Esileht Pereelu ja suhted Neiupõlve nime tagasi võtmine.

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Neiupõlve nime tagasi võtmine.

Postitas:

Minu perekonnanimi on ka eksmehe perekonnanimi.Olen ammu lahutatud.Nüüd aga räägib praegune elukaaslane abiellumisest.Temaga olen koos elanud juba pikemat aega.Laps on sündimas,ja ilus oleks ju,kui isa ja ema on ühe nime peal.
Kas oleks parem,kui kõigepealt võtta tagasi oma neiupõlvenimi ja siis abielludes saada praeguse mehe perenimi?Kas sellist nime tagasivõtmist üldse tehakse perekonna seaduste kohaselt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 13:26; 16.05 13:56; 16.05 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mitu korda nime vahetada? Mõttetu. Abielludes võtad lihtsalt uue mehe nime (nagu ma aru saan, pole sa selle vastu) ja asi korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa probleemist üldse aru. Abielludes võtad uue mehe nime ju ja saad eksmehe nimest lahti. Mis mõtet on nime vahepeal veel neiupõlvenimeks tagasi vahetuada, et siis abielludes jälle nime vahetada saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa probleemist üldse aru. Abielludes võtad uue mehe nime ju ja saad eksmehe nimest lahti. Mis mõtet on nime vahepeal veel neiupõlvenimeks tagasi vahetada, et siis abielludes jälle nime vahetada saaks.[/tsitaat]Kas registreerides siis ei hakata üles lugema,mis nimi kust kohast pärineb?Lühike lõik eluloost.Ma ühes pulmas küll kuulsin,kui registreerija poolt öeldi,et eelmise abielu nimi muudetakse praeguse mehe nimeks.Nii tobe ju oleks seda endalgi kuulda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 13:26; 16.05 13:56; 16.05 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole küll üheski pulmas elulugu kuulnud. Arvan, et eelmise abielu nimi on sinu rõhuasetus. Loetakse ette see nimi, mida naine abiellumise hetkel kannab ja mis nime uues abielus hakkab kandma.
Paaripanija loeb ette akti:
Abielluvad Mari Lill (sündinud siis ja siis) ja Margus Mets (sündinud siis ja siis). Abikaasad hakkavad kandma ühist perekonnanime – Mets

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]elenna kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole küll üheski pulmas elulugu kuulnud. Arvan, et eelmise abielu nimi on sinu rõhuasetus. Loetakse ette see nimi, mida naine abiellumise hetkel kannab ja mis nime uues abielus hakkab kandma.
Paaripanija loeb ette akti:
Abielluvad Mari Lill (sündinud siis ja siis) ja Margus Mets (sündinud siis ja siis). Abikaasad hakkavad kandma ühist perekonnanime – Mets

[/tsitaat]Vot vot,seda ma kuulsingi.Kui öeldi sündinud siis ja siis ja selle nimega.Siis loeti ette,mis nimi tuleb nüüd.Rahvale aga loeti veel ette eelmise kaasa nimi,mis nüüd kadus.Ikkagi kolm nime loeti ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.05 13:26; 16.05 13:56; 16.05 16:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oli küll veider paaripanija, pole sellist asja kunagi kuskil kuulnud

Öeldakse, KES abiellub ja MILLAL ta sündinud on
st

abielluvad
Mari Kask, sündinud 12.mai 1986.aastal
ja
Tõnis Niit, sündinud 11.aprillil 1985.aastal,
abikaasad hakkavad kandma ühist perekonnanime Niit

Seda, et Mari sünnipärane perekonnanimi on Loodus ja ta on 2x abielus olnud enne, vahepeal oli Mätas ja nüüd on alles Kask, seda küll ei räägita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga Sa saad ka kindlasti uurida kuidas paaripanija teie puhul seda ettekannet teeb! Küsi järgi siis süda rahul 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 3 korda abiellunud Tallinna Perekonnaseisuametis, kahel viimasel korral pole küll minu neiupõlvenime mainitud. Selleks peaks ju kuskile arhiivisügavustesse ronima, et seda üldse teada saada.
Võimalik, et sinu kuuldud tseremoonial oli see just pruudi erisoov ära mainida neiupõlvenimi. Kui seda mainitud ei oleks, siis poleks ka olemasolevat nime kuidagi eksabikaasaga seostatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei taha, et registreerimisel seda sinu endist abielu nime mainitakse, siis võid ju sa seda registreerijale öelda. Korras ju. Abielludes saadki oma praeguse mehe nime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures minu pulmas loetigi umbes nii ette:

abielluvad Mari Lill, varem abielus pole olnud ja Margus Mets, varem abielus pole olnud. Peale abiellumist soovivad kanda ühist perekonnanime Mets. Ma ei tea, kust ja miks see varem mitteabielusolemise jutt pidi vajalik olema:)Mulle tundus see täitsa võõras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See üleslugemine pole üldse veel nii veider, kui see mitu korda nime vahetamine. Ja kui ta kõik üles loeb, siis ta loeb ju nagunii, et \”sündinud Mets, siis abiellus ja oli Lill, siis võttis tagasi Mets ja nüüd hakkab kandma nime Meri\” 😀 Meie registreerisime kahekesi ja see registreerija jutt läks veitsa kõrvust mööda, laps ka sahkerdas. Järgmine päev oli laulatus ja pidu ning keskendusin hoopis õpetaja jutule. Ja tema ei loe mingeid nimeisd ja abiellumisi ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nime saad küll tagasi võtta,mul oli ka sama asi,et lahutasin esimesest,aga esiteks on see väga kallis ja sa pead põhjendama,miks sa seda teed ja oma neiupõlvenime saad oma elus ainult 1 kord tagasi võtta,nii,et ära võta ja abiellu,saadki nimest lahti,mis praegu ei meeldi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab küll.Ei ole see nimevahetus nii kallis,ca 40 eurot.
Mina unustasin lahutades mainida,et tahan neiupõlvenime tagasi.Ei pea pikalt põhjendama.Kirjutadki,et soovid just eda nime,kuna see on sinu sünnijärgne nimi.
Ka mina abiellusin hiljem,aga ikkagi on parem ,kui oma nimega abiellud.Kui vahetad nime tagasi,siis see tähendabki,et oled lõplikult lahti lasknud oma eksmehest.Ei ole see imelik.Imelik on hoopis teiste arvamust arvesse võtta.Tee nii,nagu sa ise õigeks pead.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Saab küll.Ei ole see nimevahetus nii kallis,ca 40 eurot.
Mina unustasin lahutades mainida,et tahan neiupõlvenime tagasi.Ei pea pikalt põhjendama.Kirjutadki,et soovid just eda nime,kuna see on sinu sünnijärgne nimi.
Ka mina abiellusin hiljem,aga ikkagi on parem ,kui oma nimega abiellud.Kui vahetad nime tagasi,siis see tähendabki,et oled lõplikult lahti lasknud oma eksmehest.Ei ole see imelik.Imelik on hoopis teiste arvamust arvesse võtta.Tee nii,nagu sa ise õigeks pead.[/tsitaat]
Sekeldust on palju, sest vahetama pead ka kõik nimega dokumendid. Näit juhiloa ja autopaberite eest, kui on aotu sinu nimel, maksad päris palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ajad ilmselt pulmad ja matused segi. Matustel küll räägitakse elulugu, aga pulmas ja registreerimistel küll ei ole sellist asja kuulnud. Pealegi saad Sa ju kontrollida, mida öeldakse ja mida mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kas registreerides siis ei hakata üles lugema,mis nimi kust kohast pärineb?Lühike lõik eluloost.Ma ühes pulmas küll kuulsin,kui registreerija poolt öeldi,et eelmise abielu nimi muudetakse praeguse mehe nimeks.Nii tobe ju oleks seda endalgi kuulda.[/tsitaat]
sa ajad pulmad matustega segi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted Neiupõlve nime tagasi võtmine.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.