Esileht Ilu ja tervis Nippe pohmelli leevendamiseks

Näitan 22 postitust - vahemik 151 kuni 172 (kokku 172 )

Teema: Nippe pohmelli leevendamiseks

Postitas:
Kägu

Dr ot on meil laia profiiliga, paljud teemad seda lõputut targutamist täis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dr ot on meil laia profiiliga, paljud teemad seda lõputut targutamist täis.

Ma arvan, et pohmelliteema on lõpuks küll selline, milles temal on suured kogemused.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te Perekoolis käite, kui nii tugevalt häirib? Kas internetis ei ole piisavalt artikleid erinevatel teemadel? See ka sõltuvus nagu joomine.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle sõltuvuse vastu aitab küll ja ainult küll konto kustutada laskmine. Alguses, isegi, kui tahaks jälle sõna sekka öelda, siis lihtsalt ei saa öelda, kuigi kibeleb, sest pol kontot ja pärast pole mõtet enam käia, sest pole kontot nagunii.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sugukond ei tea küll midagi originalteistist ja revolvrist, sest nad lihtsalt ei käi perekoolis. Kui ei käi, siis ei tea. Lihtne. Kui ei joo, pole pohmelli. Lihtne.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui aga kord-kolm aastas tuleb ette, siis koju või käekotti varu alkomeeter, lekkekindlaid kilekotte (mitte biolagunevaid ???? ) paar tükki, salvrätte, veepudel, ravimid, looduslik tugevam rahusti, vitamiinid, magneesium, tictac, suuvesi, hambaniit.

Ei saanud aru, mis nende kilekottidega teed? Ropsid sinna või? Milleks rahusti? Kui mul on pohmell, milleks rahusti? Ja ütleks seda ka, et sellest suurest kogusest vitamiinidest ja magneesiumist ühekordselt ei ole küll mingit tolku, pigem on see nõrgale organismile koormuseks. Osad muud asjad ka suhteliselt naljakad. Hambaniit on muidugi vajalik asi, aga see midagi pohmakahaisu vastu ei tee, see hais ei tule su hammaste vahelt.

Ma kirjutasin ikka pohmellist, mis on pohmelli nime väärt, mitte olukorrast, et oih, jõin terve klaasi veini üleeile ja ikka paha.

Jah, kilekott on igaks juhuks, kui üles hakkab tulema. See oht muidu ei taba, kui kas öösel (seepärast ei tohi ka ööks võtta rahusteid ega unerohtu), vahetult pärast esimesi tablette või pärast esimest sööki.

Vitamiine, tablette ja mineraalaineid pole vaja suuremas koguses kui päeva norm maksimum korda poolteist, aga see-eest mitut sorti, alates Cst ja Bdest kuni magneesiumi, valuvaigisti aspiriinini. Retseptiravimitest talveperioodil tavalise D-vitamiinini.
Hambaniit on ju niikuinii hambapesuga koos tarvitusel, pigem rõhutaksin suuvett. Tõesti, muidugi ei tule pohmellihais suuõõnest, aga suuhügieen peab sel ajal olema maailmaklasss, et üldse saaks kuidagi inimeste sekka minna. Kui muidu pesed hindele 5, siis siis peab pesema hindele 7. Viie palli süsteemis.
Olen kunagi töötanud meditsiiniasutuses, kuhu muude patsientide seas toodi ka rämedas pohmellis isikuid, mitte alkohoolikuid, täiesti soliidseid ärinaisi ja -mehi. Tavalisi inimesi, teadlasi, õpetajaid, raamatupidajaid jne. Küll ma juba tean, mis probleemid neil on, mida neile antakse, mis neil haiseb, miks haiseb ja mida teha 🙂

Rahusteid on vaja, kui süda hakkab kloppima, käed värisema, peopesad higistama – ja päris pohmelliga vanematel kui 25-30 võib seda juhtuda, õigemini juhtubki.

Loodan, et sa ise kunagi sellist pohmelli ei pea tundma, mil kõik mu nõuanded alates kohvi mittejooomisest kuni teistega koos liftiga mitte sõitmiseni vajalikuks osutuvad. Mina ise tarvitan alkoholi 3-4 korda aastas, aga kahjuks kipun siis kogustega liialdama (pudel ja peale veini paari tunniga) ja mida vanemaks, seda rämedamaks lähevad pohmellid.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ütle, et minu nn nipid kõigile toimivad, aga meie elame nende järgi. Mõned neist on harjumatud, aga praktikas head (ja eelmise sajandi keskelt, vanematelt kuuldud).

Kui on joodud rohkem, kui pidanuks:

* aegsasti omanda alkomeeter

* joome kõvasti vett vahele ja peale, kas gaseerimata või Värskat nt, kust gaas on segamisega suuresti välja aetud. Kõvasti = ikka pärast viimast klaasi veel 0,7 liitrit. Väikeste lonksudega.

* ükskõik, kas napsutasite kodus või külas või klubis, koju jõudes ei lähe kohe magama. Jood seda vett, võtad ehk mõned B-vitamiinid. Katsud ärkvel olla veel tund-poolteist. Meditsiinilist põhjendust ei oska tuua, aga toimib. Jood vett, käid pissil, käid ehk ka duši all (ettevaatust, kukkumisoht), vanni ei roni.

* unerohtu ega rahusteid ei võta enne und. Uneaega säti minimaalselt 5 tundi. Parem, kui saaks 6. Kui oled alla 25, siis kuidagi aitab ka 3,5.

* kui pead järgmine päev tööle minema, siis äratuskella paned 75-90 min varemaks, kui tavaliselt. Võib tunduda tark magada viimase sekundini…aga raudne ei. Sul võtab kõik 3x kauem aega ja sa tahad jõuda tööle sirge ja kaine ning mitte hilineda, haiseda ja lisatähelepanu tõmmata. Ka on sul aega enda üleskloppimiseks vaja.

* esmalt võtad vitamiine – Bd (tavaliselt küll ei soovitata tühjale kõhule võtta, aga siin on damage juba tehtud, lase käia), Cd – kui tablett alla ei lähe, on lahustuv parem. Mina võtan ka gasecit, kõrvetiste ja refluksi võimaluse vastu. Kohvi mitte. Vett-vett-vett ja ilma mulllita. Magneesiumi. Kui on, siis granaatõunamahla, aga ikka mahla, mitte jooki, pool klaasi-klaas. Suhkruta kummeliteed võib. Südamerahustuseks võid maksa toetavaid tablette võtta, aga need ei funka nii kiiresti ja on kasutud päeva üleelamiseks. Valuvaigisteid. Aspiriini. Istud ja söödki pool tundi iga 2-3 minuti tagant uued tabletid. Vesi mullideta.

* kui tuleb üles, las tuleb. Alustad lihtsalt uuesti. Ära vastu hakka, mida rutem tuleb välja, kui juba tahab tulla, seda rutem saad uuesti samad abivahendid peale.

* pesuprotseduurid ettevaatlikut, aga põhjalikumalt kui muidu. Suuvesi. Hambaniit. Vajadusel silmaitilgad. Unusta muud lõhnastajad peale neutraalse deodorandi. Kuna sul on mingi pohmaka lõhn juures, iga parfüüm ainult toob seda esile. Õigemini parfüüm äratab möödujate haistmise tähelepanu ja sel päeval pole selline tähelepanu soovitav. Tappa pohmakalõhna parfüümiga ei õnnestu niikuinii. Pikem ülevalolek hommikul tagab ka, et suurem padi ja paistetus taandub. Nägu käib mitmeid kordi külma vee all.

* kui pea käib ringi ja süda klopib ja iga samm ajab hingeldama, võta mingit rahustit. Meie nt võtame validooli (1) ja peoga humal+palderjan tablette. Kui sulle on välja kirjutatud, siis imerohi on Xanax. Väike kogus. 0,25 – 0,5. Aga mitte kunagi, mitte iialgi ära võta seda enne, kui alkomeeter näitab juba nulli. Alkoholiga koos lähed pööraseks – enamus läheb. NB! Ära võta seda muidu, kui arst seda SULLE on kirjutanud, nt ärevushäirete tarbeks. Ära osta tänavalt, ära küsi sõbralt.

* kui sul on vaja võtta retseptiravimeid, võta need umbes teisena-kolmandana pärast näiteks Gasec Gastrocapsi ja valuvaigistit. Siis on enamvähem kindel, et elutähtsad ravimid sisse jäävad, kui ka esimene voor välja tuleb.

* tavalised riided, tic-tac kotti ja minema. Kui pea käib ikka ringi, valuvaigisit ja rahustit. Hui näitab promilli – mina ei läheks. Ei riskiks sellega, et keegi taipab ja siis lahti lastakse. Parem kirjutan mingi lolluse kokku, et kurk haige vms. AGA selle varajase ärkamise eelis ongi see, et 95% tõenäosusega on su alkomeeter nullis.

* meiki vähe. Esmalt sul käsi pole täpne, su silm ei seleta nii hästi, kas meik saab ühtlane ja kolmandaks, su haige aju võib sulle kummalisi ideid pähe lükata.

* oleneb tööst, aga sel päeval nähakse sind pidevalt kuuma kohvitassi või avatud energijajoogiga. Ei, sa ei joo neid kumabi sel päeval. Lihtsalt need on asjad, mis summutavad võiamlikud lõhnad sinu suust ja nahapooridest. Räägid vähe, lifti teistega koos ei lähe.

* söögiga hommikupoole ole hästi ettevaatlik. Kui, siis näiteks pehmem keedumuna ja isegi banaan on head asjad. Hoidu saiast, limonaadidest, kookidest, makaronidest, kartulitest. Banaan on muidugi suur süsivesik, aga see on sel hetkel maole hea. Igaks juhuks söö üksi migis vaikses nurgataguses, kui paha võiks hakata. Pohmelliga käevärinal seljankat koos töökaaslastega ma ka süüa ei soovitaks. Liiga ilmne.

* kui pea hakkab ringi käima, pilt virvendama, siis hinga südavalt, tee istudes pea-ja õlaringe ning vajadusel võta veel 0,25 xanaxit või muud rahustit. Palderjan jätab suulõhna, seega – energiajoogi purk või kuum kohvitass enda ette lauale.

* sel päeval “sul on palju mõttetööd ja sa räägid vähe”. Inimestest hoiad 2 meetrit eemale ja sul on ikka kuum kohvitass käes. Milest sa ei võta mitte ühtegi lonksu, kui sul just surmavalt madal vererõhk pole. Keegi midagi küsib, et miks nii vait, vastad, et ah, ei midagi hullu, palju pisiasju korjunud teha.

* kui näed ise, et silmad on liiga punased, teed tööl väikese poolelauselise pomina teemal “pagan, miski ronis vist silma” või “oh, see uus ripsmetušš ikka ei sobi, silmalaud ärritunud”.

* pead ei paranda

Lõpetama pean traditsioonilise lausega, et mida harvem sul selist juhendit vaja on, seda parem. Kui üldse kunagi. Kui aga kord-kolm aastas tuleb ette, siis koju või käekotti varu alkomeeter, lekkekindlaid kilekotte (mitte biolagunevaid ???? ) paar tükki, salvrätte, veepudel, ravimid, looduslik tugevam rahusti, vitamiinid, magneesium, tictac, suuvesi, hambaniit.

Kui sellist kohutavat tuumapohmelli tuleb ette kord-kolm AASTA jooksul, siis miks te, inimesed, ei joo niimoodi siis, kui järgmine päev on vaba??

Teinekord ei saa. Mõnes ametis ei saa. Näiteks minul on 1. jaanuar absoluutselt alati tööpäev, kella 9st. Sõltumata sellest, mis nädalapäev on. Sama lugu jaanipäevaga ja sellele järgneva päevaga, need ka tööl ja alati. Kui siis vana-aasta õhtul või jaanilaupäeval midagigi juua rohkem kui kaks lonksu veini, siis on hommikul ikka üliraske. Igal juhul tuleb ennast üles turgutada päris võimasalt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teinekord ei saa. Mõnes ametis ei saa. Näiteks minul on 1. jaanuar absoluutselt alati tööpäev, kella 9st. Sõltumata sellest, mis nädalapäev on. Sama lugu jaanipäevaga ja sellele järgneva päevaga, need ka tööl ja alati. Kui siis vana-aasta õhtul või jaanilaupäeval midagigi juua rohkem kui kaks lonksu veini, siis on hommikul ikka üliraske. Igal juhul tuleb ennast üles turgutada päris võimasalt.

Kuidas selline asi saab võimalik olla, et sa nii tööl oled?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kirjutasin ikka pohmellist, mis on pohmelli nime väärt, mitte olukorrast, et oih, jõin terve klaasi veini üleeile ja ikka paha. Jah, kilekott on igaks juhuks, kui üles hakkab tulema. See oht muidu ei taba, kui kas öösel (seepärast ei tohi ka ööks võtta rahusteid ega unerohtu), vahetult pärast esimesi tablette või pärast esimest sööki. Vitamiine, tablette ja mineraalaineid pole vaja suuremas koguses kui päeva norm maksimum korda poolteist, aga see-eest mitut sorti, alates Cst ja Bdest kuni magneesiumi, valuvaigisti aspiriinini. Retseptiravimitest talveperioodil tavalise D-vitamiinini. Hambaniit on ju niikuinii hambapesuga koos tarvitusel, pigem rõhutaksin suuvett. Tõesti, muidugi ei tule pohmellihais suuõõnest, aga suuhügieen peab sel ajal olema maailmaklasss, et üldse saaks kuidagi inimeste sekka minna. Kui muidu pesed hindele 5, siis siis peab pesema hindele 7. Viie palli süsteemis. Olen kunagi töötanud meditsiiniasutuses, kuhu muude patsientide seas toodi ka rämedas pohmellis isikuid, mitte alkohoolikuid, täiesti soliidseid ärinaisi ja -mehi. Tavalisi inimesi, teadlasi, õpetajaid, raamatupidajaid jne. Küll ma juba tean, mis probleemid neil on, mida neile antakse, mis neil haiseb, miks haiseb ja mida teha ???? Rahusteid on vaja, kui süda hakkab kloppima, käed värisema, peopesad higistama – ja päris pohmelliga vanematel kui 25-30 võib seda juhtuda, õigemini juhtubki. Loodan, et sa ise kunagi sellist pohmelli ei pea tundma, mil kõik mu nõuanded alates kohvi mittejooomisest kuni teistega koos liftiga mitte sõitmiseni vajalikuks osutuvad. Mina ise tarvitan alkoholi 3-4 korda aastas, aga kahjuks kipun siis kogustega liialdama (pudel ja peale veini paari tunniga) ja mida vanemaks, seda rämedamaks lähevad pohmellid.

Ma joon sagedamini kui 3-4 korda aastas ja siis 1-2 pudelit veini korraga, aga midagi seesugust ei ole kunagi kogenud, mida sina siin kirjeldasid. Ei ole täheldanud meeletut haisemist ega tuumapohmelli, värinaid ega muud taolist.

Sinu kirjeldatust aitab hoiduda korralik söömine (just selle järgi, mille järgi isutab), korralikult puhta vee joomine ja magamine. Ei mingeid muid nippe-trikke, hobuseannuses toitulisandeid, ammugi mitte xanaxeid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sugukond ei tea küll midagi originalteistist ja revolvrist, sest nad lihtsalt ei käi perekoolis. Kui ei käi, siis ei tea. Lihtne. Kui ei joo, pole pohmelli. Lihtne.

See sinu lihtne jutt assotseerub alati sellega, et sa pead olema peast lihtne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sellist kohutavat tuumapohmelli tuleb ette kord-kolm AASTA jooksul, siis miks te, inimesed, ei joo niimoodi siis, kui järgmine päev on vaba??

Teinekord ei saa. Mõnes ametis ei saa. Näiteks minul on 1. jaanuar absoluutselt alati tööpäev, kella 9st. Sõltumata sellest, mis nädalapäev on. Sama lugu jaanipäevaga ja sellele järgneva päevaga, need ka tööl ja alati. Kui siis vana-aasta õhtul või jaanilaupäeval midagigi juua rohkem kui kaks lonksu veini, siis on hommikul ikka üliraske. Igal juhul tuleb ennast üles turgutada päris võimasalt.

Issake. Kui sinu ametis ei saa, siis ÄRA JOO 31.detsembril ega 23. juunil? Joo siis ennast rihmaks mingitel muudel päevadel, kui järgmine päev on vaba, kas need joomiskuupäevad on siis tõesti nii tähtsad sulle või?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issake. Kui sinu ametis ei saa, siis ÄRA JOO 31.detsembril ega 23. juunil? Joo siis ennast rihmaks mingitel muudel päevadel, kui järgmine päev on vaba, kas need joomiskuupäevad on siis tõesti nii tähtsad sulle või?

Mind hoopis huvitab, millises töökohas saab inimest sundida riigipühadel tööle, üksi, aastast aastasse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuumapohmellist ei kirjutanud ma ju ometi (mitte ainult) enda näitel vaid patsientide näitel, keda meile toodi. Ja ka inimeste näitel, kes tööl pealt näivad lausa kenad välja, aga samasse lifti sattudes käib pohmaka hais üle pea ja on näha, kuidas käed värisevad ja pärast sööki on vaja vetsu tormata. Ja pea valutab. Ja tema töölauale jäävad pihkudest lausa väikesed järvekesed, mida muidu seal pole. Xanaxi kohta kirjutasin mitu korda selgelt, et ainult kui promille enam pole ja kui SULLE on arst need välja kirjutanud ja et mitte ööseks.

Ma joon sagedamini kui 3-4 korda aastas ja siis 1-2 pudelit veini korraga, aga midagi seesugust ei ole kunagi kogenud, mida sina siin kirjeldasid. Ei ole täheldanud meeletut haisemist ega tuumapohmelli, värinaid ega muud taolist.

Vaata, sina jood sagedamini ja 1-2 veini korraga. Mina joon väga harva, ja 1 ja rohkem veini paari tunniga. Korraliku 5-7 tunnise peo ajal teeb see kolm liitrit veini mulle 🙂 per pidu. Minul ei käi tuumapohmelle, aga tean, kuidas neid ravida. Mul käivad lihtsalt “janu, pea valutab, pea käib veidi ring”-pohmellid.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korraliku 5-7 tunnise peo ajal teeb see kolm liitrit veini mulle ???? per pidu.

Püha jumal, see on ju neli pudelit veini. Pead ikka täielik parm olema, kui sellest vaid väikese janu saad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind hoopis huvitab, millises töökohas saab inimest sundida riigipühadel tööle, üksi, aastast aastasse.

Lisatöökohal. Olen tööl kõigil riigipühadel ja mitte üksi, kahekesi, harva kolmekesi, aga teistes osakondades on ka inimesi. Lühendatud tööpäevadel ei ole ma tööl. See on mulle lisatöökoht, tööandjale mugavusotsus, et ei peaks seda töötajate kiunu kuulama, et kes jälle peab olema riigipühal tööl ja veel nii vara. 6,5-7,5 tundi ja täiesti ametlikult 182-190 eurot neto/päev, pärastlõunast vaba. Tegevusvaldkonna jätan märkimata, suures plaanis ikka teenindus, korraldus, suhtlus. Mingi 540 eurot pangaarvele saada detsembris või 360 juunis lisaks on teile muidugi naeruväärne, mulle oluline. Mulle meeldib ka augusti üks riigipüha 🙂 Sealt see reisifond kujuneb.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korraliku 5-7 tunnise peo ajal teeb see kolm liitrit veini mulle ???? per pidu.

Püha jumal, see on ju neli pudelit veini. Pead ikka täielik parm olema, kui sellest vaid väikese janu saad.

Ju ütlesin, et joon küll harva, aga kahjuks kipun liialdama. Parm – ei. Liigtarbija – täiesti kindlasti. Kuigi mitte sageduse vaid koguste poolest.
Minu teadmised rämedatest pohmellidest on siiski suuremas osas teiste inimeste pealt. Ise ei saa ju neist/meist või minust keegi aru, kui nt ise haiseb nagu ront.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korraliku 5-7 tunnise peo ajal teeb see kolm liitrit veini mulle ???? per pidu.

3 liitrit? Seda on väga palju.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema pikkust vaadates on vist igal ühel oma kogemus pohmelliga, sest nippe ja nõuandeid on tohutult. Aga ega vist miski ei aita, joo vett palju tahad, ikka on kehv olla. Eks need soovitused väheke leevendavad – aga kui muud ei ole, siis saad vaid ennast kiruda, et oli mul vaja nii palju juua:

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema pikkust vaadates on vist igal ühel oma kogemus pohmelliga, sest nippe ja nõuandeid on tohutult. Aga ega vist miski ei aita, joo vett palju tahad, ikka on kehv olla. Eks need soovitused väheke leevendavad – aga kui muud ei ole, siis saad vaid ennast kiruda, et oli mul vaja nii palju juua:

Loomulikult. Tegemist on ikkagi mürgistusega, mille organism ikka kindlaksmääratud aja jooksul eemaldab. Tavaliselt kaasneb  vähene uni. Mineraalvesi, valuvaigusti ja puhkus/uni. Ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on alati juues pärast nii halb olla, seetõttu ma peaaegu ei tarvitati alkoholi. Aga mis ainukesena aitab, on see et magama ei või minna purjus olles. Alati tuleb enne kaineks saada. Ma siis vastavalt olukorrast tantsin, kõnnin või koristan et kaineks saada. Ja võtan ibuprofeni. Paari pokaali peale aitab ka lihtsalt ärkvel olemine, ilma vehkemiseta. Aga kui rohkem joodud, peab rohkem vehklema enne magama minemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama siin.

Suht enam vähem tuleks olla enne magama minemist. Kõndida, tantsida ja õigel ajal viimane jook võtta. Sellest üldse ei saa aru, kes nt peale pidu v diskot veel, et läheme teeme mõned joogid veel. No siis garant et pohmakas.

Purjus magama minna, siis suht kindel järgm päev paha olla ja tugev pohmakas. Päev raisus ja hapu olemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama siin.

Suht enam vähem tuleks olla enne magama minemist. Kõndida, tantsida ja õigel ajal viimane jook võtta. Sellest üldse ei saa aru, kes nt peale pidu v diskot veel, et läheme teeme mõned joogid veel. No siis garant et pohmakas.

Purjus magama minna, siis suht kindel järgm päev paha olla ja tugev pohmakas. Päev raisus ja hapu olemine.

Sa oled siis 24 h üleval?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 151 kuni 172 (kokku 172 )


Esileht Ilu ja tervis Nippe pohmelli leevendamiseks