Esileht Ajaviite- ja muud jutud ninarohust võõrutamine

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: ninarohust võõrutamine

Postitas:
Kägu

8 aastat sõltuvust ja nüüd siis võõrutus käsil. päris keeruline protsess. kolm nädalat juba ilma aga ikka magada ei saa. kas on soovitusi, kuidas nina lahti hoida ilma xymelinide jms? proovitud ka ninaõlisid ja meresoola lahuseid aga ei anna väga efekti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

hormooniga saab ajutiselt, mina teisiti ei suuda. Küsi arstilt nt Nasonexi vmt retsept ja kasuta kuni nädal. Mulle piisab mõnest ööst (päeval olengi kinnise ninaga algul). Olen olnud umbes sama kaua Xymelini-sõltlane kunagi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sudafed tabletid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sudafed tabletid.

mulle yks LOR seletas, et Sudafedil on sama toimemehhanism nagu Xymelinil, ainult et vereringe kaudu. Nii et see sõltuvusest ei päästa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hormooniga saab ajutiselt, mina teisiti ei suuda. Küsi arstilt nt Nasonexi vmt retsept ja kasuta kuni nädal. Mulle piisab mõnest ööst (päeval olengi kinnise ninaga algul). Olen olnud umbes sama kaua Xymelini-sõltlane kunagi.

unustasingi mainida, et õhtuti avamysi panen ka, see ka hormooiga. aga ikka kui pikali viskan on pasun täitsa kinni.
Kui kaua see alguses oli? Kas kuu või rohkem veel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kroonilise nohu tõttu olen palju aastaid kasutanud avamysi. Aga nüüd kasutan juba mitmendat kuud soolveega nina loputamist ja ei vaja spreid. Niimoodi, et kallan vastava seadmega vee ühest sõõrmest sisse ja teisest voolab välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

unustasingi mainida, et õhtuti avamysi panen ka, see ka hormooiga. aga ikka kui pikali viskan on pasun täitsa kinni.

Kui kaua see alguses oli? Kas kuu või rohkem veel?

Minu meelest kuni nädal oli. Vb Avamys ei toimi siis. Või sul nina limaskest väga tuksis või vahesein viltu, LOR võiks uurida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Opexa, perearst saab välja kirjutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hakkasin Quixxi kasutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui nina on täiesti kinni on ja paremaks ei lähe võimalik limaskesta õhemaks opereerida. Küsi perearstilt saatekirja nina kõrva kurgu arstile ja aruta seda arstiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niimoodi, et kallan vastava seadmega vee ühest sõõrmest sisse ja teisest voolab välja.

Mis seade see on või mis ta nimi võiks olla?
Merineitsit oskan ise kokku segada.

/ka krooniline nohutaja./

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sudafed tabletid.

mulle yks LOR seletas, et Sudafedil on sama toimemehhanism nagu Xymelinil, ainult et vereringe kaudu. Nii et see sõltuvusest ei päästa.

Minul igatahes aitas, päevapealt ning sõltuvuses olin olnud isegi kauem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sudafed tabletid.

Minul igatahes aitas, päevapealt ning sõltuvuses olin olnud isegi kauem.

Eks igale mõjubki iga asi isemoodi.
Olen isa ka kaua aega elanud kinnise ninaga ja lahtse suuga. Jama on, aga kuidagi saab hakkama.
Soovitan arsti, kui muu ei aita, äkki on vaja vaheseinu teha või midagi, äkki on polüübid tekkinud. Apteegis müüdava soolalahusega loputan nina juba aastaid, seda spetsasjandust pole, aga teen platsmassist jämedama süstlaga(ilma nõelata), survega ninna, samal ajal hingan sisse ja tõmban ninaga sisse ja siis jookseb igalt poolt välja. Puhastab.
Mul opid tehtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka kaaskannataja, kasutan Quixxi. LOR arst soovitas ninna tilgutada värskelt riivitud õuna mahla- see on uskumatult tõhus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niimoodi, et kallan vastava seadmega vee ühest sõõrmest sisse ja teisest voolab välja.

Mis seade see on või mis ta nimi võiks olla?

/ka krooniline nohutaja./

Capster
https://www.apotheka.ee/capster-ninaloputusseade-pmm0136747ee
ja mitteühtegi muud vahendit pole vaja. Kiidan, ja kasutan juba paar aastat.
Ringvaates ühes videos toodet tutvustades ütles noormees, kes selle riistapuu välja mõtles, et kasutada võib ka 0,9% soolalahust (1tl soola poole liitri leige vee kohta)
Parim vahend kinnise nina vastu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kiidan, ja kasutan juba paar aastat

Kiidan ka ja nii enam edaspidi ei tee:

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind aitas võõrutusel see rohi
https://www.apotheka.ee/catalog/product/view/id/5815/s/otrivin-natural-plus-ninasprei-20ml-pmm0108032ee/

Ei sisalda seda sõltuvust tekitavat toimeainet, aga eukalüpt tegi siiski natukenegi lahti nina.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pigem olen sõltlane edasi. Lähen paanikasse kui nina kinni läheb ja siis läheb veel rohkem kinni. Tuttav inimene lasi selle opi teha. Hirmus oli pärast, seda veresegust jama tuli ikka tükk aega ja op ei aidanud ka. Uuesti sõltlane nüüd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ka capster aitas, ehkki kindlasti on see ninakann sama hea vahend soolalahuse manustamiseks. Esimesed märgid, et turse ninas väheneb oli juba ca. nädala pärast ja ei jõudnud ära imestada, et õhk ka nina kaudu võib läbi käia. Praeguseks pole vajadust seda igapäevaselt kasutada, samas teen kindlasti kevadel ühe Flixonase kuuri.
Kui nina-kurgu arstil käisin, siis räägiti, et ilma opita sellest jamast ei pääse.
Suurim viga minu puhul oligi see, et arvasin, et tegemist on kroonilise nohuga, mida ei ole võimalik välja nuusata, tegelikult olid limaskestad turses ja see oli vaja maha võtta. Nüüd juba 2 aastat ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Raskemate tursete või kõverama vaheseina puhul see Capster ei aita midagi – vesi lihtsalt ei lähegi läbi ilma surveta. Sel puhul peaks kasutama suurt süstalt või vanasti müüdi spetsiaalselt Nasoline nimelist süstla moodi riistapuud (nagu suur süstal, aga silikoonist kate otsas, et vastu nina toetada). Tugeva ninakinnisuse puhul ei saa ma isegi sellega vett ühest ninasõõrmest teise läbi.
Lase LOR arstil (kirurgil) hinnata, mis sul seal anatoomiliselt on, vb ongi vaja mingit oppi, et üleüldse õhk läbi käima hakkaks.

Please wait...
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud ninarohust võõrutamine