Esileht Ajaviite- ja muud jutud nii palju träni

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: nii palju träni

Postitas:
Kägu

Oli vaja täna Ülemiste keskuses tund aega parajaks teha. Tegin tiiru I korruse poodides, vaja midagi otse polnud, lihtsalt vaatasin. Paari sisustuspoodi vaatasin, AlanDeko ja Pier, siis üks pudipadi pood enne Rimit, kas mingi Tiger… äkki. Kuidagi nii kurb hakkas. Nii palju mõttetut träni! Kes selle ära ostab, kellele seda üldse vaja on? Kogu aeg tehakse seda träni juurde, mis saab neist asjadest, mida poest mingi aja jooksul ära pole ostetud? Samas on keegi ju neid teinud, see on kellegi töö olnud.
N Liidus oli plaanimajandus ja see oli jube! Aga totaalne turumajandus, piirideta raiskamine, see ei tundu ka päris õige.
Ei teagi, miks seda kirjutan. Kas veel keegi on sama pilgu ja tundega poodides ringi vaadanud? Kas keegi oskab vastata neile minu esitatud küsimustele? Või lihtsalt kaasa mõelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kogu aeg tehakse seda träni juurde, mis saab neist asjadest, mida poest mingi aja jooksul ära pole ostetud?

Mine vaata mõnda uuskasutuskeskusesse.
See träni lõpetab seal ja lõpuks ostetakse ikkagi ära. Raisku ei lähe midagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

On samad tunded, aga lahendust ka nagu ei ole.
Ainus lahendus tundub olevat tehaste keskkonnanõuete karmistamine, et kogu seda tarbetut träni oleks kallim toota. Praegu on see veel liiga odav ja loodust saastav.
Litrite ja sädeleva puru ärakeelamist isegi kaalutakse: https://www.nationalgeographic.com/news/2017/11/glitter-plastics-ocean-pollution-environment-spd/

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olen sama mõelnud. Et elukorraldus võiks nüüdseks olla sealmaal, et lihtsalt müümise pärast ei toodetaks ega ostetaks enam selliseid asju. Aga ka siis, ka siin tuleb keegi teemasse ja ütleb, et mida te räägite, sest nii väg on vaja seda plastmassist luike koduõue osta või roosasid karvaseid susse või iga aasta uusi plastikust kuuseehteid, või litritega säravaid pehmeid mänguloomi, väga vaja siia maailma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ka siis, ka siin tuleb keegi teemasse ja ütleb, et mida te räägite, sest nii väg on vaja seda plastmassist luike koduõue osta või roosasid karvaseid susse või iga aasta uusi plastikust kuuseehteid, või litritega säravaid pehmeid mänguloomi, väga vaja siia maailma.

Kindlasti ongi vaja. Mul on endal ka kuuseehted, tõsi küll, juba 20 aastat samad. Viimastel aastatel olen ostnud iga aasta 1-2 uut ehet juurde, et oleks ilusamad ja moodsamad ehted. Ja las need plastluiged olla kodutiigil ja pehmed mänguloomad kuuluvad ka normaalse lapsepõlve juurde.
Lihtsalt miks neid nii palju peab olema? Ma ei suuda uskuda, et taaskasutuskeskustest ostetakse lõpuks need kuldsed kunstlilled ja ehtekarbikesed ja küünlajalad ja ilupadjad kõik ära?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui need asjad oleks kallimad, vabad mürgistest ainetest, mida praegu tootmise odavamaks tegemiseks ohtralt kasutatakse, siis neid ka ostetaks vähem. Lihtne. Praegu nende tootmine mürgitab maad, vett ja õhku – Hiinas küll, aga planeet on ju lõpuks ikka sama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kogu aeg tehakse seda träni juurde, mis saab neist asjadest, mida poest mingi aja jooksul ära pole ostetud?

Mine vaata mõnda uuskasutuskeskusesse.

See träni lõpetab seal ja lõpuks ostetakse ikkagi ära. Raisku ei lähe midagi.

See on piisake meres.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oli vaja täna Ülemiste keskuses tund aega parajaks teha. Tegin tiiru I korruse poodides, vaja midagi otse polnud, lihtsalt vaatasin. Paari sisustuspoodi vaatasin, AlanDeko ja Pier, siis üks pudipadi pood enne Rimit, kas mingi Tiger… äkki. Kuidagi nii kurb hakkas. Nii palju mõttetut träni! Kes selle ära ostab, kellele seda üldse vaja on? Kogu aeg tehakse seda träni juurde, mis saab neist asjadest, mida poest mingi aja jooksul ära pole ostetud? Samas on keegi ju neid teinud, see on kellegi töö olnud.

N Liidus oli plaanimajandus ja see oli jube! Aga totaalne turumajandus, piirideta raiskamine, see ei tundu ka päris õige.

Ei teagi, miks seda kirjutan. Kas veel keegi on sama pilgu ja tundega poodides ringi vaadanud? Kas keegi oskab vastata neile minu esitatud küsimustele? Või lihtsalt kaasa mõelda.

Kui poes käimine nii rängalt mõjub siis oleks võinud kuskil kohvikus istuda ja smuutit juua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on piisake meres.

Kus siis sinuarust ülejäänud “meri” on?

Pääsküla prügimäel? Või siiralt usud, et saadetakse Hiinasse tagasi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik, mis me teha saame on MITTE seda träna osta.
Kui keegi ei osta, vaid siis lõppeb tootmine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma protesti mõttetu träni osas saab näidata nii, et ise ei osta, ei võta, kui mingitel üritustel tasuta pakutakse ja lastele tuleb selgitada, miks ei osta ja miks ei võta, isegi kui tasuta pakutakse.Ja mehele tuleb selgitada ja vanavanematele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik, mis me teha saame on MITTE seda träna osta.

Kui keegi ei osta, vaid siis lõppeb tootmine.

Just!
Poodides käies olen mõelnud sama, mis teema autor ja imestanud, kes küll selle sodi kõik ära ostab. Aga kui käia kodudes, siis ei imesta, paljudel ongi seal igasugust erinevat sodi, riiulitel, laudadel, kappidel…Ju nende arust on need asjad siis ilusad. Ostavad ja muudkui toodetakse juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siis üks pudipadi pood enne Rimit, kas mingi Tiger… äkki. Kuidagi nii kurb hakkas. Nii palju mõttetut träni!

ma küll ei pea Tigerit mõttetu träni poeks, vaid lihtsalt odavaks poeks.
Tigerist on pärit minu prillid (4€, prillipoodides samasugused alates 150€),
mikrofoniga kõrvaklapid skype vestluste jaoks (10€, elektroonikapoes täpselt samasugused alates 20€),
ostan pidevalt pastakaid oma koolilapsele,
vildikaid, kustukaid lasteaia huviringile (12 tk vildikate komplekt 1€)
jne

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin nädalavahetusel müümas ühel jõululaadal. Minu kõrval müüs Hiina-Poola jms träni üks vene proua. Küll tal oli seal inglikujusid, küünlaaluseid, lihtsalt mingeid hiirekujukesi (rotiaasta ju tuleb),sädelevaid trükipilte küll ikoonide küll jõulutemaatikaga, igasugu asju millele no ei leia isegi nimetust. Rääkimata siis igasugustest vilkuvates vidinatest, jõulu- ja järgmise aasta looma piltidega põlledest-köögirätikutest-linikutest.
Laat toimus kaubanduskeskuses, kus niigi on pooled poed samalaadset nodi täis, nii et liikumagi ei mahu. Ja arvake ära, kellel leti juures oli kogu aeg järjekord ja kellelt ka reaalselt kõige rohkem osteti 🙂 Hämmastav, ja mis veelgi hämmastavam- suurem osa selle jama ostjaid olid pensionärid ja igast rahvusest!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik poed on träni täis, ka kallimad poed, igaüks ostab träni vastavalt oma rahakoti paksusele, pole kellegi asi arvustada. Ja Tiger on hea pood!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tigerist on pärit minu prillid (4€, prillipoodides samasugused alates 150€),

150€ga saab prillipoest siiski täpselt enda silmale sobivate klaasidega raamid, mida sa tigerist ei saa

Please wait...
Postitas:
Kägu

kõik poed on otsast lõpuni igast träni täis, aga kui hakkad midagi konkreetset otsima, siis tee või tina – võimatu on leida endale vajalikku/sobivat asja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

150€ga saab prillipoest siiski täpselt enda silmale sobivate klaasidega raamid, mida sa tigerist ei saa

kui mul on kaks silma juba aastakümneid täpselt ühesugused miinused, siis ma ei pea mõtekaks oma nädalapalka prillide kadumisel prillipoele kinkida, kui saan samasuguste klaasidega prillid kordades odavamalt tigerist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igal sellel pudipadil on juures käibemaks. Mis arvad, kui palju vähenevad riigi kassast väljamaksed, kui see jubedus lõpeks. Oletame, et poole vähemaks? Teed poole halvemad, tänava valgustus poole halvem. Lastega seonduvad, haridusega, meditsiiniga seonduv saaks poole vähem raha. …Kas see on raiskamine on lapsega saab kodus olla ja ema saab sellel ajal raha, et äraelada ? Mõtle ka enne kui midagi räägid. Tänu sellele kaubandusele pole me kõik kerjused.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igal sellel pudipadil on juures käibemaks. Mis arvad, kui palju vähenevad riigi kassast väljamaksed, kui see jubedus lõpeks. Oletame, et poole vähemaks? Teed poole halvemad, tänava valgustus poole halvem. Lastega seonduvad, haridusega, meditsiiniga seonduv saaks poole vähem raha. …Kas see on raiskamine on lapsega saab kodus olla ja ema saab sellel ajal raha, et äraelada ? Mõtle ka enne kui midagi räägid. Tänu sellele kaubandusele pole me kõik kerjused.

Kui selle pudipadi tootmine asukohariigis oleks ökonõuete tõttu kallim, siis ostetaks seda küll vähem, aga laekuv maks oleks ju jätkuvalt sama suur, lihtsalt selle maksu laekumise nimel peaks vähem loodust reostama.
Samuti oleks siis põhjust loota, et ehk ostetakse osa pudipadist Hiina asemel kohalike tootjate käest.

Su jutt on sama hea demagoogia, kui viinaaktsiisi langetajate oma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

loodan, et sellised poed ruttu pankrotti läheksid. Aga vaadake neid odavaid kette – H&M ja Zara, New Yorker jm, need on kaltse täis, ma ei usu, et need kõik ära ostetakse! Ka maailm on täis neid kaltse müüvaid poode. Ja kogu maailmale õmmeldakse tobedaid t-särke, kleite, seelikuid, mida kantakae vähe aega ja siis prügimäele. Parem osta kvaliteetne särk või kleit ja kanda seda pikemat aega.
India jõed on vist nii ära mürgitatud, et imesta üldse, et seal kahe peaga lapsi ja 4 jalaga lapsi sünnib. Ja oli vist nii, et ühtede teksade tegemiseks on vaja 1000 l puhast vett! Ja kui palju on maailmas teksapükse, mida poodides müüakse! Vot siin on mõtlemise koht, kas lõpeatada liha söömine või liigsete riiete ostmine,

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina isiklikult oleks nõus elama ka veidi kehvemalt, kui praegu. Ma arvangi, et me elame praegusel ajal ebamõistlikult hästi ja see pole jätkusuutlik.
Edasi, siis ma olen kindel, et suurt osa sellest odavast tränist ei müüda ära. Ma räägin siin tränist, mille all pean silmas ebavajalikke nipsasjakesi. Ei viitsi teha nimekirja, minge vaadake sinna AlanDeko või Pier poodi ja näete, millest ma räägin. Träni all ma ei pea silmas vajalikke asju, nagu kodumasinad, mööbel, vaibad, kodutekstiilid jms. Ilmselt ka neid toodetakse üle ja osa lihtsalt läheb hävitamisele. Riietega sama, üldiselt on need ju vajalikud, aga on selge ületootmine.
Kui me nüüd vajalikkusest räägime, siis vaata, millega tänapäeval teenib raha Euroopa inimene? Suur osa meist teeb tööd vaid näiliselt. Puhub mingit mulli. Tohutu suured riigiaparaadid on paljuski sellest, et on vaja luua sotsiaalseid töökohti. Reaalne töö ehk tootmine on kolinud Aasiasse.
Tootmine tuleks tuua tagasi Euroopasse, asjad peaksid olema kallimad, aga pidama kauem vastu. Kui see tähendab, et me elame natuke halvemini kui praegu, no umbes nii, nagu elati 1970ndatel (mujal maailmas, mitte NL-is), mis siis ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tootmine tuleks tuua tagasi Euroopasse, asjad peaksid olema kallimad, aga pidama kauem vastu. Kui see tähendab, et me elame natuke halvemini kui praegu, no umbes nii, nagu elati 1970ndatel (mujal maailmas, mitte NL-is), mis siis ikka.

Tegelikkuses võib see tähendada ka seda, et me elame mingis mõttes paremini, sest tootmise töökohad oleksid jälle siin, mitte Hiinas. Jah, inimesed ei saaks endale lubada iga kuu kümne särgi ostmist, aga kas neid on üldse nii palju vaja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamuse inimeste mõtlemist on träni osas keeruline muuta. Rimis on korduvalt olnud kampaania, kus mingis summas ostuga antakse kassas mingeid väikseid plastmassjunne kaasa. Ma pole neid kunagi võtnud, aga 99% inimestest võtavad, et andke jah, mul on lapsed/lapselapsed kodus. Nagu lapsed neid mõttetuid vidinaid tahaksid! Puhas praht. Ja siis hoiame kilekoti pealt kokku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie peres oli 3 last ja mängasjad mahtusid ühte suurde kasti, lastele tehti kingitusi 2x aastas – sünnipäevaks ja jõuludeks.
Kui lähen 5a õelapse juurde, siis terve elamine on mänguasju täis – nukke, kärusid, köögid jne. Sünnipäevi peetakse 20 inimesega, pärast on asju kuhjade viisi.
Igakord kui meile tulevad, käiakse poes ja alati ostetakse lapsele midagi. Laps mängib sellega mingi aeg ja siis jääb meile vedelema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma läksin T1 ja mõtlesin täpselt sama asja. Nii, kui uksest sisse saad, kohe tuleb mingi tränipood.

Kõik on rõõmsad selle Pepco üle – samamoodi odava ja ebakvaliteetse träni pood.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ekrelased miinustavad hoolega – nad ei saa absoluutselt aru, kust raha tuleb ja kuidas liigub. Nende meelest tuleb kõik seina seest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kahjuks pole see nii ainult jõulude ajal. Oktoobris olid Tigeri-sugused tränipoed halloweeni pahna täis, veebruaris on vilkuvad südamekesed, südamekujulised padjad jms..
Iga kord mõtlen, et väga palju ju ei osteta seda jama… mida poed teevad nende asjadega!?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik on rõõmsad selle Pepco üle – samamoodi odava ja ebakvaliteetse träni pood.

mul on hetkel jalas Pepcost ostetud teksased.
mõnusad, hästiistuvad.
odavad on küll, aga ebakvaliteetsed kohe kindlasti mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Värvilist träna on tõesti täna müügil kõikjal ja seda muide ostetakse. Paar nädalat tagasi läksin ka mina odava träni ohvriks, ostsin odava, aga ilusa blenderi töötas, tehtud saime 2 head smuutit, kolmandat vot enam ei teinud. Rahaliselt ei kaotanud kuna sain tagastada, aga mis selle prügiga peale hakatakse, pole ju üldse oluline kas siin või Hiinas, vot seda ei soovi eriti teada.
Olen Eesti Posti töötajatega tõesti ühel arvamusel, et seda odavat träni ei tasu sealt siia tuua. Kindlasti tellitakse ka Hiinast odavat, aga normaalset kaupa.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud nii palju träni