Esileht Koolilaps Nelik – ja kolmikkatsete eeltestid

Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 388 )

Teema: Nelik – ja kolmikkatsete eeltestid

Postitas:
Kägu

Kolmikkoolide katsetel on vist ainult esimene variant vestlusele kutsunud?

Nr 2 ja 3 alles mõtlevad – et need siis ei kavatsegi kutsuda?

Või on kellelgi ka teine ja kolmas valik vestluse aja kirja pannud?

Minu laps pani ainult 1. ja 2. valiku ja kutsuti mõlemasse kooli vestlusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar sai 21.kk humanitaarsuunda sisse ja on nii õnnelik. 2 ja 3 valiku vestlused tühistas ära, sest läheb kindlasti esimesse eelistusse ja ei usu, et mujale ka saaks.

Punktid olid tal M83, E 89, F78.

Mis põhjusel nii heade tulemustega laps valis nelikkoolide kõige viletsama kooli ja suuna?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu meile südamest õnne sooviti (kommenteerija poolt, keda tsiteerisin) ning olen südamest selle eest tänulik, loodan ma, et Reaalkooli satub rohkem õpilasi, kes on tagasihoidlikud, kuid samas püüdlikud. Keda mujal võibolla peetakse nohikuteks, kuskil ei käi, kellegagi ei suhtle, vaid istuvad kodus ja õpivad. Suhtlemine eakaaslastega on muidugi samuti väga tähtis, kuid minu poeg praegusest koolist pole mõttekaaslast leidnud. Mitmed poisid veedavad juba aega suitsu, alkoholi, tüdrukute seltsis, minu poeg ütleb, et küll ülikoolis jõuab tüdrukuid  vaadata.

Asi pigem mitte selles, millise iseloomuga õpilased on, vaid selles, et neil oleks ühised huvid. Mul on oma lapsega sarnane kogemus, sai oma piirkonnakooli  klassikaaslaste normaalselt läbi, mingit kiusamist polnud, aga kui algklassides veel olid mõned sõbrad, siis põhikoolis kadusid needki. Esimese ja tõelise ning siiani püsiva sõbra leidis hoopis väljaspoolt kooli matemaatikale suunatud huvitegevusest. Kui Reaalkooli jõudis, siis oli tal korraga sõpru küll ja veel ning seda mõlemast soost. lihtsalt äkki polnud tema huvid enam teistele igavad ja arusaamatud. Usun, et ka sinu poeg leiab endale gümnaasiumis mõttekaaslasi. Ning kindlasti ei tohiks kõrvale jääda lennu/gümnaasiumi üritustest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hah, asi selge, miks vestlusele ei kutsutud – laps unustas neile hinnetelehe saata. Saatis ainult neljale koolile, aga et eraldi veel kolmele tuli ka saata, selle unustas ära. ???? Müsteerium lahendatud, kõik on korras!

Las uurib koolist, et äkki on ikka võimalik vestlusele saada. Need, kes on juba nelja kooli katsetelt kutse saanud, ütlevad kolme kooli vestluse ajad ära.

Pole vaja, tal endal ka nagunii juba nelja kooli katsetelt kutse käes. Kolme kooli katsed olid tagavaravariant. Muidu uuriks kindlasti – asi ei saa ometi nii karm olla, et vat unustasid saata ja nüüd ongi rong läinud. Kuigi mine sa tea, äkki jääks mingi bürokraatia taha kinni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar sai 21.kk humanitaarsuunda sisse ja on nii õnnelik. 2 ja 3 valiku vestlused tühistas ära, sest läheb kindlasti esimesse eelistusse ja ei usu, et mujale ka saaks.

Punktid olid tal M83, E 89, F78.

Mis põhjusel nii heade tulemustega laps valis nelikkoolide kõige viletsama kooli ja suuna?

Gagi mina ei lubanud kandideerida, sest minu silmis ei ole tegemist hea kooliga. Inglise keel teda tegelikult üldse ei huvita ja peab pigem mõtetuks. Realkool tundus liiga igav valik. Seega jäigi 21kk, mis ka minu arvates parim neist neljast.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gagi mina ei lubanud kandideerida, sest minu silmis ei ole tegemist hea kooliga.

??? Täitsa tahaks teada, miks.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

… kuule vahet pole, 😀 parem on ju 😀

oleks selliseid rohkem

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju õnne su pojale! Äkki siis on meil ka veel lootust…samamoodi sai mu poeg olümpiaadiga (informaatika olümpiaadi lõppvooru sai sellel aastal) vestlusele aga sai 30p, ta on suht enesekindel aga ikka millegagi seal puterdas:)

Suur tänu õnnesoovide eest!

Olen kägu, kelle poeg sai Reaalkooli vestlusel 35 punkti.

Mõtlesin, et rohkem seda teemat ei ava. Mõtlesin teha postituse, mis annab teistele lootust, aga üks kasutaja arvab, et minu poeg Reaalkoolis hakkama ei saa ning sinna ei sobi, sest julgesin ausalt kirjutada tema nõrgast sotiaalsest poolest. Võibolla ta ei sobigi ega saa seal hakka, ei oska öelda, praegu ta on küll väga püüdlik ja tahab kõik maksimumile teha. Seda arvan isegi, et kui ta praegu on 5-line õpilane, siis seal pigem keskmine koolipoisi tase hinnetega 3 – 4. Ma pole kindlasti inimene, kes mingitesse vaidlustesse võõraga laskuks ja seega püüan nendest kommentaaridest mööda vaadata. Kui Reaalkoolis hakkama ei saa, siis kodulähedasse gümnaasiumisse võetakse ta kindlasti iga kell vastu.

Usun ja väga loodan, et Sinu poeg (keda tsiteerisin), saab ka kutse Reaalkooli, võibolla juba täna. Minu pojale saadeti protokoll õhtul kell 20.30 – 21.00 vahel, seega tasuks õhtul sisseastumine.ee lehele vaadata. Väga tore, et Sinu poeg on enesekindel, see on juba hea märk, järelikult sujuski vestlus hästi. Teised pole Reaalkooli vestluse punkte siin kirja pannud, võibolla hinnataksegi seal vestlust rangemalt.

Saab endale ägedad jumalad. Esimesed kuud rebastel on päris kiired Seltsi elu tõttu.
Mul tütar ntx oli natuke häiritud sellest, et tema klassikaaslased olid palju jõukamates peredest. Nüüd on selles osas rahunenud.
Ja õpetajad on ka ägedad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar sai 21.kk humanitaarsuunda sisse ja on nii õnnelik. 2 ja 3 valiku vestlused tühistas ära, sest läheb kindlasti esimesse eelistusse ja ei usu, et mujale ka saaks.

Punktid olid tal M83, E 89, F78.

Mis põhjusel nii heade tulemustega laps valis nelikkoolide kõige viletsama kooli ja suuna?

Gagi mina ei lubanud kandideerida, sest minu silmis ei ole tegemist hea kooliga. Inglise keel teda tegelikult üldse ei huvita ja peab pigem mõtetuks. Realkool tundus liiga igav valik. Seega jäigi 21kk, mis ka minu arvates parim neist neljast.

GAG ei ole hea kool?

Inglise keel on mõttetu?

Reaalkool igav?

Aprillinali ?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar sai 21.kk humanitaarsuunda sisse ja on nii õnnelik. 2 ja 3 valiku vestlused tühistas ära, sest läheb kindlasti esimesse eelistusse ja ei usu, et mujale ka saaks.

Punktid olid tal M83, E 89, F78.

Mis põhjusel nii heade tulemustega laps valis nelikkoolide kõige viletsama kooli ja suuna?

Gagi mina ei lubanud kandideerida, sest minu silmis ei ole tegemist hea kooliga. Inglise keel teda tegelikult üldse ei huvita ja peab pigem mõtetuks. Realkool tundus liiga igav valik. Seega jäigi 21kk, mis ka minu arvates parim neist neljast.

SINU meelest pole tegu hea kooliga. Õpilaste hulgas on just GAG ja Reaalkool kõige hinnatumad ja 21. nõrgim.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar sai 21.kk humanitaarsuunda sisse ja on nii õnnelik. 2 ja 3 valiku vestlused tühistas ära, sest läheb kindlasti esimesse eelistusse ja ei usu, et mujale ka saaks.

Punktid olid tal M83, E 89, F78.

Mis põhjusel nii heade tulemustega laps valis nelikkoolide kõige viletsama kooli ja suuna?

Gagi mina ei lubanud kandideerida, sest minu silmis ei ole tegemist hea kooliga. Inglise keel teda tegelikult üldse ei huvita ja peab pigem mõtetuks. Realkool tundus liiga igav valik. Seega jäigi 21kk, mis ka minu arvates parim neist neljast.

Aga mis laps arvas?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kolmikkatsetel polegi vestlused jagatud kolme nädala peale? Lapsel järgmisel nädalal nii esimese kui teise valiku vestlus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmikkoolide katsetel on vist ainult esimene variant vestlusele kutsunud?

Nr 2 ja 3 alles mõtlevad – et need siis ei kavatsegi kutsuda?

Või on kellelgi ka teine ja kolmas valik vestluse aja kirja pannud?

Minu laps pani ainult 1. ja 2. valiku ja kutsuti mõlemasse kooli vestlusele.

Meil ka ainult 1. ja 2. valik. KSG on 2. valik ja otsust pole veel tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar sai 21.kk humanitaarsuunda sisse ja on nii õnnelik. 2 ja 3 valiku vestlused tühistas ära, sest läheb kindlasti esimesse eelistusse ja ei usu, et mujale ka saaks.

Punktid olid tal M83, E 89, F78.

Mis põhjusel nii heade tulemustega laps valis nelikkoolide kõige viletsama kooli ja suuna?

Gagi mina ei lubanud kandideerida, sest minu silmis ei ole tegemist hea kooliga. Inglise keel teda tegelikult üldse ei huvita ja peab pigem mõtetuks. Realkool tundus liiga igav valik. Seega jäigi 21kk, mis ka minu arvates parim neist neljast.

Aga mis laps arvas?

Ei ole siin mingi aprilli nali ja muu jama. Igal ühel oma arvamus ja kogemused. Laps usaldab mind ja kui ütlen talle, et Gag ei ole parim valik, siis ta ka mind kuulab. Sealses koolikeskkonnas on enamus ruumi ära võtnud lapsed kes väiksena vanalinna sissekirjutatud. Ruumipuuduse tõttu siis gümnasistid peavad ka kuskile mahtuma. Õpetajad on väsinud õpetamisest ja üldse halb mulje koolist. Tegemist minu arvamusega.
Inglise keel on ära aegunud, kõik juba osakavad seda ja tundub mõtetu minna kooli kus ainult seda tuubitakse. Sama reaalkooli puhul, istud päevad läbi koolis ja tuubid matat nagu hull. Kahjuks lihtsalt ei paku huvi.

21.kk see eest on sõbralik kool, kus hoolitakse igast õpilasest. Samuti on sealsed õpilased edukad. Minu lapse suurim soov oli saada eliitkooli ja ta sai sinna.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar sai 21.kk humanitaarsuunda sisse ja on nii õnnelik. 2 ja 3 valiku vestlused tühistas ära, sest läheb kindlasti esimesse eelistusse ja ei usu, et mujale ka saaks.

Punktid olid tal M83, E 89, F78.

Mis põhjusel nii heade tulemustega laps valis nelikkoolide kõige viletsama kooli ja suuna?

Gagi mina ei lubanud kandideerida, sest minu silmis ei ole tegemist hea kooliga. Inglise keel teda tegelikult üldse ei huvita ja peab pigem mõtetuks. Realkool tundus liiga igav valik. Seega jäigi 21kk, mis ka minu arvates parim neist neljast.

Aga mis laps arvas?

Ei ole siin mingi aprilli nali ja muu jama. Igal ühel oma arvamus ja kogemused. Laps usaldab mind ja kui ütlen talle, et Gag ei ole parim valik, siis ta ka mind kuulab. Sealses koolikeskkonnas on enamus ruumi ära võtnud lapsed kes väiksena vanalinna sissekirjutatud. Ruumipuuduse tõttu siis gümnasistid peavad ka kuskile mahtuma. Õpetajad on väsinud õpetamisest ja üldse halb mulje koolist. Tegemist minu arvamusega.

Inglise keel on ära aegunud, kõik juba osakavad seda ja tundub mõtetu minna kooli kus ainult seda tuubitakse. Sama reaalkooli puhul, istud päevad läbi koolis ja tuubid matat nagu hull. Kahjuks lihtsalt ei paku huvi.

21.kk see eest on sõbralik kool, kus hoolitakse igast õpilasest. Samuti on sealsed õpilased edukad. Minu lapse suurim soov oli saada eliitkooli ja ta sai sinna.

????????????????????????

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole siin mingi aprilli nali ja muu jama. Igal ühel oma arvamus ja kogemused. Laps usaldab mind ja kui ütlen talle, et Gag ei ole parim valik, siis ta ka mind kuulab. Sealses koolikeskkonnas on enamus ruumi ära võtnud lapsed kes väiksena vanalinna sissekirjutatud. Ruumipuuduse tõttu siis gümnasistid peavad ka kuskile mahtuma. Õpetajad on väsinud õpetamisest ja üldse halb mulje koolist. Tegemist minu arvamusega. Inglise keel on ära aegunud, kõik juba osakavad seda ja tundub mõtetu minna kooli kus ainult seda tuubitakse. Sama reaalkooli puhul, istud päevad läbi koolis ja tuubid matat nagu hull. Kahjuks lihtsalt ei paku huvi. 21.kk see eest on sõbralik kool, kus hoolitakse igast õpilasest. Samuti on sealsed õpilased edukad. Minu lapse suurim soov oli saada eliitkooli ja ta sai sinna.

21.kk on ju teada tuntud kool, kuhu Raua tänava saunas elavad lapsed lähevad.
GAG’il on nooremate jaoks terve eraldi maja.

Reaalkoolis ei tuubita päevad läbi matemaatikat, tõsi, kitsast matemaatikat seal ei pakuta, aga lisaks matemaatikale õpitakse ka kõiki muid õppekavas ettenähtud aineid.

Oluline on, et laps saaks endale sobivasse kooli, aga selline teiste koolide halvustamine ei jäta just halvustajast head muljet.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ruumipuuduse tõttu siis gümnasistid peavad ka kuskile mahtuma. Õpetajad on väsinud õpetamisest ja üldse halb mulje koolist. Tegemist minu arvamusega.

Oleks aeg arvamust korrigeerida. Gümnasistid õpivad koos progümnaasiumiga vanalinna majas ja seal ei moodusta kohe kindlasti enamust suvaliste sissekirjutustega lapsed – kogu gümnaasium tuleb ju katsetega ning lisaks on siiani tulnud konkursiga 7. lisaklass. Seega on kogu gümnaasium ning veerand progümnaasiumi konkursiga oma koha saanud.

Ja särasilmsemaid õpetajaid pole mina näinud kui GAGis, tõelised oma ala fanaatikud. Muidugi mitte kõik, aga üldmuljest räägin. Mul on kogemust Reaalkooli ja kahe tavagümnaasiumiga Tallinnas.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kuidas kolme kooli vestlused on korraldatud? Polegi jagatud kolmele nädalale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar sai 21.kk humanitaarsuunda sisse ja on nii õnnelik. 2 ja 3 valiku vestlused tühistas ära, sest läheb kindlasti esimesse eelistusse ja ei usu, et mujale ka saaks.

Punktid olid tal M83, E 89, F78.

Mis põhjusel nii heade tulemustega laps valis nelikkoolide kõige viletsama kooli ja suuna?

Gagi mina ei lubanud kandideerida, sest minu silmis ei ole tegemist hea kooliga. Inglise keel teda tegelikult üldse ei huvita ja peab pigem mõtetuks. Realkool tundus liiga igav valik. Seega jäigi 21kk, mis ka minu arvates parim neist neljast.

Reaal igav??  ja sellele eelistada 21 kk? No on ikka  vaated emmekesel….

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar sai 21.kk humanitaarsuunda sisse ja on nii õnnelik. 2 ja 3 valiku vestlused tühistas ära, sest läheb kindlasti esimesse eelistusse ja ei usu, et mujale ka saaks.

Punktid olid tal M83, E 89, F78.

Mis põhjusel nii heade tulemustega laps valis nelikkoolide kõige viletsama kooli ja suuna?

Gagi mina ei lubanud kandideerida, sest minu silmis ei ole tegemist hea kooliga. Inglise keel teda tegelikult üldse ei huvita ja peab pigem mõtetuks. Realkool tundus liiga igav valik. Seega jäigi 21kk, mis ka minu arvates parim neist neljast.

Aga mis laps arvas?

Ei ole siin mingi aprilli nali ja muu jama. Igal ühel oma arvamus ja kogemused. Laps usaldab mind ja kui ütlen talle, et Gag ei ole parim valik, siis ta ka mind kuulab. Sealses koolikeskkonnas on enamus ruumi ära võtnud lapsed kes väiksena vanalinna sissekirjutatud. Ruumipuuduse tõttu siis gümnasistid peavad ka kuskile mahtuma. Õpetajad on väsinud õpetamisest ja üldse halb mulje koolist. Tegemist minu arvamusega.

Inglise keel on ära aegunud, kõik juba osakavad seda ja tundub mõtetu minna kooli kus ainult seda tuubitakse. Sama reaalkooli puhul, istud päevad läbi koolis ja tuubid matat nagu hull. Kahjuks lihtsalt ei paku huvi.

21.kk see eest on sõbralik kool, kus hoolitakse igast õpilasest. Samuti on sealsed õpilased edukad. Minu lapse suurim soov oli saada eliitkooli ja ta sai sinna.

????????????????????????

Ei saanud ju ????

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal on teil kolme kooli teise ja kolmanda valiku vestlused?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal on teil kolme kooli teise ja kolmanda valiku vestlused?

Pole otsustatud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal on teil kolme kooli teise ja kolmanda valiku vestlused?

Kirjas on, et otsust pole veel tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu meile südamest õnne sooviti (kommenteerija poolt, keda tsiteerisin) ning olen südamest selle eest tänulik, loodan ma, et Reaalkooli satub rohkem õpilasi, kes on tagasihoidlikud, kuid samas püüdlikud. Keda mujal võibolla peetakse nohikuteks, kuskil ei käi, kellegagi ei suhtle, vaid istuvad kodus ja õpivad. Suhtlemine eakaaslastega on muidugi samuti väga tähtis, kuid minu poeg praegusest koolist pole mõttekaaslast leidnud. Mitmed poisid veedavad juba aega suitsu, alkoholi, tüdrukute seltsis, minu poeg ütleb, et küll ülikoolis jõuab tüdrukuid vaadata.

Hakkasin muigama seda kommentaari lugedes. Teismeeas vastassugupoole vastu huvi tundmine ja kambakesi mõnede pahede katsetamine (suits, alko) on täiesti normaalne, ütleks, et isegi loomulik. Salaja pahede proovimine ja esimesed armuvalud käivad normaalse teismelise-elu juurde. See, et sinu poeg seda ei tee ja ei koge, ei tee teda kuidagi teistest paremaks. Vastupidi, ma tunneks muret, kui mu teismeline laps – sind tsiteerides – istuks kodus, ainult õpiks ja kusagil ei käiks. Olen ise ühe siinmainitud eliitkoolidest lõpetanud ja sai kõik need lollused läbi proovitud, samuti tegid seda kõik mu klassikaaslased (enamasti tegimegi koos, meil oli väga ühtehoidev klass, olime korralikud peoloomad). Tänaseks oleme kõik normaalsed, endaga hakkamasaavad inimesed, paljud meist juba peregi loonud. Ma julgustaks küll sinu asemel oma last ka natuke rohkem sotsialiseeruma. Sai nähtud omal ajal ülikoolis neid “nohikuid”, kes said vanemate silma alt ära pidutsema ja õpingud olid viimane asi, millele nad mõtlesid. Ärge arvake, et eliitkool teie lapsele muretu tuleviku garanteerib. Isikuomadused, eriti elus läbi löömise võime, võivad elus palju määravamaks saada.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar sai 21.kk humanitaarsuunda sisse ja on nii õnnelik. 2 ja 3 valiku vestlused tühistas ära, sest läheb kindlasti esimesse eelistusse ja ei usu, et mujale ka saaks.

Punktid olid tal M83, E 89, F78.

Mis põhjusel nii heade tulemustega laps valis nelikkoolide kõige viletsama kooli ja suuna?

Gagi mina ei lubanud kandideerida, sest minu silmis ei ole tegemist hea kooliga. Inglise keel teda tegelikult üldse ei huvita ja peab pigem mõtetuks. Realkool tundus liiga igav valik. Seega jäigi 21kk, mis ka minu arvates parim neist neljast.

Ja ainult sinu arvates.

21.kk vilistane

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu meile südamest õnne sooviti (kommenteerija poolt, keda tsiteerisin) ning olen südamest selle eest tänulik, loodan ma, et Reaalkooli satub rohkem õpilasi, kes on tagasihoidlikud, kuid samas püüdlikud. Keda mujal võibolla peetakse nohikuteks, kuskil ei käi, kellegagi ei suhtle, vaid istuvad kodus ja õpivad. Suhtlemine eakaaslastega on muidugi samuti väga tähtis, kuid minu poeg praegusest koolist pole mõttekaaslast leidnud. Mitmed poisid veedavad juba aega suitsu, alkoholi, tüdrukute seltsis, minu poeg ütleb, et küll ülikoolis jõuab tüdrukuid vaadata.

Hakkasin muigama seda kommentaari lugedes. Teismeeas vastassugupoole vastu huvi tundmine ja kambakesi mõnede pahede katsetamine (suits, alko) on täiesti normaalne, ütleks, et isegi loomulik. Salaja pahede proovimine ja esimesed armuvalud käivad normaalse teismelise-elu juurde. See, et sinu poeg seda ei tee ja ei koge, ei tee teda kuidagi teistest paremaks. Vastupidi, ma tunneks muret, kui mu teismeline laps – sind tsiteerides – istuks kodus, ainult õpiks ja kusagil ei käiks. Olen ise ühe siinmainitud eliitkoolidest lõpetanud ja sai kõik need lollused läbi proovitud, samuti tegid seda kõik mu klassikaaslased (enamasti tegimegi koos, meil oli väga ühtehoidev klass, olime korralikud peoloomad). Tänaseks oleme kõik normaalsed, endaga hakkamasaavad inimesed, paljud meist juba peregi loonud. Ma julgustaks küll sinu asemel oma last ka natuke rohkem sotsialiseeruma. Sai nähtud omal ajal ülikoolis neid “nohikuid”, kes said vanemate silma alt ära pidutsema ja õpingud olid viimane asi, millele nad mõtlesid. Ärge arvake, et eliitkool teie lapsele muretu tuleviku garanteerib. Isikuomadused, eriti elus läbi löömise võime, võivad elus palju määravamaks saada.

Absoluutselt nous, eluterve postitus!

Ja teadmiseks, Reaalis elu keeb samamoodi taistuuridel. On populaarsed lapsed, kes jouavad oma “viisi” saada ka nädalavahetuse seltsielu kõrvalt ning lapsed, kes on nohikud, kes ei oska sotsialiseeruda ja jaavad ikka jube paljust oma nooruseas ilma.

Legendaarseimad ja kõige kaugemale jõudnud Reaali gumnasistid on pigem ikka tugeva sotsiaalsusega peolõvid olnud ja on ka edasi:)

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tütar sai 21.kk humanitaarsuunda sisse ja on nii õnnelik. 2 ja 3 valiku vestlused tühistas ära, sest läheb kindlasti esimesse eelistusse ja ei usu, et mujale ka saaks.

Punktid olid tal M83, E 89, F78.

Mis põhjusel nii heade tulemustega laps valis nelikkoolide kõige viletsama kooli ja suuna?

Gagi mina ei lubanud kandideerida, sest minu silmis ei ole tegemist hea kooliga. Inglise keel teda tegelikult üldse ei huvita ja peab pigem mõtetuks. Realkool tundus liiga igav valik. Seega jäigi 21kk, mis ka minu arvates parim neist neljast.

Reaal igav?? ja sellele eelistada 21 kk? No on ikka vaated emmekesel….

Kui su tytrekesele yldse Reaali kohta pakuti, võin öelda, et loobusite kõige huvitavamast ja ägedamast gymnaasiumist mingi mõttetu 21.kk kasuks.

Palju õnne!

+6
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui ta juba 15-minutilise vestluse pärast nii endast välja läks, siis võib talle kaasa tunda, Eliitkoolid on orienteeritud tulemustele ja kui ta 15-16-aastaselt pinget ei talu, siis ei saa tema koolitee eliitkoolis kerge olema.

Jäta loll jutt ja ära hirmuta inimesi. Reaalkool on küll just täpselt see kool, kus tarkus ja töökus on palju olulisem kui pingetaluvus. Tullakse igasuguste eripärade osas vastu ja ollakse paindlikud ning sõbralikud. Ja tööd see laps ju ei karda. Küll ta õpib ka suhtlema. Kõik õpivad.

Mitu last sul Reaalis on? Null, ma pakun, et nii sinisilmset juttu ajad.

Jah, Reaal on parim kool.

Aga oi kuidas seal peavad vastu vaid väääga tugevad isiksused….

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kellelgi on tunnetust varasemast, et kas selliste tulemustega võiks olla lootust Reaalkooli saada: mata 76, füüsika 82, eesti keel 64. Vestlusele on kutsutud.

Eks oleneb, mis selle aasta keskmine on, aga arvan, et oleks lootust küll. Mis see punktisumma tuleb, ma ei viitsi praegu reaali kodukalt vaadata, kas mata 50% ja teised 25%? 74,5 punkti, peaks lootust olema küll kui hinded ja käitumine korras ja mingi ühiskondlik aktiivsus ka või motiveeritus.

osakaalud Mata 50%, füüsika 30%, eesti keel 20%, kokku 75,4 punkti. Hinded peamiselt viied, käitumine eeskujulik, päris kõva sportlane on

Mis on päris kõva sportlane?:) Reaalis on kõva sportlane Eesti koondisesse kuuluv ja rahvusvaheliselt tunnustatud sportlane, kel loomulikult ka hinded neljad-viied (enamus viied) ja seda pikkade välisriikides toimuvate laagrite ja turniiride kiuste.

Tule maa peale. Akadeemiliselt väga võimekaid tippsportlaseid on omajagu.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidage nüüd väheke hoogu. Tundub, et osad siin on pisut kõrgele ära tõusnud.
Kui teemas räägivad eliitkoolide õpilaste emad või ise mõne lõpetanud – kas see tähendab, et tõesti peab teisi maha tegema nii isiklikul kui üldisemal pinnal?
Jah, 21. Kool on edetabelite järgi neist neljast koolist kõige nõrgem, aga samas ikkagi stabiilselt üks Eesti kõige tugevamaid. Ja ma ei tea ka sellist seadust, et eliitkoolidesse peaks vastu võtma ainult sportlikke ekstraverte.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 331 kuni 360 (kokku 388 )


Esileht Koolilaps Nelik – ja kolmikkatsete eeltestid