Esileht Pereelu ja suhted Nii klammeruv mina

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Nii klammeruv mina

Postitas:
Kägu

Tere 

Kirjutan enda jaoks piinliku murega ja kui võimalik, oleksin tänulik, kui keegi ülearu ei osataks – seda, et see imelik on, tean ka ise. 

Olen üle 30ne aastane naine ja mees käib paar korda aastas ärireisidel. Korraga on ära nädal ja veidi peale, kauem pole kunagi olnud. Alati, kui ta on ära, olen juba mitu nädalat ette kurb ja loen hirmuga päevi reisini. Kui ta on juba läinud, loen omakordi päevi, millal ta juba tagasi on. Kui ta on kodus, on meil erinevad hobid, saame eraldi sõpradega kokku, aga kui teda pole, siis see üksi kojutulek ja tühi kodu on minu jaoks kuidagi nii kurvad. Samas ma olen täiskasvanud inimene ja kuidagi nii rumal on isegi mõelda, et olen nii klammerduv ja minu heaolu ja rõõm sõltub sellest, kas mees on kodus või ei.  Tunnen, et see klammerumine on liiast ja olen see inimene, kes ei saaks absoluutselt hakkama, kui see sama inimene mu nt maha jätaks. Mul on elus olnud suhteid vähe ja tihti olen just ise olnud see pool, kes huvitatud pole, aga vot kui siis leian selle inimese, keda tahan, siis ei suuda ilma üldse olla pikema ajaliselt. Ja see pole ainult päris alguses nii – selle mehega oleme koos olnud ca 6 aastat. 

Lisan ka, ehk on oluline, et muus mõttes olen väga iseseisev ja ma ei sõltu mehest nt majanduslikult. Teenin rohkem, oman oma kinnisvara ja autot. Seega klammerumine on just emotsionaalne. 

Kas keegi on olnud samasuguses olukorras? Tean, et tegevus aitab ja eks ma siis tema äraoleku ajal ka proovin tegutseda, aga see ei muuda asja, et see minus pidevalt kurbust ja ängi tekitab. Nüüd taas reis ees ja juba tunnen end halvasti. 

Piinlik isegi teistele rääkida. Ainult anonüümselt julgen. 

+11
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovid lapsi? Bioloogiline kell annab märku, et viimane võimalus ankruks jääda.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole siin midagi piinlikku. Hakka tegelema enesearenguga. Vaata mis väljaspoole 4 seina toimub.  Klammerduda ühe ärimehe külge, on elu suurim lollus.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Liba.

+2
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ju sa siis alateadvuses tead, mis seal ärireisidel juhtuma hakkab. Naine saab alati aru, isegi kui endale seda tuliselt eitab.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille

Ei ole siin midagi piinlikku. Hakka tegelema enesearenguga. Vaata mis väljaspoole 4 seina toimub. Klammerduda ühe ärimehe külge, on elu suurim lollus.

Võtsid sõnad suust.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta lemmikloom. Mees töötas välismaal siis looma/loomadega kodus oli ikka teine tera olla – oli kellegi juurde tulla, keegi tahab ikka tähelepanu, kaissu jne.

Koeraga nt saad jalutamas käia – saad liituda jalutamisgruppidega ja leiad uusi tuttavaid, üksi kohe julgem kodus olla jne.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled sa kunagi üksi olnud?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled sa kunagi üksi olnud?

Ma just mõtlesin sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovid lapsi? Bioloogiline kell annab märku, et viimane võimalus ankruks jääda.

Laste kõrvalt jääb küll vähem aega enda üksikuna tundmiseks,  aga inimese loomust see ei muuda. Kui ikka kaaslase eemalolek tekitab juba ette kurbust ja ängi, siis laste (või ka lemmiklooma) puhul võib (ei pruugi, aga võib) tekkida hoopiski teatav viha kaaslase suhtes a`la “tema muudkui reisib ja lõbutseb, aga mina pean siin üksi lapsi valvama ja loomi talitama”.

6 aastat kooselu on minu mõistes juba see aeg, kus inimene hakkab aeg-ajalt üksinda kodus  olemist nautima.  Sa oled kas siiani veel väga armunud või siis hoopis armukade? See viimane ei ole öeldud irooniaga ega õelusest, aga muud seletust ka sellisele sõltuvussuhtele? pakkuda ei oska.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle pigem tundub, et sa ei usalda teda ning tema ärireisil olles puudub kontroll tema üle.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovid lapsi? Bioloogiline kell annab märku, et viimane võimalus ankruks jääda.

Laste kõrvalt jääb küll vähem aega enda üksikuna tundmiseks, aga inimese loomust see ei muuda. Kui ikka kaaslase eemalolek tekitab juba ette kurbust ja ängi, siis laste (või ka lemmiklooma) puhul võib (ei pruugi, aga võib) tekkida hoopiski teatav viha kaaslase suhtes a`la “tema muudkui reisib ja lõbutseb, aga mina pean siin üksi lapsi valvama ja loomi talitama”.

6 aastat kooselu on minu mõistes juba see aeg, kus inimene hakkab aeg-ajalt üksinda kodus olemist nautima. Sa oled kas siiani veel väga armunud või siis hoopis armukade? See viimane ei ole öeldud irooniaga ega õelusest, aga muud seletust ka sellisele sõltuvussuhtele? pakkuda ei oska.

Mina näen nii, et mees on ideaalne peale töötöötöö, aga ilmselgelt ka rikas ja muidu sobilik. Nüüd on vanus sealmaal ja kindlustunne ka, kuus aastat koos puuda soola ära söödud, aga mees muudkui reisib ja see on oht, et lapse kasvatamisel ei osale.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

link
ja https://www.youtube.com/watch?v=hqUziMqJGxg&ab_channel=TarekAli
Mõlemat perspektiivi veits.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mees muudkui reisib ja see on oht, et lapse kasvatamisel ei osale.

Kirjutati, et paar korda aastas ca nädala on ära. Mu mees oli ära enam-vähem kord kuus, vahepeal lausa töötas teises linnas, kus mõni projekt parasjagu oli, aga laste kasvatamises osales ikka vägagi tugevalt. Mul mingit ängi polnud, täitsa rahul eluga.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjutati, et paar korda aastas ca nädala on ära. Mu mees oli ära enam-vähem kord kuus, vahepeal lausa töötas teises linnas, kus mõni projekt parasjagu oli, aga laste kasvatamises osales ikka vägagi tugevalt. Mul mingit ängi polnud, täitsa rahul eluga.

Sel juhul on minu lingid abiks, mõlemast perspektiivist.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ei või olla, et teil on muidu koos tore olla. Kui mees ära, oledki kurb. Minu elu on nii et ma käin sageli tööl nädalavahetustel. Mees on ka nagu kurb selle pärast et me koos ei saa nii midagi teha.  Kurb see pole ehk õige väljend, on nördinud.  Kas see oleks normaalne olukord kui kaasa läheb nädalaks ära ja teisel on sellest suva.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama siin.

No ei oota üldse seda nädalat üksi. Proovin küll enda õhtud alati täis sättida, et mõtted oleksid mujal, aga no pidevalt on midagi mida tahaks temaga jagada ja poolik tunne on.

Tal välismaal alati pikad tööpäevad ka, õhtuti jääb tihti keset vestlust magama.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ju hea võimalus leida see enda aeg ja teha tegevusi, mis just endale meeldivad. Kasvõi korraldada endale samal ajal puhkusereis.

Kas siis sa ei tunne end iseendaga hästi? Ebakindel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välislähetuste aeg on nii tore, sest esiteks on hea ise eemale saada või kodus üksiolemist nautida. Ja teiseks nii tore on kaaslast koju oodata või ise koju jõuda. Kuigi max nädal-paar eemal, siis tunne on umbes sama, kui aastaid tagasi suhte alguses, see ootusärevus ja rõõm, kui taas kohtume. Ei kujuta väga ette suhet, kus partner juba mitu nädalat varem stressis ja mossis oleks, kui veidi aega eraldi peab olema. Väga ahistav oleks see.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mingit “diagnoosi panna ei oska”. Enda puhul näen, et see klammerdumine ja lähedusvajadus on erinevatel eluperioodidel tekkinud erinevatel põhjustel. Oma sisemisest ebakindlusest, ebakindlusest, oskamatusest üksi olla, kui seda pikka aega polnud juhtunud. Aga vanusega on üksi olemise vajadus päris palju kasvanud, nagu ka kindlus oma suhte osas ning täna olen üksi hea meelega.

Muidugi on alati natukene kurb, kui mees üksi reisile läheb, aga samas ma väga naudin neid nädalaid, mil saan ainult endale keskenduda.
Praegu ta on ka ära ja mina teen täpselt seda, mida tahan. Magan kaua, vedelen terve õhtu diivanil teleka ees, käin pikkadel jalutuskäikudel, kaugematel sõbrannadel külas, õpin ja töötan intensiivsemalt jne. Kui ei taha, siis ei korista, ei tee süüa.
Muidugi saab neid kõiki asju teha ka siis, kui mees on kodus, aga kahekesi olles on ikkagi natukene teine rütm ja tegemised.
Ja kui ta siis nädal hiljem tagasi tuleb, olen mina oma üksiolemise akud täis laadinud, teda igatsema hakanud ja kogu aeg püsib meeles, et kahekesi on ikkagi parem ning head meest peab hoidma 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teemaalgataja, ma loeks nagu endast.  samamoodi muus mõttes olen alati olnud väga iseseisev – mul on mitu eluaegset sõbrannat (kelle suhtes olen samuti klammerduv), mul on karjäär, suur töötasu, kinnisvara. selles vanuses (30) olin ma oma karjääris mehest oluliselt ees. minul aitas laste sünd, tegelesin oma lapsukestega ja ei klammerdunud enam mehe külge. seda siis seni, kuni lapsed oli väikesed ja hõlmasid enamuse minu tähelepanust.

ma arvan, et minu klammerdumine tekkis sellest, et mul oli (ja on) halb ema. emaga mul ei olnud turvalist suhet ja ema minu lapsepõlves tõukas mind korduvalt, vahel lausa igapäevaselt, ära. mehega (olin 23-aastane, kui tuttavaks saime) tekkis tunne, et mul on nüüd ka oma turvaisik ja klammerdusin jõuliselt.

ma olen aastaid psühhoteraapias käinud, viimastel aastatel olen osanud teadvustada oma klammerdumise põhjuseid.  praegu olen 49-aastane ja see klammerdumine läks ära alles umbes aasta tagasi. küll on hea rahulikult elada. ma olen üleni väga suure ärevusega olnud ja üldine ärevusetase läks ka alles aasta tagasi paremaks.

äratõukamise hirm on mul terve elu olnud suurim hirm. kardan igal pool, et mind tõugatakse ära. see on olnud koolis, ülikoolis, tööl, sõpradega  ja eriti oma mehega. ma olen 25 aastat mõelnud, et kui mees mind ära tõukab, siis ma ei tuleks sellega toime.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see hirmuga päevade lugemine sind PRAKTIKAS aitab? Kas midagi on teie suhtes parem, tänu sellele, et sa klammerdud? Kas ta seda kindlamini jääb elu lõpuni sinuga, kui sa pabistad, muretsed ja oma närve rikud?

Kui jah, lase edasi.

Kui ei või võib-olla, siis mõtle läbi, mida saaksid muuta. Iseendas.

Oma esimeses kahes suhtes – üks alla aasta, teine 4 aastat – olin ma absoluutne vihaleht nende meeste tagumiku küljes, nutsin, kui lahkus, kõik mõtted seostusid temaga. Kord kuulsin ühe tuttava käest, et mu meespool oli kurtnud, et minuga on jube tore, aga ma klammerdun ja lämmatan teda. Paari päevaga sain asjad selgeks mõeldud.
Kahes järgnevas abielus (esimene mees suri, me ei lahutanud) ma isegi ei tea, kus mu mees on, kui ta on komandeeringus või tuuril. Ja ei huvita ka, kuigi armastus on suur. Üks mees piloot, teine artist. Mis vahet on mul teada, kas piloot on täna Amsterdamis ja lendab tagasi frankfurti kaudu või kas mu mees esineb täna Narvas või Kuressaares.

Üldiselt klammerdumine koos miljoni sõnumiga, pisarate aj ootusvärinatega ei ole suhtele kasuks. Oled ise terviklikum inimene. Terviklik inimene on huvitav inimene, see köidab. Mõtle ilusasti läbi, kas sul on vaja klammerduja kuulsust kasvõi mehe silmis või mehe mõne lähema sõbra silmis.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul sama. Majanduslikku klammerdumist ei ole, on hoopis samuti see “emotsionaalne” klammerdumine. Mees käib tihti nädalavahetusel vanematel abiks maal ja mina vahel pean linna jääma – no meeletu kurbus sees. Mees läheb oma meessōpradega mingile üritusele – jällegi suur kurbus minus, et ei saa temaga olla seal. Käis reservōppekogunemisel.. no minu jaoks täiesti kohutav aeg! Ja olengi selline.. Arvan samamoodi, et kui mind peaks maha jäetama, siis edasi elada ei oska/suuda.

Ühe eeskōnelejaga sarnaselt olen aru saanud, et see tuleb ilmselt sellest, et mul pole iial isaga häid suhteid olnud ning isaarmastus on pigem puudulik olnud.

Niiet lohutuseks sulle – on siin maailmas veel selliseid sarnaseid inimesi (usun, et ka meeste seas).

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oli kunagi selline oma esimeses suhtes, aga kui me lahku läksine, siis ma elasin üksi viis aastat. Ma õppisin olema üksi ja see tegelikult oli väga tore ja kasulik aeg. Käisin ka üksi reisimas – muutusin väga iseseisvaks.
Nüüd mul on mees, kes on kaitseväelane ja ta on tihti olnud töö tõttu ära. Pool aastat oli isegi missil, ilma puhkuseta ning kui ma alguses kartsin, et saab jube raske olema, siis tegelikult ei olnud. Muidugi ma igatsesin teda, aga igatsusest patja ei nutnud.
Ma usun, et mulle tuli see üksi elamine tohutult kasuks, sest ma ei sõltu emotsionaalselt oma partnerist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Pereelu ja suhted Nii klammeruv mina