Esileht Väikelaps neile kes ei vaktsineeri,kas arst kutsund last ülevaatusele vahest?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: neile kes ei vaktsineeri,kas arst kutsund last ülevaatusele vahest?

Postitas:

Laps mul 1,2 aastane.Viimati käisime kaalumas,möötmas siis kui laps sai 1aastaseks.Ja arst ütles,et enam ei pea minema? Kuidas teil,kas käite vahest kontrollis ja kaalusmas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 14:41; 20.02 21:11; 20.02 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie perearst soovib last näha kord kvartalis. Peale 2a saamist kord aastas kui muid muresid pole. Vaatab lapse jalgade astetust, kõndi, rühti, naha seisukorda, küsib kõne kohta jms üldist. Suurema puhul pärib lasteaia kohta, kuidas harjunud ja mõjunud jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vanem laps on 9 ja väiksem 3, pole kumbagi käinud mõõtmas-kaalumas, pole kutsutud ülevaatusele vms. vanema lapsega olen käinud vaid spordiarsti juures kuna ta teeb võistlussporti ja hambaarsti aga need on mõlemad tasulised. kumbki lastest pole nii haige olnud, et oleks arstiabi vajanud, seega oma perearsti eriti ei tunne 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit vajadust tervet last perearstile näidata ei ole.

Mõõta ja kaaluda oskan kodus.

Kokkulepe on, et kuni koolini võiks 1 x aastas käia ülevaatusel. Siis ise helistan ja panen aja.

1.eluaastal u 6k käisin igakuiselt, edasi veel 2x (9k ja 1a) ja siis 1x aastas

Nii kõigi 5 lapsega, v a kui tervisemured (vist 2 korda kokku olnud vaja kopse kuulata ja angiini raviks AB)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on küll vaktsineeritud, aga käisime aastaselt ja siis alles 2-aastaselt. Vahepeal probleeme polnud ja arstil ei käinud. Kaaluda ja pikkust mõõta saab kodus ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie perearst ka tahab kord kvartalis näha. Reaalselt aga jõuame arstile 1-2 korda aastas. Ta ei pahanda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 14:54; 20.02 16:26; 20.02 19:21; 20.02 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see mitte vaktsineerimine siia puutub?
Ikka juhtub laps korra aastas haige olema, hoolduslehte lõpetama lähemegi koos, siis mõõdab-kaalub jm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 16:14; 20.02 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis see mitte vaktsineerimine siia puutub?
Ikka juhtub laps korra aastas haige olema, hoolduslehte lõpetama lähemegi koos, siis mõõdab-kaalub jm.[/tsitaat]

Puutub küll. Tean arste, kes kutsub mittevaktsineeritud lapsi sagedamini \”ülevaatusele\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 14:54; 20.02 16:26; 20.02 19:21; 20.02 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see mitte vakineerimine mõjutab pigem enne 1 sünnipäeva. Aga mina olen ka lapsega reeglina 1 kord aastas sünnipäeva paiku käinud arstil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu arst kahjuks ei kutsu…
Ma ei tea, kas see meeldiks mulle või ei, vahel nagu tundub, et võiks last näidata ikka, äkki on mõni asjaolu, millele ise ei pööra tähelepanu.
Tüdruk 5 a saamas, alates 2 a 4 k lasteaias ja hoolduslehte pole pidanud võtma kordagi… muidu oleks jah esimene kõne kohe perearstile. Ptüi, ptüi, ptüi. Esimesel aastal oli üks kerge viirus, aga siis töötasin poole kohaga ja sain kombineerida…

Aga mu arst ei kutsunud mu vaktsineeritud lapsi ka vastuvõtule… enne kui 7 a sai ja kooliminek ees (ja vaktsineerimine)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Puutub küll. Tean arste, kes kutsub mittevaktsineeritud lapsi sagedamini \”ülevaatusele\”.[/tsitaat]
No mis jutt see nüüd on:) Miks peaks mittevaktsineeritud lapsed sagedamini ülevaatusel käima?
Beebina oli meil küll veidi teine ülevaatusgraafik. Käisime iga kuu ja ei sõltunud vaktsineerimisgraafikust. Suuremana pole kordagi kutsutud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 17:38; 20.02 21:05; 20.02 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin oma lapsega viimati kaalumas/mõõtmas/vaktsineerimas kui ta oli 1.aastane. Lõpuks registreerisime lapse alaliselt teise riiki elama ja siis meil perearsti pole. kaalun mõõdan kodus ja muud vajalikud arstikäigud ma teen eraarstile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks täitsa huvitav teada, kas perearst on kohustatud kedagi vastuvõtule kutsuma? Ja mismoodi siis, helistab, kirjutab kirja, saadab e-meili?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 16:14; 20.02 19:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No mis jutt see nüüd on:) Miks peaks mittevaktsineeritud lapsed sagedamini ülevaatusel käima?
Beebina oli meil küll veidi teine ülevaatusgraafik. Käisime iga kuu ja ei sõltunud vaktsineerimisgraafikust. Suuremana pole kordagi kutsutud.
[/tsitaat]

See on see jutt, et mõni arst tahab sagedamini näiteks näha sel põhjusel, et teha selgitustööd vaktsiinide vajalikkuse osas. Tean mõnda sellist arsti. See muidugi ei tähenda, et iga kuu kaks korda kutsutaks vaibale, kuid kord kvartalis tahetakse kindlasti näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 14:54; 20.02 16:26; 20.02 19:21; 20.02 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See on see jutt, et mõni arst tahab sagedamini näiteks näha sel põhjusel, et teha selgitustööd vaktsiinide vajalikkuse osas. Tean mõnda sellist arsti. See muidugi ei tähenda, et iga kuu kaks korda kutsutaks vaibale, kuid kord kvartalis tahetakse kindlasti näha.[/tsitaat]
Ega ma muidugi ei saa välistada, et leidub perearste, kes kord kvartalis lapsevanematele loengut soovivad pidada, aga mulle tundub see küll ulmevaldkonda kuuluv. Miks peaks perearst endale lisatööd tekitama, kui enamus neist on niigi ülekoormatud? Või miks peaks lapsevanem oma täiesti terve lapsega viitsima kord kvartalis arsti juures käia?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 17:38; 20.02 21:05; 20.02 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesin seda,et need lapsed kes käivad vaktsiine saamas käivad siis kui jälle uut vaktsiini vaja.Siis tehakse ka muud kontrollid ära.
Kutsumise all mõtlesin seda,et arst tavaliselt enne ära minekut ikka ütleb/mainib millal võiks uuesti last näitama tulla,ega ma ei mõelnudki seda ,et arst helistama peaks.
Ma selle pärast uurisin,et mul tuttavate lapsed kõik käivad kas aastas 1-2 korda last näitamas(arst ise ütleb,et võiksite umbes sellel ajal uuesti tulla).ja kuna ma pole enne kokkupuutunud sellega mis moodi on,siis hakkaski huvitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 14:41; 20.02 21:11; 20.02 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma mõtlesin seda,et need lapsed kes käivad vaktsiine saamas käivad siis kui jälle uut vaktsiini vaja.Siis tehakse ka muud kontrollid ära.
Kutsumise all mõtlesin seda,et arst tavaliselt enne ära minekut ikka ütleb/mainib millal võiks uuesti last näitama tulla,ega ma ei mõelnudki seda ,et arst helistama peaks.
Ma selle pärast uurisin,et mul tuttavate lapsed kõik käivad kas aastas 1-2 korda last näitamas(arst ise ütleb,et võiksite umbes sellel ajal uuesti tulla).ja kuna ma pole enne kokkupuutunud sellega mis moodi on,siis hakkaski huvitama.[/tsitaat]
Riikliku kava järgi vaktsineeritakse ju ainult 1-aastaselt, 2-aastaselt ja siis juba 6-7aastaselt. Nendel, kes käivad 1-2 korda aastas last arstile näitamas, ei saa see vaktsineerimisega küll kuidagi seotud olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 17:38; 20.02 21:05; 20.02 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mina tean mida nende lastega seal tehakse,vaktsineeritakse või mitte.
Mind lihtsalt huvitas kas teiste laste arstid kutsuvad aegajalt lapsi ülevaatusele/kontrolli või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 14:41; 20.02 21:11; 20.02 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meie perearst esimesel kohtumisel aru sai, et mingeid vaktsineeimisi toimuma ei hakka, oli meie vastu huvi ka kadunud. Ei telefonikõnesid, ei kontrolli kutsumisi. Kaalusime-mõõtsime kodus ja ega me tegelikult perearsti juures pisikute korjamisest puudust ei tundnudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ega ma muidugi ei saa välistada, et leidub perearste, kes kord kvartalis lapsevanematele loengut soovivad pidada, aga mulle tundub see küll ulmevaldkonda kuuluv. Miks peaks perearst endale lisatööd tekitama, kui enamus neist on niigi ülekoormatud? Või miks peaks lapsevanem oma täiesti terve lapsega viitsima kord kvartalis arsti juures käia?[/tsitaat]
Sellepärast ilmselt, et see ei näita perearsti heast küljest, kui tema nimistus on vaktsineerimata lapsi. Midagi sellist olen ma aru saanud…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 14:54; 20.02 16:26; 20.02 19:21; 20.02 21:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Väikelaps neile kes ei vaktsineeri,kas arst kutsund last ülevaatusele vahest?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.