Esileht Pereelu ja suhted Nimevahetus.

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Nimevahetus.

Postitas:

Kas keegi on vahetanud nii ees kui ka perekonnanime?
Oleks soov ära vahetada aga kus ma saan uue perekonnanime?
Vabandust rumala küsimuse pärast 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 11:08; 08.09 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kuskil on mingi nimekiri või?
Eks sa pead ikka ise omale meelepärase otsima/leidma. Võibolla kaugeleulatuvast suguvõsast näiteks (esiemad- isad jne.)
Ja loomulikult järgneb asjale ametlik käik, mis tuleb läbida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 11:47; 08.09 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pärit vene perekonnast ja minu nimi on mulle palju takistuseks tulnud 🙁
Suguvõsas on kõik vene perekonnanimed. Sooviksin eesti pärast nime omale.
Ma ei suuda enam oma nime pärast kannatada 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 11:08; 08.09 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No esivanemad jäävad siis välja. Tel. raamatud, internet aga abiks. Leia omale valitud eesnimega sobiv perenimi, ehk äkki veidi sarnane praeguse olemasolevaga, kuid kõlalt eestilik. Võimalik, et tuleb leida ka mitu, et oleks valikuvõimalus, kui ametlikus käigus miski takistus tuleb. Proovi erinevaid kombinatsioone (võibolla ka kergemaid liitsõnu), parem kui poleks teisi sellenimelisi kokkulangevusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 11:47; 08.09 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Min vahetasin nime yle 10 a tagasi ehk siis oli nime võimalik vahetada suht lihtne kuna selle poliitiku ja sekretäri-armukese nimeskandaali polnud veel olnud. Aga ikkagi tuli ka siis läbida paras kadalipp.
Perenime niisama suvalt valida ei saa, et täna olen Sokolova ja homme olen Kask. Peab olema seotav sinu perega ja sa pead ka tõestama seost selle nimega. Nad vaatavad arhiivi.
Teed avalduse, maksad riigilõivu ja komisjon siis otsustab paari kuu jooksul, kas saad selle nime võtta või ei. negatiivse otsuse korral raha tagasi ei saa.
aga see on veel väike kulu, sest peale nimevahetust tuleb välja vahetada KõIK dokumendid – pass, autojuhiload, ID kaart, pangakaardid. ja iga liigutus maskab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi enda venepärane või mõni suguvõsa nimi tõlkida eesti keelde, ehk leiad midagi sobivat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

tahtsin ka tõlkimist soovitada, kui on nimi, mis midagi tähendab.

aga muidu on toots selline nimi, mida igaüks endale ise vabalt võtta võib:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see, et soovid eestipärast nime saada, on lausa nimeseaduses nimevahetuse põhjusena eraldi välja toodud, nii et vaevalt et probleeme tekib.

Ei, ei pea suguvõsa nimi olema, see on nõudmiseks vaid siis, kui su perekonnanime vahetamise põhjuseks ongi see, et tahad vanavanemate või suguvõsa nime. Sinul ei ole, seega täiesti suvalise perekonnanime võid endale võtta. Teatud piirangud ainult, nimelt ei sobi perekonnanimeks

1) nimi, mis ei ole perekonnanimeks sobiv oma keeruka või eesti keelekasutusele mittevastava kirjapildi või häälduse tõttu või üldkeelelise tähenduse tõttu;
2) nimi, mida rahvastikuregistri andmetel kannab 1–20 elavat isikut;
3) nimi, mille võtmise korral ühtiksid isiku uus isikunimi ja sünniaasta teise elava isiku isikunime ja sünniaastaga;
4) nimi, mis on liiga laialdase kasutusega;
5) nimi, mida kasutatakse eesnimena;
6) üldtuntud ajaloolise isiku või kuulsa suguvõsa nimi;
7) juriidilisele isikule viitav nimi või üldtuntud registreeritud kaubamärgis sisalduv kaitstud sõnaline osa ning riigi, kohaliku omavalitsuse ja nende organite ja asutuste nimi;
8) nimi, mille võtmise korral oleks isiku eesnimi ja perekonnanimi sama

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Pereelu ja suhted Nimevahetus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.