Esileht Ilu ja tervis Nina-kurk-kõrvad

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Nina-kurk-kõrvad

Postitas:

Mul on probleem pidevate nohudega. Üks lõppeb, teine algab. Ei ole tilkuv ega vesine nohu. Algab ikka nii, nagu iga tavaline nohu, siis aga läheb hulluks. Nina on pidevalt kinni, nohu läheb roheliseks. Vahepeal on tunne, et pole nagu midagi nuusata, samas ma tunnen, et ninas on takistus. Peale 4-5 korda nuuskamist tuleb siis kuskilt see nohu välja. Ja see, mida ma välja nuuskan, on üsna kole. Kurgus on pidevalt tunne, et peaks köhatama, nagu midagi valguks kurku. Viimased aasta otsa on selline jama. Kõrvadesse lööb ka see nohu, sest üsna tihti on tunne, et kõrvad oleksid nagu vatti täis, see häirib kohutavalt. Otseselt ei valuta, aga aegajalt on valuaisting kõrvas. Tundub, et see kõik mõjutab ka kuulmist, sest aus olla, ma 100% hästi ei kuule. Millest sellised jamad võivad põhjustatud olla? Polüübid? Adenoidid? Oskab keegi midagi pakkuda?
Olen nüüdseks 2 kuud kõrvaarsti aega oodanud, esmaspäeval lähengi korraliku arsti juurde. Endal on jube vastik olla. Mingi aeg perearst tegi AB kuuri, 5 päeva, veidi paremaks läks, aga pärast seda oli üsna pea jälle kehv olla. Ma olen noor inimene,29, tervis võiks nagu hea olla. Ütleme, et hullemaks on pidevalt läinud eelmise aasta suve lõpust. Nii, et nüüdseks juba ca aasta.
Mida teie pakuksite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roheline nohu tähendab seda, et mingi paha bakter elab seal. Perearst pigem hüppab aknast alla, kui võtab sult proovi ja kirjutab selle järgi antibiootikumi. Samas kõrvaarsti juures ninaneelust külvi võtmisega mul probleeme pole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pakun et sul on krooniliseks muutunud põskkoopapõletik, mis iga väikese asja peale ägeneb. ilmselt on see laienenud juba kõrvadesse ja sul on seal mingi vedelik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 päeva antibiootikumi on vähe igasuguse põletiku jaoks. Pakun samuti kroonilist põskkoopapõletikku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pakun, et vaja ikka operatsiooni. Käigud on kitsad ja iga nohu toob kaasa turse, mistõttu õhk ei liigu. Ventileerimata ruumis hakkavad kasvama bakterid. Seniks kui korralikule kõrva-ninaarstile aja saad, soovitused. Kasuta alati nohu ajal turset alandavaid ravimeid – sudafedi, actifedi või zyrtecit. Eriti tugeva ninakinnisuse puhul ka xymelini vm. aerosooli, mis nina avab. Aerosoole ei tohi üle 4-5 päeva kasutada, seepärast kombineeri, algul zyrtec, ööseks nt. sudafed ja kõige hullematel päevadel tilk lisaks. Kui õhk liigub, siis bakterid ei voha. Aga põhjuseks on ikka see, et sul on seal sees ilmselt vähe ruumi – kas on polüübid või on anatoomiliselt nina ehitus selline, et käigud on kitsad ja vahesein kõver.
Põletikku aitavad vältida ka arsti kirjutatavad aerosoolid (ei ole xymelini tüüpi), nt. Avamys, seda tarvitatakse pikemaajkaliselt ja aitab ka. Aga pikemas perspektiivis ikka polüüpide eemaldamine või käikude laiendamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Nina-kurk-kõrvad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.