Esileht Ilu ja tervis Nippe pohmelli leevendamiseks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 172 )

Teema: Nippe pohmelli leevendamiseks

Postitas:
Kägu

Ma tavaliselt joon õhtu jooksul max paar klaasi veini ja hommikuti pole olnud kunagi hullem kui väike suukuivus või peavalu, mis paari tunniga kaob, aga eile sai veidi segamini joodud + hommikuni üleval oldud ja ikka väga paha on olla siiamaani. Hommikul isegi oksendasin korra, terve päev on diivanil möödunud.

Mida teha, et enesetunne paraneks?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juba õhtu käes, enam pole leevendada midagi, varsti saabmagama minna ja hommikuks peaks korras olema 😀

Minul aitavad muidu gaasiline magus jook, rämpstoit ja värske õhk.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lased rahmaka pihku kui oled mees. Klikid hiirt kui oled naine. Ehk on tulevikus mõnele abiks.

+1
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

5 aastat tagasi ronisid sa minu järel magistrali banaane ostma. Kas sa seda liigutust ei taha uuesti proovida?

0
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ja see demonstratiivne telefonikõne minu seljataga, et mina ikka kuuleks?

0
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma kunagi pohmakaga proovisin perekoolist saadud soovitust juua Sprite’i.

Tõesti töötaski.

Ma muidu ei osta Sprite’i kunagi, aga see toimis nagu võluväel, paremini kui Värska.

Järgmine kord telli woldiga endale McDonaldsi eine koos topeltspraidiga. Veel parem – ära joo alkohoolseid jooke läbisegi.

Mulle on koolitusel õpetatud näiteks seda, et viinamarjajoogi peale võid juua samast toorainest tehtud jooki. Näiteks, kui oled varem joonud veini, siis hiljem võid võtta ühe konjaki. AGA kui oled söögi kõrvale joonud õlut, siis pigem hilisemaks joogiks viski.

Kui jood mingeid segukokteile, siis ei tohi neid jooma hakata nagu janune kaevul. Mõni on küll selline, et alguses maitseb hea, aga pärast ei jõua end ära kiruda.  Igasugused boolid on kõige salakavalamad. Mina neid väldin. Nendega võib juba ühest klaasist saada ilge peavalu, oleneb, mis sinna kokku on segatud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mian võin saada pohmata tulikallist šampanjast (ja vähesest kogusest), samas ei ole miskit häda, kui oleme sõbrannaga kahepeale pea 3 pdl poseccot sisse kallanud.

nüüd on juba hilja, aga tulevikuks 1) joo vett vahele 2) enne magaminekut joo üks lahustuv c-vitamiiniga apsiriin ära – pane vesi ja aspiriin öökapile õhtuks valmis 3) hommikul joo ära sama kombo.

Loomulikult – ära joo segi ega tumedaid jooke.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult – ära joo segi ega tumedaid jooke.

Mis need tumedad joogid küll teevad siis? Blondiin värvub peast tumedaks? Igasugust saunanaiste lora pole ka vaja uskuda.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis need tumedad joogid küll teevad siis? Blondiin värvub peast tumedaks? Igasugust saunanaiste lora pole ka vaja uskuda.

Hommikuse eriti kehva enesetunde ühed põhjustajad on alkoholi käärimisel tekkivad kõrvalained. Need kõrvalained (nt estrid, aldehüüdid, tanniinid – toim) annavadki täiskasvanute jookidele iseloomuliku lõhna ja maitse. Aineid saab ka välja filtreerida, aga pigem jäetakse need joogi isikupära nimel alkoholile sisse.

Reeglina sisaldavad tumedad joogid rohkem kõrvalaineid ehk eeskätt viski, konjak ja punane vein võivad tekitada sinus soovi veeta laupäev pikaliasendis võimalikult vaikses keskkonnad.

Hollandlased on neid kõrvalaineid uurinud ja leidnud muuhulgas, et suuremat pohmelli tekitavad kanged alkohoolsed joogid. Veel on ühe uuringu käigus leitud, et hirmsamaid pohmakatekitajaid on burboon ehk (Ameerika) viski: see sisaldab hinnanguliselt 37 korda rohkem kõrvalaineid kui viin.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult – ära joo segi ega tumedaid jooke.

Mis need tumedad joogid küll teevad siis? Blondiin värvub peast tumedaks? Igasugust saunanaiste lora pole ka vaja uskuda.

ei ole saunanaiste jutt

https://alkoinfo.ee/et/moju/alkoholi-toime/pohmell/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reeglina sisaldavad tumedad joogid rohkem kõrvalaineid ehk eeskätt viski, konjak ja punane vein võivad tekitada sinus soovi veeta laupäev pikaliasendis võimalikult vaikses keskkonnad.

Siis olen mina küll mingi erand. Igasugune vein annab pohmaka, nii valge kui punane, kuid brändi ega konjak, minu lemmikjoogid, ei anna kunagi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea nipp – ära joo!

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Spordijoogist vist olevat ka abi. Pett võib samuti leevendavat pohmakat. Mulle näiteks meeldis juua ka pakk tomatimahla korraga ja süüa selle kõrvale magusaid saiakesi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis olen mina küll mingi erand. Igasugune vein annab pohmaka, nii valge kui punane, kuid brändi ega konjak, minu lemmikjoogid, ei anna kunagi.

Sel juhul ei sobi sulle lihsalt kääritatud joogid, ilmselt ka õlu mitte

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reeglina sisaldavad tumedad joogid rohkem kõrvalaineid ehk eeskätt viski, konjak ja punane vein võivad tekitada sinus soovi veeta laupäev pikaliasendis võimalikult vaikses keskkonnad.

Siis olen mina küll mingi erand. Igasugune vein annab pohmaka, nii valge kui punane, kuid brändi ega konjak, minu lemmikjoogid, ei anna kunagi.

Veinis, nii punases, valges, roosas kui ka sinises (jah, sinises!) on muuhulgas sulfaadid süüks, mis pohmelli tekitab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kunagi pohmakaga proovisin perekoolist saadud soovitust juua Sprite’i.

Tõesti töötaski.

Ma muidu ei osta Sprite’i kunagi, aga see toimis nagu võluväel, paremini kui Värska.

Järgmine kord telli woldiga endale McDonaldsi eine koos topeltspraidiga. Veel parem – ära joo alkohoolseid jooke läbisegi.

Mulle on koolitusel õpetatud näiteks seda, et viinamarjajoogi peale võid juua samast toorainest tehtud jooki. Näiteks, kui oled varem joonud veini, siis hiljem võid võtta ühe konjaki. AGA kui oled söögi kõrvale joonud õlut, siis pigem hilisemaks joogiks viski.

Kui jood mingeid segukokteile, siis ei tohi neid jooma hakata nagu janune kaevul. Mõni on küll selline, et alguses maitseb hea, aga pärast ei jõua end ära kiruda. Igasugused boolid on kõige salakavalamad. Mina neid väldin. Nendega võib juba ühest klaasist saada ilge peavalu, oleneb, mis sinna kokku on segatud.

Miks sa nii kindel oled et ma spraiti jõin? Roheline pudel tähendab spraiti? Tannu230 ütles et perverdi rajakaamera näitas  spraiti?

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõepoolest – miks peab üldse nii palju jooma, et paha hakkab? Olen ligi 50 ja pole elus kunagi purjus olnud ega pohmaka käes vaevelnud.

+4
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma nüüd läksin ka liiale, jõin esmakordelt 350ml viina, nääpsuke nagu olen.  Ja kuigi tunnen veel end üsna hästi, siis tean et hommikul, mis hommikul kell näitabki hommikut, minu suurim probleem on napsutamise juures südamepuperdamine ja paanikahäired. Magama jään hästi, uinun koheselt(muidu mul  igapäevaselt on tohutu vaev uinuda, rähklen mitu tundi unetult voodis, tohutu stress, muremõtted jne)siis napsusena uinun kohe, magan super hästi kuni ärkamiseni,  aga ärkamine on tohutu piin, kõik see mis oli, kerkib taas esile, toob jälle selle kõige kohutavama taas kõik need sundmõtted, stress, ärevushäired jne.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõepoolest – miks peab üldse nii palju jooma, et paha hakkab? Olen ligi 50 ja pole elus kunagi purjus olnud ega pohmaka käes vaevelnud.

Nii nõme kommentaar! Kui inimene tarbib alkoholi, siis järelikult ta saab sellest midagi, mis meeldib. Mitte keegi ei joo veini sellepärast, et talle meeldib, kui järgmisel päeval on paha olla. Saab juua ju ka nii, et pohmelli ei teki. Lihtsalt mõnikord võib see “õige” piir ületatud saada ja siis vaevled järgmisel päeval pohmellis.

Vastikud on sellised moraalijüngrid, kes peavad korralikkuse teemal loengut. Samal ajal ennast kiites – mina küll nii ei tee… Olen palju tublim kui teie.

Tegelikult on nii, et peaaegu kõikidel meil on mingi pahe. Lihtsalt, inimestel on erinevad pahed. Kes pidutseb nädalavahetusel ja tarbib alkoholi, kes teeb suitsu, kes on töönarkomaan, kes liialdab söögiga jne. Sina ehk oled hoopis paksuke ja sööd valesti? Kui mõni sale tuleks sulle loengut pidama, et mis sa siis sööd nii palju ja oled nii paks, siis kõlaks see täpselt sama nõmedalt, kui sinu praegune kommentaar, et miks te tarbite alkoholi. Vaadake, kui tubli ma olen – mina küll ei tarbi…

Mõtle järele, mis pahe sinul on. Ja siis mõtle, miks sa sellest loobuda ei suuda, ehkki see kahjustab mingist otsast sinu elu. Ja siis saad ehk aru, miks mõni inimene alkoholi tarbib – just, täpselt samal põhjusel – tal on vaja seda mõnulaksu, mida sina saad oma pahest…

 

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõepoolest – miks peab üldse nii palju jooma, et paha hakkab? Olen ligi 50 ja pole elus kunagi purjus olnud ega pohmaka käes vaevelnud.

Ma küsiks hoopis-miks sa üldse jood?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõepoolest – miks peab üldse nii palju jooma, et paha hakkab? Olen ligi 50 ja pole elus kunagi purjus olnud ega pohmaka käes vaevelnud.

Ma küsiks hoopis-miks sa üldse jood?

Imelik küsimus. Mõne toidu kõrvale maitseb näiteks klaas veini imehästi.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõepoolest – miks peab üldse nii palju jooma, et paha hakkab? Olen ligi 50 ja pole elus kunagi purjus olnud ega pohmaka käes vaevelnud.

Nii nõme kommentaar! Kui inimene tarbib alkoholi, siis järelikult ta saab sellest midagi, mis meeldib. Mitte keegi ei joo veini sellepärast, et talle meeldib, kui järgmisel päeval on paha olla. Saab juua ju ka nii, et pohmelli ei teki. Lihtsalt mõnikord võib see “õige” piir ületatud saada ja siis vaevled järgmisel päeval pohmellis.

Vastikud on sellised moraalijüngrid, kes peavad korralikkuse teemal loengut. Samal ajal ennast kiites – mina küll nii ei tee… Olen palju tublim kui teie.

Tegelikult on nii, et peaaegu kõikidel meil on mingi pahe. Lihtsalt, inimestel on erinevad pahed. Kes pidutseb nädalavahetusel ja tarbib alkoholi, kes teeb suitsu, kes on töönarkomaan, kes liialdab söögiga jne. Sina ehk oled hoopis paksuke ja sööd valesti? Kui mõni sale tuleks sulle loengut pidama, et mis sa siis sööd nii palju ja oled nii paks, siis kõlaks see täpselt sama nõmedalt, kui sinu praegune kommentaar, et miks te tarbite alkoholi. Vaadake, kui tubli ma olen – mina küll ei tarbi…

Mõtle järele, mis pahe sinul on. Ja siis mõtle, miks sa sellest loobuda ei suuda, ehkki see kahjustab mingist otsast sinu elu. Ja siis saad ehk aru, miks mõni inimene alkoholi tarbib – just, täpselt samal põhjusel – tal on vaja seda mõnulaksu, mida sina saad oma pahest…

Täiskasvanud inimene võiks ju siiski oma piire teada. Mõnulaks on mõnus ainult siis, kui pärast vaevlema ei pea.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on nii, et peaaegu kõikidel meil on mingi pahe. Lihtsalt, inimestel on erinevad pahed. Kes pidutseb nädalavahetusel ja tarbib alkoholi, kes teeb suitsu, kes on töönarkomaan, kes liialdab söögiga jne. Sina ehk oled hoopis paksuke ja sööd valesti? Kui mõni sale tuleks sulle loengut pidama, et mis sa siis sööd nii palju ja oled nii paks, siis kõlaks see täpselt sama nõmedalt, kui sinu praegune kommentaar, et miks te tarbite alkoholi. Vaadake, kui tubli ma olen – mina küll ei tarbi…

Mina olen terve sinu jutuga nõus, aga ise küll ei lähe paksuna kõhnalt nõu küsima toitumise kohta või paksult, et mis see kõige maitsvam burks siis on. See vahe on. Kui meeldib juua, siis tuleb õppida seda tegema nii, et osatakse. Mina ei lähe pärast söömingut oksendama ega võta kahte tooli enda alla bussis ega söö tänaval ega välguta oma pekke.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitan palju vedelikku juua, mitte nii palju, et surm saabuks, aga vesi ajab urineerima ja see ajab kõik välja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitan palju vedelikku juua, mitte nii palju, et surm saabuks, aga vesi ajab urineerima ja see ajab kõik välja.

Ei aja ta midagi. Alkoholiga toimetab ikka maks, mitte neerud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina soovitan palju vedelikku juua, mitte nii palju, et surm saabuks, aga vesi ajab urineerima ja see ajab kõik välja.

Ei aja ta midagi. Alkoholiga toimetab ikka maks, mitte neerud.

One of the easiest home remedies for a hangover? Drink water. “Alcohol itself is a diuretic, meaning that it causes you to urinate more,” says Shilpi Agarwal, MD, a family medicine physician in Washington, DC. “It does this by suppressing certain hormones that help the body hold on to fluid, and therefore you are losing fluids by urinating.” The Cleveland Clinic notes you can lose up to a quart of urine in the hours after you’ve had four alcoholic drinks.

While it won’t completely prevent the aftereffects, hydrating with water or other fluids — even if you can only get down a few sips at a time — will help. “Drinking water helps restore necessary fluids and can help the bloodstream and circulatory system carry nutrients and oxygen to the tissues and remove the wastes from a night of excessive consumption,” says Pete McCall, an American Council on Exercise–certified personal trainer and exercise physiologist in Carlsbad, California.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rehydrating the body by drinking water may help to improve the symptoms of a hangover. Alcohol is a diuretic, which means that it increases the amount of urine a person passes. The resulting loss in fluid can cause dehydration and electrolyte imbalances.15. jaan 2019

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.google.com/amp/s/www.compoundchem.com/2016/01/01/hangover/amp/
Sa räägid sellest.

Oli mingi kohtuistung, seal räägiti, kuidas antifreeze tapab ja üldse alkoholist ka, kuidas antifreezei lahjendab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik küsimus. Mõne toidu kõrvale maitseb näiteks klaas veini imehästi.

Sõbrannadega-sõpradega pole mitte kunagi pidutsenud? Terve elu seda üht klaasi veini toidu kõrvale joonud? Elu või asi.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik küsimus. Mõne toidu kõrvale maitseb näiteks klaas veini imehästi.

Sõbrannadega-sõpradega pole mitte kunagi pidutsenud? Terve elu seda üht klaasi veini toidu kõrvale joonud? Elu või asi.

Seda näed ju tema kommentaaristki, et ta ei oska lõbutseda ega end vabalt tunda. Kibeda olemisega kuivik, kes teistele epistlit peab ja näppu viibutab – kui te minu moodi ei ela, siis elate valesti.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 172 )


Esileht Ilu ja tervis Nippe pohmelli leevendamiseks