Esileht Ilu ja tervis neurokirurg

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )

Teema: neurokirurg

Postitas:
Kägu

Neurokirurgidele vastuvõtuaaegu teatavasti pole, kui õnnestub, siis saab min 6 kuuga konsultatsioonile, küll aga saaks tasulise aja kohe. Kuna visiiditasu on küllalt krõbe, siis uurin enne, kas on ikka nii, et kui lähen tasulisse (TÜKis) ja arst otsustab, et vajan lõikust, siis lõikuse järjekorda saan ikka Tervisekassa toel? Lihtsalt ebareaalne olukord valudes inimesele 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. See oleks järjekorrast ette ostmine, mis on seadusega keelatud.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna visiiditasu on küllalt krõbe, siis uurin enne, kas on ikka nii, et kui lähen tasulisse (TÜKis) ja arst otsustab, et vajan lõikust, siis lõikuse järjekorda saan ikka Tervisekassa toel?

Ei saa. Mis mõttega need teised siis kuus kuud ootavad. Kui on tasuline aeg, siis on kõik tasuline: uuringud, operatsioon jne. Mul endal on küll nii juhtunud, et läksin tasulisse vastuvõttu ja siis arst andis mulle ise tasuta aja PERH-i, kus ta samuti töötas, sest asi oli niivõrd hull. Ja siis hakkasin seal käima ja sain ka operatsioonile. Aga selle peale just lootma ei maksa jääda.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neurokirurgidele vastuvõtuaaegu teatavasti pole, kui õnnestub, siis saab min 6 kuuga konsultatsioonile, küll aga saaks tasulise aja kohe. Kuna visiiditasu on küllalt krõbe, siis uurin enne, kas on ikka nii, et kui lähen tasulisse (TÜKis) ja arst otsustab, et vajan lõikust, siis lõikuse järjekorda saan ikka Tervisekassa toel? Lihtsalt ebareaalne olukord valudes inimesele ????

Kui tervis ikka tähtis on, siis ma oleks nõus maksma tasulise vastuvõtu visiiditasu.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tervis ikka tähtis on, siis ma oleks nõus maksma tasulise vastuvõtu visiiditasu.

Huvitav, et inimene loeb teemaalgatuse läbi, aga sisust aru ei saa. Inimene ju küsib, et kui läheb tasulisse vastuvõttu, kas siis edasi operatsiooni saab tasuta. Kui ei saa, siis pole mõtet ju ka vastuvõtule raha kulutada, kui tal operatsiooni jaoks nagunii raha pole. Asi pole visiiditasust, see üks visiit tema probleemi ju ei lahenda.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. See oleks järjekorrast ette ostmine, mis on seadusega keelatud.

Loomulikult saab. Ja loomulikult ei saa ta järjekorras etteotsa, vaid lõppu. Ehk kui plaanilisele lõikusele on ootejärjekord 6 kuud, siis ootabki 6 kuud. Kui arst aga peaks otsustama, et vaja on kiiremat reageerimist, eks siis saab kiirsmini.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. See oleks järjekorrast ette ostmine, mis on seadusega keelatud.

Loomulikult saab. Ja loomulikult ei saa ta järjekorras etteotsa, vaid lõppu. Ehk kui plaanilisele lõikusele on ootejärjekord 6 kuud, siis ootabki 6 kuud. Kui arst aga peaks otsustama, et vaja on kiiremat reageerimist, eks siis saab kiirsmini.

Ja teine ootab 12 kuud.

Jah, kui on surmaoht, saab kohe. Muidu ei. Kui keegi nii teeb, rikub seadust ja sülitab teiste patsientide peale.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen Tallinnas saanud. St tasuline neurokirurg suunas mind riiklikku süsteemi tagasi, esialgu taastusarstile, sügisel peaks saama uuringule. Vajadusel lõikus ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on ka selline, et tasuliselt vastuvõtult arst suunab tervisekindlustusega patsiendi riiklikku süsteemi ja edasi läheb kõik tavapäraselt üldjärjekorras või vastavalt vajadusele ka kiiremini.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on ka selline, et tasuliselt vastuvõtult arst suunab tervisekindlustusega patsiendi riiklikku süsteemi ja edasi läheb kõik tavapäraselt üldjärjekorras või vastavalt vajadusele ka kiiremini.

Loomulikult on see nii ja kõik need eelnevad vastajad ajavad pada. Ambulatoorne tasuline haigusjuht suletakse (st lõpetatakse) ju, selle raames toimuvad vaid (vajadusel) tasulised uuringud. Lõikuseks avatakse hoopis uus statsionaarne haigusjuht (st haigla oma, mitte ambulatoorne) ja loomulikult on see TK kindlustust omavale inimesele TK raha eest. Sellel ei ole enam seost eelneva tasulise vastuvõtuga. Inimene ostab ennast ette vaid ambulatoorsele vastuvõtule, lõikuse vajadusel ja kiireloomulisuse otsustab arst, mitte tasulise amb visiidi ostnud patsient.

<arst>

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus on ka selline, et tasuliselt vastuvõtult arst suunab tervisekindlustusega patsiendi riiklikku süsteemi ja edasi läheb kõik tavapäraselt üldjärjekorras või vastavalt vajadusele ka kiiremini.

Loomulikult on see nii ja kõik need eelnevad vastajad ajavad pada. Ambulatoorne tasuline haigusjuht suletakse (st lõpetatakse) ju, selle raames toimuvad vaid (vajadusel) tasulised uuringud. Lõikuseks avatakse hoopis uus statsionaarne haigusjuht (st haigla oma, mitte ambulatoorne) ja loomulikult on see TK kindlustust omavale inimesele TK raha eest. Sellel ei ole enam seost eelneva tasulise vastuvõtuga. Inimene ostab ennast ette vaid ambulatoorsele vastuvõtule, lõikuse vajadusel ja kiireloomulisuse otsustab arst, mitte tasulise amb visiidi ostnud patsient.

<arst>

Arst, kes ei tea, või veel hullem, ei hooli ravikindlustuse seadusest. Kahjuks jah haigekassa ei jõua kõiki ravijuhte kontrollida ja arstid teevad endale südamerahuga  ebaeetilist äri juurde. Tõprad.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on see nii ja kõik need eelnevad vastajad ajavad pada.

Pada ajad sa ise. Et arstid seadust rikuvad, ei tähenda, et peaks inimesele rääkima, et nii käivadki asjad. Seaduse kohaselt see pole lubatud ja see pole tasulise vastuvõtu mõte, et neid patsiente riiklikku süsteemi smuugeldada.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mõni on nõus ka opi eest maksma. Tasuline visiit iks parem kui Emo koormamine.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See käib nii, et esmalt tasuline arst hindab olukorda ja vastavalt sellele saab Tervisekassa rahastatud eriarstivisiidile ja/või uuringule saatekirja teha (ka enda juurde). Kui on kiireloomuline mure, saab cito aja ja kui ikka juba väga ohtlik, võidakse isegi kohe haiglasse suunata. Ebameeldiva murega, mis ei ole arsti hinnangul kuigi kiireloomuline, ei saa kiiret Tervisekassa rahastatud aega eriarsti juurde. Aga saab vast soovitusi, mida ootamise ajal olukorra leevendamiseks või parandamiseks teha.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neurokirurgidele vastuvõtuaaegu teatavasti pole, kui õnnestub, siis saab min 6 kuuga konsultatsioonile, küll aga saaks tasulise aja kohe. Kuna visiiditasu on küllalt krõbe, siis uurin enne, kas on ikka nii, et kui lähen tasulisse (TÜKis) ja arst otsustab, et vajan lõikust, siis lõikuse järjekorda saan ikka Tervisekassa toel? Lihtsalt ebareaalne olukord valudes inimesele ????

Ei. Kui alustad tasuliselt, maksad omast taskust ka kõik analüüsid ja protseduurid.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tervis ikka tähtis on, siis ma oleks nõus maksma tasulise vastuvõtu visiiditasu.

Huvitav, et inimene loeb teemaalgatuse läbi, aga sisust aru ei saa. Inimene ju küsib, et kui läheb tasulisse vastuvõttu, kas siis edasi operatsiooni saab tasuta. Kui ei saa, siis pole mõtet ju ka vastuvõtule raha kulutada, kui tal operatsiooni jaoks nagunii raha pole. Asi pole visiiditasust, see üks visiit tema probleemi ju ei lahenda.

Hoopis sina ei saa aru. Visiidil saab inimene reaalse kontakti tipptasemel neurokirurgiga.

Ja diagnoosi.

Ja edasi sõltub juba tema suhtlemisoskusest, kas kirurg võtab ta oma Tervisekassa alla käivaks patsiendiks. Nii teha ei tohiks, aga kui arstiga klapib ja veetlev suhtleja, alati saab.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. See oleks järjekorrast ette ostmine, mis on seadusega keelatud.

Loomulikult saab. Ja loomulikult ei saa ta järjekorras etteotsa, vaid lõppu. Ehk kui plaanilisele lõikusele on ootejärjekord 6 kuud, siis ootabki 6 kuud. Kui arst aga peaks otsustama, et vaja on kiiremat reageerimist, eks siis saab kiirsmini.

Ja teine ootab 12 kuud.

Jah, kui on surmaoht, saab kohe. Muidu ei. Kui keegi nii teeb, rikub seadust ja sülitab teiste patsientide peale.

Aga palun aja jalad kõhu alt välja ja kuku asju ajama. Mida sa hädaldad?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja edasi sõltub juba tema suhtlemisoskusest, kas kirurg võtab ta oma Tervisekassa alla käivaks patsiendiks. Nii teha ei tohiks, aga kui arstiga klapib ja veetlev suhtleja, alati saab.

Sa oled ikka päris rumal. Normaalne arst vaatab ikka inimese tervislikku seisundit, mitte kui veetlev suhtleja ta on.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pada ajad sa ise. Et arstid seadust rikuvad, ei tähenda, et peaks inimesele rääkima, et nii käivadki asjad. Seaduse kohaselt see pole lubatud ja see pole tasulise vastuvõtu mõte, et neid patsiente riiklikku süsteemi smuugeldada.

Kuidas nad seadust rikuvad? Inimene tuleb vastuvõtule, saab diagnoosi ja soovitused kuidas ravida. Inimene ei pea muideks end ravima. Või võib end ravida kusagil mujal.  Ja kui sel inimesel on olemas riiklik ravikindlustus, siis see ei ole mitte smuugeldamine, vaid inimesel on täielik õigus ka tasuta ravi saada.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pada ajad sa ise. Et arstid seadust rikuvad, ei tähenda, et peaks inimesele rääkima, et nii käivadki asjad. Seaduse kohaselt see pole lubatud ja see pole tasulise vastuvõtu mõte, et neid patsiente riiklikku süsteemi smuugeldada.

Kuidas nad seadust rikuvad? Inimene tuleb vastuvõtule, saab diagnoosi ja soovitused kuidas ravida. Inimene ei pea muideks end ravima. Või võib end ravida kusagil mujal. Ja kui sel inimesel on olemas riiklik ravikindlustus, siis see ei ole mitte smuugeldamine, vaid inimesel on täielik õigus ka tasuta ravi saada.

Saab apteegist tablette tasuta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks su perearst ei tee e-konsultatsiooni neurokirurgile? 4 päevaga saad vastuse. kui seis on kriitiline, leitakse ka varasemaks vastuvõtuks aeg.

https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1250/8202/0003/SOM_15082020_m36lisa56.pdf

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Kui alustad tasuliselt, maksad omast taskust ka kõik analüüsid ja protseduurid

Jh, kuid vaid need, mis kuuluvad selle tasulise visiidi juurde. Kui on vaja operatsiooni, avatakse uus juht, selle eest tasub tervisekassa. Öeldi ju juba eespool.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei. Kui alustad tasuliselt, maksad omast taskust ka kõik analüüsid ja protseduurid

Jh, kuid vaid need, mis kuuluvad selle tasulise visiidi juurde. Kui on vaja operatsiooni, avatakse uus juht, selle eest tasub tervisekassa. Öeldi ju juba eespool.

Ei, tasumine käib ühe probleemi lahendamise raames, vajab see siis muuhulgas ühte või mitut oppi. Küik algab ikka sellest, mis on esimene visiit. Kui tasuline, siis misiganes selle raames avastatakse, on edaspidi kõik tasuline. Tahab tasuta, paneb ennast üldjärjekorras uuest järjekorda.

Seetõttu meil ongi ilged järjekorrad, et arstid neid ära solgivad ja endale raha teevad.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, tasumine käib ühe probleemi lahendamise raames, vajab see siis muuhulgas ühte või mitut oppi. Küik algab ikka sellest, mis on esimene visiit. Kui tasuline, siis misiganes selle raames avastatakse, on edaspidi kõik tasuline. Tahab tasuta, paneb ennast üldjärjekorras uuest järjekorda. Seetõttu meil ongi ilged järjekorrad, et arstid neid ära solgivad ja endale raha teevad.

See ei ole nii, sa tead valesti. Ja opereeriv arst, kes lõikab TK raha eest haiglas, ei tee endale mingit raha, tal ei ole tükitöö, vaid ajatöö, tunnitasu, kuutasu, kuidas kusagil on leping vormistatud. Täpselt sama tasu saab ta ka siis, kui lõikab ainult TK visiitidelt saadud patsiente, mitte tasulisi. Ja tööd jätkub kõigil kirurgidel küllaga, ei ole vaja otsida tasulistelt visiitidelt juurde või võtta patsientide puuduse tõttu palgata puhkepäevi.

Ära võta sõna teemas, mida sa ei valda ja mille suhtes on sul lihtsalt mingid labased eelarvamused.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, tasumine käib ühe probleemi lahendamise raames, vajab see siis muuhulgas ühte või mitut oppi. Küik algab ikka sellest, mis on esimene visiit. Kui tasuline, siis misiganes selle raames avastatakse, on edaspidi kõik tasuline. Tahab tasuta, paneb ennast üldjärjekorras uuest järjekorda. Seetõttu meil ongi ilged järjekorrad, et arstid neid ära solgivad ja endale raha teevad.

See ei ole nii, sa tead valesti. Ja opereeriv arst, kes lõikab TK raha eest haiglas, ei tee endale mingit raha, tal ei ole tükitöö, vaid ajatöö, tunnitasu, kuutasu, kuidas kusagil on leping vormistatud. Täpselt sama tasu saab ta ka siis, kui lõikab ainult TK visiitidelt saadud patsiente, mitte tasulisi. Ja tööd jätkub kõigil kirurgidel küllaga, ei ole vaja otsida tasulistelt visiitidelt juurde või võtta patsientide puuduse tõttu palgata puhkepäevi.

Ära võta sõna teemas, mida sa ei valda ja mille suhtes on sul lihtsalt mingid labased eelarvamused.

Ma olen kõigest vastava seadusandluse kirjutanud, loomulikult ei tea ma midagi.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kõigest vastava seadusandluse kirjutanud, loomulikult ei tea ma midagi.

Jajah, ma olen ka tegelikult Elon Musk.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen kõigest vastava seadusandluse kirjutanud, loomulikult ei tea ma midagi.

Jajah, ma olen ka tegelikult Elon Musk.

Oleole. Eesti riigiametnikud istuvad perekoolis üsna tihti.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, tasumine käib ühe probleemi lahendamise raames, vajab see siis muuhulgas ühte või mitut oppi. Küik algab ikka sellest, mis on esimene visiit. Kui tasuline, siis misiganes selle raames avastatakse, on edaspidi kõik tasuline. Tahab tasuta, paneb ennast üldjärjekorras uuest järjekorda.

Kas sa üritad mulle väita, et kui ma lähen teen tasulise mammogrammi ja seal avastatakse mul pahaloomuline kasvaja, siis pean ma ise maksma operatsiooni ja keemia-/kiiritusravi eest? Kuigi mul on olemas riiklik ravikindlustus ja kuigi mammogrammi tegija ei tegele ravimisega?

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, tasumine käib ühe probleemi lahendamise raames, vajab see siis muuhulgas ühte või mitut oppi. Küik algab ikka sellest, mis on esimene visiit. Kui tasuline, siis misiganes selle raames avastatakse, on edaspidi kõik tasuline. Tahab tasuta, paneb ennast üldjärjekorras uuest järjekorda.

Kas sa üritad mulle väita, et kui ma lähen teen tasulise mammogrammi ja seal avastatakse mul pahaloomuline kasvaja, siis pean ma ise maksma operatsiooni ja keemia-/kiiritusravi eest? Kuigi mul on olemas riiklik ravikindlustus ja kuigi mammogrammi tegija ei tegele ravimisega?

Ei, sest nagu ma ka enne ütlesin, kui leitakse surmatõbi, tehakse cito! saatekiri (kiire) ja leitakse kiirelt tasuta arstiaeg üldjärjekorras. Päris niimoodi meil inimesi ära surra ei lasta.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, sest nagu ma ka enne ütlesin, kui leitakse surmatõbi, tehakse cito! saatekiri (kiire) ja leitakse kiirelt tasuta arstiaeg üldjärjekorras. Päris niimoodi meil inimesi ära surra ei lasta.

Lähed oma jutuga rappa. Defineeri nüüd meile ‘surmatõbi’.  Kas mingi komisjon otsustab, milline on surmatõbi ja milline mitte? Kas äge sapiteedepõletik koos infektsiooniga on surmatõbi või võib 6 kuud kollane olla ja valutada ja sepsis saada? Aga äge diskiprolaps alaseljas, mille tõttu inimesel tekib jalgade närvikahjustus (pole ju vähk ja ära ei sure)? Aga naha basalioom, aeglaselt arenev ja külmutusravi vajav vähk (aga ikkagi vähk) on surmatõbi või mitte? Sa saad ise ka aru, et sul ei ole õigus. Ravi vajav inimene saab TK kindlustuse korral ravi TK poolt, mitte tasulisena, ka siis, kui ta pöördub tasulisse vastuvõttu. TK-poolse  rahastamise otsustab ravivajadus, mitte ambulatoorne visiit. Sinu loogika järgi oleks ju siis ka nii, et kindlustust omav isik läheb tasulisse vastuvõttu ja talle kirjutatakse retsepte – sinu arvates siis need ostab täishinnaga või? Puhta jabur oled.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 75 )


Esileht Ilu ja tervis neurokirurg