Esileht Koolilaps Nii tore

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Nii tore

Postitas:
Kägu

Pealkirja ja teemaalgatuse põhjal – mudakonn jälle tööhoos.

Ma olen paaris kommentaaris seda nime märganud, aga tausta ei tea. Mis selle mudakonnaga on?
Üldiselt ma ei usu, et see tõsine teema on. Vastik provo, muud midagi.

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Pealkirja ja teemaalgatuse põhjal – mudakonn jälle tööhoos.

Ma olen paaris kommentaaris seda nime märganud, aga tausta ei tea. Mis selle mudakonnaga on?

Üldiselt ma ei usu, et see tõsine teema on. Vastik provo, muud midagi.

Mis sõna see provo on?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealkirja ja teemaalgatuse põhjal – mudakonn jälle tööhoos.

Ma olen paaris kommentaaris seda nime märganud, aga tausta ei tea. Mis selle mudakonnaga on?

Üldiselt ma ei usu, et see tõsine teema on. Vastik provo, muud midagi.

Mis sõna see provo on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sõna see provo on?

Näiteks provokatsioon? Muidugi ei saa välistada, et eelkõneleja viitas Provolone juustule 😀

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestatava osa Ukraina elanike jaoks on vene keel emakeel ja nad ei soovi Eesti keelt õppida kuna saab hakkama vene keeles.

See on küll meie teha, kas nad tahavad eesti keelt õppida või mitte. Näiteks juhtum täna Balti jaama turul: mingi 60ndates tädi tuleb söögikohta ostma (ootasin seal samas oma tellimust). Tädi küsib vene keeles, noored teenindajaneiud aru ei saa. Küsivad viisakalt üle. Tädi pööritas silmi ja küsis uuesti vene keeles. Neiud ikka aru ei saa ja hakkavad pakkuma erinevaid asju, et kas see on tädi soov. Tädi siis äkki leidis eesti keele üles ja esitas oma soovid eesti keeles. Tädi polnud mingi turist ega põgenik, vaid juba pikemalt siin viibinud ja oskas vähemalt suhtlustasemel täiesti adekvaatselt eesti keelt, kuid lihtsalt ei soovinud rääkida. Viisakad eesti neiud õnneks ei läinud vene keelele üle (ehk ei osanud) ja tänu sellele sai tädi jälle kogemuse, et siin maal ei saa venekeelset teenindust eeldada. Seda kogemust on vaja igapäevaselt, järjepidevalt ja igal pool. Ka põgenikel. Küll nad siis kõik, rahvusest ja nahavärvist sõltumata (ega tumedanahalisega ka ei pea võõrkeelt rääkima, mõni on siin sündinudki ja koolis käinud), keele ära õpivad.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Turul ja poes on teine asi, aga näiteks meie koduhoovis on tekkinud vene/ukraina laste grupd. Karjuvad ja kisavad vastavalt oma temperamendile. Vennastusid väga kiiresti ja eesti lapsed sinna ei sulandunud kuna ei valda vene keelt.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laagri maksumus on sama, mis eesti lastel, ainult nende eest tasub heategevus organisatsioon.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terves maailmas käib sõda ja kriis

Mis sõda praegu Eestis on?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Turul ja poes on teine asi, aga näiteks meie koduhoovis on tekkinud vene/ukraina laste grupd. Karjuvad ja kisavad vastavalt oma temperamendile. Vennastusid väga kiiresti ja eesti lapsed sinna ei sulandunud kuna ei valda vene keelt.

Täpselt sama toimub meie piirkonnas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terves maailmas käib sõda ja kriis

Mis sõda praegu Eestis on?

Ega sõda ei toimu ainult püsside ja paukudega. Kaasaegne sõda ongi selline imelik kimäär.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laagri maksumus on sama, mis eesti lastel, ainult nende eest tasub heategevus organisatsioon.

 

Ja kelle maksudest see heategevus organisatsioon maksab?

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sõna see provo on?

Näiteks provokatsioon? Muidugi ei saa välistada, et eelkõneleja viitas Provolone juustule ????

Nüüd ajasid juustu isu peale ????????

Provokatsiooni lühendasin tõesti provoks. Vabandan, kui kedagi eksitasin!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealkirja ja teemaalgatuse põhjal – mudakonn jälle tööhoos.

Ma olen paaris kommentaaris seda nime märganud, aga tausta ei tea. Mis selle mudakonnaga on?

Üldiselt ma ei usu, et see tõsine teema on. Vastik provo, muud midagi.

Kasutaja nimega mudakonn oli Ajaviites väga aktiivne just selliseid provokatiivseid teemasid vorpima. Ikka paar tükki päevas.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laagri maksumus on sama, mis eesti lastel, ainult nende eest tasub heategevus organisatsioon.

Ja kelle maksudest see heategevus organisatsioon maksab?

Annetustest. Jobu!

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laagri maksumus on sama, mis eesti lastel, ainult nende eest tasub heategevus organisatsioon.

Ja kelle maksudest see heategevus organisatsioon maksab?

Annetustest. Jobu!

Kuule ise oled sa jobu

https://www.hm.ee/sites/default/files/toetuse_eraldamine_-_laagrid_ukraina_ja_eesti_keelt_konelevatele_noortele_28.06_0.pdf

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laagri maksumus on sama, mis eesti lastel, ainult nende eest tasub heategevus organisatsioon.

Ja kelle maksudest see heategevus organisatsioon maksab?

Annetustest. Jobu!

 

Riik panustab Eesti ja Ukraina noorte lõimumislaagrite heaks 2,8 miljonit

https://haridus.postimees.ee/7531614/riik-panustab-eesti-ja-ukraina-noorte-loimumislaagrite-heaks-2-8-miljonit

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laagri maksumus on sama, mis eesti lastel, ainult nende eest tasub heategevus organisatsioon.

Ja kelle maksudest see heategevus organisatsioon maksab?

Annetustest. Jobu!

 

https://eestielu.goodnews.ee/riik-eraldab-hariduasutuste-pidajatele-51-miljonit-eurot-et-toetada-ukrainast-saabunud-sojapogenikest-laste-haridustee-jatkumist-eestis/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laagri maksumus on sama, mis eesti lastel, ainult nende eest tasub heategevus organisatsioon.

Ja kelle maksudest see heategevus organisatsioon maksab?

Annetustest. Jobu!

 

https://eestielu.goodnews.ee/riik-eraldab-hariduasutuste-pidajatele-51-miljonit-eurot-et-toetada-ukrainast-saabunud-sojapogenikest-laste-haridustee-jatkumist-eestis/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis annetustest sa räägid jobu? Too fakte?

 

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riik eraldab hariduasutuste pidajatele 5,1 miljonit eurot, et toetada Ukrainast saabunud sõjapõgenikest laste haridustee jätkumist

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teate võite mind kividega surnuks loopida, kui soovite, aga mind häiriks see suur hinnavahe samuti. Ka olin häiritud, kui kevadel oli ukrainlastele tasuta sissepääs VR keskusesse Noblessneris. Meie muidugi maksime selle eest. Kuna ukrainlastele oli tasuta, siis keskus oli neid täis. Vabandust, et minu eestlasest laps oli ka covid piirangutest just pääsenud ja soovis keskust külastada. Ukraina lapsed tormasid nagu arutud seal ringi, elementaarne viisakus puudus, trügiti vahele, lõhuti ehitisi. Minu laps oli väga hämmingus ja pettunud.

Jah, nad põgenesid sõja eest ja me KÕIK oleme neid aidanud nõrkemiseni. Olen sõna otseses mõttes annetanud kõik ära, mis tagavaraks on olnud. Maksan tän 20%rohkem toidu eest ja 50% rohkem kütuse eest. Mul on ka kusagil piir.

+4
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Min jätsin see aasta lapsed koju korterisse ja annetasin kõik raha ukraina lastele, et nad saaksi ikka toreda laagrisuve osaliseks. Lapsed istuvad arvutis ja mängivad mingeid sõjamänge päevad läbi aga mis sellest, peaasi, et saavad kodus olla mine tea kauaks meil seda kodugi on.

Täpselt! Sama siin. Edu ukrainlaste lõimumisel. Tundub et Eesti oma lapsed on suva.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ju kohustuslik last just sinna laagrisse panna.

Kõik laagrid ei ole ju 200-eurosed. Minu lapsed on käinud tasuta laagrites: sest nende lähisugulane viis laagrist ühte osa läbi, sest ma nägin FBs reklaami, sest ma nägin Perekoolis infot, sest laps käib ringis, mis osaleb mingis rahvusvahelises projektis.

Neid tasuta võimalusi on ikka rohkem, kui õpilünkade laagrid või ukrainlased. Piisab sellest, kui laagril aktiivne eestvedaja, kel õnnestunud mõne projekti alla asi sättida.

Kaks nädalat tagasi käisime lastega Tallinnas tasuta mitmed muuseumid läbi. Tasuta võimalusi on eestlastelgi küll – peab ainult oskama need üles leida. Ma nt täitsa juhuslikult avastasin, et Tallinnal on iga kuu muuseumipühapäev. Seda pole ju kunagi, et kõigil on kõik tasuta.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ju kohustuslik last just sinna laagrisse panna.

Kõik laagrid ei ole ju 200-eurosed. Minu lapsed on käinud tasuta laagrites: sest nende lähisugulane viis laagrist ühte osa läbi, sest ma nägin FBs reklaami, sest ma nägin Perekoolis infot, sest laps käib ringis, mis osaleb mingis rahvusvahelises projektis.

Neid tasuta võimalusi on ikka rohkem, kui õpilünkade laagrid või ukrainlased. Piisab sellest, kui laagril aktiivne eestvedaja, kel õnnestunud mõne projekti alla asi sättida.

Kaks nädalat tagasi käisime lastega Tallinnas tasuta mitmed muuseumid läbi. Tasuta võimalusi on eestlastelgi küll – peab ainult oskama need üles leida. Ma nt täitsa juhuslikult avastasin, et Tallinnal on iga kuu muuseumipühapäev. Seda pole ju kunagi, et kõigil on kõik tasuta.

Millest sa räägid? Sa võrdled muuseumit lastelaagriga? On ikka tase

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võrdlesin muuseumit ukrainlastele pakutud teiste tasuta külastusega.

Laagreid on teistele ka tasuta või soodustusega – peab just sinna ainsasse minema, kus ukrainlastele soodustus. Ma nt tean sellist, kus kohalikel (nö oma küla lastel) soodustus, siis on üsna tüüpiline soodustus 2 last ühest perest. Laagreid on väga erinevas hinnas ja tingimustega, et peab just neisse ukrainlaste osadesse minema. Tasuta laagreid on teistelegi, kui ukrainlastele.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis teil inimesed viga on? sünnitasitegi lapsed lootusega, et saate nad riigi kulul laagrisse saata … krt, teised on kaotanud elus vbl kõik – kodu, vanema, lemmiklooma etc etc ja teil on kade meel, et neile võimaldatakse tasuta laagrit?!?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed ei ole pidanud oma kodust põgenema, minu laste isa ei ole kuskil sõjapiirkonnas sõdimas, minu lapsed ei karda lennukeid ega ilutulestiku. Mul on olnud võimalus tagada oma lastele hea lapsepõlv ja minu kui vanema kohustus on võimaldada neile laagreid/trenne/hobisid, mis neile huvi pakuvad. Kui tänases Eestis pole vanemad võimelised oma laste laagri eest maksma, siis tuleb ainult iseennast süüdistada. Lastega kaasneb paratamatult palju väljaminekuid ja normintellektiga lapsevanem peaks olema selleks ka suuteline. Kui raha ei ole, siis see on ainult selle vanema süü, mitte Ukrainlaste, kes sõja eest põgenevad. Tänapäeva Eestis on vaesus ja töötus valik, mitte sundolukord.
Mind paneb siiralt imestama, et on inimesi, kes on kadedad Ukrainlaste peale.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimalik, et osa kägudest on ärritunud nende põgenike peale, kes Eestis tööle minna ei taha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvestatava osa Ukraina elanike jaoks on vene keel emakeel ja nad ei soovi Eesti keelt õppida kuna saab hakkama vene keeles.

See on küll meie teha, kas nad tahavad eesti keelt õppida või mitte. Näiteks juhtum täna Balti jaama turul: mingi 60ndates tädi tuleb söögikohta ostma (ootasin seal samas oma tellimust). Tädi küsib vene keeles, noored teenindajaneiud aru ei saa. Küsivad viisakalt üle. Tädi pööritas silmi ja küsis uuesti vene keeles. Neiud ikka aru ei saa ja hakkavad pakkuma erinevaid asju, et kas see on tädi soov. Tädi siis äkki leidis eesti keele üles ja esitas oma soovid eesti keeles. Tädi polnud mingi turist ega põgenik, vaid juba pikemalt siin viibinud ja oskas vähemalt suhtlustasemel täiesti adekvaatselt eesti keelt, kuid lihtsalt ei soovinud rääkida. Viisakad eesti neiud õnneks ei läinud vene keelele üle (ehk ei osanud) ja tänu sellele sai tädi jälle kogemuse, et siin maal ei saa venekeelset teenindust eeldada. Seda kogemust on vaja igapäevaselt, järjepidevalt ja igal pool. Ka põgenikel. Küll nad siis kõik, rahvusest ja nahavärvist sõltumata (ega tumedanahalisega ka ei pea võõrkeelt rääkima, mõni on siin sündinudki ja koolis käinud), keele ära õpivad.

Magdaleena haiglas sai eesti keelt mittevaldav patsient ka taolise kogemuse ja ajakirjanduses nutulaul…

Mujal Euroopas peadki arsti juures oskama kohalikku keelt või kasutama tõlki. Tihti on haigla ustel isegi vastav silt, et tule tõlgiga, kui kohalikku keelt ei räägi. Nendes riikides kohalik keel ja meel loomulikult õitseb ka.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Magdaleena haiglas sai eesti keelt mittevaldav patsient ka taolise kogemuse ja ajakirjanduses nutulaul…

1994.aastal , kui Eesti oli juba iseseisev, oli mu pooleaastane laps haige ja läksin temaga arsti juurde. Sattusin ühes pealinna polikliinikus umbvenekeelse arsti otsa, kes karjus mu peale, kui ma kõigest aru ei saanud. Minu elus on see juhtum ainsaks jäänud, sest üles kasvasin maakohas, kus venekeelseid peaaegu polnud, ja hiljem oskasin juba valida eesti arsti jm spetsialiste, kellega oli vaja asju ajada. Aga küllap minuvanustel ja vanematel on küll ja küll kogemusi, kus nad pole saanud abi, või on saanud sõimata, kuna venelasest teenindaja ei oska eesti keelt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Koolilaps Nii tore