Esileht Imetamine nippe kaalu alla saamiseks

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: nippe kaalu alla saamiseks

Postitas:
Kägu

Jagage palun nippe, kuidas imetamise ajal kaalu langetada, kui kaal iseenesest ei lange. Mu laps on 2-kuune. Nädala jooksul pärast sünnitust langes kaal 8kg, aga alles on raseduseelsest ikka veel 6kg. Koos eelmistest rasedustest jäänud kaaluga tegelikult 10kg. Kaalunumber seisab paigal viimased 1,5  kuud. Mis nippe olete kasutanud kaalu langetamiseks? Isegi mitte-rasedana ma ei suuda eriti ennast nö näljas hoida. Praegu on raskem selle võrra, et magada saan ööpäevas väga vähe (4-6h) ja magusaisu ja süsivesikuisu on veel suurem kui muidu. Teiseks kohe kui üritan enda toitumisele pikemaid vahesid jätta või süüa väikseid koguseid, siis annab see vist rinnapiimas tunda. Laps on siis rahutu rinnal muudkui imeb, aga tunnen et ei tule piisavalt. Last igal juhul nälga jätta ei taha. Jalutamas käime niigi iga päev.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks sa praegu tahad langetada, kui beebi nii väike on? Hetkel pigem prioritiseeri enda beebit, söö normaalselt, puhka. Ja kui laps veidi suurem, ehk juba lisatoidu peal ka, saad rohkem endaga tegeleda jne. Kui sa juba praegu tunned, et see hetkel ei toimi, siis las ta jääb ja tegele sellega hiljem. Mõttetu on punnitada.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese lapse sündides ei juhtunud midagi kaaluga, alla läks ainult see, mis rasedusega tuli( ülekaalu oli 20kg+ raseduskilod). Teine laps sündis 7a hiljem(ülekaalu oli jätkuvalt 20kg), aga peale sünnitust kadusid poole aasta jooksul nii raseduskilod kui ka kõik liigsed kilod. Ei teinud midagi erilist, sõin topelt, sest imetamine võttis tohutult ressurssi ja liikusin iga päev vankriga vähemalt 5km. Erinevus kahe lapse imetamisega oli see, et esimene oli laisk imeja ning neljandal kuul oli ka sellega kõik, teist last imetasin 1,5a.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastus peitub sinu küsimuses. Kaal ei lange, kui unevajadus on katmata (hormoon kortisooli tase püsib kõrge). Seega esimene soovitus – võta rahulikult ja ära kiirusta jõuga kaalu langetama. Teine soovitus – räägi mehega või teiste lähedastega, kes sind aidata saavad (ämm, ema) ja lepi kokku, et nemad võtavad olmelised kohustused enda kanda (söögitegemine, kodu korrashoid), et sina saaksid neil tundidel, kui laps magab, ka ise magada. Sinu kaalu võti on praegu une taga kinni.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsin reaalselt isiklikust huvist – vastsündinu magab suurem osa päevas, kas oli 80-90%? Okei, on erandeid, kes ei maga hästi, teevad lühikesi unesid jne. Miks ema sellel juhul 4-6h magab? Magadki päeval koos lapsega, ega sa terve ülejäänud päeva ei korista ja ei pese pesu ja ei tee süüa ju? Unetunde püüa juurde näpistada nr 1, võid neid pikki jalutustiire teha, aga ainult öise hakitud unega su kaal langema ei hakka.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpetad ükskord imetamise ja siis kaal langeb.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsin reaalselt isiklikust huvist – vastsündinu magab suurem osa päevas, kas oli 80-90%? Okei, on erandeid, kes ei maga hästi, teevad lühikesi unesid jne. Miks ema sellel juhul 4-6h magab? Magadki päeval koos lapsega, ega sa terve ülejäänud päeva ei korista ja ei pese pesu ja ei tee süüa ju? Unetunde püüa juurde näpistada nr 1, võid neid pikki jalutustiire teha, aga ainult öise hakitud unega su kaal langema ei hakka.

Vastus on et peres on ka 2-aastane ja koolilaps. Vastsündinu magab päris hästi aga just õhtuti on rahutu. Tavaline on, et 22-02 vahel on temaga mingi trall, kus ta magab 10 minuti kaupa aga päriselt käest ära magama teda ei saa. Siis magangi ütleme kell 2 kuni koolilapsega vaja ärgata 6.30. Kui isa koolilapsega tegeleb (alati ei saa), siis saan magada veidi kauem, kuni kahene 7-8 vahel ärkab. No ja lõunauinakut vahel õnnestub ja vahel ei õnnestu beebil ja kahesel samale ajale seada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakka tervislikumalt toituma – näksimiseks tervislikud juurviljad (puuvilju pigem väldi puuviljasuhkru töttu), kodujuust jms. Hommikuti söö pudrust, omletist vms korralikult kõht täis ja jälgi päeva peale, et rasvadega ei liialdaks.

Lisaks planeeri nt õhtuti, kui mees kodus ektra 30 minutit trenni tegemiseks (sobib ka jooga vms). Youtube videosid täis, kui ekstra kuskile minna ei saa/viitsi.

Keegi viitas siin kortisoolile, kuid eelkõige vaja toitumine korda saada, siis hakkab ka kaal langema!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jagage palun nippe, kuidas imetamise ajal kaalu langetada, kui kaal iseenesest ei lange. Mu laps on 2-kuune. Nädala jooksul pärast sünnitust langes kaal 8kg, aga alles on raseduseelsest ikka veel 6kg. Koos eelmistest rasedustest jäänud kaaluga tegelikult 10kg. Kaalunumber seisab paigal viimased 1,5 kuud. Mis nippe olete kasutanud kaalu langetamiseks? Isegi mitte-rasedana ma ei suuda eriti ennast nö näljas hoida. Praegu on raskem selle võrra, et magada saan ööpäevas väga vähe (4-6h) ja magusaisu ja süsivesikuisu on veel suurem kui muidu. Teiseks kohe kui üritan enda toitumisele pikemaid vahesid jätta või süüa väikseid koguseid, siis annab see vist rinnapiimas tunda. Laps on siis rahutu rinnal muudkui imeb, aga tunnen et ei tule piisavalt. Last igal juhul nälga jätta ei taha. Jalutamas käime niigi iga päev.

 

Ja näljas ei peagi ega tohigi end hoida, aga kaalu langetamiseks on vaja tahtejõudu ja häid, tervislikke valikuid.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga pane siia oma päeavamenüü siis saab järeldusi teha 🙂 kust mida muuta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsin reaalselt isiklikust huvist – vastsündinu magab suurem osa päevas, kas oli 80-90%? Okei, on erandeid, kes ei maga hästi, teevad lühikesi unesid jne. Miks ema sellel juhul 4-6h magab? Magadki päeval koos lapsega, ega sa terve ülejäänud päeva ei korista ja ei pese pesu ja ei tee süüa ju? Unetunde püüa juurde näpistada nr 1, võid neid pikki jalutustiire teha, aga ainult öise hakitud unega su kaal langema ei hakka.

Esiteks kõik vastsündinud ei maga. Mul viimane ei maganud 20% ööpäevastki, st mina magasin veel vähem. Teiseks kui laps magab ainult õues liikuvas vankris, autos või kõhukotis, siis kuidas see ema magab samal ajal? Kolmandaks inimestel on tihti rohkem kui 1 laps, vaja süüa teha, koristada, pesu pesta, õppimisega aidata jne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küsin reaalselt isiklikust huvist – vastsündinu magab suurem osa päevas, kas oli 80-90%? Okei, on erandeid, kes ei maga hästi, teevad lühikesi unesid jne. Miks ema sellel juhul 4-6h magab? Magadki päeval koos lapsega, ega sa terve ülejäänud päeva ei korista ja ei pese pesu ja ei tee süüa ju? Unetunde püüa juurde näpistada nr 1, võid neid pikki jalutustiire teha, aga ainult öise hakitud unega su kaal langema ei hakka.

Mul noorem laps ärkas 2 aastaselt ka öösel 4-8x , vastsündinuna magas 1-2h korraga. Päeval  vankris magas 3h aga ma ise päeval ei teinud mingeid uinakuid vaid jalutasin, sellesama neetud kaalu pärast.

 

Teemaalgatajale soovitan päriselt võtta rahulikult. Laps on väike, kasvab kiiresti, võta aega ja ära põe selle kaalu pärast. Küll läheb kunagi 🙂

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tubli, et oled mõelnud kaalulangetamise peale! Imetamisega vajab naine vaid 500kcal rohkem kui muidu ja see tähendab umbes 2 võileiba. Vali vahepaladeks midagi tervislikku, nt võileiva peale eelista veise- või kanasinki ja ära juustu lisa (on rasvane), vaid lisa nt hoopis avokaadot. Samuti sobib vahepalaks nt kodujuust, porgand, õun, maitsestamata kohupiim (lisa nt suhkruta kakaod, kaneeli või törts madala suhkrusisaldusega moosi).
Hoidu šokolaadist, küpsistest jms. Magusaisu puhul võta 1-2 tumedat šokolaaditükki (ca 150kcal). Joo sidruniga vett. Ja küll see kaal langeb 🙂

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Imetamine nippe kaalu alla saamiseks