Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nii neile, kellel oma elamine

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Nii neile, kellel oma elamine

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
No küllap vene ajal käisidki asjad pisut teistmoodi kui tänapäeval.
Ei tea küll, et eraisikud oleksid hoiukassast saanud laenu võtta. Maja ehitati ikka jooksvalt, tihtipeale ehitati aastaid, aastaid.

Praegu ma ei kujuta eriti hästi ette, et inimene, kes tahab omale näiteks Tallinnasse või Tallinna lähedusse maja osta, saaks tavalise palga kõrvalt selle summa kokku koguda.
[/tsitaat]tegelikult sai ka nõuka ajal eraisik laenu võtta, aga see käis suht range kontrolli saatel, st said mingi x summa laenu ja siis tuli mingi osa kindla aja jooksul valmis ehitada, kui sellega hakkama ei saanud, siis rohkem juurde laenu ei antud- vähemalt mii rääkis üks tuttav, kes ehitas maja ca 50a tagasi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.08 20:22; 04.08 20:14; 07.08 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ikka pitsitab koledasti jah 🙂
Kas nii vahva oleks, kui kõik maailma inimesed ainult laenaks ja hädas oleks?! Aga näed, mina ei ole! Pankrot ja võlgu jäämine ei ähvarda, elu on lill![/tsitaat]
mis sa vaesur kekutad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pisut üle 10 aasta tagasi võtsin 4 aastat jutti õppelaenu ja panin selle kõrvale. Kogutud summa oli minu esimesele korterile sissemaksuks. See laen sai ruttu makstud, vehkisin kõvasti tööd teha. Abikaasal on ka oma korter, vanematelt, pärast abiellumist kolisime mehe korterisse ja minu oma üürime välja.
Maja osta ei kavatse. Kui kunagi, siis suurema korteri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni siin ikka väga tuliselt kaitseb oma imelike maailma vaateid. Huvitav mis sa siis teeksid kui tekiks olukord kus sul ei jää paraku muud üle kui võtta eluasemelaen. Elus pole miski kindel. Eestis on liigagi palju näiteid sellest kuidas erastatud ja välja ostetud korterid ja maju on inimestelt ära võetud igasuguste nn lehmalellepoegade välja tulemisega. Võid kaotada siis kõik mis sa oled 10 aasta jooksul endale ehitanud vahetanud kallimaalt müünud ja kuidagi mehkeldanud ja kokkukraapinud.
Meil on oma elamine. Mille eest me peame veel maksma. Ja mitte selle pärast et me tahame nii väga laenu maksta. aid sellepärast et ei jäänud muud üle paraku ja ometi kuskil sa pead ju elama. Ei arva et olen rott sellepärast nagu keegi eelkõneleja rääkis. Ja kui … jumala eest .. sa oled nii rahul oma eluga ja kõik on nii lill.. siis sa ei pea teistele kelle elu vb pole nii lill ja kelle elu on teisiti läinud seda nnina alla hõõruma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Pankrot ja võlgu jäämine ei puutu asjasse, laen on ammu mehel makstud.

Kurb, et ei sa suuda taluda, et kõik ei olegi võlgu elavad rotid! Nii valus vist, et lihtsalt ebaadekvaatset juttu – kaasarvatud täielik teemavälisus! – igas reas, postituses. Pea vastu! On sinust veelgi paremini elavaid inimesi kui mina :)[/tsitaat]

ja peale lahutust oled sa see rott kes kodutuks jääb, sest see on abielueelne vara irw

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Pärisin oma vanemate korteri. Hiljem müüsime selle ja ostsime maja, natuke panime oma kogutust juurde. Laenu pole kunagi võtnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain korteri päranduseks lasteta vanatädilt. Olen talle äärmiselt tänulik. Korter küll 1-toaline ja paneelikas, aga ikkagi minu oma 🙂
Praeguse kodu ostsis mees panagalaenuga veel enne kui me tuttavaks saime. See laen on puhtsalt mehe maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

I korter: ostsin enne lahutust Tallinna serva, 2toaline Stalini-aegses majas, maksis 90 000 kr. Sellest enamuse laenasin töölt, makstes selle 3 aastaga tagasi. Sõin lõunati vaid suppi, reisidel ei käinud.

II korter: nelja aasta pärast müüsin korteri mitu korda kallimalt maha ja ostsin uue, 3toalise korteri paneelmajja Harjumaale, lapse koolile lähemale. Võtsin pangalaenu, mille maksin tagasi 5 aastaga.

III korter: viie aasta pärast müüsin Harjumaa korteri maja ja ostsin Tallinna kesklinna sama suure, 3toalise korteri uude majja, just enne hinnaralli algust, seega veel normaalse hinnaga. Harjumaa korteri hind oli viie aastaga kahekordistunud, kuid pidin taas võtma väikese pangalaenu ja umbes poole uue korteri rahast sain pärandusest. Seda laenu on veel maksta 3 aastat, kuid suudaksin varsti selle varem tagasi maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. korteri ostsin aastasl 2006, ühte väikelinna. Korter maksis 100 000 kanti ja sellest 50 000 oli olemas ja 50 000 võtsin laenu pooleks aastaks.
2. korteri ostsin Tallinna aastal 2007, esimene korter läks lisatagatiseks ja korter sai ostetud täielikult laenuga.

Mehel on ka laenuga korter, nii et maksame kumbki oma pangalaene.

Muidu on päris koomilised need inimesed, kes laenamisse nii paaniliselt suhtuvad. Nii kitsarinnaline suhtumine paneb elus paljud piirid ette. Kui raha liigub, siis võib ikka laenu võtta. No kui ei päranda keegi midagi, mis siis teha? Üürikast üürikasse küll ei viitsiks enam kolida lastega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu see teemaarendus kinnitab vaid minu veendumust, et ilma päranduseta ja õigel ajal õiges kohas olemiseta ei saavutagi midagi :S
I kodu sai ostetud 2004, sissemakseraha (10%) nimel töötasin ka riskirasedana kodus olles ja alates lapse 3. elukuust. Laen sai võetud 30 aasta peale, makse ei olnud suur, 1100 krooni.
II kodu sai koduvahetuslaenuga, kuna lapse tervise tõttu tuli palju suuremas linnas lastehaiglas käia ja viibida. Laenusumma hüppas järsult 4400 peale (koduvahetusperioodil tuleb teenindada korraga kahe kinnistu laenu) ja selle summa jätsimegi edaspidi maksta.
Jäänud on veel 8 aastat ja 10 kuud ning teate, ma olen väsinud. Tahaksin ka lihtsamalt, mõni kena pärandus või lotovõit… aga ei, mulle jääb vaid kibestunult tööd rügada ja maksta. Ainus lohutus on see, et ma pole veel nii piiratud mõtlemisega kui 4. augusti kägu, kelle arust minusugused on vaid võlguelavad rotid… no nii madalal käpuli veel õnneks ei ole!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nii neile, kellel oma elamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.