Esileht Ilu ja tervis Ninakarbikute kõrvetamine (celon)

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Ninakarbikute kõrvetamine (celon)

Postitas:
Kägu

Kes on viimastel aastatel selle protseduuri läbi teinud – kas on kasu ka olnud? Just pikema aja jooksul. Guugeldan ja loen netist vanu kommentaare, et see aitab vaid ajutiselt ninakinnisuse vastu? Äkki on tänapäeval meetodid muutunud ja tulemus siiski püsiv?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis diagnoos sulle on üldse pandud? Minul on ninaluu viltu ja kütteperioodil tekib aeg ajalt ninakinnisus.Mina ninaluu õpile näiteks pole läinud sest nina pole koguaeg kinni vaid aegajalt ja panen tilkasid. Nii et elada saan. Kuid jah tilgad on kodus alati olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismelisele tehakse. Diagnoos on ninakarbikute hüpertroofia. Ja ta on ikka kuude kaupa tilkade (Otrivin) peal, mida ei tohiks üle 10 päeva jutti pannagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teismelisele tehakse. Diagnoos on ninakarbikute hüpertroofia. Ja ta on ikka kuude kaupa tilkade (Otrivin) peal, mida ei tohiks üle 10 päeva jutti pannagi.

Ei tahaks hirmutada, aga sõbranna tegi sama vea, et kasutas igapäevaselt nohurohtu ning juba aastaid ei tunne lõhnu. Endal ka korteris elades nina kinni ja just talveti. Ühtegi rohtu ei tarvita. Päeval pole hullu, aga magamise ajaks teen lihtsalt akna lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kui nüüd siin sulle vastatakse, et kellelgi polnud kasu, kas siis jätad tegemata ja nullid enda jaoks kohe ära võimaluse, et sellest on kasu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli kunagi 16 aastasena tekkinud ninatilkadest sõltuvus (sudafed, otrivin) ning peale operatsiooni sai korda. Hetkel olen 31 ja siiani pole seda tagasi tulnud. Nohu korral on ikka nina kinni mõned päevad ja kui hull on, siis ikka olen kasutanud mõne päeva tilkasid, kuid mitte rohkem. Mina tekin operatsiooni Pärnus ja jäin rahule ning tõesti soovitan. Polnud valus ega midagi ja sain ninatilkade sõltuvusest lahti tänu sellele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli kunagi 16 aastasena tekkinud ninatilkadest sõltuvus (sudafed, otrivin) ning peale operatsiooni sai korda. Hetkel olen 31 ja siiani pole seda tagasi tulnud. Nohu korral on ikka nina kinni mõned päevad ja kui hull on, siis ikka olen kasutanud mõne päeva tilkasid, kuid mitte rohkem. Mina tekin operatsiooni Pärnus ja jäin rahule ning tõesti soovitan. Polnud valus ega midagi ja sain ninatilkade sõltuvusest lahti tänu sellele.

Kas sa mäletad ka – proovisid sa juba enne oppi neid tilku ära jätta? Meil nagu ei õnnestu kuidagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli kunagi 16 aastasena tekkinud ninatilkadest sõltuvus (sudafed, otrivin) ning peale operatsiooni sai korda. Hetkel olen 31 ja siiani pole seda tagasi tulnud. Nohu korral on ikka nina kinni mõned päevad ja kui hull on, siis ikka olen kasutanud mõne päeva tilkasid, kuid mitte rohkem. Mina tekin operatsiooni Pärnus ja jäin rahule ning tõesti soovitan. Polnud valus ega midagi ja sain ninatilkade sõltuvusest lahti tänu sellele.

Kas sa mäletad ka – proovisid sa juba enne oppi neid tilku ära jätta? Meil nagu ei õnnestu kuidagi.

Mul oli mehel see ninasprei sõltuvus ja sai lahti ilma selle opita. Aga ta virises ka ikka liiga palju selle võõrutamise ajal. Sai võetud mingeid looduslikke tilku ja korra arst kirjutas ka ühte allergiarohtu, kuid põhiliselt tuli olla ka osa aega lihtsalt kinnise ninaga ja ära kannatada. Seda ta siis viriseski. Ma utsitasin teda ikka tagant, et kannata ära, on elus hullemaid asju.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehti 2 aastat tagasi, üks ninasõõre on paremini lahti ja norskan ka vähem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ninatilkade sõltuvusest on lihtsam lahti saada, kui hakata paralleelselt Flixonaset kasutama. See ravim ei tee nina lahti, nagu tavalised nohurohud, vaid mõjub aega-mööda. Mina sain nii oma sõltuvusega ühele poole. Nüüd ongi nii, et kui tunnen, et nina hakkab taas kinni minema, kasutan paar päeva Flixonaset.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest ninatilkade sõltuvusest on lihtsam lahti saada, kui hakata paralleelselt Flixonaset kasutama. See ravim ei tee nina lahti, nagu tavalised nohurohud, vaid mõjub aega-mööda. Mina sain nii oma sõltuvusega ühele poole. Nüüd ongi nii, et kui tunnen, et nina hakkab taas kinni minema, kasutan paar päeva Flixonaset.

Teismelisel oli Avamys peal, ei toiminud. Ja ninakinnisus oli juba enne, kui suutis endale Otrivini sõltuvuse hankida. Katsetame nüüd Nasometini, see umbes sama mis Flixonase.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan proovida ka soolveega nina loputamist.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lõhnataju pärast seda protseduuri ikka taastub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle on tehtud ja lisaks veel mingi teine operatsioon ninakäikude laiemaks tegemiseks. Ei mäleta kumb esimesena tehti, aga umbes 10 a oli vahet. Mõju oli/on olemas küll, ka esimesel korral. Aga ega nüüdki pole nina alati lahti. Mul oli mitu häda koos. Ninakäigud olidki väga kitsad, lisaks on aja jooksul allergia välja löönud ja olen ülitundlik igasugustele lõhnadele.
Enne olin sageli nohus, aga pärast teist operatsiooni olen harva. Kui nina on kinni, siis tavaliselt allergiast, aga ka raseduste ajal on nina kinni olnud (hormonaalsed muutused).

Tegelikult arvan, et kahe operatsiooni vahepeal need pidevad ninakinnisuse perioodid olid ka algav allergia, kuigi siis olid nahatestid kõik negatiivsed. Allergiarohtu kahjuks siis ei proovinud, võibolla oleks aidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan, et viimasest ninaoperatsioonist on ka umbes 10 aastat möödas. See aeg on nina seest samasugune püsinud, ainult allergia on selgelt välja kujunenud. Allergiarohi õnneks aitab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle on tehtud ja lisaks veel mingi teine operatsioon ninakäikude laiemaks tegemiseks. Ei mäleta kumb esimesena tehti, aga umbes 10 a oli vahet. Mõju oli/on olemas küll, ka esimesel korral. Aga ega nüüdki pole nina alati lahti. Mul oli mitu häda koos. Ninakäigud olidki väga kitsad, lisaks on aja jooksul allergia välja löönud ja olen ülitundlik igasugustele lõhnadele.

Enne olin sageli nohus, aga pärast teist operatsiooni olen harva. Kui nina on kinni, siis tavaliselt allergiast, aga ka raseduste ajal on nina kinni olnud (hormonaalsed muutused).

Tegelikult arvan, et kahe operatsiooni vahepeal need pidevad ninakinnisuse perioodid olid ka algav allergia, kuigi siis olid nahatestid kõik negatiivsed. Allergiarohtu kahjuks siis ei proovinud, võibolla oleks aidanud.

Lapsel täna 9. päev, endiselt saab öösel magada vaid paar tundi. Allergiarohtu annan tabletina lisaks, sest tal varemgi kevadel kerge õietolmunohu olnud, ehk teeb natukenegi kergemaks (kuigi ta ise ei tunne vahet). Loodan, et ikka läheb see nina lahti lõpuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel täna 9. päev, endiselt saab öösel magada vaid paar tundi. Allergiarohtu annan tabletina lisaks, sest tal varemgi kevadel kerge õietolmunohu olnud, ehk teeb natukenegi kergemaks (kuigi ta ise ei tunne vahet). Loodan, et ikka läheb see nina lahti lõpuks.

Teie lapsel on niisiis ikkagi selgelt allergia ka? Mis allergiarohtu kasutate? Olete teisi variante ka proovinud? Minul ja mu mitmel allergikust tuttaval toimib näiteks Claritine väga hästi, aga teised, isegi sama toimeainega, on palju väiksema mõjuga. Kahjuks kõigil allergikutel ei võta 1 tablett kõiki sümptome ära või peaaegu ära, aga kindlasti tasub proovida erinevaid variante.
Minul olid lapsena suured adenoidid ja pidin operatsioonile minema, kuid seda lükati tervislikel põhjustel päris pikalt edasi. Arvan, et seoses lapsena aastaid rohkem suu kaudu hingamisega ei arenenud ninakäigud piisavalt avarateks.

Aga 9. aastasel on ju veel kõik arenemisjärgus. Adenoidki võib veel suureneda (isegi siis, kui on millalgi opereeritud). Kas nina-kurgu-kõrvaarst soovitas juba ninakarbikute kõrvetamise operatsiooni?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel täna 9. päev, endiselt saab öösel magada vaid paar tundi. Allergiarohtu annan tabletina lisaks, sest tal varemgi kevadel kerge õietolmunohu olnud, ehk teeb natukenegi kergemaks (kuigi ta ise ei tunne vahet). Loodan, et ikka läheb see nina lahti lõpuks.

Teie lapsel on niisiis ikkagi selgelt allergia ka? Mis allergiarohtu kasutate? Olete teisi variante ka proovinud? Minul ja mu mitmel allergikust tuttaval toimib näiteks Claritine väga hästi, aga teised, isegi sama toimeainega, on palju väiksema mõjuga. Kahjuks kõigil allergikutel ei võta 1 tablett kõiki sümptome ära või peaaegu ära, aga kindlasti tasub proovida erinevaid variante.

Minul olid lapsena suured adenoidid ja pidin operatsioonile minema, kuid seda lükati tervislikel põhjustel päris pikalt edasi. Arvan, et seoses lapsena aastaid rohkem suu kaudu hingamisega ei arenenud ninakäigud piisavalt avarateks.

Aga 9. aastasel on ju veel kõik arenemisjärgus. Adenoidki võib veel suureneda (isegi siis, kui on millalgi opereeritud). Kas nina-kurgu-kõrvaarst soovitas juba ninakarbikute kõrvetamise operatsiooni?

Laps on 15 ja lõpetab põhikooli. Karbikute kõrvetamisest on möödas 9 päeva. Allergiat oletan mina, lisaks hormoonidest ja nohurohu ületarvitamisest tingitud tursele. Claritin on hetkel jah.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on 15 ja lõpetab põhikooli. Karbikute kõrvetamisest on möödas 9 päeva. Allergiat oletan mina, lisaks hormoonidest ja nohurohu ületarvitamisest tingitud tursele. Claritin on hetkel jah.

9 päeva on alles möödas? See värk ninas paraneb siiski kauem, mingi 2-3 nädalat kindlasti. Nohurohust tuleb ikkagi lahti saada. See peaks olema piisavalt levinud asi, et arstid oskaks nõu anda kuidas seda teha, kui niisama ära jätmine ei õnnestu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on 15 ja lõpetab põhikooli. Karbikute kõrvetamisest on möödas 9 päeva. Allergiat oletan mina, lisaks hormoonidest ja nohurohu ületarvitamisest tingitud tursele. Claritin on hetkel jah.

9 päeva on alles möödas? See värk ninas paraneb siiski kauem, mingi 2-3 nädalat kindlasti. Nohurohust tuleb ikkagi lahti saada. See peaks olema piisavalt levinud asi, et arstid oskaks nõu anda kuidas seda teha, kui niisama ära jätmine ei õnnestu.

Nüüd on 3,5 nädalat möödas. Nina kinni nagu enne oppi, lõhnu ka enam väga ei tunne. Tilku pole pannud, magada saab halvasti. Näis, kaua ta niimoodi vastu peab. Arst soovitaski lihtsalt niisama ära jätta ja väitis, et muud võimalust pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA. Nüüd on üle kahe kuu möödas ja ei olnud kasu. Nina endiselt kinni, hetkel veel rohkem kui enne, sest ilma ninatilkadeta. Laps vaevleb kella 8ni hommikul, siis tuulutab tuba ja jääb kurnatusest lõpuks magama. Loodan, et peale puberteeti tõmbab see limaskest ise pisut tagasi, kooliajal tuleb ilmselt tilku kasutada.

Ehk on kellelgi sellest teemast abi nüüd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Ilu ja tervis Ninakarbikute kõrvetamine (celon)