Esileht Pereelu ja suhted Neile, kes Eestisse tagasi kolinud.

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Neile, kes Eestisse tagasi kolinud.

Postitas:

Läksin peaaegu 5 aastat tagasi välismaale plaaniga aasta aega uusi kogemusi ammutada ning keelt paktiseerida. Selle aasta sees aga armusin, ledsin põneva töö ning 2 aastat hiljem abiellusin. Lapsi veel ei ole, sest ma ei kujuta ette, et minu lapsed kasvavad üles kuskil mujal kui Eestis.

Nüüd on plaan Eesti tagasi kolida ja seda hiljemalt hilistalvel/varakevadel. Ootan kõigi nende inimeste kogemusi, kes on selle sammu juba läbi teinud või plaanivad seda sammu astuda. Millest alustasite, kuidas lahenes olukord tööga nii Teie kui abikaasa jaoks jne.

Aitäh kõigile muljetajatele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa läksid välismaale otse lastekodust ilma ühegi kogemuseta elada täiskasvanu elu Eestis?

Ei noh, ausalt, ma ei kujuta ette, et olen 5 aastat ära ja see aeg oleks nagu 50 aastat, et ma ÜLDSE ei kujuta ette, mis elu elatakse Eestis.

Kuidas oskab Sulle üldse keegi vahendada töökoha leidmise kogemusi. Kõik sõltub ju niiiiiii palju inimestest ja kogemustest.
Kui Su abikaasa on tunnustatud südamekirurg, siis tõenäoliselt võib ta järgmisel päeval Eestisse jõudes PERH-i tööle asuda. Kui sa tuled Indiast murjamiga, kes oskab ainult palvetada, siis jah näe kogemus näitab – nõõõõmeeee, tööd ei oleeeee ega tuleeee. Abiraha ka ei maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

programmeerijad võetakse ka avasüli vastu eestis! samas kui mees eesti keelt ei oska, IT-, meditsiini- või mõni muu spetsiifiline haridus puudub, siis on töövariandid välismaalastele päris nigelad. peaasi, et te kohe lapsi ei pane hakkama. sina ilmselt ikka eestis mingisuguse töö leiad, aga elu rasedana töötu mehe kõrval ei ole meelakkumine. arvestama pead ka sellega, et varem või hiljem tahavad need toredad välismaalased ka enda elu elada, enda sõpradega suhelda ja enda kodumaale tagasi kolida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiellusid eestlasega? Kui mitte, siis kas tema ei leia, et tema lapsed võiksid ainult tema kodumaal üles kasvada?
Sinu küsimustele on väga raske vastata, ilma sinust enamat teadmata. KÕIK sõltub ju sellest, mida sa EI kirjuta. See, et sa tuled Eestisse tagasi välismaalt, on küll mittemidagiütlev, võrreldes sellega, kes sa oled, kes on su mees, mis riigis oled siiamaani elanud jne.
Kui tuled kõrgepalgalisest riigist (ma mõtlen sellisest, kus ka lasteaiaõpetajatel ja koristajatel jääb peale elamiskulude katmist veel elu nautimiseks raha üle), siis on väga raske harjuda sellega, et teed tööd ja rabad ja punnitad, aga palka saad just parasjagu, et nälga ei jääks. Reisid-värgid unusta ära. Eestis on tavaks väga pikad tööpäevad. Peab ikka meeletu tugev iseloom olema ja patrioot, et sellega taas kohaneda kui oled vahepeal hoopis teistsuguse eluga harjunud.
Kuid kui oled väga haritud ja ka Eestis head palka saad, siis on elu Eestis ilus. Mees peab olema ülimalt kohanemisvõimeline, et ennast välismaalasena Eestis paika saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 23:06; 13.09 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Abiellusid eestlasega? Kui mitte, siis kas tema ei leia, et tema lapsed võiksid ainult tema kodumaal üles kasvada?
Sinu küsimustele on väga raske vastata, ilma sinust enamat teadmata. KÕIK sõltub ju sellest, mida sa EI kirjuta. See, et sa tuled Eestisse tagasi välismaalt, on küll mittemidagiütlev, võrreldes sellega, kes sa oled, kes on su mees, mis riigis oled siiamaani elanud jne.
Kui tuled kõrgepalgalisest riigist (ma mõtlen sellisest, kus ka lasteaiaõpetajatel ja koristajatel jääb peale elamiskulude katmist veel elu nautimiseks raha üle), siis on väga raske harjuda sellega, et teed tööd ja rabad ja punnitad, aga palka saad just parasjagu, et nälga ei jääks. Reisid-värgid unusta ära. Eestis on tavaks väga pikad tööpäevad. Peab ikka meeletu tugev iseloom olema ja patrioot, et sellega taas kohaneda kui oled vahepeal hoopis teistsuguse eluga harjunud.
Kuid kui oled väga haritud ja ka Eestis head palka saad, siis on elu Eestis ilus. Mees peab olema ülimalt kohanemisvõimeline, et ennast välismaalasena Eestis paika saada.[/tsitaat]

Haritud ja intelligentne välismaalane tuleb Eestis kenasti toime. Mul kogemus oma mehega, kes pärit UK-st ja leiab, et Eesti on elamiseks suurepärane koht. Ainus, mis häirib, on talvine pikk pimedus:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 06:09; 13.09 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Haritud ja intelligentne välismaalane tuleb Eestis kenasti toime. Mul kogemus oma mehega, kes pärit UK-st ja leiab, et Eesti on elamiseks suurepärane koht. Ainus, mis häirib, on talvine pikk pimedus:)[/tsitaat]

ehk siis neegermees? algupärane maa india, pakistan, somaalia…?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ehk siis neegermees? algupärane maa india, pakistan, somaalia…?[/tsitaat]

Hommik, Kägu!
Mis, kas tahad teemaarendajale täpsemalt nõu anda, endal ülaltoodutega kogemus kõigiga olemas? 😉

Teemaarendaja: loodan, et Sul paks nahk ja suudad kiibitsejaid ignoreerida.
Loodevasti on siin liikumas ka asjalikke inimesi.
Inimesed, teemaarendaja küsib nõu, mitte teie personaalset arvamust selle kohta, kas välismaalast tohib armastada või mitte! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ehk siis neegermees? algupärane maa india, pakistan, somaalia…?[/tsitaat]

Ei, blond ja sinisilmne viikingite järeltulija Põhja-Inglismaalt 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.09 06:09; 13.09 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei, blond ja sinisilmne viikingite järeltulija Põhja-Inglismaalt :D[/tsitaat]

Arvestades seda, milline on keskmise käo välismaalasest mees on sul küll kõvasti vedanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Arvestades seda, milline on keskmise käo välismaalasest mees on sul küll kõvasti vedanud.[/tsitaat]
Tunduvalt tõenäolisem on see, et teemaalgatajal on vedanud, arvestades seda, milline on keskmise käo eestlasest mees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 23:06; 13.09 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean näiteks sellist juhtumit kui ka üks paar kolis Eestisse, naisel tekkis nii kohutav kodumaa igatsus et kolisid Eestisse. Mehel välismaal mingit eriliselt head töökohta polnud ja tööturul ka eriliselt palju häid võimalusi ei tekkinud, selline keskmine sipelgas. Vanust oli ka üle 30a.
Igatahes, tulid Eestisse ja kuidagi ja sedagi õnnestus mehel ühte Eesti suurde panka töö sebida. Välimuselt polnud ka eriliselt väljapaistev, mõne mõttes isegi kole mees, lühike ja njah, mis siin ikka, maitsed erinevad.Kui nad naisega kohtusid polnud mehel erilisi kogemusi naistega, kui isegi järsku oli üldse kogemusteta, sest üle 30a oli see esimene suhe.
Nojah ja siis läks lahti, valhalla väravad, kui mees panka tööle asus, pangas teadagi, ilusad ja kõrgharitud naised tööl ja Eestis teadagi mehi puudu. See et mehel oli juba suhe kedagi ei seganud.
Kui mehele kellel oma välismaal naised 2X isegi otsa ei vaadanud järsku siristasid panga neitsid vahetpidamata ta ümber.
Ühesõnaga mees pööras ära ja hakkaski uskumaet on mingi James Bond Eestis.
Elab muidugi edasi oma Eesti naisega, vahepeal isegi laps sündinud aga naisel pole aimugi mida ta mees seljataga kokku keerab. Või kui on siis ei näita välja.
Tegu ikka valge inimesega Euroopast.
Mehele oli ikka muidugi lotovõit et Eestisse läks elama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kolisime just Eestise hiljuti oma mehega (väismaalane), on palju asju mida ei kujutanudki ette ja mis muutunud (olin ka 5a ära). võiksid oma e-maili jätta ja sealt edasi rääkida. kõikidele perekoolikatele ei tahaks siin oma jutte rääkima hakata 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 23:14; 14.09 08:44; 14.09 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]programmeerijad võetakse ka avasüli vastu eestis! samas kui mees eesti keelt ei oska, IT-, meditsiini- või mõni muu spetsiifiline haridus puudub, siis on töövariandid välismaalastele päris nigelad. peaasi, et te kohe lapsi ei pane hakkama. sina ilmselt ikka eestis mingisuguse töö leiad, aga elu rasedana töötu mehe kõrval ei ole meelakkumine. arvestama pead ka sellega, et varem või hiljem tahavad need toredad välismaalased ka enda elu elada, enda sõpradega suhelda ja enda kodumaale tagasi kolida.
[/tsitaat]

Programmeerrijaid võetakse Eestis avasüli vastu niikaua, kuni nad alla 1000 EURi palka küsivad. Kui rohkem, siis võivad nad tagasi minna sinna kust tulid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kolisime just Eestise hiljuti oma mehega (väismaalane), on palju asju mida ei kujutanudki ette ja mis muutunud (olin ka 5a ära). võiksid oma e-maili jätta ja sealt edasi rääkida. kõikidele perekoolikatele ei tahaks siin oma jutte rääkima hakata :)[/tsitaat]

ah mine metsa, mis siis nüüd 5 aastaga nii hirmsasti on muutunud, et lausa ei KUJUTA ETTEGI.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ah mine metsa, mis siis nüüd 5 aastaga nii hirmsasti on muutunud, et lausa ei KUJUTA ETTEGI.[/tsitaat]

eks sa mine ise ära korraks, vb siis näed. võin ju mõned näited tuua:
vahepeal tuli euro
hinnad on lakke kerkinud (kallimad hinnad kui seal riigis, kust tulin)
üürikorterit (normaalset) on pea võimatu ka väga hea palga juures saada ja kui sa ka selle leiad, sisi tõenäoliselt ei meeldi sa korteriomanikule lihtsalt
inimesed on palju ülbemad ja ebaviisakamad kui 5a tagasi
riik ja valitsus on sama loll kui mitte lollim
lasteaia kohti pole
tööd võid leida pm ainult tlnas
väikelastega vägagi mittearvestav riik igas mõttes (see on küll alati nii olnud)
jne

pm kahetsen, et suures koduigatsuses sai see otsus tehtud ja mees kohe heasse kohta tööle, isegi kui palk on eeesti kohta hea, siis ei ole see võrreldavgi sellega, mis välismaal saadi ja tuleb hakata kokkuhoidlikumalt elama. ja see on raske. pealegi olin unustanud, et talved siin kestavad pool aastat ja selle aja jooksul saad omale rotaviirust 12x. kavatsen esimesel võimalusel uuesti minema tõmmata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 23:14; 14.09 08:44; 14.09 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina olin 7 aastat Eestist eemal.
Arvestama pead ilmselt, et elatustase langeb(kui sul just sääste pole), sest palgad on nagu nad on.
Inimesed on tõesti rohkem nn sapised.
Lasteaia kohast võid ainult und näha, kui lapsed sündinud välismaal.
Aga saab hakkama, peab saama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

eks sa mine ise ära korraks, vb siis näed. võin ju mõned näited tuua:
vahepeal tuli euro
hinnad on lakke kerkinud (kallimad hinnad kui seal riigis, kust tulin)
üürikorterit (normaalset) on pea võimatu ka väga hea palga juures saada ja kui sa ka selle leiad, sisi tõenäoliselt ei meeldi sa korteriomanikule lihtsalt
inimesed on palju ülbemad ja ebaviisakamad kui 5a tagasi
riik ja valitsus on sama loll kui mitte lollim
lasteaia kohti pole
tööd võid leida pm ainult tlnas
väikelastega vägagi mittearvestav riik igas mõttes (see on küll alati nii olnud)
jne

pm kahetsen, et suures koduigatsuses sai see otsus tehtud ja mees kohe heasse kohta tööle, isegi kui palk on eeesti kohta hea, siis ei ole see võrreldavgi sellega, mis välismaal saadi ja tuleb hakata kokkuhoidlikumalt elama. ja see on raske. pealegi olin unustanud, et talved siin kestavad pool aastat ja selle aja jooksul saad omale rotaviirust 12x. kavatsen esimesel võimalusel uuesti minema tõmmata.[/tsitaat]

Noh, Sul otsus tehtud: tubli!
Vaidleksin vaid mõnele Sinu poolt toodud faktile vastu:
* see, et Sa üürikorteri omanikule ei meeldi- siin pead viga ikka endas otsima. Ju Sa teeksid tema olukorras sama?! 😉
* inimesed ülbed ja ebaviisakad- kus sellised ei oleks. Olen ka ise hetkel Eestist eemal, aga iga kord, kui kodumaale tagasi asun ( tavaliselt 1,5 aasta järel), kuidagi tunnen, et inimesed on üksteise vastu palju avatumaks ja sõbralikumaks muutunud. Matslikkust ja ebaviisakust võib igal pool kohata, see ei ole rahvuses kinni….vaid äkki \”vaatleja\” peas hoopiski?! 😉
* riik ja valitsus lollid- ei vaidle vastu, et valitsus v selle liikmed rumalaid tegusid/otsuseid teevad, aga et riik loll on???!!! Ei saa Su mõttele pihta. Äkki seletad lahti, milliste kriteeriumide alusel nii väidad ja ehk pakud ka \”edetabeli\” välja, et teised inimesed saaksid Su kogemuste varal targemaks. 😉

Muus olen enamvähem ühel nõul.
Ja veel, kui saladus pole, mis riiki plaanid ümber asuda? Ausõna, küsin ilma igasugu tagamõtteta, lihtsalt uudishimust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kingfish kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Noh, Sul otsus tehtud: tubli!
Vaidleksin vaid mõnele Sinu poolt toodud faktile vastu:
* see, et Sa üürikorteri omanikule ei meeldi- siin pead viga ikka endas otsima. Ju Sa teeksid tema olukorras sama?! 😉
* inimesed ülbed ja ebaviisakad- kus sellised ei oleks. Olen ka ise hetkel Eestist eemal, aga iga kord, kui kodumaale tagasi asun ( tavaliselt 1,5 aasta järel), kuidagi tunnen, et inimesed on üksteise vastu palju avatumaks ja sõbralikumaks muutunud. Matslikkust ja ebaviisakust võib igal pool kohata, see ei ole rahvuses kinni….vaid äkki \”vaatleja\” peas hoopiski?! 😉
* riik ja valitsus lollid- ei vaidle vastu, et valitsus v selle liikmed rumalaid tegusid/otsuseid teevad, aga et riik loll on???!!! Ei saa Su mõttele pihta. Äkki seletad lahti, milliste kriteeriumide alusel nii väidad ja ehk pakud ka \”edetabeli\” välja, et teised inimesed saaksid Su kogemuste varal targemaks. 😉

Muus olen enamvähem ühel nõul.
Ja veel, kui saladus pole, mis riiki plaanid ümber asuda? Ausõna, küsin ilma igasugu tagamõtteta, lihtsalt uudishimust.

[/tsitaat]

*paljudele just nimelt ilusate korterite omanikele ei meeldi lapsed, mida väiksemad seda vähem meeldivad. nii et jah, viga on minus- mul on lapsed. paljud vaatavad kalhtaselt selle peale,et mees välismaalane (arvavad, et tahame lühiajalist vms)
tel teel küsitakse 100 küsimust ja tehakse sellest omad eelarvamused…
*mulle tundus ka iga kord puhkusel käies, et jube tore ja ilus ja sõbralik, hakkasin elama- hoopis teine teema. ma tunnen ennast imelikuna siin eestis kuna olen viisakas ja ausalt öeldes vaadatakse mind ka imelikult kui vahest võõrastega viisakalt käitun. aga! muidugi oleneb, kus elad, kellega kokku sattud, elan tlnas- vastik on
*vabandan väljenduse pärast, pidasin silmas seda, et valitsus ja kogu see süsteem on rumal. inimestest, peredest, lastest ei hoolita. lasteraha 19 euri kuus, mitte midagi muud vist ei peagi ütlema. mitte mingeid toetusi (ja ma ei mõtle ainult rahalisi), maksusüsteem jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 23:14; 14.09 08:44; 14.09 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sry, võibolla tõesti osa üürileandjaid kasutavad hetkeolukorda ära ja valivad \”õigeid\” üürnikke, eriti kui on tegu korteri omanikuga. Ei ole kahjuks selle koha pealt väga kursis, oma lapsed juba omapäi. Aga kas soliidsete kinnisvarafirmade poole pole oma murega pöördunud?
Mis puutub riigi poolt jagatavaid toetusi, siis olen Sinuga nõus: suhtkoht nigel on see värk meil… Samal ajal deklameerime Reuters’i kaudu kogu maailmale kui vastutulelikud me Kreeka suhtes oleme… aga see on poliitika, see arutelu ei ole siia. Nii palju vaid lisaks, et ehk üks päev rahvas ärkab ja suudab oma rahulolematust ka poliitikutele selgelt välja näidata. Seda ütleks küll, et eestlane on liiga arg rahvas, ka liiga pika vinnaga.
Ja lõpetuseks ütleks veel, et \”igal pool on hea, kus meid ei ole!\” Loodan, et oled seda ütlust varem kuulnud ja põhimõtteliselt nõustud…ehk?! 🙂
Ilusat laupäeva!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Pereelu ja suhted Neile, kes Eestisse tagasi kolinud.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.