Esileht Koolilaps nippe, kuidas meelitada last pesema

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: nippe, kuidas meelitada last pesema

Postitas:

Minu pojal(6.a) on tekkinud tugev tõrge pesemise suhtes. Iseenesest ta naudib väga vett ja korra nädalas on meil kindlasti vanniskäik, aga ka sinna meelitamiseks pean ma alati vaeva nägema. Kui on juba vannis, mulistab ja katsetab seal heal meelel.
Samas leian, et 6.a laps peaks juba õppima leppima, et igapäevane pesemine on päevarutiini osa, mis ei kuulu vaidlustamisele.
Väiksemana ei olnud pesemine nii keeruline, aga praegu püüab ta isegi kätepesust eemale hoiduda.
Lisan juurde, et lapsel on diagnoositud Aspergeri sündroom, ja teatud teemad on meil eriti keerulised(nt söömine). Seega ei tööta ka kõik mudelid, mis ehk \”harju keskmiselt\”.
Samas on ta äärmsielt mõistlik tegelane nii et mõnes asjas on läbirääkimised päris viljakandvad.
Ehk keegi aitb mul mõelda, kuidas muuta pesemiskogemus positiivseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seda ei anna välja raalida, millest see tõrge tekkinud on? Mul ilmselt sama diagnoosiga laps – kui annaks ta kellelegi diagnoosida – ja ka igasugused \”kinnisideed\” kerged tekkima. Du¨i-hirm läks üksvahe täiesti hüsteeriliseks ja põhjuseks see, et kord oli ¨ampooni silma läinud… Tavalise lapse puhul ei tekitaks selline pisiasi ilmselt probleemi, peseks silmast välja ja järgmiseks päevaks unustatud.
Saime himust jagu sellega, et ostsime koos uue \”kisavaba\” du¨igeeli ja lisaks pidi du¨¨ olema ekstra nõrga survega, nagu suvine vihmasabin…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Koolilaps nippe, kuidas meelitada last pesema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.