Esileht Ajaviite- ja muud jutud nii palju träni

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: nii palju träni

Postitas:
Kägu

Meie peres oli 3 last ja mängasjad mahtusid ühte suurde kasti, lastele tehti kingitusi 2x aastas – sünnipäevaks ja jõuludeks.

Kui lähen 5a õelapse juurde, siis terve elamine on mänguasju täis – nukke, kärusid, köögid jne. Sünnipäevi peetakse 20 inimesega, pärast on asju kuhjade viisi.

Tänapäeval kingitakse lastele ikka ümbrik ja pean seda ainuõigeks. Raha läheb mingi kallima asja fondi. Minu lapsed korjavad juba mitu aastat ühel üllal eesmärgil.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõik, mis me teha saame on MITTE seda träna osta.

Kui keegi ei osta, vaid siis lõppeb tootmine.

Mina täpselt nii käitungi. Minu kodu on üsna tränivaba ja oma ostud kaalun väga põhjalikult läbi. Hiinas toodetud asju väldin, kuigi alati pole see paraku võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamuse inimeste mõtlemist on träni osas keeruline muuta. Rimis on korduvalt olnud kampaania, kus mingis summas ostuga antakse kassas mingeid väikseid plastmassjunne kaasa. Ma pole neid kunagi võtnud, aga 99% inimestest võtavad, et andke jah, mul on lapsed/lapselapsed kodus. Nagu lapsed neid mõttetuid vidinaid tahaksid! Puhas praht. Ja siis hoiame kilekoti pealt kokku.

Kui meil poleks rimist saadud krabi, ei oleks meie (heegeldatud) kaheksajalal midagi süüa! Aga praegu mängib neljane juba mitmendat päeva seda, kuidas kaheksajalg võrgust krabid ära sööb (vaatasime temaga youtube’i videot, sest ta tahtis teada, mida kaheksajalad söövad).

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on sõpru kes peavad viisakuse märgiks kogu aeg kinkida.
nt korraldab jõulupeo kuhu tuleb 8 inimest ja igaüks peab igaühele kingituse tegema. enamik inimesed on vaid teretuttavad ja ei tea mida teised soovita võiks, siis kingitaksegi odavat jõuluteemalist träni.
pärast visatakse see ilma süümepiinadeta ära, sest tegelikult seda vaja ei ole, vaja oli ainult šesti.
eelmine aasta läksin sellele peole nii et olin eelnevalt loomade varjupaigale konserve viinud ja igale konservikarbile inimese nime peale kirjutanud – kõik said teada et varjupaik sai nende nimel konservi.
minu meelest oli see tore kingitus, aga kellelgi ei tundunud hea meel – oodati ikkagi küünlaid ja kuuse-ehteid muud jura.
selliseid inimesi on kahtlemata palju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kogu aeg tehakse seda träni juurde, mis saab neist asjadest, mida poest mingi aja jooksul ära pole ostetud?

Mine vaata mõnda uuskasutuskeskusesse.

See träni lõpetab seal ja lõpuks ostetakse ikkagi ära. Raisku ei lähe midagi.

Olen UK (Uuskasutuskeskuse töötaja) ja saan asja kommenteerida. Väga palju seda träni ja mõtetut jama meile tuuakse aga samas seda ka ostetakse. Igast nipsasjakesed ja mõtetud kujukesed. Iga kord kujutame ette inimeste kodusid mis on sellist jama täis. Enamasti sellist mütetut vidinat, mis tihti peale ka meil on ülehinnatud (st kallis) ostavad kokku pensionärid v titega emmed. Vingutakse küll, et raha pole kuid raisata mingi jama peale seda natukestki, neil kahju pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja väga palju korralikke, ilusaid nõusoäid, riideid läheb prügisse. Vahel on kahju. Kuigi viimased kaks kuud tuuakse meile vaid prügi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühe nende poodide esindaja útlen, et kóik ostetakse àra, kóik, sisse tellitakse ikka kogus, mis maha myyakse.
Ja odavus ei vòrdu alati tráni, eestlaste komme on alati yle maksta, selleks meil ka juurdehindlus enamus poodides laes, hind ei náita kvaliteeti, odav ei ole alati kehv. Kurb tegelikult, et vága palju vága kihvte poode kuidagi meile ei jòua, kus asjad ilusad ja hinnad odavad, sest odavuse taga on ostukvantiteet.
Kui sul on asju liiga palju, àra osta juurde. Aastatega on ostukàitumine vàga palju Eesti inimestel muutunud, kingidki tàhtpáevadeks mõeldakse lábi, et saajale meeldiks, oleks praktiline jms, näen seda iga päev, ei ole see olukord lootusetu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on pakkumine, siis on ka nõudlus – majandus ju niimoodi toimibki. Järelikult on kõikidele kaupadele ka ostjad olemas.
Minu vanaema armastas ka igasuguseid vidinaid kokku osta. Ta oli sõja ajal sündinud paljulapselisse peresse (kõigest oli puudus), elas nõukaaajal (ka siis oli paljud asjad defitsiit). Ja siis algas ajastu, kus poed on pilgeni kaupa täis – osta niipalju kui soovid (isegi raha hulk pole enam piiranguks, sest antakse ka laenu). Minu arvates tegi ta kõik selle tasa, mis eluajal puuduse tõttu ostmata jäi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pärast visatakse see ilma süümepiinadeta ära, sest tegelikult seda vaja ei ole, vaja oli ainult šesti.

Nunnu

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tigerist on pärit minu prillid (4€, prillipoodides samasugused alates 150€),

150€ga saab prillipoest siiski täpselt enda silmale sobivate klaasidega raamid, mida sa tigerist ei saa

Nalja teed? Ilmselt pole Sa prillikandja või poes hindu ei vaata, sest 150 eest saad Sa siiski vaid raamid – Prilliklaaside maksumus veel lisandub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tigerist on pärit minu prillid (4€, prillipoodides samasugused alates 150€),

150€ga saab prillipoest siiski täpselt enda silmale sobivate klaasidega raamid, mida sa tigerist ei saa

Nalja teed? Ilmselt pole Sa prillikandja või poes hindu ei vaata, sest 150 eest saad Sa siiski vaid raamid – Prilliklaaside maksumus veel lisandub.

Miks minu prillid (korralikust prillipoest tellitud) siis 140 eurot maksid?

Please wait...
Postitas:
rosinakypsis

Igal sellel pudipadil on juures käibemaks. Mis arvad, kui palju vähenevad riigi kassast väljamaksed, kui see jubedus lõpeks. Oletame, et poole vähemaks? Teed poole halvemad, tänava valgustus poole halvem. Lastega seonduvad, haridusega, meditsiiniga seonduv saaks poole vähem raha. /…/ Mõtle ka enne kui midagi räägid. Tänu sellele kaubandusele pole me kõik kerjused.

Pullikaka! Vabandust, aga nii on. Esiteks, ületarbimisega kaasneb igal juhul rohkem probleeme kui hüvesid. Lisaks, kogu seda träni võiks teha ju taaskasutatavatest või ümbertöödeldud materjalidest – puidu- ja plastijääkidest, papist, tekstiilijääkidest. Käibemaks ju säiliks ikka. Reaalsus: vastutustundlikult toodetud kaupade osakaal on null koma midagi.

Nii et olukord on tõesti masendav. Inimeste lühinägelikkus ja rumalus samuti. Ega ilmaasjata toodeta seda träni Hiinas, meie silma alt ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen nõus kriitikaga, et nii palju (koguseliselt) pole mõtet asju osta. Lisaks ma ise pooldan lihtsamat eluviisi, nii et elu sees ei osta lihtsalt mingit nipsasjakest riiulile tolmu koguma.

Samas, vastulause “odavate” poodide kaitseks – ma ei tea kas Eestisse tuuakse mingit halba Ida-Euroopa jaoks mõeldud kaupa või mis, aga olen tihti kallite ja brändinimega toodete puhul pidanud pettuma. Lisaks veel mulle omane hajameelsus ja kobakäplus, et osad asjad lihtsalt kaotan ära, teised kogemata kukun või tõmban katki jne. Ühesõnaga, mulle on osad träni- jm taolised poed täielikuks õnnistuseks. Mul ka elukaaslane kiidab Tigeri prille, samas pole ka katastroof kui järjekordne paar ära kaob või katki istutakse. Mul pole väga kallite disainerriiete jaoks kunagi raha olnud, aga olen minu arust nö keskklassi brändide asju mõnikord ostnud (Calvin Klein, Denim Dream, Guess, Tommy Hilfiger, Diesel, Pepe Jeans jne) – disaini poolest on ilusad, no see mind alguses ostma meelitabki, aga tegelik kvaliteet, et asi korduvale kandmisele ja pesule vastu peab, selle osas ikkagi pettud ja mõtlen, et mis mõte oli kordades rohkem maksta.

Selle kohta, et kõik ülemaailmse programmiga “lihtsa elu” peale sundida – vabrikud võivad ju Aasias olla, aga kõige suurimad tarbijad ikkagi USAs, Kanadas, Lääne-Euroopas ja Austraalias. Teeme nii, et las nad seal elavad umbes 20 aastat seda lihtsat elu, asjade tasakaalustamiseks ja siis mõtleme edasi. Seni kuni minu nõukaaja närutamise üle elanud vanavanemad ja vanemad veel elavad, ei hakka ma neile küll tarbimise osas kätt ette panema. Tundub silmakirjalik.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud nii palju träni