Esileht Väikelaps Ninakollid ja nokkimine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Ninakollid ja nokkimine

Postitas:

Laps on 3,5a ja nokkib päev läbi ninast kolle. See ei ole seotud nohuga või ajutine, juba aasta tagasi vähemalt ja järjest hullemaks läheb. Probleemil on sisuliselt kaks poolt – kuhu panna ninakollid? Ja miks tal on kogu aeg kollid ninas? Praeguseks harjumus ilmselt. Tal on väliselt küllalt kitsas nina, ilmselt need kollid siis takistavad tal hingamist. Siis päevas 10x vähemalt tullakse minu juurde sõrme otsas koll ja mina otsin salvrätti – poes, bussis, kodus, õues jne. Minu riietel ei ole taskuid, enamasti naiste riietel pole ju, ja lapsel ka pole, ei ole seda salvrätti võtta kohe alati. Ja inetu on ka. Vanem laps pole kunagi niimoodi nina nokkinud. Kas vanusega kasvavad ninakäigud laiemaks ja kaob see inetu komme? Kellelgi veel olnud lapsega? Jagage kogemusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söögu kollid ära, siis sa ei pea paberit otsima. See on ka immuunsusele kasulik.

Aga muidu, ökom oleks kasutada riidest taskurätte. Rohepööre ja nii.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsele selgitustööd vaja teha, et ei ole viisakas ja teistel vastik vaadata, kui tõesti koll ninas,läheb kuhugi kus teised ei näe. Oma ema ei pea ka tatikolle vahtima, lihtsalt rõve. Ninakollid tekivad, kui limaskest on seest kuiv, kasutage meresoola baasil ninaspreisid, quixx, humer.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jessas, ja mul on vastupidine probleem! Laps juba 5 ja absoluutselt ei luba oma nina puhastada. Tal ka kitsad ninakäigud ja kui kollid tekivad, siis need takistavad hingamist jah. Aga tema võitleb täiest südamest mulle vastu, kui neid salfakaga ära võtta püüan. Mitte midagi ei tohi ninna ega nina poole liikuda. Ma oleks ülirahul kui ta ise omale näpud ninna pistaks ja need välja kougiks. Aga mitte kunagi pole ta ühtegi sõrme ninna pannud. Ma olen ise konkreetselt tema nähes meelega nina nokkinud, et ehk hakkab järgi tegema, aga täiesti null tulemus.

Sellest salfakaprobleemist ma ei saa aru. Sul ei ole lapsega poes käies või bussis sõites kaasas ühtegi kotti, kuhu pakk panna? Kuidas see võimalik on? Kus su rahakott, dokumendid, võtmed jne on siis? Mis sa siis teed, kui endal nohu on? Muidugi lapsele oleks kasulik õpetada, et väljas olles nina ei nokita, inetu on üks asi, aga mustade kätega ninas urgitseda pole kuigi hea mõte isegi kui koroonat ei oleks. Ma hoiaks silma peal ja tõmbaks ise iga kord ta käe alla, kui näpp ninna kipub ja ütleks iga kord EI. Kodus laseks aga vabalt koukida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on pidevalt allergilised ja turses limaskestad ja seetõttu tekivad pidevalt kollid. Ära võtmata neid jätta ei saa, sest tunne on sama ebameeldiv kui sügamata sügelus. Lihtsalt tuleb õpetada kogu aeg taskurätti taskus hoidma ja õpetada, et kollide eemaldamist võimalusel teha taskuräti varjus ja inimestest eemal. Kuigi sageli on seda inimestest eemaldumist raske läbi viia. Aga oma laste näitel võin öelda, et selle taskurätikuga nokkimise harjumuse kinnistumine võtab pideva õpetamise olukorras aasta- paar. Ninaspreide kasutamine aitab vaid juhul kui tegu on lühiajalise nohu, mitte allergiaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvasin, et kõik inimesed nokivad oma ninakolle. Aga muidugi tuleks seda teha omaette olles, nt wc-s või siis nagu eelmine ütles, taskurätt nina ette panna ja siis nokkida (ja ikkagi natuke kõrvale minna või pea pöörata, mitte et vahib kellelegi otsa ja siis askeldab oma taskurätiga nina kallal. Ja on tõesti ülekohtuselt vähe mõistlike taskutega naisteriideid (enamasti on head taskud jopedel ja dressipluusidel ning fliisidel, aga ka neil mitte alati), aga naised kannavad ju enamasti seetõttu käekotti või muud märssi kaasas. Ja lapsele võib ju ka mingi minikotikese osta, kuhu sisse taskurätipakk mahub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Ninakollid ja nokkimine