Esileht Koolilaps Nii raske leppida, et last ei huvita õppimine ja kõrgharidus

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Nii raske leppida, et last ei huvita õppimine ja kõrgharidus

Postitas:

Ma ütlen enda vaatevinklist. Ütle lapsele, et saad aru, et juuksuri amet on põnev ja huvitav, hetkel tema jaoks, kuid inimesed kipuvad arenem ning tulevikus soovivad midagi muud. Ära mõista hukka tema valikuid, kuid sekku sellese, et ta gümnaasiumi ikka kindlasti lõpetaks ning ikka pingutaks riigieksamite tegemisel, mis ei tee neid käigu pealt. Võib juhtuda, et kemikaalide tõttu peab tulevikus erialat vahetama, siis ob hea kui ei pea hakkama riigieksameid üle tegema. Las jätab omale ukse valla teistel erialade. Nin ausalt, ma iga kell kiidan last, kes õpib ameti, millega saab tööle, kui läbib pehme eriala, millega ei saa tööle ning peab veel ootama kui soovib midagi muud õppida tasuta.

Mina arvan, et juuksuritööl pole häda midagi. Juuksur ikkagi üldjuhul ei tööta nädalavahetustel, õhtuti nagu näiteks müüjad. Juuksur teenib ka rohkem ja ilutegijaid on ikka järjest rohkem vaja. Oleksin kahe käega poolt, kui laps valiks endale eriala, millel saab töötada terve elu. See, et keskkoolis hästi õpib, ei tähenda, et ülikool sama libedalt läheks ja samad tulemused saaks.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 10:46; 21.10 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlen enda vaatevinklist. Ütle lapsele, et saad aru, et juuksuri amet on põnev ja huvitav, hetkel tema jaoks, kuid inimesed kipuvad arenem ning tulevikus soovivad midagi muud. Ära mõista hukka tema valikuid, kuid sekku sellese, et ta gümnaasiumi ikka kindlasti lõpetaks ning ikka pingutaks riigieksamite tegemisel, mis ei tee neid käigu pealt. Võib juhtuda, et kemikaalide tõttu peab tulevikus erialat vahetama, siis ob hea kui ei pea hakkama riigieksameid üle tegema. Las jätab omale ukse valla teistel erialade. Nin ausalt, ma iga kell kiidan last, kes õpib ameti, millega saab tööle, kui läbib pehme eriala, millega ei saa tööle ning peab veel ootama kui soovib midagi muud õppida tasuta.

Juuksuriks õpitakse kesharidusebaasil, seega gümnaasiumi peab see laps nii ehk naa enne lõpetama.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 18:33; 21.10 09:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks juuksurit pidanud allergia tõttu ametit vahetama ja ühel tuli mingi liigesepõletik ülekoormusest, see töö on siiski füüsiliselt nõudlik ja kokkupuude kemikaalidega igapäevaselt. Salongides juuksurid kõik nooremad, aga pensionile saab meil alles 65-70 aastaselt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks juuksurit pidanud allergia tõttu ametit vahetama ja ühel tuli mingi liigesepõletik ülekoormusest, see töö on siiski füüsiliselt nõudlik ja kokkupuude kemikaalidega igapäevaselt. Salongides juuksurid kõik nooremad, aga pensionile saab meil alles 65-70 aastaselt.

Ametitest, kus vanud 65-70m oleks boonuseks ,julgeksin nimetada vaid arsti ametit.  Minu arvates tuleb arstil vanus ja seeläbi elukogemus suureks abiks. nii haiguste diagnoosimisel kui ka ravis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võimalik, et laps on lihtsalt läbi põlenud – ta on 12 aastat järjest koolis käinud! Ma arvan, et veidi liig on öelda, et “teda ei huvita õppimine ja kõrgharidus”, ta on peaaegu terve oma senise teadliku elu ainult õppimisega tegelenud ja nagu sinu jutust kostab, siis ka edukalt. Las proovib siis vahelduseks juuksuriametit või võtab niisama aasta vabaks, et reisida vms. Ülikool ei jookse eest ära, sinna ei pea tingimata kohe 18-aastaselt astuma.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 22:16; 22.10 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähemalt tal on mingi tulevikuvisioon olemas. Mul on kehvem olukord – noor ei huvitu mitte millestki. Ei kõrgkooli õppima minemisest ega ka kutsekoolist. Pea on tal hea – iseenesest võiks ju minna ka kõrgkooli. Aga õppimise vastu huvi pole. Ma oleks ka siis väga rahul, kui ta kasvõi kutsekooli läheks ja mõne ameti selgeks õpiks – peaasi, et tema ise rahule jääks.

Hea kommentaar. Minu meelest ka on tänapäeval eriti kasvamas nende huvitute inimeste osakaal, kes ongi ükskõiksed kõige suhtes, ei huvita miski, ei taha midagi. Ma oleks rõõmus, kui mu lapsel oleks kindel huvi ja siht ees.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 21:43; 22.10 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on koolitükinäide sellest, kuidas haridus ei riku lolli . . . Teie, kõrgesti haritud, ju ka käite juuksuris või kuidas, eluliselt vajalik amet seega lausa, kas pole?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide hea juuksur teenib tunduvalt rohkem, kui need igasugused pehmete erialade baka lõpetanud, kes tihti ei saa erialasele töölegi.

Juuksurid teenivad ainult siis rohkem, kui nad makse ei maksa. Internetis on andmed üleval. Masendav pilt vaatab vastu, arveldamine sularahas ja käive olematu.

Aga see selleks. Sinu laps jõuabelu jooksul mitmeid kordi ametit vahetada. Ma tean kaht laiskvorsti ja kolmelist, kes nüüd on sellistel kohtadel, et kuku pikali. Võib-olla saab temast hoopis nn staarjuuksur või juuksurisalongi omanik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilma nende töökohtadeta, mis meie haridus meile võimaldanud on, oleks meie elu hoopis teistsugune ja võimalused väiksemad.

Siis teil on perekonnas ilmselt väärtuste konflikt: teie hindate materiaalset poolt ja prestiiži, laps midagi muud (võibolla te ei teagi täpselt, mis on teie lapse jaoks kõige tähtsamad väärtused, ja siis tundub, nagu ei huvitaks teda miski).

Võrdluseks ma toon kõrvale iseenda näite: olin ka klassis matemaatikas üks tugevamaid, aga õppima läksin ikkagi ühte “pehmet” eriala ja praegu doktorikraadiga teenin ilmselt sama nigelalt kui üks juuksur. Aga ma kardetavasti ei viitsiks päevagi töötada niisugusel kohal, mis teie haridus teile võimaldanud on, ka mitte “teistsuguse elu” nimel. Vaid hindan rohkem oma paindlikku, ülihuvitavat ja mitmekesist erialast tööd ja oma kolleege. Ja mu tuttavate hulgas on peale kõrgharidusega inimeste ka lihttööde tegijaid, kellest nii mõnigi on samuti laia silmaringiga ja huvitav vestluskaaslane. Nii et oma lapse puhul kavatsen ma olla rahul kõigi valikutega, mis ta teeb, peaasi et ta oskab luua ja säilitada häid suhteid, on vastutustundlik kodanik ja piisava loogilise mõtlemise võimega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, ma tean küll seda tunnet. Poeg otsustas peale 9. klassi, et tema läheb kutsekasse autovärki õppima. Küll ma alguses veensin ja palusin veel mõelda.  No lõputunnistusel oli üks 4, kõik ülejäänud viied. Tundus ka ande raiskamisena. Aga poiss jäi endale kindlaks, läks kutsekasse ja sai sealt keskhariduse kätte. Lisaks oli juba esimese aasta lõpuks ühe suure sponsorpartneri stipendiaat, 2. aasta jooksul käis 4 korda välismaal praktikal (k. a autotehases).  Nüüd on kutsekast 5 a möödas ja on oma eluga väga rahul. Asutas oma firma ja nüüd plaanib ülikoolis mingit äriala juurde õppida. Aga ütleb, et alles mõtleb, kuna talle ikkagi meeldivad autod 😀

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jälle ei saa aru miks peab selle kõrghariduse omandama kohe peale gümnaasiumi. Ise alustasin teise kõrghariduse omandamist 34-aastaselt eriaalal, mille pealegi ma peale gümnaasiumi lõpetamist ei tulnud. Tegin baka ja nüüd kevadel loodetavasti lõpetan magistri. Minu kursusel bakas olid enamik 30+ vanuses inimesed, kes oli esimesel, kes teisel ja mõni ka kolmandal nö ringil ülikoolis. Otse gümnaasiumist oli vist üks või kaks noort ning nemad jätsid õpingud peale esimest kursust pooleli kuna eriala valik oli siiski vale.

mis erialal lōpetad, kus just pigem üle 30 a?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, ma tean küll seda tunnet. Poeg otsustas peale 9. klassi, et tema läheb kutsekasse autovärki õppima. Küll ma alguses veensin ja palusin veel mõelda. No lõputunnistusel oli üks 4, kõik ülejäänud viied. Tundus ka ande raiskamisena. Aga poiss jäi endale kindlaks, läks kutsekasse ja sai sealt keskhariduse kätte. Lisaks oli juba esimese aasta lõpuks ühe suure sponsorpartneri stipendiaat, 2. aasta jooksul käis 4 korda välismaal praktikal (k. a autotehases). Nüüd on kutsekast 5 a möödas ja on oma eluga väga rahul. Asutas oma firma ja nüüd plaanib ülikoolis mingit äriala juurde õppida. Aga ütleb, et alles mõtleb, kuna talle ikkagi meeldivad autod ????

Täpselt nagu minu sugulane oleksid 🙂 Aga tema pojal on u 10 aastat möödas kutsekast. Muidu täpselt sama lugu, et kiitustega põhikooli lõpetaja õppis autovärki mingit. Minu meelest nii lahe, kui inimesel on kirg mingi asja vastu ja ta töö talle südamest meeldib! Ps. Olen ise õpetaja, minu laps on väga hea õppija koolis, aga ma ei pea üldse tähtsaks, et ta peab minema gümnaasiumisse ja ülikooli kindlasti pärast põhikooli. Mulle meeldib just selline lähenemine, et kõigepealt selgeks midagi praktilist, millega saab iga kell raha teenida ja siis kes tahab, saab end iga kell edasi arendada. Praegugi oskab ta mitmes aines rohkem, kui koolis õpitakse, sest tal on asjade vastu lihtsalt huvi ja õpib vabatahtlikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlen enda vaatevinklist. Ütle lapsele, et saad aru, et juuksuri amet on põnev ja huvitav, hetkel tema jaoks, kuid inimesed kipuvad arenem ning tulevikus soovivad midagi muud. Ära mõista hukka tema valikuid, kuid sekku sellese, et ta gümnaasiumi ikka kindlasti lõpetaks ning ikka pingutaks riigieksamite tegemisel, mis ei tee neid käigu pealt. Võib juhtuda, et kemikaalide tõttu peab tulevikus erialat vahetama, siis ob hea kui ei pea hakkama riigieksameid üle tegema. Las jätab omale ukse valla teistel erialade. Nin ausalt, ma iga kell kiidan last, kes õpib ameti, millega saab tööle, kui läbib pehme eriala, millega ei saa tööle ning peab veel ootama kui soovib midagi muud õppida tasuta.

Juuksuriks õpitakse kesharidusebaasil, seega gümnaasiumi peab see laps nii ehk naa enne lõpetama.

Juuksuriks saab õppida ka peale põhikooli Eestis kahes kutsekas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )


Esileht Koolilaps Nii raske leppida, et last ei huvita õppimine ja kõrgharidus