Esileht Koolilaps Nelik – ja kolmikkatsete eeltestid

Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 388 )

Teema: Nelik – ja kolmikkatsete eeltestid

Postitas:
Kägu

Kuidas jagatakse hea tahte protokolli? Kas see saadetakse kohe peale vestlust, sama päeva õhtul, järgmisel päeval vms?

Vestlusel öeldi, et saad protokolli ja õhtul umbes 12 tuli infosüsteemi. GAG. E-mail tuli selle kohta küll alles hommikul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas jagatakse hea tahte protokolli? Kas see saadetakse kohe peale vestlust, sama päeva õhtul, järgmisel päeval vms?

Vestlusel öeldi, et saad protokolli ja õhtul umbes 12 tuli infosüsteemi. GAG. E-mail tuli selle kohta küll alles hommikul.

Aitäh vastuse eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis te arvate, kui tõenäoline on II eelistusena Reaalkooli sisse saada, kui on saadud vabastus olümpiaadidega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas jagatakse hea tahte protokolli? Kas see saadetakse kohe peale vestlust, sama päeva õhtul, järgmisel päeval vms?

Sama päeva õhtul või järgmise hommikul on õpilased kätte saanud. Hiljem saadetutest ei ole kuulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis te arvate, kui tõenäoline on II eelistusena Reaalkooli sisse saada, kui on saadud vabastus olümpiaadidega.

Kui tunnistusel on hinded viied, käitumine väga hea, hilinemisi ja puudumisi ei ole märgatavalt, oskab vestlusel ennast esitleda, siis võib sisse saada. Sisse saamine sõltub osaliselt ka teistest lastest ja palju nimekiri muutub. Osad lapsed ei võta reaalkooli kutset vastu isegi siis kui sisse saavad ja lähevad Gag-i ning vastupidi toimub samamoodi.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis te arvate, kui tõenäoline on II eelistusena Reaalkooli sisse saada, kui on saadud vabastus olümpiaadidega.

Olen korduvalt kuulnud, et seal pigem vaadatakse sellele halvasti vastu ja puhtalt seetõttu ei pruugi valituks saada. Tihti on ka küsitud ja soovivad põhjendust, miks Realkool ei ole esimene eelistus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis te arvate, kui tõenäoline on II eelistusena Reaalkooli sisse saada, kui on saadud vabastus olümpiaadidega.

Olen korduvalt kuulnud, et seal pigem vaadatakse sellele halvasti vastu ja puhtalt seetõttu ei pruugi valituks saada. Tihti on ka küsitud ja soovivad põhjendust, miks Realkool ei ole esimene eelistus.

Iga kool soovib, et nende kool oleks esimene, selle üle ei ole midagi imestada. Nad eelistavad muidugi esimese eelistusena õpilasi ja mingi võimalus on teisel valikul, kuid suuri lootusi ei maksa sellele panna. Ikka tahetakse säravaid tippe saada, aga Reaalkoolil ja Gag-il pole raskusi kõige paremaid, esimese eelistuse määranuid õpilasi endale saada, igale nende kohale on mitukümmend tahtjat. Pigem on teise eelistuse võtjad TIK ja 21.kool.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen korduvalt kuulnud, et seal pigem vaadatakse sellele halvasti vastu ja puhtalt seetõttu ei pruugi valituks saada. Tihti on ka küsitud ja soovivad põhjendust, miks Realkool ei ole esimene eelistus.

Arusaadav, mina ka küsiksin. Siiski on see küsimus nagu iga teinegi ja kui loogiline vastus anda, siis seda ma küll ei usu (sealseid õppealajuhatajaid teades), et nad siis vimma pärast (miks sa siis panid Reaalkooli teiseks, vat nüüd ei võta sind!) kedagi võtmata jätavad. Minu lapsel on näiteks täiesti loogiline vastus olemas – hindas riske ja võimalusi ja jättis oma parima šansi esimeseks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline on Reaali vestluse hea tulemus? Kas ainult max 50 punkti või on ka madalam ok?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalis laps peab näitama ülesse ikka ka aktiivust väljaspool kooli tegevusi. Heataegevus, trennid, võistlused jne.

 

Ja arvestage sellega, et aastas ühe lapse eest miinimum 100 euri te kooli toetusfondile annetate. Tegelikult ei juhtu midagi siis ka, kui te  ülekannet ei tee :…

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline on Reaali vestluse hea tulemus? Kas ainult max 50 punkti või on ka madalam ok?

Kõrged punktid on olulised, aga tähtsam on kohe kutse saamine. Kui seda ei tule kohe, siis on üsna väike tõenäosus, et hiljem saadetakse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja arvestage sellega, et aastas ühe lapse eest miinimum 100 euri te kooli toetusfondile annetate. Tegelikult ei juhtu midagi siis ka, kui te ülekannet ei tee :…

100 eurot on tagasihoidlik summa, nende naaberkool küsib iga kuu 40 eurot. Tegelikult on needki väiksed summad, igasugu kursused väljaspool kooli maksavad märksa rohkem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen kägu, kelle poeg sai Reaalkooli vestlusel 35 punkti (maksimum 50 punkti)

Eile kirjutasin pikalt, et laps sai katsetelt vabastuse olümpiaadiga (osales 8. klassis geograafia olümpiaadi vabariiklikus voorus). Kui pojale katsetest vabastus anti, siis reeglite kohaselt hinnati kõik testid maksimumpunktidega (ma arvan nii), kuid vestlus ebaõnnestus, sai vestlusel 35 punkti. Poeg väga tagasihoidlik, pabistas nii, et tundis lausa rinnus valu ja sõnad ei tulnud meelde, vastas pigem ühesõnaliste vastustega, oli nii pabinas, et arutleda ei suutnud

Vestlus toimus kolmapäeval 6. aprillil 2022 veebis (ei ela Tallinnas, sellepärast veebis). Kuna vestluse ajal kutset ei mainitud ja eile kooli kutset ei saanud olime lootuse täiesti kaotanud. Kuid täna, neljapäeval 7. aprillil 2022 kell 20.34, tuli e kiri, Reaalkoolist saadeti hea tahte protokoll. Poeg kandideeris programmeerimise õppesuunale.

Kes kohe kooli kutset ei saa, ärge kaotage lootust, kutse võib vabalt järgmisel õhtul tulla.

 

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vestlus toimus kolmapäeval 6. aprillil 2022 veebis (ei ela Tallinnas, sellepärast veebis). Kuna vestluse ajal kutset ei mainitud ja eile kooli kutset ei saanud olime lootuse täiesti kaotanud. Kuid täna, neljapäeval 7. aprillil 2022 kell 20.34, tuli e kiri, Reaalkoolist saadeti hea tahte protokoll. Poeg kandideeris programmeerimise õppesuunale.

Mul on sul üle siiralt hea meel – mina olin see patune, kes ei suutnud eile uskuda, et Reaalkool mitmekülgset olümpiaadilast vastu ei võta :). Palju õnne pojale!

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vestlus toimus kolmapäeval 6. aprillil 2022 veebis (ei ela Tallinnas, sellepärast veebis). Kuna vestluse ajal kutset ei mainitud ja eile kooli kutset ei saanud olime lootuse täiesti kaotanud. Kuid täna, neljapäeval 7. aprillil 2022 kell 20.34, tuli e kiri, Reaalkoolist saadeti hea tahte protokoll. Poeg kandideeris programmeerimise õppesuunale.

Mul on sul üle siiralt hea meel – mina olin see patune, kes ei suutnud eile uskuda, et Reaalkool mitmekülgset olümpiaadilast vastu ei võta :). Palju õnne pojale!

Suur tänu õnnesoovide eest!

Minu poeg on pigem osalenud olümpiaadide piirkonna voorudes ja seal esikümnesse jäänud, kuid vabariiklikusse vooru pääsenud ainult geograafias, seega ta väga tegija olümpiaadidel olnud pole. Minu lapsest on palju targemaid ja tublimaid, kuid ehk Reaalkoolis areneb, praegu õpib nn ühes väikeses maa koolis.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta juba 15-minutilise vestluse pärast nii endast välja läks, siis võib talle kaasa tunda, Eliitkoolid on orienteeritud tulemustele ja kui ta 15-16-aastaselt pinget ei talu, siis ei saa tema koolitee eliitkoolis kerge olema.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta juba 15-minutilise vestluse pärast nii endast välja läks, siis võib talle kaasa tunda, Eliitkoolid on orienteeritud tulemustele ja kui ta 15-16-aastaselt pinget ei talu, siis ei saa tema koolitee eliitkoolis kerge olema.

Jäta loll jutt ja ära hirmuta inimesi. Reaalkool on küll just täpselt see kool, kus tarkus ja töökus on palju olulisem kui pingetaluvus. Tullakse igasuguste eripärade osas vastu ja ollakse paindlikud ning sõbralikud. Ja tööd see laps ju ei karda. Küll ta õpib ka suhtlema. Kõik õpivad.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta juba 15-minutilise vestluse pärast nii endast välja läks, siis võib talle kaasa tunda, Eliitkoolid on orienteeritud tulemustele ja kui ta 15-16-aastaselt pinget ei talu, siis ei saa tema koolitee eliitkoolis kerge olema.

Olen kahjuks sellega nõus, tean õpilast kes hakkas koolis pingest püksi tegema, kuigi oli normaalsest perekonnast. Seal ei ole lihtne õppida ja sel teemal võiks sõna võtta need kelle laps õpib selles koolis. Muu on rohkem kuulujutu tasemel mida siin räägitakse.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kahjuks sellega nõus, tean õpilast kes hakkas koolis pingest püksi tegema, kuigi oli normaalsest perekonnast. Seal ei ole lihtne õppida ja sel teemal võiks sõna võtta need kelle laps õpib selles koolis. Muu on rohkem kuulujutu tasemel mida siin räägitakse.

Mul õpib kaks last Reaali gümnaasiumis. Üks neist on sotsiaalne ärevik ning kool on igati aidanud probleeme lahendada, mitte neid võimendanud. Seega jah, palun ära tõesti levita kuulujutte. Suhtluspinge ja õppepinge on kaks erinevat asja, siin oli juttu suhtlusoskustest.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kahjuks sellega nõus, tean õpilast kes hakkas koolis pingest püksi tegema, kuigi oli normaalsest perekonnast. Seal ei ole lihtne õppida ja sel teemal võiks sõna võtta need kelle laps õpib selles koolis. Muu on rohkem kuulujutu tasemel mida siin räägitakse.

Mul õpib kaks last Reaali gümnaasiumis. Üks neist on sotsiaalne ärevik ning kool on igati aidanud probleeme lahendada, mitte neid võimendanud. Seega jah, palun ära tõesti levita kuulujutte. Suhtluspinge ja õppepinge on kaks erinevat asja, siin oli juttu suhtlusoskustest.

Mitte ei usu seda, kas nad on erinevate perekonnanimedega?

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ei usu seda, kas nad on erinevate perekonnanimedega?

Ohsaa, sul on nimekiri Reaali kõigist gümnasistidest ees- ja perenimega? Ma loomulikult ei kavatsegi sulle vastata.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne su pojale! Äkki siis on meil ka veel lootust…samamoodi sai mu poeg olümpiaadiga (informaatika olümpiaadi lõppvooru sai sellel aastal) vestlusele aga sai 30p, ta on suht enesekindel aga ikka millegagi seal puterdas:)

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ei usu seda, kas nad on erinevate perekonnanimedega?

Ohsaa, sul on nimekiri Reaali kõigist gümnasistidest ees- ja perenimega? Ma loomulikult ei kavatsegi sulle vastata.

Piinlik kuidas vassitakse …

Kui lapsed ja nende klassikaaslased õpivad gümnaasiumis, siis ühe perekonnanimega õpilasi teatakse väga hästi. Reaalkool ei ole mammutkool, vaid kolmesaja õpilasega gümnaasium. Võib- olla kümnendikud ei tea septembris kõiki klassikaaslasi, kuid hiljem tuntakse üksteist hästi.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsed ja nende klassikaaslased õpivad gümnaasiumis, siis ühe perekonnanimega õpilasi teatakse väga hästi. Reaalkool ei ole mammutkool, vaid kolmesaja õpilasega gümnaasium. Võib- olla kümnendikud ei tea septembris kõiki klassikaaslasi, kuid hiljem tuntakse üksteist hästi.

Oo, meil on siin reaali õpilane, kellele meeldib uustulnukaid hirmutada ja koolist halba muljet jätta.

Piinlik kuidas vassitakse …

Ma ei vassi. Mul on lihtsalt paremad kogemused selle kooliga kui sul. Lepi sellega. Ja mine magama.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aa, ja mina veel mõtlesin, et kes ometi miinustab neid rõõmsaid postitusi, kus keegi kooli sisse sai või teisele õnne soovib. Nüüd on selge – õpilane, kes seda kooli vihkab. Miks sa sealt siis ära ei lähe?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsed ja nende klassikaaslased õpivad gümnaasiumis, siis ühe perekonnanimega õpilasi teatakse väga hästi. Reaalkool ei ole mammutkool, vaid kolmesaja õpilasega gümnaasium. Võib- olla kümnendikud ei tea septembris kõiki klassikaaslasi, kuid hiljem tuntakse üksteist hästi.

Oo, meil on siin reaali õpilane, kellele meeldib uustulnukaid hirmutada ja koolist halba muljet jätta.

Piinlik kuidas vassitakse …

Ma ei vassi. Mul on lihtsalt paremad kogemused selle kooliga kui sul. Lepi sellega. Ja mine magama.

Sa võiksid vähemalt laste perenime esimese tähe kirjutada, aga sa ei tee seda, sest sul ei ole seda kirjutada. On mitmeid peresid kellel õpivad kaks last koolis, aga üks ei saa gümnaasiumi. Soovunelmatest kirjutamine ei ole midagi halba, aga valetamine küll..

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võiksid vähemalt laste perenime esimese tähe kirjutada, aga sa ei tee seda, sest sul ei ole seda kirjutada.

Ma tõesti ei tee seda, sest ilmselgelt ma ei soovi, et keegi hakkaks minu laste ja minu isikut tuvastama, isegi kui sa sellega kuhugi välja ei jõua! Mõtled ka, mida sa küsid? Kinnitan veelkord: ma ei ole midagi valetanud. Väike vihje – võib olla mitte ei õpi, vaid õppis mul kaks last Reaali gümnaasiumis. Saad ehk selle vihje peale rahu ja magama minna. Ja mina rohkem sinu tobedale uurimistegevusele ei reageeri.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõttetu vaidlus – üks talub pinget, teine mitte. Eks kolme aasta pärast on näha kes lõi gümnaasiumis särama ja kes põles läbi. Nii võib juhtuda kõikides koolides, aga eliitkooli õppemaht ja nõudmised on suured ning väiksemate koolide individuaalsust ei maksa oodata. Reaalkoolist tulevad olümpiaadide kullad ja kes võrdlemist välja ei kannata, neil ei tasu eliitkooli trügida.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võiksid vähemalt laste perenime esimese tähe kirjutada, aga sa ei tee seda, sest sul ei ole seda kirjutada.

Ma tõesti ei tee seda, sest ilmselgelt ma ei soovi, et keegi hakkaks minu laste ja minu isikut tuvastama, isegi kui sa sellega kuhugi välja ei jõua! Mõtled ka, mida sa küsid? Kinnitan veelkord: ma ei ole midagi valetanud. Väike vihje – võib olla mitte ei õpi, vaid õppis mul kaks last Reaali gümnaasiumis. Saad ehk selle vihje peale rahu ja magama minna. Ja mina rohkem sinu tobedale uurimistegevusele ei reageeri.

Ära rohkem valeta, peeglisse vaatamisest oleks sulle kasu.

Mul õpib kaks last Reaali gümnaasiumis. Üks neist on sotsiaalne ärevik ning kool on igati aidanud probleeme lahendada, mitte neid võimendanud. Seega jah, palun ära tõesti levita kuulujutte. 

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks kolme aasta pärast on näha kes lõi gümnaasiumis särama ja kes põles läbi. Nii võib juhtuda kõikides koolides, aga eliitkooli õppemaht ja nõudmised on suured ning väiksemate koolide individuaalsust ei maksa oodata. Reaalkoolist tulevad olümpiaadide kullad ja kes võrdlemist välja ei kannata, neil ei tasu eliitkooli trügida.

Minu väide on siiski, et individuaalsuse puudust Reaalkoolis ei ole. Omad kogemused, mida eespool juba kirjeldasin. Oled tubli õpilane, siis võimaldatakse ka individuaalsust – nii tervise, erivajaduste, hobide, spordi kui kõige eluga kaasas käiva osas. Vestlusel närvi minek pole küll midagi sellist, mis ennustaks selles koolis halba tulevikku. Vastupidi, detail, et õpilane vaatamata halvale vestlusoskusele vastu võeti, näitab, et temas on palju muud head ning suhtlusoskus pole mingi prioriteet.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 271 kuni 300 (kokku 388 )


Esileht Koolilaps Nelik – ja kolmikkatsete eeltestid