist midagi teha.
Alkolism on haigus ja kui ta ise ei taha kuskile minna, siis sa ei saagi midagi teha. Parim oleks rahulikult pakkuda mingit kompromissi, korter + raha, et majast välja saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja olen. Füüsilist puuet kui sellist ei ole. Vaimset ka põhimõtteliselt mitte, lihtsalt ebastabiilne ja ise oma eluga hakkama ei saaks.
Kolida oleks muidugi variant, aga siis joodaks ilmselt maha ka vanemate maja ja seda ei tahaks.
Tema osa välja maksta korteri näol? Ilmselt oleks ka see varsti maha joodud ja inimene majas tagasi, pealegi ei tuleks ta toime igakuiste kommunaalidega.[/tsitaat]Pilt jääb segaseks, ei saa hästi aru, kes see joodik sulle on – mees, vend, õde, isa, ema… Ja mis on tema omandisuhe antud kinnisvaraga?
Niipalju võid vast öelda, see ei ole kuigi identifitseerimist võimaldav info. Muidu on raske sinu olukorda sisse elada ja mingeid ideid sulle anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohoolik on täiskasvanud õde, kellega kahepeale on vanemate pärandatud maja. Jah, ma ei ole sunnitud siin elama, aga kui ma ära kolin, ei jää sellest majast ilmselt miskit alles. Nagu juba ütlesin, võiksin pakkuda poole maja eest korterit, aga ta ei suudaks toime tulla kommunaalidega. Siiamaani on töötanud siin ja seal ja suurt midagi peale miinimumi ei saa. Olen teda tihti toetanud, aga enam ei jõua, sest valed ja lubadused on liiga nahaalseks läinud. Sundravi kui sellist ei ole? Ja kui puuet ega vanemat iga pole, siis hooldekodusse ka ei saa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 21:43; 02.10 23:07; 04.10 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus lahendus on maja müümine ja ikkagi õele eraldi elamispinna otsimine. Mida ta seal edaspidi teeb või tegemata jätab, on tema enda otsus ja valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise alkohooliku perest pärit lapsena ütlen, et kui sul sellised mõtted juba on, siis tee need teoks.

see, kuidas tema hakkama saab on tema mure, ja ainult siis on tal võimalik see esimene otsustav pingutus tervenemise teel teha kui ta tabab ära, et teda ei ole püüdmas tugiisik ja ta peab kas elama või täiesti põhja käima.

mul ei ole alkohoolikust kahju, mul on kahju inimestest, kes siiralt tahavad aidata, teevad seda aastakümneid, aga midagi ei muutu ja siis avastavad, et enda tervis tuksis ja elu elamata ja seesama alkohoolik on endiselt käsi õieli ja veel õiendab ja sajatab ka kui abi ei peaks harjumuspäraselt kiiresti saabuma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Alkohoolik on täiskasvanud õde, kellega kahepeale on vanemate pärandatud maja. Jah, ma ei ole sunnitud siin elama, aga kui ma ära kolin, ei jää sellest majast ilmselt miskit alles. Nagu juba ütlesin, võiksin pakkuda poole maja eest korterit, aga ta ei suudaks toime tulla kommunaalidega. Siiamaani on töötanud siin ja seal ja suurt midagi peale miinimumi ei saa. Olen teda tihti toetanud, aga enam ei jõua, sest valed ja lubadused on liiga nahaalseks läinud. Sundravi kui sellist ei ole? Ja kui puuet ega vanemat iga pole, siis hooldekodusse ka ei saa?[/tsitaat]
Mõistan et joodikuga on raske, aga mõtle nüüd hetk kes peaks siis tahtma sellistega jännata? Miks mõni hooldekodu peaks võtma joodikuid hooldusele? Kes peaks tahtma tihti vägivaldsete ja agressiivsete inimestega töötada, neid kasida ja toetada, tõenäoliselt väikese palga eest? Nad ei vaja hooldust selle sõna tegelikus tähenduses, sest nad on oma probleemi ise tekitanud ja võimelised sellest ka ise vabanema. Milliste rahade eest ja miks üldse peaks neid ülalpidama, koos kõikide kuludega, ja milleks?
Puude puhul – enamus ei ole oma puudes süüdi ja vanaksjäänud inimesed veel vähem. Aga joodikud on, täiel määral. puudega ja vanadel inimestel on pension, toetused või muud rahad, joodikul pole midagi, mille eest teda ülalpidada? Kas sa ise oleksid nõus eraldama oma palgast raha et mingi suvaline joodik kusagil saaks ka raha? Ega vist, mina küll ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholism ON haigus. Raske haigus.

Aga kurat, las tõmbab seal majas ennast vaikselt surnuks, kui tõesti soovib, sa pane kommunaale, kogu krempel jääb ju sulle, mis maksab tõsiselt enam, kui natuke seal majandada. Vii talle seda \”777\” nimega veini või näiteks siis Säästumarketist seda kanget \”Waltherit\”, 2 liitrine Läti sodi plastballoonis ja ega siis megapohmell tulemata jää, mille peale vaja peale võtta jne.

Või mis.

Ma loodan, et seal ahjukütet või gaasipliiti ei ole, siis saame uudistest kuulda.

Samas minu meelest kõige õigem oleks kirvesilma vai siis kuvaldaga laks kuklasse ja oleks rahu majas, sellist ei paranda muu kui haud, saab ise ka elamise nussihädast lahti.

Oleneb muidugi. Kui tal elutahet on, siis anna piki kaali ja küsi, et kas abi soovib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Pereelu ja suhted Neile, kel on kodus alkohoolik

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.