Esileht Ilu ja tervis ninaverejooks

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: ninaverejooks

Postitas:
Kägu

Küsin nõu ja kogemusi. Mu ühel lapsel on nina tugevalt verd jooksud 3. kuni 8. eluaastani. Ja samal ajal jooksis ka mu mehel nina verd. Peaaegu alati samadel päevadel, mingi sünkroonsus. Ma harjusin sellega nii ära, et mingit tähelepanu enam ei pööranud. Arstid vaatasid üle ja nentisid, et midagi pole teha ja ohtlik pole. Siis jäi mõlemal järgi ja juba oma 20+ aastat pole kummalgi verejookse olnud. Nüüd järsku hakkasid mehel uuesti.
Jooksis kahel päeval augustis  6-8 tundi järjest, nüüd detsembris jälle samuti.
Lugesin netikirjanduse läbi, esmaabi ja kiirabi kutsumine ja puha. Käis keset verejooksu EMOs, anti mingid tampoonid ja saadeti ära. Need tampoonid suurt ei aidanud. Ta sõber räägib, et temal samuti, veri lahmab tunde, mingit abi pole ka LORi arstilt saanud.  Mõlemal vererõhk nagu lapsel – 80/120, pole mingeid haigusi. Lihtsalt nina jookseb verd nii hullusti, et töötada ei saa.
Kas kellelgi on kogemusi uuringute ja arstiabiga, mis tõesti aitaks? Kus olete käinud uuringutel?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on sagedased verejooksud siis tuleb nina seest kõrvetada.Mulle on seda tehtud korduvalt. Lisaks tuleb pikemat aega kasutada ninasalvi(näiteks Nisita) Kui olete kasutanud nina tilkasid nina kinnisuse raviks siis need tilgad ainult soodustavad nina verejookse.Tuleks uurida ka vere hüübimise näitajaid. Ka seal võib midagi korrast ära olla.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul jooksis lapsel väga sageli nina verd. Mulle öeldi, et kui on ainult ühest ninasõõrmest, siis pole arvatavasti vereprobleem, vaid mingi veresoon on ninaseinast väljas ja õrn. Ja see hakkab veritsema siis, kui nina on liiga kuiv. Tuleb kogu aeg panna niisutavat salvi ja tilku. Ninatilkasid turse mahavõtmiseks ei tohi üldse kasutada, sest need kuivatavad veel rohkem. Kõrvetamine aitab ainult selleks korraks, kui on tõesti väga pikaajaline ja juba ohtlik verejooks, siis pannakse see soon ajutiselt kinni, aga see pole mingi ravi. Kui verd jookseb mõlemast ninasõõrmest või kord ühest, kord teisest, siis võib kahtlustada, et verega midagi, aga seda saab vereprooviga kindlaks teha ja siis ravimeid võtta. Tavaliselt pole asi selles, vaid siiski veresoontest ninasõõrmes, mis lähevad katki kas kuivusest, kui vererõhk tõuseb vms. Mina näiteks märkasin, et lapsel hakkas nina alati verd jooksma, kui ta ärritus või füüsiliselt pingutas. Talvel kuiva õhuga hakkas rohkem jooksma, suvel peaaegu ei olnud juhtumeid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öösel olen radika maha keeranud. Lisaks tarbinud Askorutin tablette, mis tugevdavad veresooni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toas on liiga kuiv õhk. kasuta õhuniisutajaid või pane märg rätik radika peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ei ole liiga pikalt ja pidevalt tarbinud kalaõli (või omega-3 õlisid, toidulisand ja tervisele hea ja puha, aga omab verd vedeldavat toimet) või mees südameaspiriini (siis on doos liiga suur, kui verejooksud tekivad)?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks ometi traumeerida last, laske kinni kõrvetada see õrn veresoon!

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks ometi traumeerida last, laske kinni kõrvetada see õrn veresoon!

Nagu juba ütlesin, see ei ravi seda veresoont. Korraks saad verejooksu pidama (kõrvetamine tähendab mingi ainega määrimist), kuid see ei tähenda, et järgmine kord uuesti ei hakkaks jooksma. Sa oled sama rumal kui minu lapse klassiõpetaja, kes saatis mulle muudkui kirju, et minge ometi arsti juurde, minge ometi kõrvetama, et teda häirib, kui lapsel jälle nina verd jookseb. Kirjutasin talle korduvalt, et ma olen sellega arsti poole pöördunud ja seda ei saa niimoodi nipsust ravida. Minu lapsel polnud midagi hullu, ise pani endale vatitupsu ninna ja veri jäi üsna kergesti pidama, ei olnud mingeid mitmetunniseid verejookse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen naisterahvas. Umbes 20-aastase perioodi jooksul on mul ca 4 korda olnud nina verejooksud. See on alanud alati koos päevadega. Ja kestnud päevi. Mitte miski seda ei peata. Olen käinu kõrvetamas ja mulle on pandud ninna tampoone. Aga verd lihtsalt jookseb, pidurdamatult. Mitu päeva jutti.

On hea, kui keegi oskab öelda, milles asi.Arstid pole osanud midagi öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need,  kellel veri ikka kaua jookseb, peaksite pöörduma näiteks hematoloogi vastuvõtule. Mul lapsepõlves oli üks pikem verejooks ja olin uuringutel ja avastati Willenbrandi tõbi, mis sisuliselt tähendab, et veri hüübib halvasti. Mul selle faktori kõrvalekalle küll väike. Aga pean siiski teatud ravimit võtma näiteks päevade ajal, või kui mõni operatsioon vms on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu lapsel ka jooksis ninast verd sama vanalt tihedalt. Käisime korra kõrvetamas ka, aga ca 1a pärast hakkas uuesti pihta. Tegelikult see kõrvetamine on ajast ja arust. Nüüd soovitatakse salvi ninna määrida. Tal võib verd tulla ka näiteks keset ööd või kui istub autos. Ehk ma ei seosta seda ei kuiva õhu ega vererõhuga. Ca 10a hakkas harvemaks jääma ning nüüd vbl korra kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toas on liiga kuiv õhk. kasuta õhuniisutajaid või pane märg rätik radika peale.

Olen TA. Meil pole radikaid. Palkmaja ja väga hea ventilatsioon, õhk on pigem niiskem, andurid ka olemas. Esimesed suuremad verejooksud olid mehel augustis, õues pidev vihm ja soe, maja isegi liiga niiske.
Nüüd hakkas verejooks öösel magades kodus, jäi kinni ca 8 tunni pärast ja algas uuesti 2. päeva õhtul hotellis. Ilm niiske, tuba jahe. Mingeid ravimeid ta ei võta pidevalt.
Tahaksingi teada, kust uuringuid alustada. Mehed on ju sellised (vähemalt minu oma), kes ise midagi ei uuri ja arstidest kuulda ei taha. Aga kui ma talle arstiaja ette käin, siis ilmselt läheb, sest väga häirib ikkagi.
Kas peab alustama perearstist? Või saab ise otse LORi aja panna ilma saatekirjata (et poleks tasuline) või kuhu registreerida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina paneksin aja eelkõige spetsialisti juurde ehk siis nina-kõrva-kurguarstile. Kui elate Tallinnas/Harjumaal, läheksin Fertilitasse Viimsis. Neil nüüd ka tasuta aegu võimalik valida ning tasuda tuleb vaid visiiditasu 5 eurot. Vaatasin, et esimesed tasuta ajad seal alates 11.1.2022. Enda laps oli ka kunagi hädas ninaverejooksudega ja siis saime sealt abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Askorutin tbl on käsimüügis, alusta nendest, siis vaata edasi.

mul nt nkk arstist abi polnud, käisin sama asjaga, nüüd asi kontrolli all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kaasnesid nina verejooksud (vähemalt korra päevas) rasedusega. Ei kasutanud südameaspiriini ega midagi muud peale d-vitamiini ja foolhappe. Minul kõrvetati see veresoon ära ja verejooksud lakkasid. Ei tekkinud seda enam ka järgmiste rasedustega. Mind tegelikult enne kõrvetamist hoiatati, et mitte kõigil pole sellest abi, aga minul andis nii piisavalt pikaajalise tulemuse, et sain oma rasedused ilma verd tilkuva ninata lõpuni kantud. Mina küll proovks kõrvetamist, kui selleks vähegi näidustust on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need,  kellel veri ikka kaua jookseb, peaksite pöörduma näiteks hematoloogi vastuvõtule. Mul lapsepõlves oli üks pikem verejooks ja olin uuringutel ja avastati Willenbrandi tõbi, mis sisuliselt tähendab, et veri hüübib halvasti. Mul selle faktori kõrvalekalle küll väike. Aga pean siiski teatud ravimit võtma näiteks päevade ajal, või kui mõni operatsioon vms on.

Minul olid ka lapsena väga sageli ninaverejooksud. Siis tekkisid nahale suured sinised laigud, jõudsin haiglasse ja hiljem käisin aastaid hematoloogi juures kontrollis. Võtsin ka mingeid ravimeid kuni trombotsüütide hulk norm tasemele pidama jäi. Nina verejooksud siis kadusid täielikult.

Kahju, et meil on arstid nii kitsalt spetsialiseerunud, et haige ise peab diagnoose panema, et õige arsti juurde oskaks minna.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesed suuremad verejooksud olid mehel augustis, õues pidev vihm ja soe, maja isegi liiga niiske.

Kui lapsel on mehega samal ajal verejooksud, siis võib olla tegemist allergiaga. Väga vihmarikas periood  ja maja liigne niiskus võib tekitada hallitust akende ümbruses, kapitagustes, ülemistes välisnurkades ja teistes kohtades, kus õhuniiskus kondenseerub jahedate pindadega kokkupuutes ja õhuliikumine ehk ventilatsioon on vähene. Hallitus võib tekitada lihasvalusid, naha ja silmade ärritusnähtusid, ninaärritust, ninaverejookse, ärritusköha, peavalu, ärrituvust, kurnatust, mälu- ja unehäireid, keskendumisraskuseid ning depressiooni. Pindu tuleks regulaarselt puhastada, kuivatada, desinfitseerida, et eemaldada toitained.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu pojal algasin kui oli 12 umbes. Kõrvetati sooni ei midagi. Lõpuks läksin allergoloogi juurde. Poisil õietolmu, kodutolmu ja kasside vastu allergia. Jooksis verd aastarigselt, aga eriti maist kuni septembrini. Vahes 2 korda päevas, vahest kord nädalas jne. Hullult ei jooksnud, pani vati ninna ja vahetas seda kui läbi imbus. Ilma verejooksuvattideta ei saanud kuhugi minna. Alati kaasas pidid olema. Reisidel võis hakata jooksma verd lihtsalt basseinis olles ka. Nüüd on poiss 18 ja verd jooksis viimati kuu aega tagasi. Vähemaks jäid verejooksud peale õhupuhastite ostmist. Aga tema verejooksude põhjus on allergia. Tabletid ei aita tal. Kõige hullem oli sõjalises välilaagris kus gümnaasiumis minnakse. Seal nad pandi heinamaale magama, tolmu oli meeletult telgis. Lõpetas poiss emos selle öö. Peale seda saadeti bussiga koju ja öeldi emos, et miks ta sinna laagrisse läks üldse. Aga kästi minna, hoolimata rääkimiselt, et eriti tugev on allergia kõrreliste vastu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu pojal on õietolmuallergia ja temal ka nina lahmab verd märtsist kuni septembrini peaaegu igapäevasel ja mitu korda päevas. Kõige tüütum on öösel vere jooksmine. Kui annan regulaarselt allergiarohtu, siis jookseb väga harva.
Samuti mõjutab stress/pingutus.
Paar korda on õppimise ajal tal nina tilkua hakkanud, kui eelenavlt on just torisenud, et “nii raske on”/”ei saa aru”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul jooksis lapsena nina tihti verd, hiljem jäi see ära. Uuesti algas siis, kui vanemad oma majja õhk-soojuspumba paigaldasid – neil külas olles ikka nina verine. Isal samuti.

Lahenes nii, et neil nüüd alati suur kauss vett seinapumba all, päevas haihtub sealt ca liiter.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis ninaverejooks