Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nii neile, kellel oma elamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Nii neile, kellel oma elamine

Postitas:

Kuidas te selle võtsite kas laenuga või kogusite? Kui palju Te kuus körvale panite ja mitu aastat nii?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenuga ikka. Kui just vanemate juures elada ei taha, siis kogumine väga mõttetu…üüri pead samal ajal ju ikka maksma ja nii võtab kogumine aega.

Pigem maksan üüri võrdväärses summas laenu ning kogun ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenuga, kogusime 10% sissemaksuks (Kredexi toetusega). Kogusime u 4 aastat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 15:31; 04.08 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laenuga, sissemaksu 30% sain KredExilt (suure pere toetus)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 20:22; 04.08 20:14; 07.08 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenuga ostsime maja. Saime umbes 105 protsenti summast pangast. 3 tonni umbes jäi remondi jaoks. Aga maja saime kätte lihtsalt nii odavalt, et maja tegelik turuväärtus oli juba 15 tonni rohkem- seega saime kogu laenu pangast.
Aa…tegu pole Eestiga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole mingit laenu elu sees võtnud!
Müüsime esimese 3-toalise magala rajooni korteri, kus elasime koos lapsevanemaga, ja ostsime paremasse rajooni. Elasime 2 aastat. Müüsime selle poole kallimalt. Ostsime järgmise parema korteri, müüsime jälle kallimalt. Üks ring veel. Pärast järjekordset müümist saime osta juba kaks korterit. Lapsevanem sai kahese, mina kolmese. Leidsin peagi toreda mehe -sel ajal pigem noormehe- kellega tahtsin abielluda ja koos elada. Enne ametlikku abiellumist ostsime koos uue täisluks korteri, minu vana korter läks minu sissemaksuks, mees võttis laenu. Elame nüüd siin elu lõpuni 🙂
Maja soovi pole eales olnud, sest ei taha olla maja ori!
Korter on ise 150 ruutmeetri + panipaigad+autokohad+rõdud, mahub kaks ja ka neli last ära 🙂

Kui seda korterite vahetamist kah kogumisena võtta, saab ka nii suhtuda, siis läks aastaid ära ~10.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.08 21:00; 04.08 12:50; 04.08 14:33; 04.08 22:57; 07.08 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötasin välismaal ja kogusin sissemakse jaoks vajaliku summa (30%).
Nüüd on see korter vahetatud maja vastu, mille müüme, et koguda uue elu alguseks välismaal algkapitali 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 23:56; 04.08 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenuga maja, 10% sissemaksuosa pärandusest, 30-neks aastaks. Maja ümber lahmakas aed, mida korteriinimesena tohututl igatsesin. Nüüd tahaks väiksemat aeda…sest jah tunnen, et olen majaori ja oleks see siis vaid summade suhtes, mida igakuiselt riiete, jalanõude (ammugi reiside) ja muu arvelt ohverdan, aga see aialapp võtab minult nii palju vaba aega, et vahest tulevad pisarad ka silma, ausõna.. muidugi, kes külla saabuvad, ütlevad ilus ja mõnus on teil siin;) Tegelikult pole mul seal aias suurt miskit ja igakuine laenumakse vaid 180, mis pole ka nüüd üüratukole summa.
Ei soovita suurt laenu mitte kellelegi, pigem ikka pisut väiksem elamine tagasihoidlikumas rajoonis ja elu palju rahulikum ja muretum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks kirjutab siin, et pole kunagi laenu võtnud, et ei võta ka. Aga kelgib, et mees võttis. Te ju üks pere, vahet pole, kes siis võtab. Võlgu olete ikka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 00:29; 04.08 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tore, et mõnel pole vajadust võtta pangalaenu. Noortel, kes ei ole pärandust ja rikkaid vanemaid aga ei saa teistmoodi. Olen arvamusel, et parem oma korter pangalenuga kui võõra inimese korteri üürimine ja raha raiskamine. Pangalaenuga ostetud korter on siiski oma korter ja kui nt tekkib vajadus müüa korteri maha, siis korteri ostuks tehtud sissemaks ja laenu põhiosa kuumaksed saab tagasi. Meie laen on suur 73000 ¤, aga meie 3-toaline korter on pealinna uues majas, suure rõdu ja parkimiskohaga maja all. Maksame 300 ¤ kuus selle korteri eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 15:31; 04.08 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie saime elama metskonna eramusse 90. lõpus kui mees tuli EPA-st maale noore spetsialistina tööle. Siis erastasime, oli selline võimalus. Rahas vist mingi 20 000 krooni.
Nii elamegi, maad ja metsa ostsime hüpoteegiga juurde, nüüd on vist mingi 6000 euri maksta jäänud. 2 korda aastas maksta.
Mõtlen sageli, et sellisel moel kodu saamine on taeva kingitus. Kui peale ülikooli nt käesoleval ajal alustada, siis… vbl üüriksime korteri ja kindlasti ei oleks meil nelja toredat last, vaid nt 2.
Meil on õhku, ruumi, privaatsust ja keskusest pole ka kuigi kaugel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

laenuga, tagatiseks minu vanemate korter. mõne aasta pärast plaanime suurema korteri vastu välja vahetada. elu sees ei oleks kahjuks võimalik endale ilma laenuta kodu osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Üks kirjutab siin, et pole kunagi laenu võtnud, et ei võta ka. Aga kelgib, et mees võttis. Te ju üks pere, vahet pole, kes siis võtab. Võlgu olete ikka. [/tsitaat]

Natuke totu oled. Mees võttis laenu enne abielu, nagu kirjutasin. Üksi. See ei ole kaugeltki sama kui abielu ajal võetud laen. Mina ei ole võlgu, kui ka teoreetiliselt läheks lahutamiseks siis korter on meie abielueelne vara. See ei käi üks pere mõiste alla.
Kelkimise tähendust võid aga kontrollida http://www.eki.ee/dict/ekss/ see sõna on antud kontekstis vale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.08 21:00; 04.08 12:50; 04.08 14:33; 04.08 22:57; 07.08 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Natuke totu oled. Mees võttis laenu enne abielu, nagu kirjutasin. Üksi. See ei ole kaugeltki sama kui abielu ajal võetud laen. Mina ei ole võlgu, kui ka teoreetiliselt läheks lahutamiseks siis korter on meie abielueelne vara. See ei käi üks pere mõiste alla.
Kelkimise tähendust võid aga kontrollida http://www.eki.ee/dict/ekss/ see sõna on antud kontekstis vale.
[/tsitaat]

Natuke nõme oled. Mis mõttega sa üldse abielus oled, kui juba vara jagad?
Ei viitsi hakata sinu ajuvaba eelmist postitust siit üles otsima, aga võta teadmiseks – kui on võlg ühel abielupoolel (nt mehel) siis pankrotistumisel või võlgu jäämisel tulevad pankrotihaldurid teie ÜHISE abieluvara kallale. Sellisel juhul ei huvita kedagi, kas see on mehe võlg või naise oma.
Nagu kirjutasin, et viitsi tutvuda sinu pere olukorraga. Kirjutan üldiselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 23:56; 04.08 13:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Natuke nõme oled. Mis mõttega sa üldse abielus oled, kui juba vara jagad?
Ei viitsi hakata sinu ajuvaba eelmist postitust siit üles otsima, aga võta teadmiseks – kui on võlg ühel abielupoolel (nt mehel) siis pankrotistumisel või võlgu jäämisel tulevad pankrotihaldurid teie ÜHISE abieluvara kallale. Sellisel juhul ei huvita kedagi, kas see on mehe võlg või naise oma.
Nagu kirjutasin, et viitsi tutvuda sinu pere olukorraga. Kirjutan üldiselt.
[/tsitaat]

Pankrot ja võlgu jäämine ei puutu asjasse, laen on ammu mehel makstud.

Kurb, et ei sa suuda taluda, et kõik ei olegi võlgu elavad rotid! Nii valus vist, et lihtsalt ebaadekvaatset juttu – kaasarvatud täielik teemavälisus! – igas reas, postituses. Pea vastu! On sinust veelgi paremini elavaid inimesi kui mina 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.08 21:00; 04.08 12:50; 04.08 14:33; 04.08 22:57; 07.08 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul maksis eksmees peale lahutust korteri sissemakse. pangalaenu maksan mina.võtsin võimalikult pikaks ajaks, et igasuguse sissetuleku korral saaksin makstud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Pankrot ja võlgu jäämine ei puutu asjasse, laen on ammu mehel makstud.

Kurb, et ei sa suuda taluda, et kõik ei olegi võlgu elavad rotid! Nii valus vist, et lihtsalt ebaadekvaatset juttu – kaasarvatud täielik teemavälisus! – igas reas, postituses. Pea vastu! On sinust veelgi paremini elavaid inimesi kui mina :)[/tsitaat]arvad tõesti, et see, et vanemad sulle korteri ostsid, teeb sind jube targaks ja edukaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 20:22; 04.08 20:14; 07.08 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] arvad tõesti, et see, et vanemad sulle korteri ostsid, teeb sind jube targaks ja edukaks?[/tsitaat]

Ikka pitsitab koledasti jah 🙂
Kas nii vahva oleks, kui kõik maailma inimesed ainult laenaks ja hädas oleks?! Aga näed, mina ei ole! Pankrot ja võlgu jäämine ei ähvarda, elu on lill!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.08 21:00; 04.08 12:50; 04.08 14:33; 04.08 22:57; 07.08 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõne ego on ikka nii kõrge. 😀
Mul on 5 last , oma kodu (ilma laenuta ostetud) .
Kas ma olen sellepärast teistest parem? Loomulikult mitte!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 00:29; 04.08 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle kinkisid esimese korteri minu head vanemad. Olgu öeldud, et ka nemad pidid selle jaoks esialgu laenu võtma (mina olin siis veel vaene tudeng, kellele ükski pank poleks laenu andnud ja kellel poleks millestki ka seda laenu tasuda olnud), aga kuna nende palkadega võrreldes on mu korter siiski odav, sai see laenujääk kolme aastaga tasutud.

Praegu elan korteris, mis kuulub juriidiliselt mulle ja mis pole ühegi laenuga koormatud.

Aga paari aasta pärast pean igal juhul pikaajalise eluasemelaenu kaela võtma, sest elukorraldus muutub ja pean kolima piirkonda, kus ka odavaimad korterid on umbes kaks korda kallimad kui mu praegune heas korras eluase.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Pankrot ja võlgu jäämine ei puutu asjasse, laen on ammu mehel makstud.

Kurb, et ei sa suuda taluda, et kõik ei olegi võlgu elavad rotid! Nii valus vist, et lihtsalt ebaadekvaatset juttu – kaasarvatud täielik teemavälisus! – igas reas, postituses. Pea vastu! On sinust veelgi paremini elavaid inimesi kui mina :)[/tsitaat]

Millega sa siin nüüd kekutad?
Sa oled ju tegelikult rott, sul pole ju midagi, mille sa ise teeninud oled.
Sissemaksuraha said tänu oma esivanematele ja laenu võttis mees.
Seega su jutu mõte on MILLES?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin ka nii, et ostsin remonti vajava ja pisikese korteri, kahe lapse ja miinimumpalgaga. Tagatist ka polnud pakkuda, samuti kaaslaenajat/käendajat polnud. Sissemakse oli 10% olemas ja tegelikult läks mu esimene korteriost maksma ca 10 000krooni koos notariga (7 aastat tagasi). Remontisin korteri ära ja müüsin poole kallimalt. Soetasin siis uue ja suurema. Tegelikult on kõik võimalik. Riskima peab nii et kallist korterit ei osta, mille turuväärtus on hiljem väiksem kui ostuhetkel. St minu soovitus, arvuta välja oma võimalus, umbes remont ja vaata odavamaid, aga hea asukohaga kortereid. Panagas loeb sinu suhtumine, kui tahad tööd teha ja näitad et sul on oma elamispinda vaja, siis saad ka laenu. Mind naerdi ka välja, aga sain 🙂 Töökoht peab stabiilne olema (st sissetulek kontol kajastuma). St kui mustalt töötad või kuskilt raha saad, siis on keeruline tõestada. Aga laenu maksta on minul küll soodsam kui kuskilt rentida. Neid kes pole hõbelusikas suus sündinud on palju…ja naistel soovitan alati pigem omale ise elamispind leida kui mehe rahakotti jahtida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

I oma elamine, ostsin 10 a tagasi, imeväike korter. Enne käisin aasta välismaal tööl, kogusin. Vahepeal tõusid Eestis muudkui hinnad, nii et laenasin õelt ja emalt juurde. Ostsin pangalaenuta, aga õele ja emale maksin 3 aastat võlga tagasi (töötasin 2 kohaga ja punnitasin, sest võlg on võõra oma, igaks juhuks mainin ära, et võla maksin tagasi viimse sendini, ei tahtnud et ema mulle osa korterist kingiks, tahtsin ise hakkama saada).

II oma elamine – ostsime elukaaslasega kaasomandisse. Enne elasime tema senises korteris (ka laenuga ostetud), aga lapsega läks seal juba kitsaks. Võtsime laenu, spetsiaalselt enne ei kogunud, omafinantseeringu raha oli olemas, kuna mõlemad oleme aastate jooksul säästnud, ja sellest piisas. Minu esimene väike korter ja elukaaslase korter, kus seni elasime, on nüüd välja üüritud, nii et pangalaenu maksame nendest üürirahadest.

Teemaalgataja, kui praegu näiteks üürid korterit ja üritad koguda, siis ilmselt väga palju koguda ei õnnestu. Pigem uuri võimalusi, kas saad näiteks Kredexi käendusel osta. Käi erinevates pankades laenunõustaja juures, saad selgeks, mis võimalused sul on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.perekool.ee/index.php?id=36679&class=forum_schnell&action=view_post&post=9252989

Sama teema on ajaviitejuttude all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime nii umbes 10 aastat tagasi, et loobusime üürikast ja kolisime ajutiselt ämma juurde. Tänu ämma vastutulekule saime vähem kui aastaga korraliku omafinantseeringu kokku ja saime laenuga osta suure kesklinnakorteri. Laenumakse oli siis natuke üle 3000 krooni, praegu umbes 200 eurot. Buumi siis veel polnud ja tuttavad näägutasid, et mis te lollid panka orjate, kinnisvarahinnad on laes, küll nad varsti langevad ja siis saate ilma laenuta. Õnneks me neid ei kuulanud.
Praegu on veel umbes 10 aastat maksta, aga kordagi pole tundnud, et see summa meile ülejõu käiks. Sellises asukohas nii suure korteri üürimine ei oleks praegu isegi kahekordse summa eest võimalik.
Meil vedas ajastusega, aga kui peaks praegu otsast peale hakkama, siis teeks ikka samamoodi, ainult ämma asemel kasutaks maamaja tasuta elamisena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma laenuta, 3 aastat tagasi. 4a jooksul olime kogunud pea 400000 krooni, puudu olevale 100000krooni kinkisid minu vanemad.
Korter oli täielikult möbleeritud, seega oma mööblit ka vaja ei olnud, kõik oli sees:P
laenu ei ole eluski võtnud, samuti minu vanemad(elavad 330r m2 majas)… Kusjuures rikkad ka pole, aga vehkinud tööd teha täie raha eest küll

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 12:36; 07.08 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ilma laenuta, 3 aastat tagasi. 4a jooksul olime kogunud pea 400000 krooni, puudu olevale 100000krooni kinkisid minu vanemad.
Korter oli täielikult möbleeritud, seega oma mööblit ka vaja ei olnud, kõik oli sees:P
laenu ei ole eluski võtnud, samuti minu vanemad(elavad 330r m2 majas)… Kusjuures rikkad ka pole, aga vehkinud tööd teha täie raha eest küll[/tsitaat]No küllap vene ajal käisidki asjad pisut teistmoodi kui tänapäeval.
Ei tea küll, et eraisikud oleksid hoiukassast saanud laenu võtta. Maja ehitati ikka jooksvalt, tihtipeale ehitati aastaid, aastaid.

Praegu ma ei kujuta eriti hästi ette, et inimene, kes tahab omale näiteks Tallinnasse või Tallinna lähedusse maja osta, saaks tavalise palga kõrvalt selle summa kokku koguda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
No küllap vene ajal käisidki asjad pisut teistmoodi kui tänapäeval.
Ei tea küll, et eraisikud oleksid hoiukassast saanud laenu võtta. Maja ehitati ikka jooksvalt, tihtipeale ehitati aastaid, aastaid.

Praegu ma ei kujuta eriti hästi ette, et inimene, kes tahab omale näiteks Tallinnasse või Tallinna lähedusse maja osta, saaks tavalise palga kõrvalt selle summa kokku koguda.
[/tsitaat]
Tõsi isa hakkas 1999a maja ehitama, aga päris valmis kaptaalselt(vannitoad, saun, köök, elutoad – 7 tuba), sai umbes 4a tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 12:36; 07.08 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole mingit laenu elu sees võtnud!
Müüsime esimese 3-toalise magala rajooni korteri, kus elasime koos lapsevanemaga, ja ostsime paremasse rajooni. Elasime 2 aastat. Müüsime selle poole kallimalt. Ostsime järgmise parema korteri, müüsime jälle kallimalt. Üks ring veel. Pärast järjekordset müümist saime osta juba kaks korterit. Lapsevanem sai kahese, mina kolmese. Leidsin peagi toreda mehe -sel ajal pigem noormehe- kellega tahtsin abielluda ja koos elada. Enne ametlikku abiellumist ostsime koos uue täisluks korteri, minu vana korter läks minu sissemaksuks, mees võttis laenu. Elame nüüd siin elu lõpuni 🙂
Maja soovi pole eales olnud, sest ei taha olla maja ori!
Korter on ise 150 ruutmeetri + panipaigad+autokohad+rõdud, mahub kaks ja ka neli last ära 🙂

Kui seda korterite vahetamist kah kogumisena võtta, saab ka nii suhtuda, siis läks aastaid ära ~10.
[/tsitaat]

Korter ei ole ju kodu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Korter ei ole ju kodu…[/tsitaat]

Kust selline kummastav väide? Et enamik tallinnlasi on kodutud? Rääkimata päris suurlinnade elanikest maailmas 🙂
Korteril ja korteril on ka meeletu vahe.

Ma tõesti imestan, et ainus, kes siin miinuseid on saanud, see, kes laenuta ja kes kiita saab see, kes selle kallal ilgub…

Kehtib ikka vanasõna, et eestlase parim söök on teine eestlane. Häbilugu seda nii must-valgel näha!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 03.08 21:00; 04.08 12:50; 04.08 14:33; 04.08 22:57; 07.08 16:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nii neile, kellel oma elamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.