Esileht Ilu ja tervis Niitide eemaldamine haava ümbert

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Niitide eemaldamine haava ümbert

Postitas:

Haav on kinni kasvanud ja nüüd on kätte jõudmas aeg niidid eemaldada (niidid pole sulanduvad vaid kummi või plastmassi moodi materjalist).

Ma kujutan ette, et kättesaamiseks tuleks niidid lõigata pealt katki ja siis kiskuda pintsettidega välja. Ma ei viitsi selle väikse asja pärast perearstile minna, sest perearst on teises linna otsas. Mis on hea põhjus, miks ma tingimata ei tohiks seda ise kodus katsetada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 13:20; 05.08 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oskaja inimene võib küll kodus niite välja võtta. Kui vastav kogemus puudub, ei soovita seda siiski teha. Sest kui tegemist on mittesulanduva õmblusmaterjaliga ja sa lõikad kogemata niidi valesti st. mõlemalt poolt läbi,siis jääb osa niiti haavapõhja sisse ja võib sealt hiljem välja mädanema hakata. Sõlmõmblust eemaldatakse nii, et tõstetakse pintsetiga sõlmitud kohast kõrgemale ja lõigatakse läbi ainult ühelt poolt (!) sellisel juhul tuleb pärast pintsetiga tõmbamist välja kogu materjal. Siiski on tänapäeva materjalid väga peenikesed ja kui kogemust pole, võib kergesti kääriots valesti minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Opi jaoks ikka viitsisid oma perse kodust välja vedada või tegid selle ka ise?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Opi jaoks ikka viitsisid oma perse kodust välja vedada või tegid selle ka ise?[/tsitaat]

Hmm, miks sa arvad, et teemaalgataja just perset opereerida lasi?
On sul õmblusi olnud? Oled näinud, kuidas neid niite välja võetakse? Mis on selle protseduuri juures sellist, mis sul üle mõistuse käib või õudust tekitab? Või mis põhjusel sa teemaalgatajale pahasti ütlesid?

Ma olen ka ise endal niidid välja võtnud, just samamoodi, nagu see asjalik kägu siin selgitas. Ei olnud keeruline. Hakka sellepärast veel perearsti juurde minema ja seletama… Kirurgi juurde pidin ju nagunii veel korra näitama minema, nii et kuritegelikult järelvalveta ma ei jäänud. Haav paranes ilusti ja perearsti abi ma tõesti ei vajanud.

Tore oled, 13:55 kägu! Ometi üks mõistlik inimene, kes ei arva, et ilma med.haridust omamata ei tohiks inimene endale plaastritki peale panna. Hea on, et seletasid. Eks me katkume endal neid niite nagunii ise välja, siis on hea, kui asi on ilusti lahti räägitud ja võimalikele ohtudele tähelepanu pööratud. Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hmm, miks sa arvad, et teemaalgataja just perset opereerida lasi?[/tsitaat]Minule tundub, et ta ei väitnud mitte, et teemaalgataja oma perset opereerida lasi, vaid et teemaalgataja on oma perse ise teinud… 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikka võib seda ise teha aga puhasta niidid viinaga ja puhasta pinsetid. lahti lõikad sõlme juurest yhe külje, mitte ei lõika sõlme maha. ja siis sikutad välja või lased sikutada.

üks mees võttis ehitusel mingid suvalised tööriistad ja tegi ise aga kuna asjad olid mustad ja niidid ka, siis sai korraliku põletiku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oskaja inimene võib küll kodus niite välja võtta. Kui vastav kogemus puudub, ei soovita seda siiski teha. Sest kui tegemist on mittesulanduva õmblusmaterjaliga ja sa lõikad kogemata niidi valesti st. mõlemalt poolt läbi,siis jääb osa niiti haavapõhja sisse ja võib sealt hiljem välja mädanema hakata. Sõlmõmblust eemaldatakse nii, et tõstetakse pintsetiga sõlmitud kohast kõrgemale ja lõigatakse läbi ainult ühelt poolt (!) sellisel juhul tuleb pärast pintsetiga tõmbamist välja kogu materjal. Siiski on tänapäeva materjalid väga peenikesed ja kui kogemust pole, võib kergesti kääriots valesti minna. [/tsitaat]

Ma küll ei näe, et see Kägu oleks soovitanud ise niite välja võtta. Või oleks seda heaks kiitnud. Pigem tõi välja põhjuseid, miks see hea pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen teemaalgataja. Võtsingi ise niidid välja, reedel. Haavaarm nägi välja väga hästi paranenuna (tänu sellele julgesingi asja ise ette võtta).

Puhastasin viinaga pintsetid ja maniküürikäärid. Niidid ja armi pesin lihtsalt sooja vee ja seebiga.
Lõikasin niidi läbi ühelt poolt võimalikult naha lähedalt (nagu teine postitaja soovitas, selline teguviis on vajalik selleks, et musta niiti mitte läbi naha tõmmata) ja välja tõmbasin teiselt poolt. Kolme niidi ära võtmine koos riistade puhastamisega võttis kokku aega umbes ühe minuti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.08 13:20; 05.08 10:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Niitide eemaldamine haava ümbert

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.