Esileht Ilu ja tervis neile, kel rauapreparaadid on tekitanud kõrvalnähte

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: neile, kel rauapreparaadid on tekitanud kõrvalnähte

Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kes on kogenud rauatablettidest tulenevaid kõrvalnähte – mis siis edasi sai? Kas läksid kõrvalnähud ajapikku üle või leidsite midagi, mis leevendaks, või muutsite tablette või doosi? Mul läheb teine nädal rauatablette ja olen juba päris kurnatud, ei kujuta ette, kuidas veel mitu kuud kuuri vastu pidada. Mul on põhiline kaebus kõhulahtisus, vähemal määral ka kõhuvalu ja kõrvetised. Enne tablette mingeid seedehäireid ei olnud. Kui esimestel päevadel tundus, et aneemia sümptomid taanduvad ja energiat tuleb juurde, siis nüüdseks on tunne üsna nõrk sellest vetsurallist.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kes on kogenud rauatablettidest tulenevaid kõrvalnähte – mis siis edasi sai? Kas läksid kõrvalnähud ajapikku üle või leidsite midagi, mis leevendaks, või muutsite tablette või doosi? Mul läheb teine nädal rauatablette ja olen juba päris kurnatud, ei kujuta ette, kuidas veel mitu kuud kuuri vastu pidada. Mul on põhiline kaebus kõhulahtisus, vähemal määral ka kõhuvalu ja kõrvetised. Enne tablette mingeid seedehäireid ei olnud. Kui esimestel päevadel tundus, et aneemia sümptomid taanduvad ja energiat tuleb juurde, siis nüüdseks on tunne üsna nõrk sellest vetsurallist.

Mulle ei sobinud üksi tablett käsimüügiravimina, sobis Ferromax siirup. Veel sobisid näiteks arsti retseptiga kirjutatud ravimid, mille raud oli teisel kujul. Aga lõpuks selgus, et mul ei imendu üldse suukaudselt ja siis sain veeni tilgutina. See ei tekitanud ühtegi kõrvanähtu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul tekitasid ka rauapreparaadid kõhulahtisust. Õnneks mitte väga hullu, pigem olin rahul, sest enne oli kõht kinni.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ei läinud üle, vahetati ravimit ja kuidagi pidasin vastu, aga igast jama oli ja hullult vastik maiste suus aja metsikult iiveldama

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ferrum lek ja ferromax ei sobinud, ainsana sobisid ja parima tulemuse andsid retafei tabletid. ainus kõrvaltoime oli tume väljaheide

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule sobis ainsana Feroglobin.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui kõrvaltoimed, siis tuleks midagi muud vaadata.
on ju palju häid rauapreparaate olemas..
ferrobio
ecoshi raud diglütsinaat
nõgel
solgar easy iron
rakusoolad (ferrum phosphoricum)

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida sa täpsemalt võtad teemaalgataja?
Aga kuni preparaati ei saa vahetada, jälgi, et oleks võetud täpselt kasutusjuhise järgi. Olenevalt, mis seal siis täpsemalt on, õige ajastus toiduaegade, piimatoodete tarbimise vahel jne
Mul tegi pigem kõhu kinni ja tekitas iiveldust. Sobivaks kujunes võtmine enne magamaminekut – siis ei kattunud söögiaegadega ja ei pidanud iiveldusega ringi trööbeldama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kasutasin TotHema ampulle, mida sai mahla sisse segada. Ei tekkinud kõrvalnähte ning HgB tõusis ka kiirelt. Ainult lääge energiajoogi maitse oli, mis vastu hakkas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul annab tulemust ainult retafer. Aga tihedalt võtta ei saa, teen 10-päevaseid kuure nii, et võtan ülepäeviti ühe tableti. Hommikuti. Kord tegin vea ja võtsin õhtul, terve öö sees keeras.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käsimüügiravimid ei mõjunud üldse, ainult enesetunde tegid kehvaks (iiveldas). Viimaks arst kirjutas retseptiga Ferrum Lek, enesetunne jäi normaalseks ja rauasisaldus veres tõusis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna ma olen eluaeg aneemiaga võidelnud ja pidanud rauda sööma, tänu millele kõht kinni, siis alles nüüd avastasin Nõgeli enda jaoks ja see on super. Ei iiveldust, ei kõhukinnisust

+1
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Ilu ja tervis neile, kel rauapreparaadid on tekitanud kõrvalnähte