Esileht Ilu ja tervis Nina pidevalt poolkinni ja tatti täis

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Nina pidevalt poolkinni ja tatti täis

Millest see tuleb, et muæ ei ole kunagi vaba ninahingamist, pidevalt on nina seest justkui turses ning tatti ja kolle täis. Vabandan nüüd realistliku kirjelduse eest, aga kollid on suured ja sageli ninaseinas kinni, nii et välja õngitsedes on need verised. Nina limaskest oleks justkui pidevalt kohev ja turses. Ninast ei käi õhk kunagi päris vabalt läbi, aga üks ninapool on enamasti siiski lahti, nii et mul sellist päris läbi nina rääkimist ei ole. Küll aga on tihti on midagi jõudunõudvamat tehes raske hingata, näiteks õues joostes ei saa nina kaudu piisavalt õhku ja pean läbi suu hingama.

Mainin, et olen allergik, mul on eelkõige tolmu- ja kassikarvaallergia, ent ninakinnisus ei kao ka allergiarohtu võttes ega siis, kui muid allergianähte parasjagu ei ole. Pole varem sellele pidevale ninakinnisusele väga mõelnudki, sest olen selle igapäevase asjaga vaat et harjunud, aga kui hiljuti õues tegutsedes pidevalt nina nuuskama pidin, siis hakkasin mõtlema, et selline asi pole ikka normaalne.

Millest see olla võiks? Kas põhjuseks on mu allergia või midagi veel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 14:35; 17.02 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval diagnoositakse väga paljudel inimestel nina vaheseina kõverdumist, mille tagajärjel ühe sõõrme kaudu on raskem hingata. Ravitakse operatsiooniga, aga on palju ka neid, kellel operatsiooni tuleb mõne aasta pärast korrata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi pakun, et toaõhk liiga kuiv. Siis kipubki tatt nina limaskesta külge kuivadeks kollideks kogunema ja kui neid lahti kiskuda, teed nina limaskestale viga ja tulebki verisena. Kõigepealt pead lõpetama kuivade kollide väljarookimise ja laskam nina limaskestal taastuda. Soovitan proovida Nisita ninasalvi. Paned nt enne magamaminekut mõlemasse ninasõõrmesse ja n-ö ajad laiali, see teeb limaskesta pehmeks ja need kollid tulevad hommikul nuusates paremini välja.
Teine asi on muidugi allergia, eks sellest sul need limaskestad kõik turses olegi ja siis ei saagi korrlaikult hingata. Ma küll ei tea, kuidas asja parandada saaks, kui sulle allergiarohud ei mõju. Tolmu on meie elukeskkond tahes-tahtmata täis ja eks see ärritab pidevalt.
Aga proovi esialgu toaõhku niisutada. Pane märjad käterätid radikatele.
Õues hakkabki nina tilkuma, see on normaalne, eriti kui on mingi selline probleem ja nina reageerib õhu muutusele. Võid muidugi üritada LOR arsti juurde saada ja profilt nõu küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ka mingi astmavormi tunnus. Täitsa ravitav 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan keskküttega korteris, kus toaõhk väga soe (24 kraadi, ise reguleerida ei saa) ja kuiv (õhuniiskusetase ainult 15%, täna vahepeal isegi näitas ainult 10%).
Ahjuküttega majas neid probleeme ei olnud.
Kogu kütteperioodi on mul samad sümptomid.
Loodetavasti mul allergiat ei ole.
Mingil põhjusel tekivad koorikud just ainult ühte ninasõõrmesse, aga kinni ja imelikud on nad siiski mõlemad.
Kuidas sul nuuskamisega? Ma tahaksin nuusata, tunnen, et on vaja, aga nina nii kinni, et midagi ei tule, ainult õues liikudes tekib “nuuskamismaterjali”.
Eelmisel aastal arst soovitas Gelositin apelsiniõliga ninaspreid, et limaskesti niisutada.
Aga siis mul ninakinnisust nii hullusti polnud ja nüüd ei teagi, mida teha.
Tõenäoliselt peame õhuniisutaja ostma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane radika alla veekauss või radika peale märg käterätt, kui keskkytte kuiv õhk kurja teeb. Vajadusel lisa vett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on allergiast. ma ise samasugune. kõik (külm, kuum, tolm, kuibus) ärritab nina limaskesta ja see vaeseke siis muudkui reageerib.
rohkem kui tablettidest on minul abi paiksest ravist – ninasprei (Allergodil v Flixonase) ja nina loputamisest. Ostsin isegi selle Capsteri nina loputamise julla ja kui sellega nina seest puhas hoida, siis on palju parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega seda toaõhku selle märja rätiga niiskemaks saa.
Mina kasutan meresoola ninaspreid, niisutan seespidiselt. Enne magamaminekut, ülestõusmusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli lapsel sama probleem. Aitas kuival kütteperioodil nina limaskesta õlitamine.ja kollide välja nuuskamine. Humerit jms soolvett arst ei soovitanud. Need kuivatavad veelgi.Lapsel ka üks ninasein kõver.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisin ka kolme kuu jooksul oma koorikutest lahti saada paljusid asju ja lõpuks oli abi vaseliinist, uskumatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Proovin ka siis õlispreid panna. Arvan, et ju mul see siis ikka allergiast on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 14:35; 17.02 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ninaloputamise ära õppida! Mitte ns humeriga pihustamist, vaid ikka 100-200ml füs. Lahuse kallamist ühte auku ja siis teise.
Minu nohud on kõik möödunud sest ajast saadik valutumalt ja kiiremalt(olen räigelt hädas olnud sinusiitide ja allergiatega)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

osta apteegist Hysan salv või sprei, ehk isegi mõlemad, ja saad nina limaskesta taas korda. soovitan soojalt! Mulle soovitas Hysanit lor-arst, olid samuti kuivad koorikud ninas jnejne. Mure kadus kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millest see tuleb, et muæ ei ole kunagi vaba ninahingamist, pidevalt on nina seest justkui turses ning tatti ja kolle täis. Vabandan nüüd realistliku kirjelduse eest, aga kollid on suured ja sageli ninaseinas kinni, nii et välja õngitsedes on need verised. Nina limaskest oleks justkui pidevalt kohev ja turses. Ninast ei käi õhk kunagi päris vabalt läbi, aga üks ninapool on enamasti siiski lahti, nii et mul sellist päris läbi nina rääkimist ei ole. Küll aga on tihti on midagi jõudunõudvamat tehes raske hingata, näiteks õues joostes ei saa nina kaudu piisavalt õhku ja pean läbi suu hingama.

Mainin, et olen allergik, mul on eelkõige tolmu- ja kassikarvaallergia, ent ninakinnisus ei kao ka allergiarohtu võttes ega siis, kui muid allergianähte parasjagu ei ole. Pole varem sellele pidevale ninakinnisusele väga mõelnudki, sest olen selle igapäevase asjaga vaat et harjunud, aga kui hiljuti õues tegutsedes pidevalt nina nuuskama pidin, siis hakkasin mõtlema, et selline asi pole ikka normaalne.

Millest see olla võiks? Kas põhjuseks on mu allergia või midagi veel?

Kas sedasi on pidevalt olnud või olete kolinud uude kohta vahepeal ja siis algas? Kas sellist päris nohust nina ka esineb? Et pole nagu päris nohu aga vahepeal läheb vesiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Nina pidevalt poolkinni ja tatti täis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.