Esileht Imetamine nibude valulikkus, kui kaua?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: nibude valulikkus, kui kaua?

Postitas:

Kui kaua on neil nibud valusad peale imetama hakkamist? Endal juba 4jas nädal käimas ja ikka veel nutan. Vahepeal on parem. Kasutanud kõiki asju, et leevendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui nii kaua on väga valus, siis tasub kaaluda ka seda võimalust, et äkki laps haarab rinnanibu valesti suhu? Ehk tasub minna ja mõnele nõustajale ette näidata, kas laps imeb õigesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ainult kui laps haarab või püsib kogu imetamise aja ? Torkiv valu ei ole, nagu pisted? Endal mul oli imetamise algus samuti valulik, haiglas 3. päev olid nibud hõõrdumisest valusad. Näitasin 3. nädalal nõustajale, kes aitas veel paremini lapse imemisvõtet jälgida, kuid ütles, et üldiselt kõik õige. Mul suhteliselt suur nibu ja olen tundlik alati kui mingid muutused (ov, päevad, rasedus) , läks 3-4 nädalat aega harjumiseks lapse imemisega rinnal. Mul oli valu ainult alguses kui ta haaras rinda, pärast kadus. Torkiva valu puhul võib asi olla sooris hoopis. Mind aitas kui kandsin esimesed nädalad piimakoguja kausikesi rinnahoidjas ja Maria lanoliinisalv nibudele. Siis said vahepeal vähemalt sel ajal kui laps ei söönud rinnad mitte hõõruda ja ärritada nahka ja taastuda. Kui aga valu kestab, siis soovitan samuti nõustaja poole pöörduda. See pikas plaanis ikka ei pea olema valus tegevus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige tavalisem põhjus, miks tekib valu imetamisel on väär rinna haare. Kui laps haarab rinda õigesti, siis on terve nibu ja selle ümbrus lapse suus. See teeb imemise efektiivseks ning te ei tunne valu. Kui laps ei haara rinda õigesti, siis imeb beebi ainult nibu ning põhjustab sellega valu ja kahjustab nibu nahka.

Varakult õige haarde saavutamine laseb teil nautida valuvaba imetamist ja ennetab nibudega seotud probleemide tekkimist. Kui aga teie nibud on juba valusad, siis kasutage külma kompressi, et leevendada valu ning seejärel kasutage rinnakompressi, mis on immutatud toitvate koostisainetega, et kiirendada paranemist.

Kui rinna vale haaramine on valu põhjuseks, siis konsulteerige imetamisnõustajaga, kes saab aidata teil katsetada ja leida õige imetamisasend.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapse imetamise alguses oli ka nibunahk õrn ja harjumata. Kippus puneseks ja lõheliseks minema, valulikkust tekitama. Kasutasin Avent nibukreemi, päris ära see valilikkust ei võtnud, aga aitas nibunahka pehmendada ja üle elada küll. Täpselt ei mäleta, millal nahk vastupidavamaks muutus, aga muutus ja siis valulikkust enam polnud. Teise ja kolmanda lapse puhul oli nibunahk juba nii vastupidav, et lapsed võisid imeda palju iganes, midagi ei juhtunud, mul polnud ühtegi kreemi olemaski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Imetamine nibude valulikkus, kui kaua?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.