Esileht Koolilaps nii ärritunud ja tulivihane ei ole vist kunagi olnud, kooli vägivald

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: nii ärritunud ja tulivihane ei ole vist kunagi olnud, kooli vägivald

Postitas:

[small]Andy kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Oot, sinu kirja pôhjal jäi segaseks, kumb teist täisksvanu on, kes otsustama ja lohutama peaks – sina või poeg?[/tsitaat]

Mina oleksin käitunud nagu tüüpiline täiskasvanuu- poleks midagi teinud hirmus, et siis mu poiss enam kooli ei jõuagi. Just nii tegidki teised vanemad- keelasid oma lastel kaebusega kaasa minna. Aga kuna olen siiski oma lapse \”juht õigele teele\”, siis ei saanud lapsele öelda, et seaduse järgi käitumine on vale ja me ei lähe. Ja uskumatu, lapsel oli lõpuks õigus.
Tuli lihtsalt see lugu meelde seoses nende hirmudega, mis siin lapsevanemad räägivad, et ei tea, mida teha, pärast veel hullem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 23:46; 28.04 07:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastus: Kägu | 23/04/2013 11:11
Sa oled küll väga kaitsev lapsevanem aga sellise käitumisega ei saavuta sa midagi.Pigem veelrohkem piinlikust lapsele, sest \”emme\” tuli kooli ja filmida ei tohiks sa seadusest lähtuvalt nagunii. See on muidugi väga kahju, sest filmimine oleks suur asitõend, aga näed – ei tohi ! Ja kujuta nüüd ette, et su laps või keegi teine laps filmib – see kiusaja ei lase sel filmimisel juhtuda. Kas siis katkine telefon on parem lahendus ?
Meie oleme lastevanematega käinud õpetaja loal lastega tunni ajal rääkimas. Muidugi seda teemat peab hästi haldama ja lastele peab hästi arusaadavalt, mitte häält tõstes rääkima ja arutelu tekitama klassis, kas või mis on õige jne. Näiteid päris koolielust nende klassist ka kindlasti tuues ja teatud \”tüüpidega\” silmsidet tekitades asja tõsidust näidata. Saan aru, et kooli vaimne ja füüsiline vägivald on ülemõistuse ja sa kaitsed oma last iga hinna eest, kuid kuskil on ka piirid. Sa ei või teise lapse vastu mitte mingil juhul kätt tõsta ! Pead jääma rahulikuks ja vajadusel võta sama rahulikuna ka ühendust lapsevanemaga, kelle laps selliseid \”tükke\” teeb. Tõenäoliselt ei tea pooled lapsevanemad, millega nende võsuke koolis tegeleb, sest ega ta ju ise rääkima ei tule kui ta kedagi kiusab !!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.04 16:26; 20.04 20:39; 29.04 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sellest asjast siis sai? Tahaks väga teada. Selline asi on ju lubamatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tunne, et kiusamine saab alguse (ja lõpu) laste kodudest.
Ise töötan suures koolis ja sain juhatada 6. klassi. Seal siis kolm \”kõva meest\”, kes kambaga väiksemaid provotseerisid, et need kallale tuleksid ja siis on ju hea väiksem läbi tümitada.

Muidugi aeti asja nii peenelt, et pealtnägijaid eriti ei olnud. Tee siis selgeks, kes kui palju süüdi. Aga eelmisel sügisel pealtnägijad olid. Nimelt mitu gümnaasiumitüdrukut, kes mulle kenasti kõik ära rääkisid. Võtsin siis asjaosalised ette ja tegime selgeks, kuidas lugu oli.

Pahandusekottide emadele saatsin muidugi teate, et asjalood sellised.
Emad muidugi vastu, et MINU laps jne jne jne
Ütlesin konkreetselt, et sellist käitumist me ei tolereeri ja alandasin kõigil kolmel käitumishinde mitterahuldavale klausliga, et kui sellised asjad korduvad, tulevad süüdlased koos vanematega õppenõukogu ette selgitusi andma.

Seda siiani tarvis pole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis sellest asjast siis sai? Tahaks väga teada. Selline asi on ju lubamatu. [/tsitaat]

kritiseerige nüüd mind, olen teemaalgataja. ma ei teinud mitte midagi ning sügisel läheb laps teise kooli, siin koolis ei muutu mitte miski, kahjuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 23:02; 19.04 22:44; 26.05 21:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooli nime, paluks! Või vähemalt piirkondagi, kus sellise suhtumisega kool asub! Et teaks eemale hoida sellisest \”haridusasutusest\”, mille juhtkond ja õpetajad ei saa hakkama:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 23:43; 26.05 23:34; 27.05 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuulge proovige kirjutada neil teemadel ka lasteombudsmanile – just igasugustest kiusamise kogemustest, said need siis lahenduse või mitte. Kui kellegil selline probleem pooleli ja politsei poole ei taha pöörduda, miks siis mitte ei võiks see \”vahemees\” võtta enda peale poolte lepitamise. Mitte et ta teeb lihtsalt neid statistilisi uuringuid, kui palju vaesuses lapsi elab jne, vaid tegeleks ka reaalsete juhtumitega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooli nime paluks küll. See seadusevastane ei tohiks ju olla… Või arvestades asjade käiku, ootaks äkki ära, kuni hinded lapsele välja pandud…? 🙂 Mingi lõpetuse korraldaks ka, kas kirjad kooli ja valla juhatustele, lapsevanematele vms. Aga see muidugi sõltub, kuidas need asjad seal teil hetkel on ja kas asjal üldse mingisugust kõlapinda saaks olema…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne lugeda siit esiteks, mis toimub, ja teiseks, kuidas (õigemini kui olematult) probleemiga tegeldakse! Mul endal on lapsed (tütred) veel lasteaias, aga varsti kooli minemas, ja sellised jutud tõstavad ihukarvad püsti. Ja siis veel imestatakse tulevikus, miks mehed oma naisi ja lapsi peksavad – miks ühed peksavad ja teised lubavad sel sündida. Kõik saab alguse lapsepõlvest. Kui ema parimal juhul viib oma pekstud tütre tasakesi ära teise kooli, halvimal juhul aga ütleb, \”ah ära tee väljagi!\” ning laseb tütart edasi peksta, siis sealt need tuleviku käitumismallid alguse saavadki. Poisile sisendatakse sedasi kaudselt, et naisi lüüa ja ähvardada on ok, tüdrukutele sisendatakse jällegi, et ainus viis on lõuad pidada ja edasi teenida, abi nagunii kuskilt loota ei ole.

Jäta või oma tüdrukud nende kooli minnes sedasi koduõppele…:S Kui vaid teaks, kuskandis selline kool asub!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 23:43; 26.05 23:34; 27.05 09:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Koolilaps nii ärritunud ja tulivihane ei ole vist kunagi olnud, kooli vägivald

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.