Esileht Pereelu ja suhted Neile, kellel kolm last..

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Neile, kellel kolm last..

Postitas:

Mõtlen neid, kelle lastel vanusevahe on suurem. Ma pidin koguaeg oma õde kantseldama. Nagu ise ema oleks. Ju mul okas sellepärast ka. Oma elu polnudki, trenne ega asju. Üht väikeste vahedega lapsi ja nende ema nägin tänaval ükspäev lapsele karjumas, et nüüdsest hakkad iga jumala kord peksa saama jonnimise eest. Sel emal olid ikka närvid viimsel piiril.

olen korduvalt näinud Tartus Atlantise pargis ühte ema oma lastega jalutamas ja oma laste peale röökimas. nii kahju, et mul pole olnud julgust olnud sekkuda ja seda ema korrale kutsuda või meelde tuletada, kuidas oleks normaalne oma kaitsetute alaealiste lastega suhelda. nendest lastest on mul nii kahju, siiamaani on silme ees ühe lapse silmad, kui ema ta peale sõna otseses mõttes lõugas, ja seda selliselt, et rahvas pargis pööras pead. järgmine kord, kui seda mutti näen, ehk on rohkem julgust sekkuda, lihtsalt selleks, et tema lapsed saaksid aimu, et see, mida nende ema teeb, ei ole normaalne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen neid, kelle lastel vanusevahe on suurem. Ma pidin koguaeg oma õde kantseldama. Nagu ise ema oleks. Ju mul okas sellepärast ka. Oma elu polnudki, trenne ega asju. Üht väikeste vahedega lapsi ja nende ema nägin tänaval ükspäev lapsele karjumas, et nüüdsest hakkad iga jumala kord peksa saama jonnimise eest. Sel emal olid ikka närvid viimsel piiril.

olen korduvalt näinud Tartus Atlantise pargis ühte ema oma lastega jalutamas ja oma laste peale röökimas. nii kahju, et mul pole olnud julgust olnud sekkuda ja seda ema korrale kutsuda või meelde tuletada, kuidas oleks normaalne oma kaitsetute alaealiste lastega suhelda. nendest lastest on mul nii kahju, siiamaani on silme ees ühe lapse silmad, kui ema ta peale sõna otseses mõttes lõugas, ja seda selliselt, et rahvas pargis pööras pead. järgmine kord, kui seda mutti näen, ehk on rohkem julgust sekkuda, lihtsalt selleks, et tema lapsed saaksid aimu, et see, mida nende ema teeb, ei ole normaalne.

Ikka võid öelda. Mina olen ühele isale öelnud, kui see mänguväljakul oma u 3a last käest rebis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 18:21; 15.08 21:33; 16.08 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest see, kui lapsevanemad laste peale ülemäära ärrituvad, käest rebivad, sunnivad väiksemaid pidevalt hoidma jne, ei sõltu mitte sellest, mitu last on, vaid lapsevanema iseloomust ja närvisüsteemist. Selliseid laste peale karjujaid ja kõigi ümbritsevate inimeste lapsehoidjana ekspluateerijaid on ka ühe-kahe lapseliste perede vanemate seas. See kui inimesel on kolm last ei tee teda automaatselt ekspluateerijaks ja sassis närvikavaga inimeseks. Samuti võib vanemale ka üks laps mentaalselt üle jõu käia.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.08 08:39; 15.08 19:34; 16.08 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lapsed 7, 3 ja 2. Rahaliselt ei tunne hetkel veel mingit vahet, eks kui kõik suuremad, hakkab rohkem kuluma. Auto vahetasime küll välja 6-kohalise vastu. Meil küll on vanim laps oma vanuse kohta väga pikk, saab ilma turvatoolita vabalt hakkama, aga kitsas oli ikkagi.
Ja loomulikult ei ütle ma kunagi, et ma viimast nublukest kahetsen. AGA…neljandat last ei sooviks KINDLASTI. Minu vaimse ja füüsilise võimekuse piir jooksis vist ikka seal kahe lapse juures, aga siis ei tundnud seda. Teine laps oli hästi rahulik ja kõik oli tšill, tundus, et jaksan rohkem. No nüüdseks olen hakanudki jaksama. Aga esimene poolteist aastat tundub tagantjärele vaadates ikka paras horror. Ja ei saagi nagu aru, mis juhtus. Ju ma nò lihtsalt jooksin kokku, ütlesin üles. Tundus, et ma kogu aeg teen midagi, aga majas valitseb ikka täielik segadus, lapsed kaklevad, kòik on koristamata, puhta pesu hunnikud kuhjuvad, ilma, et keegi neid kappi paneks. Mees jõudis töölt koju, siis justkui läks kergemaks, aga ma olin juba nii närviline, et tegelikult ei läinud midagi paremaks minu silmis. Peas oli kogu aeg mõte, et ma lihtsalt ei jõua, ei suuda. Ehk oli mul sünnitusjärgne depressioon, ei tea. Aga äkki olen lihtsalt saamatu. Niiviisi siin kirjutades mõtlen küll, et ei tea, mis viga oli. Lapsed on mul head magajad olnud ja unepuudust õnneks pole olnud, muidu oleks vist küll pidanud endale ise valgetes kitlites tädid järgi kutsuma.
Ma ei pannud ka keskmist last lasteaeda, ei raatsinud lihtsalt teda nii väikselt sinna viia.
Lühidalt, minu kogemus ütleb, et ega seda võimekuse piiri enne ei tea, kui see on käes????. Kahjuks. Kalkuleerida ja mõelda võid, aga sa oled kõigest inimene.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin neid tekste siin ja kumab läbi selline jubedus, et kolmas laps tehakse suuremale lapsele ,et tasuta lapsehoidja ja oma elu ja tegemisi vaja polegi tal ja eks muidugi ka selle 500 euro pärast. Võiks sellest vähemalt pool raha siis suuremale lapsele anda õe/venna kasvatamise eest. Kellele te neid lapsi teete, tekkis küll suur küsimärk. Põhiline jutt, et kuidas on lihtsam ja kas tasub. Tean inimesi, kel 3 last, peast hallid on need noored naised. Siin tõesti loe juttu, nagu “Väike maja preerias”, et nii ilus on kõik. Üks ja kaks last on inimesed, aga kolmas kauba peale nagu asi, selline jutt teil siin, et teda ei pane tähelegi ja suuremad õpetavad, kantseldavad. Riik poleks tohtinud määrata seda 500 eurot alates 3-lapselistele. Nüüd ongi nii, et raha pärast vorbitakse nagu investeeringut, mitte inimlast.

Käib nagu minu postituse kohta, kus vanem õde nooremaid hoiab. Suurem laps ei ole tasuta hoidja, ta saab 600 eur kuus palka ja hoiab vastavalt vajadusele. Ja kolmandat tehes ei olnud veel 500 eurost toetust.
Mis puutub jonnimistesse ja kaklemistesse, siis seda juhtub igas peres, aga see pole märkimisväärt teema. Jonnimine ja kaklemine ei ole asjad, mis on alates 3-lapselisest perest, jonnivad ka 1-lapselised.
Kui enda tutvusringkonnas ringi vaatan, siis 3 ja enam last on pigem julgetel ja ettevõtlikel inimestel, kes saavad väga hästi hakkama. Ja laste lisandumine peresse ei kahanda hakkamasaamist.
Kirjutad, et kolmas laps nagu asi, mida ei pane tähelegi. Tegelikkuses on ikka nii, et kolmas laps saabki kõige rohkem tähelepanu ja seda kogu perelt.
See on sul ikka väga kibestunud postitus, millega sa end siin väljandad.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.08 10:05; 16.08 12:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Pereelu ja suhted Neile, kellel kolm last..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.