Esileht Ilu ja tervis Nippe pohmelli leevendamiseks

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 172 )

Teema: Nippe pohmelli leevendamiseks

Postitas:
Kägu

Praegu see TA-d enam ei aita, aga need harvad korrad kui mina alkoholi tarbin, on mul alati kõrval ka klaas vett. Joon veidi alkoholi (mingi kokteil, vein, šampus) ja vahepeal võtan paar lonksu vett vahele. Lisaks paaril korral terve klaasi vett otsa. Kindlasti jälgin, et tühja kõhu peale ei jooks ja enne kui magama lähen, joon ka palju vett ja ootan, et paaril korral jõuaks vetsus ära käia. Ka öösel on veepudel kõrval. Samuti üldiselt piirdun kahe-nelja kokteili (veini, šampuse jm) ja üritan teha nii, et need oleks samad joogid. Lõpetan siis kui tunnen kerget surinat peas ja edasi olen vee peal. Nii saab tegelikult magamamineku ajaks sisuliselt kaineks. Autot juhtima veel ei lähe, aga hommikul ei ole tunnet et oleks eelmisel päeval joonud.

2-4 kokteili või klaasi ei tekitagi mingit purjusolekut, et sinna peaks niipalju vett vahele võtma. Proovi 2 pudelit veini ära juua, järgmine päev on õhtuni paha olla.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isotooniline spordijook aitab. Hea dehüdratsiooni vastu, mis pohmelli tekitab. Kui iiveldus lubab, siis natuke süüa, veel vett juua pidevalt ja uinak teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu see TA-d enam ei aita, aga need harvad korrad kui mina alkoholi tarbin, on mul alati kõrval ka klaas vett. Joon veidi alkoholi (mingi kokteil, vein, šampus) ja vahepeal võtan paar lonksu vett vahele. Lisaks paaril korral terve klaasi vett otsa. Kindlasti jälgin, et tühja kõhu peale ei jooks ja enne kui magama lähen, joon ka palju vett ja ootan, et paaril korral jõuaks vetsus ära käia. Ka öösel on veepudel kõrval. Samuti üldiselt piirdun kahe-nelja kokteili (veini, šampuse jm) ja üritan teha nii, et need oleks samad joogid. Lõpetan siis kui tunnen kerget surinat peas ja edasi olen vee peal. Nii saab tegelikult magamamineku ajaks sisuliselt kaineks. Autot juhtima veel ei lähe, aga hommikul ei ole tunnet et oleks eelmisel päeval joonud.

2-4 kokteili või klaasi ei tekitagi mingit purjusolekut, et sinna peaks niipalju vett vahele võtma. Proovi 2 pudelit veini ära juua, järgmine päev on õhtuni paha olla.

Oleneb kuidas kellegi maks harjutatud on ja vanusest ka. Minul piisab kahest joogist kui järgmine päev rikutud. Tarbin alkoholi väga harva. Võib-olla kui igal nädalavahetusel jooks, oleks see kogus tõesti 2 pudelit veini. Ise ei kujuta nii suure koguse joomist ette. Milleks?!

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb kuidas kellegi maks harjutatud on ja vanusest ka. Minul piisab kahest joogist kui järgmine päev rikutud. Tarbin alkoholi väga harva. Võib-olla kui igal nädalavahetusel jooks, oleks see kogus tõesti 2 pudelit veini. Ise ei kujuta nii suure koguse joomist ette. Milleks?!

Kui istud sõbrannaga 8-9 h, siis ikka läheb seda veinikest. See teeb umbes klaasike tunni kohta.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb kuidas kellegi maks harjutatud on ja vanusest ka. Minul piisab kahest joogist kui järgmine päev rikutud. Tarbin alkoholi väga harva. Võib-olla kui igal nädalavahetusel jooks, oleks see kogus tõesti 2 pudelit veini. Ise ei kujuta nii suure koguse joomist ette. Milleks?!

Aga pohmelliteema avad küll. Ehkki, sul ju selle elu poolega ei tohiks mitte mingit pistmist olla.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb kuidas kellegi maks harjutatud on ja vanusest ka. Minul piisab kahest joogist kui järgmine päev rikutud. Tarbin alkoholi väga harva. Võib-olla kui igal nädalavahetusel jooks, oleks see kogus tõesti 2 pudelit veini. Ise ei kujuta nii suure koguse joomist ette. Milleks?!

Aga pohmelliteema avad küll. Ehkki, sul ju selle elu poolega ei tohiks mitte mingit pistmist olla.

Kirjutabki ju, et tekib pohmell. Minul ka piisab vähesest. Pudel veini on max piir… Segamini jooks oleks veelgi vähem ja tuumapohmell järgmisel päeval.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb kuidas kellegi maks harjutatud on ja vanusest ka. Minul piisab kahest joogist kui järgmine päev rikutud. Tarbin alkoholi väga harva. Võib-olla kui igal nädalavahetusel jooks, oleks see kogus tõesti 2 pudelit veini. Ise ei kujuta nii suure koguse joomist ette. Milleks?!

Kui istud sõbrannaga 8-9 h, siis ikka läheb seda veinikest. See teeb umbes klaasike tunni kohta.

8-9h järjest juua wtf ???? Pärastlõunal korgitakse juba esimene pudel lahti?? Ma pole küll teab mis pailaps – pidutsetud ja pohmelli põetud on omajagu, aga 8-9h järjest küll ette ei kujuta. Seda teevad ainult alkohoolikud, aga siis milleks piirduda 9 tunniga – paneks juba 15h jutti ????

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas pohmellis jelena230 täna rimis banaaniostoksil ikka käis nagu koodeks ette näeb?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

8-9h järjest juua wtf ???? Pärastlõunal korgitakse juba esimene pudel lahti?? Ma pole küll teab mis pailaps – pidutsetud ja pohmelli põetud on omajagu, aga 8-9h järjest küll ette ei kujuta. Seda teevad ainult alkohoolikud, aga siis milleks piirduda 9 tunniga – paneks juba 15h jutti ????

Nädalavahetusel kella 17.00-st jah. Või kui mul käivad külalised, sünnipäev näiteks, siis 6-7h on absoluutne miinimum, mil esimene inimene minema hakkab. Firmaüritused-jällegi pikad istumised.

Oled vist nii ebahuvitav inimene, kellega ei viitsita kauem, kui tund-paar koos olla?

Päris haige jutt sul-wtf ütlen küll mina su pläma kohta.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

8-9h järjest juua wtf ???? Pärastlõunal korgitakse juba esimene pudel lahti?? Ma pole küll teab mis pailaps – pidutsetud ja pohmelli põetud on omajagu, aga 8-9h järjest küll ette ei kujuta. Seda teevad ainult alkohoolikud, aga siis milleks piirduda 9 tunniga – paneks juba 15h jutti ????

Nädalavahetusel kella 17.00-st jah. Või kui mul käivad külalised, sünnipäev näiteks, siis 6-7h on absoluutne miinimum, mil esimene inimene minema hakkab. Firmaüritused-jällegi pikad istumised.

Oled vist nii ebahuvitav inimene, kellega ei viitsita kauem, kui tund-paar koos olla?

Päris haige jutt sul-wtf ütlen küll mina su pläma kohta.

Kella 17st juba alkoholi pruukima hakata on minu meelest ka ikka veidi varavõitu. Võibolla mõnes seltskonnas selleta jutt ei jookse, aga nii pikalt juua tundub uskumatu. Samas inimesed erinevad. Mõne jaoks on igal õhtul pudel veini ka normaalne, tegelikult tegu alkoholismiga.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie võime suvel küll 8-9 tundi juttis napsitada – näiteks läheme randa ja joome seal mingeid kergeid jooke, siis tuleme koju, teeme süüa, istume õues ja joome veini/mulli. Õhtul on saun… Kui naabrid tulevad külla, siis terve talv ei ole näinud, juttu jätkub pikemalt.

 

 

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie võime suvel küll 8-9 tundi juttis napsitada – näiteks läheme randa ja joome seal mingeid kergeid jooke, siis tuleme koju, teeme süüa, istume õues ja joome veini/mulli. Õhtul on saun… Kui naabrid tulevad külla, siis terve talv ei ole näinud, juttu jätkub pikemalt.

Kuidas sa oma naabreid terve talv näinud pole ????

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millist neist spordijookidest siis valida? Kas kõva öine joomine ja tantsimine kuni hommikuni läheb pikaajalise füüsiliose pingutuse alla ja tuleks valida hüpertooniline jook?

• Isotoonilised – Enamik spordijooke on isotoonilised. Nende osmolaarsus on umbes 300 mosm/l (nagu verel), mistõttu need imenduvad verre kiiresti. Tervisesportlane võib treeningu ajal ja pärast juua nii isotoonilisi kui ka hüpotoonilisi jooke.<br style=”box-sizing: border-box; color: #4e4d4d; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; background-color: #fbfbfb;” />• Hüpotoonilised – Spordijooke, mille osmolaarsus on alla 300 mosm/l, nimetatakse hüpotoonilisteks. Seda tüüpi spordijook sobib higistamise tõttu kaotatava vedelikuvaru taastamiseks ilma lisaenergiat saamata. Hüpotoonilist jooki peaks kasutama veerand tundi enne trenni ja ka trenni ajal, et jook jõuaks korralikult toimima hakata.<br style=”box-sizing: border-box; color: #4e4d4d; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; background-color: #fbfbfb;” />• Hüpertoonilised – Hüpertoonilised spordijoogid imenduvad verre kõige aeglasemalt. Hüpertoonilise joogi hea näide on Arctic Sport Greip, mille osmolaarsus on ~500 mosm/l. See tähendab, et inimorganism seda kiirelt ei omasta ning seetõttu sobib see lihaste glükogeenivarude taastamiseks pärast pikaajalist füüsilist pingutust.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pidutsetud ja pohmelli põetud on omajagu, aga 8-9h järjest küll ette ei kujuta.

Misasja sa räägid? Kui ma noor olin (nullindad), siis me pidutsesime ikka mitu päeva järjest, 8-9 tunni jooksul sõbrannaga juttu ajada ja kaks pudelit veini juua on selle kõrval köömes, see juba rohkem selline keskealiste teema. 😀

Ma saan nüüd ise varsti 50 juba, no enam tõesti ei prassi niimoodi nagu vanasti, nüüd võtan pokaali veini ja sedagi mitte enam igasugust suvalist, vaid valin, mis mulle kõlbab. Või segan endale ise paar cosmopolitani, sellega võib ka piirduda. Olen täiesti ontlik pereinimene ega joo mõnikord kuude kaupa.

Eks inimestel on elus erinevad etapid. Mõnest nooruses hullusi teinud inimesest saab rentslirott ja alkohoolik, teised suudavad ree peale tagasi saada. Eks minugi toonasest sõpruskonnast on osad juba mulla all, on suitsiide ja infarkte ja niisama õnnetusi. Aga paljudest peoloomadest on saanud ka tublid pereinimesed, mõni on juba vanavanemaks saanud… Ega peale vaadates ei pruugi aru saada, kellel on nooruses mingi alkoholismiperiood läbitud või mitte.

Ealisi iseärasusi tuleb ka arvestada, ega keha ei lasegi lõpmatuseni samas vaimus jätkata kui siis kui oled noor. Kuula oma keha ja ära astu korduvalt ja korduvalt sama reha otsa. Ühe korra saad tuumapohmelli, teinekord oled juba targem, et seda vältida. (kui oled).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kella 17st juba alkoholi pruukima hakata on minu meelest ka ikka veidi varavõitu.

Oleneb sellest, mis kell sa lõpetad. Kui tahad näiteks kella 21 paiku kainenema asuda, et uni poleks rikutud ja järgmisel päeval ei oleks rõve pohmell, siis on selline tööpäeva lõpu aeg just paras kellaaeg väikseks kokteiliks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed on väga erinevad alkoholi taluvuse suhtes, nagu kõige muu suhtes. Mina olen väga tundlik alkoholi toimele, kuna olen väikest kasvu kõhn naine, aga olen õppinud tagajärgi leevendama,  vahel saab ikka napsutatud ja on juhtunud et üleliia…  Siinkohal toon ära lihtsa näpunäite kui olete liialdanud alkoholiga, kuid soovite järgmine päev olla toimiv. Ärge kiirustage uue doosi manustamisega,  see on nr 1 soovitus, kuigi teile tundub et olete enda arust veel täitsa kained ja oh, mis see järgmine võtt nüüdki ära teeb, teeb ja väga palju märkamatult, ühtlasi soovitan ennetada pohmelli teket e. enne napsutamist rasvast toitu süüa ja jooge kõrvale vett, see aitab tunduvalt teie olukorda leevendada kel on oht pohmelli sattuda. NB! On inimesi, kes kunagi ei põe pohmelli, tunnen kahte, kuid mina pole nende seas, seega ärge tehke endale liiga, alkohol pole vaid lõbu

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sa oma naabreid terve talv näinud pole ????

Mis siin siis imelikku? Suvel ja talvel elatakse järelikult erinevates majades.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kella 17st juba alkoholi pruukima hakata on minu meelest ka ikka veidi varavõitu.

Oleneb sellest, mis kell sa lõpetad. Kui tahad näiteks kella 21 paiku kainenema asuda, et uni poleks rikutud ja järgmisel päeval ei oleks rõve pohmell, siis on selline tööpäeva lõpu aeg just paras kellaaeg väikseks kokteiliks.

No siis ei tule ju ka 8-9 tunni pikkust joomist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis ei tule ju ka 8-9 tunni pikkust joomist.

Mis siis, ma vastasin sellele arvamusele, kes leidis, et kell 17 alkoholi juua on liiga varane kellaaeg.

Ei ole varane kellaaeg, sõltub sellest, kui pikale õhtu venib, oli minu vastus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis ei tule ju ka 8-9 tunni pikkust joomist.

Sa ei ole eales külalistega 8-9h istunud?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kell seitse õhtul hakkame sõbrannadega tinutama. Siis lähme klubisse ja 4-5 aeg hommikul koju. Järgmine päev on muidugi tühja läinud, aga mis siis ikka. Lõbutseda on ka tore. Jõuab rapsida terve elu. Pidu ja relax on ka vajalikud.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kell seitse õhtul hakkame sõbrannadega tinutama. Siis lähme klubisse ja 4-5 aeg hommikul koju. Järgmine päev on muidugi tühja läinud, aga mis siis ikka. Lõbutseda on ka tore. Jõuab rapsida terve elu. Pidu ja relax on ka vajalikud.

Nonäed. Aga ühe kuiviku arvates oled alkass.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis ei tule ju ka 8-9 tunni pikkust joomist.

Sa ei ole eales külalistega 8-9h istunud?

Loomulikult olen. Aga mismoodi see sinu lause minu lausega haakub? Ma kommentaar oli pelk reageering sellele, kes ütles, et jooma võib ka kella 17-st hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vahet seal on, mis kell “jooma hakkad”? Oleneb ikka, kui palju. Mu meelest on täiesti ükskõik, kas juua 1-2 klaasi veini õhtul kl8, 1-2 klaasi mimosat kl 10.30 päeval brunchil või 1 pooleliitrine õlu lõunaks kl 1.

Päevasel ajal kl 14 lähed grillipeole, oled mõttes eeldanud, et jood pudeli veini. Miks peaks ootama kella kuueni õhtul, et jumala pärast liiga vara jooma ei hakkaks? Olge vähem kinni mingites “sest nii on kombeks” asjades ja elaga oma elu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõepoolest – miks peab üldse nii palju jooma, et paha hakkab? Olen ligi 50 ja pole elus kunagi purjus olnud ega pohmaka käes vaevelnud.

Keda k*tib?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimeste taluvus on ikka väga erinev. Kui mina jooks tunnis klaasi veini, siis kolmandal tunnil ma oleks juba peadpidi peldikus ja oksendaks, mitte ei jutustaks sõbrannaga 9 tundi.

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

8-9h järjest juua wtf ???? Pärastlõunal korgitakse juba esimene pudel lahti?? Ma pole küll teab mis pailaps – pidutsetud ja pohmelli põetud on omajagu, aga 8-9h järjest küll ette ei kujuta. Seda teevad ainult alkohoolikud, aga siis milleks piirduda 9 tunniga – paneks juba 15h jutti ????

Nädalavahetusel kella 17.00-st jah. Või kui mul käivad külalised, sünnipäev näiteks, siis 6-7h on absoluutne miinimum, mil esimene inimene minema hakkab. Firmaüritused-jällegi pikad istumised.

Oled vist nii ebahuvitav inimene, kellega ei viitsita kauem, kui tund-paar koos olla?

Päris haige jutt sul-wtf ütlen küll mina su pläma kohta.

Kella 17st juba alkoholi pruukima hakata on minu meelest ka ikka veidi varavõitu. Võibolla mõnes seltskonnas selleta jutt ei jookse, aga nii pikalt juua tundub uskumatu. Samas inimesed erinevad. Mõne jaoks on igal õhtul pudel veini ka normaalne, tegelikult tegu alkoholismiga.

Ehee, mis kell on siis õige?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimeste taluvus on ikka väga erinev. Kui mina jooks tunnis klaasi veini, siis kolmandal tunnil ma oleks juba peadpidi peldikus ja oksendaks, mitte ei jutustaks sõbrannaga 9 tundi.

See on tõsi ja sp õiget vastust polegi. Mul on omal piir pandud 3 õllepudeli juurde või 2 veiniklaasi. Kui rohkem võtan, pean arvestama, et järgmine päev tunnen end veidi väljaveninult. Mida varem alustada, seda parem, sest kui väike vine veel magama minnes sees on, ei saa välja puhata.
Samas kui on periooditi rohkem tarbimist ette tulnud, siis pole ka mingi probleem näiteks õhtuga kuuspakk + ära juua ja ka mitmel õhtul järjest. St ma ei jää eriti märkimisväärselt purju mitte ühelgi juhul, kui hoian kangest eemale ja järgmine päev ka enam-vähem.

Pohmelli minu meelest vältida ei saagi, kui otsustad juua ja täpset järgmise päeva enesetunnet ennustada ei saa, sest faktoreid on liiga palju. Pead lihtsalt leppima ja välja kannatama.

Parem on muidugi üldse ilma, aga mulle näiteks vahel meeldib lihtsalt jutukaaslase seltsis klaasi taga istuda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on tõsi ja sp õiget vastust polegi. Mul on omal piir pandud 3 õllepudeli juurde või 2 veiniklaasi.

Mul on pandud piir 0,5 liitri valge viina juurde. Üle selle on juba liig mis liig.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No alkohol on diureetikum, seega tasub pohmellile vastu minna kehale vajalike ainetega nagu naatrium, magneesium, kaalium etc ja loomulikult vesi. Ohu korral tasub tarbida elektrolüütidega pulbreid segatuna vees, nagu sportlased suure vee kaotuse korral teevad. Aitab kehal kiiremini taastuda. Üllatute! Või jooge häda korral enne magama minekut soolavett. Värskas on muuseas selle probleemi tarbeks liialt vähe mineraalaineid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 172 )


Esileht Ilu ja tervis Nippe pohmelli leevendamiseks