Esileht Beebi ja mitmikud Nii-öelda must-have riided beebile

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Nii-öelda must-have riided beebile

Postitas:

Olen teise lapse ootel. Esimene on juba koolilaps. Hakkasin mõtlema beebi riietele. Mäletan, et minu üheks lemmikuks oli hõlmikbodi, kui esimene beebi oli. Veel mäletan esimese lapse beebiajast, et kinnaste ja kapukate kasutamine oli tüütu, seepärast kavatsen nüüd beebile soetada pealekeeratavate käiste ja jalaotsega kombeka. Samuti tulevad kõik tudukad tõmblukuga, trukkidega jändamine on mul veel selgelt meeles. Aga veel? Äkki on veel midagi, mis muudab elu beebiga lihtsamaks? Mõtlen just riideid, aga võib ka soovitada muid asju, kui need on väga head 🙂 Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvesta, et teise lapsega võivad teised eelistused olla. Mul nii aktiivne laps, et igast hõlmikutega oleksin hulluks läinud. Esimesel olid mõned ja tihti panin trukid valesti, kui laps väänles. Teisega ei hakanud vaevamagi ja tuli nagunii veel hullem väänik.

Aga lamamistoolist võib palju abi olla, eriti kui tahad nt dušši alla minna ja meest pole vmt.

Kontaktivaba termomeeter.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole must- have aga nt isofix…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik sõltub lapsest, must have asju pole olemas. Babybjörn seisis kasutamata kuni aastase sünnipäevani, sest lapsele ei meeldinud ja siis kolis sõbranna juurde, kelle laps naudib. Lukuga toakombed ja sirge trukireaga kombed läksid sama teed, sobisid vaid küljelt trukkidega kombed. Parim ost oli nuppudega voodikarusell, mille muusikat õppis kogemata vahetama paarikuuselt ja 5 kuuselt juba teadlikult. Sõbranna last see aga üldse ei huvitanud enne 10kuuseks saamist,87 kui hakkas püsti ajama. Samas minu väike dj enne aastat püsti tõusmise peale isegi ei mõelnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega eelistasin ka teatud vanuseni hõlmikbodi (kuni roomama hakkas, siis lihtsalt venitas vastu põrandat endal nende bodidega rinna paljaks). Teise lapsega eelistasin tavalist õlalt trukkidega bodi, kuna nagu eespool kirjutajalgi, oli laps paras rahmeldis. Muidu aga oli üldine koduriiete eelistus sama: bodi + pehme laia värvliga poolsipukad (esimestel kuudel varbad kinni, edasi püsisid sokid jalas, nii et siis olid juba tavalised poolsipukad, nii oli ka mõttekam, kuna ei jäänud nii ruttu lühikeseks ja sai kauem kanda). Need õlalt kinnitatavad sipukad mulle ei meeldinud, õlapealne jäid lapsel pidevalt kas põse alla krussi või muud moodi pahasti, üldse oli kuidagi rohkem sättimist kui poolsipukatega.

Tuduka trukkidega jändamine minu jaoks tüütu ei olnud, mulle tundusid vastupidi, lukuga tudukad, halvemad, kuna luku jäik triip oli kogu lapse kehaosa ulatuses ja teine laps hakkas väga vara öösel end ise kõhuli keerama ja kõhuli magama, nii et lukuga tudukast jäi mõnikord suur rant nahale.

Talvekombe oli mõlemal lapsel pealekeeratavate käe- ja jalaotstega.

Kui praegu püüan mõelda välja sellist olulist asja, milleta elu poleks kuidagi sujunud, siis ei tulegi midagi sellist meelde. Lamamistooli ei läinud peaaegu vajagi, tegelustekk oli ka väga lühikest aega kasutusel. Kraadida polnud ka eriti lapsi vaja, nii et kontaktivaba termomeeter, mida eespool soovitati, oleks ka niisama kapis seisnud. Üks hea asi siiski oli, mida mõlema lapsega ikka kasutada tuli – ninapump, meil oli Humeri oma, see tavaline otsakuga voolik, millega sai ninna kogunenud tati kenasti välja tõmmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

turvahälli soojakott- kas just must have, kuid hästi mugav!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiete puhul ei saa küll öelda, et on mingid must-have asjad. Kui enamasti soovitatakse tudukaid ja hõlmikbodisid, siis mina olen alati eelistanud tavalisi pükse, särke ning sokke. Täiesti maitse asi.

Sellega olen nõus, et talvel on mugav, kui on kombe pealekeeratavate käise- ja sääreotstega. Ning turvahälli soojakott oli ka hea, sest paksus kombekas last sõidutada on ohtlik ning pikema otsa puhul hakkab tal seal ka palav. Kott oli väga hea.

Teise lapsega hakkasin palju ostma meriinoriideid ning kolmanda sünniks on nüüd juba peaaegu pooled varutud riided-sokid-mütsid meriinost. Väga-väga mõnusad ja ostan reeglina kasutatult, sest muidu on nad hirmus kallid. Aga kindlasti pole see must-have, sest esimesel lapsel ega meil endil lapsepõlves polnud ainsatki meriinoeset ning ei osanud ka keegi puudust tunda neist. 🙂

Mis on osutunud meie puhul mõttetuks on shell-riidest õueriided esimesel kahel eluaastal. Kannatab käia, aga on väiksel lapsel seljas kohmakas ja ebamugav. Odavamad pehmed materjalid ja veekindlad pehmed kummiriided on end paremini õigustanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkab kolmas laps saama aastaseks. Riietest on lemmikuimad olnud body + sukakad. Ja materjalidest meriino ning bambus. Esimesed 3 kuud olidki pea kõik riided meriinost. Ahiküttega elamises talvel hea.
Üks väga hea asi on beebi buff. Ainus asi, kus beebil ei õnnestunud kõrvu välja saada.
Laps oli mul kõige rahulikum lihtsalt selili kõval pinnal, näiteks köögis tööpinnal samal ajal kui ise süüa tegin.
Turvahälli soojakott ka üks väga väga hea asi. Talvekombekat-kindaid-kapukaid ei kasutanud. Soojakotist piisas nii autos kui vankris.
Vanemat lasteaeda viies sai asendamatuks kõhukott ja super hea asi sel juhul tuuletõkke fliisist kate peale. Nii saan lapse enam-vähem toa riietes kotti pista ja minekut. Võidab palju aega. Ma ise veel kasutasin kõhukoti katet turvahällis ka kattena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 12:17; 02.10 12:19; 03.10 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele tekstile lisaks. Minu lapsel oli korralik nahakuivus. Kui tal olid bambusest riided seljas, siis oli nahk tunduvalt parem. Bambus on kõige parem materjal vastu nahka mõne nahaprobleemi korral. Korduvkasutatavad mähkmed ostsin ka bambusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 12:17; 02.10 12:19; 03.10 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahiküttega elamises talvel hea.

mis krdi külm.
riietasid oma latsukest pidevalt üle seal ahjukütte najal, ja riided meriinost, no küll võis sul see titt seal ummuksis olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahiküttega elamises talvel hea.

mis krdi külm.
riietasid oma latsukest pidevalt üle seal ahjukütte najal, ja riided meriinost, no küll võis sul see titt seal ummuksis olla.

Meil kogu pere kannab talve perioodil kodus meriinovillaseid riideid. Endal ei olnud ummuksis tunnet, miks peaks siis lapselgi olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 12:17; 02.10 12:19; 03.10 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hõlmikbodide kaitseks ütlen, et mul on 8 kuu vanune ja muidugi ei püsi ta enam paigal, kui ma tal riideid või mähkmeid vahetan, aga ikkagi eelistan seda, sest talle näiteks üldse ei meeldi, kui midagi üle pea aetakse. Nii olen kasutusele võtnud olude sunnil ka särgid sellised, millel on ülalt alla trukid või siis poole peale võimalikult kaugele, et pea-ava saaks väga suureks ajada. Teiseks, kui ta on end täis kakanud nii, et bodi on määrdunud, siis kakast bodi üle pea on üsna tüütu tõmmata. Sarnane ka siis, kui bodi on söömisel ajal toiduga kokku mäkerdatud. Niiet isegi selle lõputu rahmeldamise kõrval olen jäänud hõlmikbodidele truuks ning saavutanud teatud osavuse käigu pealt trukkide kinnitamisel. Väga kahju, et hõlmikuid vanemtele lastele üha vähem saada on.
Teiseks on mul hea meel, et sai varutud trukkidega tagant kinnitatavaid kaelarätte, sest mingi aeg tuleb seda ila meeletult. Just veidi enne hammaste tulekut ja esimeste hammaste ajal oli meil nii, et rätte vahetasime alatasa. Siis ei pidanud koguaeg tatiseid särke või bodisid vahetama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi, mida kahetsen, et juba vanemale lapsele ei soetanud, oli magamiskott (näit. umbes selline http://www.unemati.ee/tooted/magamiskotid/slumbersack_sports/slumbersack_sports.php ).
Ostsin kohe suurema suuruse ja laps kasutas seda peaaegu 3 aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Nii-öelda must-have riided beebile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.