Esileht Koolilaps Nelik – ja kolmikkatsete eeltestid

Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 388 )

Teema: Nelik – ja kolmikkatsete eeltestid

Postitas:
Kägu

Ära rohkem valeta, peeglisse vaatamisest oleks sulle kasu.

Mis vahet seal on, õpib või õppis?? Mis see räägitu sisus muudab? Midagi. Nii ongi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta juba 15-minutilise vestluse pärast nii endast välja läks, siis võib talle kaasa tunda, Eliitkoolid on orienteeritud tulemustele ja kui ta 15-16-aastaselt pinget ei talu, siis ei saa tema koolitee eliitkoolis kerge olema.

Olen kahjuks sellega nõus, tean õpilast kes hakkas koolis pingest püksi tegema, kuigi oli normaalsest perekonnast. Seal ei ole lihtne õppida ja sel teemal võiks sõna võtta need kelle laps õpib selles koolis. Muu on rohkem kuulujutu tasemel mida siin räägitakse.

Mul kaks last Reaalis. Kui käivad olümpiaadidel, võistlustel, siis jah läheb järgi tegemine pingeliseks. Samas jagub aega erinevateks huvitegevusteks ja ka sõpradega kohtumisteks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ei usu seda, kas nad on erinevate perekonnanimedega?

Ohsaa, sul on nimekiri Reaali kõigist gümnasistidest ees- ja perenimega? Ma loomulikult ei kavatsegi sulle vastata.

Piinlik kuidas vassitakse …

Kui lapsed ja nende klassikaaslased õpivad gümnaasiumis, siis ühe perekonnanimega õpilasi teatakse väga hästi. Reaalkool ei ole mammutkool, vaid kolmesaja õpilasega gümnaasium. Võib- olla kümnendikud ei tea septembris kõiki klassikaaslasi, kuid hiljem tuntakse üksteist hästi.

No mitu ühe perenimega last sa Reaalkooli gümnaasiumi astmes tead??

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ei usu seda, kas nad on erinevate perekonnanimedega?

Ohsaa, sul on nimekiri Reaali kõigist gümnasistidest ees- ja perenimega? Ma loomulikult ei kavatsegi sulle vastata.

Piinlik kuidas vassitakse …

Kui lapsed ja nende klassikaaslased õpivad gümnaasiumis, siis ühe perekonnanimega õpilasi teatakse väga hästi. Reaalkool ei ole mammutkool, vaid kolmesaja õpilasega gümnaasium. Võib- olla kümnendikud ei tea septembris kõiki klassikaaslasi, kuid hiljem tuntakse üksteist hästi.

Reaalkoolis on gümnaasiumis 38-39 last klassis. Rohkem kui 100 last lennus. Päris kindlasti ei tunta kõiki kooli- ja klassikaaslasi hästi ikka ainult neid, kellega paremini läbi saadakse. Ja sama perekonnanimi ei näita veel sugulust.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta juba 15-minutilise vestluse pärast nii endast välja läks, siis võib talle kaasa tunda, Eliitkoolid on orienteeritud tulemustele ja kui ta 15-16-aastaselt pinget ei talu, siis ei saa tema koolitee eliitkoolis kerge olema.

Olen kahjuks sellega nõus, tean õpilast kes hakkas koolis pingest püksi tegema, kuigi oli normaalsest perekonnast. Seal ei ole lihtne õppida ja sel teemal võiks sõna võtta need kelle laps õpib selles koolis. Muu on rohkem kuulujutu tasemel mida siin räägitakse.

Kui sellises vanuses selline probleem tekib, siis põhjus ikka milleski muus. Koolipinget selles minu arvates küll süüdistada ei saa. Tütar on Reaali lõpetanud – tavakooli põhikooli viielisest sai esialgu kolme-neljaline, hiljem paari kolmeline. Jah, oli pingeid seoses suuremate nõudmiste ja rangema hindamisega. Mõnel õhtul kodus poetas ka mõne pisara. Siiski leidis, et tegemist oli elu parima otsusega. Kindlasti on inimeste pingetaluvus erinev, kuid kui pea täiskasvanu lausa püksi tegema hakkab, siis sel juhul ikka mingi patoloogiaga tegemist, millega peab tegelema – kool selles küll süüdi ei ole. Sama probleem oleks võinud tekkida mistahes koolis.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ei ole veel GAG vestluse punkte, vestles eile. Kuna vestluse lõpus oli lapsel vist pingelangus, siis tal ka mälu pühitud :). Ütles, et küsiti, et kas tead mis hea tahte protokoll on ja siis räägiti veel midagi aga  ta lihtsalt ei mäleta mida.

Kas kellegil on kogemust, et kui mainitakse hea tahte protokolli, siis see ikkagi saadetakse või pigem see ei sõltu? Või kui ei plaanita saata, siis seda ka ei mainita, vaid teatatakse lihtsalt, et anname teada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile tulid just vestluse eest maksimum punktid. Sama seda hea tahte protokolli veel ei ole. Kas on üldse lootust, et see tuleb või pigem oleks see koos punktidega koos tulnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meile tulid just vestluse eest maksimum punktid. Sama seda hea tahte protokolli veel ei ole. Kas on üldse lootust, et see tuleb või pigem oleks see koos punktidega koos tulnud?

Maksimumi eest saadetakse tavaliselt protokoll samal või järgmisel päeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne su pojale! Äkki siis on meil ka veel lootust…samamoodi sai mu poeg olümpiaadiga (informaatika olümpiaadi lõppvooru sai sellel aastal) vestlusele aga sai 30p, ta on suht enesekindel aga ikka millegagi seal puterdas:)

Suur tänu õnnesoovide eest!

Olen kägu, kelle poeg sai Reaalkooli vestlusel 35 punkti.

Mõtlesin, et rohkem seda teemat ei ava. Mõtlesin teha postituse, mis annab teistele lootust, aga üks kasutaja arvab, et minu poeg Reaalkoolis hakkama ei saa ning sinna ei sobi, sest julgesin ausalt kirjutada tema nõrgast sotiaalsest poolest. Võibolla ta ei sobigi ega saa seal hakka, ei oska öelda, praegu ta on küll väga püüdlik ja tahab kõik maksimumile teha. Seda arvan isegi, et kui ta praegu on 5-line õpilane, siis seal pigem keskmine koolipoisi tase hinnetega 3 – 4. Ma pole kindlasti inimene, kes mingitesse vaidlustesse võõraga laskuks ja seega püüan nendest kommentaaridest mööda vaadata. Kui Reaalkoolis hakkama ei saa, siis kodulähedasse gümnaasiumisse võetakse ta kindlasti iga kell vastu.

Usun ja väga loodan, et Sinu poeg (keda tsiteerisin), saab ka kutse Reaalkooli, võibolla juba täna. Minu pojale saadeti protokoll õhtul kell 20.30 – 21.00 vahel, seega tasuks õhtul sisseastumine.ee lehele vaadata. Väga tore, et Sinu poeg on enesekindel, see on juba hea märk, järelikult sujuski vestlus hästi. Teised pole Reaalkooli vestluse punkte siin kirja pannud, võibolla hinnataksegi seal vestlust rangemalt.

 

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peabki mööda vaatama sellistest kommentaaridest, see näitab nende inimeste  enda taset. Mitte üksi intelligentne inimene ei arvusta teist niiviisi avalikult solvates, isegi kui ta nii mõtleb. Kindlasti läheb kõik teil hästi:) Mina nt oma pojaga ei harjutanud midagi ette, isegi ei teinud juttu sellest, just seepärast, et teda mitte liigselt pingesse ajada. Minu jaoks on ok kui ta ka sisse ei saa, aga äärmiselt tore kui saab, sest see on olnud puhtalt tema enda pingutus ja initsiatiiv.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne su pojale! Äkki siis on meil ka veel lootust…samamoodi sai mu poeg olümpiaadiga (informaatika olümpiaadi lõppvooru sai sellel aastal) vestlusele aga sai 30p, ta on suht enesekindel aga ikka millegagi seal puterdas:)

Suur tänu õnnesoovide eest!

Olen kägu, kelle poeg sai Reaalkooli vestlusel 35 punkti.

Mõtlesin, et rohkem seda teemat ei ava. Mõtlesin teha postituse, mis annab teistele lootust, aga üks kasutaja arvab, et minu poeg Reaalkoolis hakkama ei saa ning sinna ei sobi, sest julgesin ausalt kirjutada tema nõrgast sotiaalsest poolest. Võibolla ta ei sobigi ega saa seal hakka, ei oska öelda, praegu ta on küll väga püüdlik ja tahab kõik maksimumile teha. Seda arvan isegi, et kui ta praegu on 5-line õpilane, siis seal pigem keskmine koolipoisi tase hinnetega 3 – 4. Ma pole kindlasti inimene, kes mingitesse vaidlustesse võõraga laskuks ja seega püüan nendest kommentaaridest mööda vaadata. Kui Reaalkoolis hakkama ei saa, siis kodulähedasse gümnaasiumisse võetakse ta kindlasti iga kell vastu.

Usun ja väga loodan, et Sinu poeg (keda tsiteerisin), saab ka kutse Reaalkooli, võibolla juba täna. Minu pojale saadeti protokoll õhtul kell 20.30 – 21.00 vahel, seega tasuks õhtul sisseastumine.ee lehele vaadata. Väga tore, et Sinu poeg on enesekindel, see on juba hea märk, järelikult sujuski vestlus hästi. Teised pole Reaalkooli vestluse punkte siin kirja pannud, võibolla hinnataksegi seal vestlust rangemalt.

Miks arvatakse, et mittesotsiaalsed G4 gümnaasiumides hakkama ei saa? Minu poiss sai 3 aastat tagasi olümpiaadiga Reaalkooli. Olin mures, et kuidas ta vesteldud saab, oli nii-nii arg. Sel aastal lõpetab Reaalkooli ja ta on tohutult muutunud. Väga enesekindlaks ja julgeb oma arvamust avaldada ja eri teemadel omi seisukohti kaitsta. Arvan, et oma piirkonna koolis ta nii enesekindlaks muutunud ei oleks. Aga kes teab.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsevanemale, kelle poeg sai 35 punktiga Reaali!

Südamest palju õnne Sulle ja pojale!

Oleksin pidanud Sind juba varem julgustama – seal ei vaadata nii väga sotsiaalset poolt, kui laps on nutikas ja taibukas. Meie poeg praegu seal gümnaasiumis, aga kui astus 1. klassi, siis olin kindel, et sisse ei pääse, kuna vestlus-sotsiaalsus on tema nõrk koht. Pääses. Ja gümnaasiumisse tänu mitme olümpiaadi lõppvoorule.

Ära muretse ka liigse pinge pärast kooliajal – kui ta on taibu ja heatahtliku loomuga, siis saab kindlasti hakkama!

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kelle lapsed veel kolme kooli katseid tegid lisaks nelja kooli omadele – kuidas läks? Minu jaoks täiesti arusaamatu, lapse tulemused on väga head, Westholmi reaalsuunal matemaatika üle 90, eesti ja inglise keel üle 85, aga Westholmilt (1. valik) on teade, et kahjuks laps vestlustele kutsutud ei ole??? Suuna keskmised on mates 65 ja eesti keeles 77. Jah, meil on ühelt nelja kooli katsete koolilt juba kutse kooli olemas (aga pole veel allkirjastatud), st. traagikat ei ole, aga Westholmi loogika on arusaamatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas kolme kooli katsetajatel läks? Tütar sai TÜG-ist kutse vestlusele, siin teemas on seda kooli küll palju maha tehtud, aga meie jaoks oleks see üsna hea variant. Natuke ikkagi tugevam kui senine kool, logistiliselt heas asukohas ja õppesuund sobiks hästi. Punkte sau eesti keeles 76, inglise keel ja matemaatika mõlemad 89. Üllatav, sest matemaatika on tal kõige nõrgem aine muidu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil 3 kooli katsetelt M 96, E 90 ja I 81 ning kutse vestlusele Westholmi reaalsuunda. Hämmastavad numbrid, kui võrrelda 4 kooli katsetega (need hulga madalamad: E 71,2, M 68,3 ja I 84, F 74). Nelja kooli katsetelt igas valikus vestlusele kutsutud aga lootus väike. Ehk Westholmi saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Westholmi reaalsuunast kutse vestlusele, eesti keel üle 90, matemaatika ja inglise keel 89.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meil TÜG juures kirjas “Otsust ei ole veel tehtud” … kaua seda nüüd siis ootama peab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kelle lapsed veel kolme kooli katseid tegid lisaks nelja kooli omadele – kuidas läks? Minu jaoks täiesti arusaamatu, lapse tulemused on väga head, Westholmi reaalsuunal matemaatika üle 90, eesti ja inglise keel üle 85, aga Westholmilt (1. valik) on teade, et kahjuks laps vestlustele kutsutud ei ole??? Suuna keskmised on mates 65 ja eesti keeles 77. Jah, meil on ühelt nelja kooli katsete koolilt juba kutse kooli olemas (aga pole veel allkirjastatud), st. traagikat ei ole, aga Westholmi loogika on arusaamatu.

Äkki nad näevad, et kutse on juba olemas? Kuigi mis siis, et on kutse, see ju ei tähenda, et sa selle vastu võtad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

matemaatika üle 90, eesti ja inglise keel üle 85, aga Westholmilt (1. valik)

Meie omal matemaatika 78, eesti keel 83ja inglise keel 86 ja Westholmilt (1. valik) kutse kohe esmaspäevaks. Samas kirjutab juba täna ja ütleb kohast ja vestlusest ära, kuna kinnitas juba hea tahte protokolli GAGis. 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

matemaatika üle 90, eesti ja inglise keel üle 85, aga Westholmilt (1. valik)

Meie omal matemaatika 78, eesti keel 83ja inglise keel 86 ja Westholmilt (1. valik) kutse kohe esmaspäevaks. Samas kirjutab juba täna ja ütleb kohast ja vestlusest ära, kuna kinnitas juba hea tahte protokolli GAGis.

Täiesti arusaamatu, minu omal ju punkte rohkem natuke isegi ja teil ka kutse olemas kooli, nagu minu omalgi. Minu laps lihtsalt ei meeldi neile siis 😀 No mis parata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kelle lapsed veel kolme kooli katseid tegid lisaks nelja kooli omadele – kuidas läks? Minu jaoks täiesti arusaamatu, lapse tulemused on väga head, Westholmi reaalsuunal matemaatika üle 90, eesti ja inglise keel üle 85, aga Westholmilt (1. valik) on teade, et kahjuks laps vestlustele kutsutud ei ole??? Suuna keskmised on mates 65 ja eesti keeles 77. Jah, meil on ühelt nelja kooli katsete koolilt juba kutse kooli olemas (aga pole veel allkirjastatud), st. traagikat ei ole, aga Westholmi loogika on arusaamatu.

Äkki nad näevad, et kutse on juba olemas? Kuigi mis siis, et on kutse, see ju ei tähenda, et sa selle vastu võtad.

Ei näe nad seda kuskil, need süsteemid ja koolide andmebaas pole mitte kuidagi ühendatud. Isegi need neli kooli ei näe, kui oled kuskil juba koha ära kinnitanud. EHISes on laps hetkel ikkagi lihtsalt oma praeguse kooli hingekirjas, see hea tahte protokoll ei seo teda kuidagi muud moodi andmebaasides uue kooli külge, kui et koolil on kandidaadiga kokkulepe, et võtavad ta vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

matemaatika üle 90, eesti ja inglise keel üle 85, aga Westholmilt (1. valik)

Meie omal matemaatika 78, eesti keel 83ja inglise keel 86 ja Westholmilt (1. valik) kutse kohe esmaspäevaks. Samas kirjutab juba täna ja ütleb kohast ja vestlusest ära, kuna kinnitas juba hea tahte protokolli GAGis.

Täiesti arusaamatu, minu omal ju punkte rohkem natuke isegi ja teil ka kutse olemas kooli, nagu minu omalgi. Minu laps lihtsalt ei meeldi neile siis ???? No mis parata.

Aga kuidas Teie lapsel tunnistus? Meie omal läbiviieline, äkki see mängib mingit rolli, ehkki üldse ei usu. Minu oma kusjuures ka kandideeris reaalsuunda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas Teie lapsel tunnistus? Meie omal läbiviieline, äkki see mängib mingit rolli, ehkki üldse ei usu. Minu oma kusjuures ka kandideeris reaalsuunda!

Minu oma ka reaalsuunda – läbiviieline ei ole, aga korralik tunnistus on, peamiselt viied, mõni neli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hah, asi selge, miks vestlusele ei kutsutud – laps unustas neile hinnetelehe saata. Saatis ainult neljale koolile, aga et eraldi veel kolmele tuli ka saata, selle unustas ära. 😀 Müsteerium lahendatud, kõik on korras!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi need neli kooli ei näe, kui oled kuskil juba koha ära kinnitanud.

Varasematel aastatel on juttu olnud, et nad siiski vahetavad seda infot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsevanemale, kelle poeg sai 35 punktiga Reaali!

Südamest palju õnne Sulle ja pojale!

Oleksin pidanud Sind juba varem julgustama – seal ei vaadata nii väga sotsiaalset poolt, kui laps on nutikas ja taibukas. Meie poeg praegu seal gümnaasiumis, aga kui astus 1. klassi, siis olin kindel, et sisse ei pääse, kuna vestlus-sotsiaalsus on tema nõrk koht. Pääses. Ja gümnaasiumisse tänu mitme olümpiaadi lõppvoorule.

Ära muretse ka liigse pinge pärast kooliajal – kui ta on taibu ja heatahtliku loomuga, siis saab kindlasti hakkama!

Suur aitäh õnnesoovi eest ning tänan julgustamast! Loodan et ka minu pojast saab noor, kes julgeb oma mõtteid väljendada, sest ideid on tal palju!

Nagu meile südamest õnne sooviti (kommenteerija poolt, keda tsiteerisin) ning olen südamest selle eest tänulik, loodan ma, et Reaalkooli satub rohkem õpilasi, kes on tagasihoidlikud, kuid samas püüdlikud. Keda mujal võibolla peetakse nohikuteks, kuskil ei käi, kellegagi ei suhtle, vaid istuvad kodus ja õpivad. Suhtlemine eakaaslastega on muidugi samuti väga tähtis, kuid minu poeg praegusest koolist pole mõttekaaslast leidnud. Mitmed poisid veedavad juba aega suitsu, alkoholi, tüdrukute seltsis, minu poeg ütleb, et küll ülikoolis jõuab tüdrukuid  vaadata.

Soovis Reaalkoolis õppida, sest tahab ülikooli edasi jõuda, samas on väga ebakindel, ei julge kunagi oma arvamust avaldada, klassi aruteludest osa võtta, samas on tal oma arvamus olemas, tahab kõige maailmas toimuvaga kursis olla, oskab läheneda mõnele olukorrale nii loogiliselt, et ma poleksise selle pealegi tulnud.

Aga suure auditooriumi, sealhulgas klassi ees, samuti kahe vestleja (vestlus kooli sissesaamiseks) ees tekib pinge ning ei saa sõnagi suust.

Kui kedagi veel aitaks, võiksin selle aasta minu pojalt küsitud vestluse küsimusi jagada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsevanemale, kelle poeg sai 35 punktiga Reaali!

Südamest palju õnne Sulle ja pojale!

Oleksin pidanud Sind juba varem julgustama – seal ei vaadata nii väga sotsiaalset poolt, kui laps on nutikas ja taibukas. Meie poeg praegu seal gümnaasiumis, aga kui astus 1. klassi, siis olin kindel, et sisse ei pääse, kuna vestlus-sotsiaalsus on tema nõrk koht. Pääses. Ja gümnaasiumisse tänu mitme olümpiaadi lõppvoorule.

Ära muretse ka liigse pinge pärast kooliajal – kui ta on taibu ja heatahtliku loomuga, siis saab kindlasti hakkama!

Suur aitäh õnnesoovi eest ning tänan julgustamast! Loodan et ka minu pojast saab noor, kes julgeb oma mõtteid väljendada, sest ideid on tal palju!

Nagu meile südamest õnne sooviti (kommenteerija poolt, keda tsiteerisin) ning olen südamest selle eest tänulik, loodan ma, et Reaalkooli satub rohkem õpilasi, kes on tagasihoidlikud, kuid samas püüdlikud. Keda mujal võibolla peetakse nohikuteks, kuskil ei käi, kellegagi ei suhtle, vaid istuvad kodus ja õpivad. Suhtlemine eakaaslastega on muidugi samuti väga tähtis, kuid minu poeg praegusest koolist pole mõttekaaslast leidnud. Mitmed poisid veedavad juba aega suitsu, alkoholi, tüdrukute seltsis, minu poeg ütleb, et küll ülikoolis jõuab tüdrukuid vaadata.

Soovis Reaalkoolis õppida, sest tahab ülikooli edasi jõuda, samas on väga ebakindel, ei julge kunagi oma arvamust avaldada, klassi aruteludest osa võtta, samas on tal oma arvamus olemas, tahab kõige maailmas toimuvaga kursis olla, oskab läheneda mõnele olukorrale nii loogiliselt, et ma poleksise selle pealegi tulnud.

Aga suure auditooriumi, sealhulgas klassi ees, samuti kahe vestleja (vestlus kooli sissesaamiseks) ees tekib pinge ning ei saa sõnagi suust.

Kui kedagi veel aitaks, võiksin selle aasta minu pojalt küsitud vestluse küsimusi jagada.

Oleks huvi kuulda küsimusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmikkoolide katsetel on vist ainult esimene variant vestlusele kutsunud?

Nr 2 ja 3 alles mõtlevad – et need siis ei kavatsegi kutsuda?

Või on kellelgi ka teine ja kolmas valik vestluse aja kirja pannud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar sai 21.kk humanitaarsuunda sisse ja on nii õnnelik. 2 ja 3 valiku vestlused tühistas ära, sest läheb kindlasti esimesse eelistusse ja ei usu, et mujale ka saaks.

Punktid olid tal M83, E 89, F78.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hah, asi selge, miks vestlusele ei kutsutud – laps unustas neile hinnetelehe saata. Saatis ainult neljale koolile, aga et eraldi veel kolmele tuli ka saata, selle unustas ära. ???? Müsteerium lahendatud, kõik on korras!

Las uurib koolist, et äkki on ikka võimalik vestlusele saada. Need, kes on juba nelja kooli katsetelt kutse saanud, ütlevad kolme kooli vestluse ajad ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 301 kuni 330 (kokku 388 )


Esileht Koolilaps Nelik – ja kolmikkatsete eeltestid