Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps nii mõistmatu alati

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: nii mõistmatu alati

Postitas:

Lapse arust olen ma nii mõistmatu.
Tahab laps katsetada laadida banaaniga telefoni. Ma hakkan rääkima, et parem on seda mitte katsetada, kuna see võib rikkuda telefoni, laadija.
Ühtegi vana telefoni ka ei taha anda katsetuseks. Ütlen et äkki läheb kunagi neid vaja.
Ja saan jälle teada, et minuga ei saa millestki rääkida.
Kuidas te seletate lastele midagi, mida ta kuulda ei taha? Ega taha ka kuulda seletust, mis võib juhtuda.
Muidu küll soovitatakse et rääkige ja rääkige. Kuidas rääkida, kui ta ei taha kuulata juttu, mis pole tema meele ja arvamuse järgi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ära räägi siis. Oled ju ka inimene. Ütledki, et rääkimise norm on tänaseks täis. Rohkem ei jaksa:) Ignoreeridki sihilikku nõmedust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no mis siin siis nii keerulist on? lapsele ütled, et banaaniga telefoni laadimist ei katseta, kuna telefon on tarbeese ja võiks püsida terve. katsetuste tegemiseks muretse talle väike elektripirn vms. oomipoest.

väga normaalne, et lapsed igast asju tahavad järele proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägidki oma jutu ära, et telefon või laadija võivad lakata töötamast. Kui tahab sellega riskida, palun. Kui midagi juhtub, on ilma telefonita. Valik on tema. Ja loomulikult ei osta tema vigina peale uut, vaid kehitadki rahulikult õlgu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka pakuksin, et katsetada võib elektripirni peal näiteks või laps võib ka oma taskurahast koguda mobiili raha ja selle enda ostetud mobiili peal siis katseid teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las katsetab. Telefoniga ei juhtu midagi, miks peaks? Surub laadija banaani sisse ja ei juhtu ka midagi. Laps tahtis sind lihtsalt provotseerida. Lapsed ei kuulagi su juttu ka siis, kui tundub, et kuulevad. Ainult praktika on tõe kriteerium, mitte vanema jutt.
Ma laseks kõike järgi proovida, mis ei ole oluohtlik, näiteks narkootikume mitte, selleks teen küll ajupesu ja keeran teleka valjuks, kui järjekordset narkarit näidatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui suudate lapsele veenvalt seletada, et mobiil läheb sellest katki – siis laske käia. kui te ei suuda seda – siis ei saa ka keelata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps nii mõistmatu alati

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.