Esileht Rasestumine ja lapse ootamine nimedest üldiselt

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: nimedest üldiselt

Postitas:

Pool rasedust selja taga, järgmisel nädala ehk lootust ka teada saada, kummast soost lapsega tegu. Olen hakanud nimede peale mõtlema.
Huvitav, miks tundub mõni nimi selline tugev, jõuline, teine ajab oma nõrkusega lausa naerma. Kas on põhjuseks need inimesed, keda ma teame neid nimesid kandvat või on natuke ka keelelist põhjust. Et mõned tähekombinatsioonid kannavad endas rohkem jõudu ja tuge, kui teised. Tüdruku nimel see nii oluline pole, kuid poisi nime tahaks tugevat.
Miks näivad mulle nimed Lauri, Kaido, Meelis, Jaanus, jms kuidagi lahjavõitu, mis sest et tunnen fantastilisi inimesi, kes neid nimesid kannavad.
Mu unereziim on totaalselt sassis, seega olen jõudnud kriteeriumid paika panna, millist nime otsima hakkan. Tahaks kahesilbilist nime, mulle tundub, see suupärasem. Mulle tundub, et kaashäälikuga algav nimi kõlab paremini (teised lapsed on kõik kaashäälikuga) ja peretraditsioone jätkates peab ka see laps omale oma nimetähega nime saama (seega K, T, L, ja G on nimekirjast väljas, M’i on lähisugulastel juba natuke liiga palju, seega jätaks ka selle välja). Ja pojale tahaks tugevat nime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sellega raskem, sest mul puuduvad taolised kriteeriumid, nagu sul paika pandud – algustäht, välistatud algustäht jne. Samas nõustun sellega, et osa nimesid tunduvad nõrgemad kui teised. Ei seostaks mina seda juba teadaolevate nimekandjatega, ei oskagi kuidagi seletada.
Aga samuti tahaks tugevat ja kahesilbilist nime. Üks võimalikest tingimustest on see, et poisinimi sisaldaks R-i, aga see pole lõplik.
Tahaks ka, et nimi oleks eestipärane, ei pea olema originaalne ja pigem isegi ei tohiks olla.
Ühe nimena on sõelale jäänud Harri, kuid variante võiks rohkem olla, juhuks kui laps pole üldse Harri nägu.
Tüdrukunimi on meil olemas, kuid me ka ei tea veel sugu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nüüdseks sipa üle poole rasedust. Soo sain teada 20 ndal nädala. Loomulikult see ei ole enne sündi 100% kindel, aga juba enne kui rasedaks jäi oli tüdrukule nimi olemas…aga Ultrahelis selgus, et on poiss, ja temale absoluutselt mingit ideed ei ole…või noh meeldisid nimed Markkus ja Kristofer. Aga ei taha panna ju ometi nime mida nii palju on. Nimelt Markkus mul omal õel ja Kristofer kunagisel tuttaval ja sugulasel. No ei.. Variandid on veel Chris, Robin, Andreas, Sander, Gerth, aga ei oska validagi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Robert
Sander
Valmar

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viktor on väga tugev rahvusvaheline nimi. Tähendab võitu, samuti on kõla päris tugev. Mulle väga meeldib. Viktor ja Viktoria ka:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul nüüdseks sipa üle poole rasedust. Soo sain teada 20 ndal nädala. Loomulikult see ei ole enne sündi 100% kindel, aga juba enne kui rasedaks jäi oli tüdrukule nimi olemas…aga Ultrahelis selgus, et on poiss, ja temale absoluutselt mingit ideed ei ole…või noh meeldisid nimed Markkus ja Kristofer. Aga ei taha panna ju ometi nime mida nii palju on. Nimelt Markkus mul omal õel ja Kristofer kunagisel tuttaval ja sugulasel. No ei.. Variandid on veel Chris, Robin, Andreas, Sander, Gerth, aga ei oska validagi![/tsitaat]Ma saan aru, et Gerth on tunduvalt peenem nimi kui Kert või Gert, aga soovitan näiteks urbandictionary.com vaadata, mida see kõnekeeles tähendab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ja tsipake numeroloogiat ei tee ju ka paha. Veidi elevust ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees jälle ütles, et kui võimalik, siis R-tähte laste nimedes ei tahaks. Kõnedefektikeste eest ei ole keegi väga kaitstud ja tal oli üks õnnetu tuttav kunagi, kes r-i põristas ja seega oli tal alati probleeme oma nime ütlemisega. Lisaks meil perenimi parajalt ragistav ja tugev, seega on tasakaalustavat ja pehmemat nime ette vaja.
Minu suguvõsas on jälle mitmeid põlvesid olnud mitme nime komme ja nii on ka meie lastel kaks eesnime. Nimed iseenesest lihtsad, aga kombinatsioonid vähelevinud (Eestis ei teagi sama kombinatsiooniga nimekaime). Kõik nimed on ka rahvusvaheliselt kasutatavad.
Üldiselt leian, et nimi on nimi. Väga erilised nimed meeldivad mulle, kui neil on lihtne ja arusaadav kirjapilt. Nii olen kuulnud nimedest Raa (poiss), Pii (tüdruk), Teve (tüdruk), Laugren (tüdruk), Delisa (tüdruk), Elian (poiss) jne.
Üldse ei poolda täpitähtede+võõrtähtede kombinatsioone nagu Chätrin vms. Aga kiljuma ja karjuma ka ei kuku, kui keegi lapsele midagi kummalist nimeks pannud. Ju siis oli mingi lugu sellega seoses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil mehega oli juba mitu mitu aastat teada nimed mis oma lastele paneme. ja ei olnud mingeid kriteeriumeid et mis töht peab sees olema või mis tähega algama, põhiline et nimi on ilus 😀 Ja meie tütre nimeks saab nüüd Aurora ja kui kunagi saame poja siis tema nimeks saab Bruno.
Kuigi kui ma saaks kaksikud tütred siis paneksin ma neile nimeks Nana ja Nenna ( mu mehele need muidugist ei meeldi) 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine nimedest üldiselt

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.