Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: ?

Postitas:
mudakonn

Kommentaar eemaldatud.

2.14 Kasutatud seaduse rikkumisele üleskutsuvaid ning kehtivate õigusaktidega vastuollu minevaid sõnumeid (rikuvad head tava, sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste ja sugudevahelist või rassilist vihavaenu, vägivalda, propageerivad narkootikume, alkoholi ja /või tubakatooteid, piraatlust, jagatakse/müüakse ravimeid vms)

Perekooli moderaator.

https://arvamus.postimees.ee/7550782/lauri-vahtre-tead-kull-kes-utles-n-tahega-sona-ja-siis-juhtus-ei-voi-oelda-mis

+4
-31
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Riia

Kahju, et Oslo geibaaris nii halvasti läks.

+13
-15
Please wait...

Postitas:
Riia

Põhjamaad tundusid nii turvalised.

+3
-12
Please wait...

Postitas:
Alfa

Mina olen eluaeg teadnud, et geivärv on lilla, mitte roosa.

+17
-4
Please wait...

Postitas:
partisan

tänapäeval on see ikka hämmastav, kuidas üks eksimus võib inimese täielikult tühistada

+8
-15
Please wait...

Postitas:
MiladyWinter

Keegi pole seda nolki “täielikult” tühistanud. Saadeti mõneks ajaks nurka seisma.

+22
-7
Please wait...
Postitas:
sadness

tänapäeval on see ikka hämmastav, kuidas üks eksimus võib inimese täielikult tühistada

mhm, täiesti lamp.

+3
-11
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Selle artikli kommentaariumi lugedes hakkab küll õudne ja kurb. Ongi nii massiliselt neid, kelle meelest on teiste inimeste solvamine ok?

+17
-10
Please wait...

Postitas:
sadness

Selle artikli kommentaariumi lugedes hakkab küll õudne ja kurb. Ongi nii massiliselt neid, kelle meelest on teiste inimeste solvamine ok?

Ta ju ei öelnud neid sõnu otseselt kellegile. Seega keda ta siis solvas?

+13
-13
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Ta ju ei öelnud neid sõnu otseselt kellegile. Seega keda ta siis solvas?

Ma räägin ju kommentaatorite tekstist: seal ju tuuakse korduvalt välja just seda, et “asju tuleb nimetada õigete nimedega” ja et ongi normaalne mustanahalise niimoodi kutsuda. Uskumatu on see, et inimesed ei suuda tõepoolest aru saada, et teatud sõnad on solvavad ja neid lihtsalt ei ole sobilik kasutada. Suur kari tüüpe koos, kes inetus keeles õigustavad inetut sõnapruuki.

+21
-14
Please wait...
Postitas:
saskia2

Eestis tegelikult veel ei tajutagi selle solvangu suurust täiel määral, kuid kes piiri taga elanud ja reisinud, siis jah, ega palju hullemalt enam öelda ei oleks andnud. Sõnastus oli ju tegelikult midagi sarnast et “võtke ometi see kuradi n….r maha vms.

It is as arrogant as you can get. Eriti kui oled mingis mõttes siiski tuntud isik, kes peaks oma keelekasutust ja käitumist eriti kontrollima ja noortele eeskujuks olema. Väga piinlik.

Profispordis on kaotatud suuri sponsorlepinguid palju väiksemate asjade pärast.

Masendav, Jüri on tegelikult heast perekonnast, aga eks ta üks ennasttäis hellitatud miljonärivõsuke on. Kahjuks. Tema emast on kahju, teda tundes ei kujuta ette, kui läbikukkununa ta end praegu tunda vōib:(

Vast sai õppetunni.

+21
-9
Please wait...
Postitas:
Noobel Soobel

Tema emast on kahju, teda tundes ei kujuta ette, kui läbikukkununa ta end praegu tunda vōib:(

No kuule, tema ema nüüd küll oma täiskasvanud poja keelekasutuse pärast piinlikkust tundma ei pea.

Sa võid anda hea kasvatuse lapsele kaasa, aga sellegipoolest on ka muid erinevad tegureid, mis tema käitumist, antud juhul siis keelekasutust, mõjutavad.

+13
-8
Please wait...

Postitas:
K4gu

Kas tunnete ennast solvatuna, kui roosat värvi nimetatakse geivärviks? Enamus naisi armastab roosat. Kas solvute, kui teid peetakse geiks? Mina solvun, kui keegi ütleb mulle, heteroseksuaalsele abielunaisele ja emale, et ma olen neeger, gei või lesbi.

https://arvamus.postimees.ee/7550782/lauri-vahtre-tead-kull-kes-utles-n-tahega-sona-ja-siis-juhtus-ei-voi-oelda-mis

See on üks segane värk. Vanasti peeti lillat geivärviks. Venelastel on helesinine selle tähendusega. Millal nad roosa kallale jõudsid?

Tobe ja lapsik lugu igatahes.

+8
0
Please wait...

Postitas:
brat wurst

Kommentaar eemaldatud.

2.14 Kasutatud seaduse rikkumisele üleskutsuvaid ning kehtivate õigusaktidega vastuollu minevaid sõnumeid (rikuvad head tava, sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste ja sugudevahelist või rassilist vihavaenu, vägivalda, propageerivad narkootikume, alkoholi ja /või tubakatooteid, piraatlust, jagatakse/müüakse ravimeid vms)

Perekooli moderaator.

+14
-21
Please wait...
Postitas:
k2rbestejumal

Miks black vöib öelda aga negro mitte? Mölemad tähendavad yhte ja sama, lihtsalt erinevas keeles.

Ok, tänapäeval on neeger söimusöna. Hmm, samamoodi ka venelane, eksju? Kui mulle keegi “valge”ytleb vöi “eestlane”, kas ma solvun? No ei tule pähegi! Ei tunne, et mind ahistataks vöi kiusataks.

Venelane on venelane ja negriidne rass on täiesti ametlik termin. Nagu valge rasski (europiidne rass).

Ja naljakas on see, et tumedanahalised ju ise ytlevad teineteisele “neeger” vöi “nigger” ja köik on absoluutselt okei.

Aga kui sa arsti juurde lähed, kas pereõde võib üle ukse hõigata, et hälvar on kohal? Või eelistaksid, et sinust ei räägitaks slurre kasutades?

Mulle lihtsalt ei mahu pähe, kuidas mingi osa inimestest tänasel päeval ei adu üldse ühiskondlikke norme.

+24
-11
Please wait...

Postitas:
MiladyWinter

Ja naljakas on see, et tumedanahalised ju ise ytlevad teineteisele “neeger” vöi “nigger” ja köik on absoluutselt okei.

Ja mis sind nii imestama paned? Olid huntide kasvatada? Ongi loomulik ju, et naine võib näiteks oma meest kiruda, aga normaalne inimene ei lähe selle naise juurde ja kuku tema meest kiruma. Samamoodi võib enda kohta paks öelda, aga normaalne inimene ei hakka teist paksuks kutsuma.

+22
-4
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Mulle lihtsalt ei mahu pähe, kuidas mingi osa inimestest tänasel päeval ei adu üldse ühiskondlikke norme.

Seda imestan midagi. Neil jääb veel õigust ülegi, korrutavad aga valjul häälel: “Alati on nii öeldud, miks siis enam ei tohi?” Adumata, et ühiskondlikud normid muutuvad ajas, olukordi ja väljendeid hinnatakse ümber.

+24
-8
Please wait...

Postitas:
dewey

Mind hämmastab, kuidas ei saada aru, et maailmas väga konkurentsitihedal alal läbi lüüa soovides tuleb mängida selle maailma reeglite järgi. Mitte keegi ei võlgne sellel tasemel midagi ühele Eesti poisile. Langeb üks ära, on järjekord ukse taga.
Meie onuheinod võivad sada arvamusartiklit kirjutada, kui normaalne sõna on “neeger”, aga selle suhtumisega ei jõuagi kohalikult tasemelt kaugemale.

+30
-3
Please wait...

Postitas:
mudakonn

Tema emast on kahju, teda tundes ei kujuta ette, kui läbikukkununa ta end praegu tunda vōib:(

Miks peab ema tundma ennast eriliselt  läbikukkununa? Kui sinu laps nimetab neegrit neegriks ja homoseksuaaali lillaks, kas sina tunned ennast läbikukkununa? Võibolla tunned hoopis uhkust, et sul on otsekohese ütlemisega laps?

+4
-21
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Miks peab ema tundma ennast eriliselt läbikukkununa? Kui sinu laps nimetab neegrit neegriks ja homoseksuaaali lillaks, kas sina tunned ennast läbikukkununa? Võibolla tunned hoopis uhkust, et sul on otsekohese ütlemisega laps?

Just taolisest oslusest ma räägingi. Taktitundetus ei ole otsekohesus, vaid halb lastetuba ja/või pahatahtlikkus.

+13
-3
Please wait...

Postitas:
saskia2

Miks peab ema tundma ennast eriliselt läbikukkununa? Kui sinu laps nimetab neegrit neegriks ja homoseksuaaali lillaks, kas sina tunned ennast läbikukkununa? Võibolla tunned hoopis uhkust, et sul on otsekohese ütlemisega laps?

Jah, absoluutselt tunnen!

Järelikult olen kuskil kasvatuse ja lastetoaga totaalselt mööda pannud, et temast selline oss on saanud.

+13
-5
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Jah, absoluutselt tunnen!

Järelikult olen kuskil kasvatuse ja lastetoaga totaalselt mööda pannud, et temast selline oss on saanud.

jälle, milleks jahuda kui sisu ei tea? vips sõitis mitu korda seina ja kaotas positsiooni, tegelikult oligi tema karjäär nagunii läbi. see striim oligi auru välja laskmiseks. red bullist oleks ta nagunii välja visatud kuna ei suutnud tulemusi teha

0
-9
Please wait...

Postitas:
mobile

jälle, milleks jahuda kui sisu ei tea? vips sõitis mitu korda seina ja kaotas positsiooni, tegelikult oligi tema karjäär nagunii läbi. see striim oligi auru välja laskmiseks. red bullist oleks ta nagunii välja visatud kuna ei suutnud tulemusi teha

See on ju iseasi. Kas kõik halva tulemuse saavutanud, lahti lastud või läbikukkunud lasevad auru välja just teisi inimesi solvates? Selleks on ometi ka muid võimalusi. Ilmselt tuhanded ja tuhanded vihased sportlased, kel pole hästi läinud, oskavad end mõistlikumalt maandada, mitte lambist teisi/kolleege sõimates. Kellel pole nende ebaeduga mingit pistmist.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Tartu vaim

Kommentaar eemaldatud.

2.14 Kasutatud seaduse rikkumisele üleskutsuvaid ning kehtivate õigusaktidega vastuollu minevad sõnumeid (rikuvad head tava, sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste ja sugudevahelist või rassilist vihavaenu, vägivalda, propageerivad narkootikume, alkoholi ja /või tubakatooteid, piraatlust, jagatakse/müüakse ravimeid vms).

Perekooli moderaator.

+1
-10
Please wait...
Postitas:
k2rbestejumal

Neeger ongi ju neeger ja homoseksuaal – lesbi/pede või siis lilla, täiesti õigesti ütleb. Minu lapsed on nüüdseks küll juba täiskasvanud, aga on alati õigeid nimetusi kasutanud.

Palju õnne tõesti, et sotsiaalsed hälvikud oled kasvatanud.

+13
-3
Please wait...
Postitas:
Dubois

Neeger ongi ju neeger ja homoseksuaal – lesbi/pede või siis lilla, täiesti õigesti ütleb. Minu lapsed on nüüdseks küll juba täiskasvanud, aga on alati õigeid nimetusi kasutanud.

Teatud kontekstis on see ok, aga antud juhtumi korral oli selgelt matslik. Ma mingit solvumist ei tooks üldse sisse, tavaline mats.

+4
0
Please wait...

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.