Esileht Lapse ootamine Nipt test korrast ära

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Nipt test korrast ära

Postitas:
Kägu

Kellel on olnud nipt korrast ära? Kas koorioni biopsia või lvu kinnitas seda või on olnud kellelgi erand ?väga ei usu häid uudiseid, aga sooviks kogemusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

NIPT uuringu puhul analüüsitakse platsenta-päritolu DNA-d, mistõttu mõnedel juhtudel on kõrvalekalle ainult platsentas ja mitte beebil. Sellepärast on mõistlik teha lvu, mitte koorioni biopsia.

Platsenta talub kromosomaalseid kõrvalekaldeid  paremini ja funktsioneerib okeilt, ehkki ka kõrvalekalle platsentas väärib kõrgendatud tähelepanu.

21.kromosoomi trisoomia kinnitub tavaliselt ka beebil. Ülejäänute puhul ei oska öelda.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul järgmine nädal tulemas koorionibiopsia. Avastati Oscar uuringu käigus trisomia 21 risk. Nipt näitas aga trisomia 22.Uh -s oli ninaluu hüpoplastiline ja südametöö liiga kiire, papp A näit väga madal. Aga nüüd mõtlen,kas biopisia on üldse mõtekas, kas pean siis veel ka lvu tegema?kõige kohutavam on see ootamine. Laps kasvab ju kõhus aina suuremaks ja seda kohutavam on abort.

-Teemaalgataja-

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kindlasti uuriks arstilt, miks nad teevad koorionibiopsia (tükk platsentast), kui on teada, et platsental ja embrüol võib olla erinev genotüüp. Minu meelest koorionibiopsiat ja lvu-d mõlemat ei tehta, piirdutakse ühe tulemusega. Arst või geneetik võiks seda uurida ka, mis on tulemus, kui 22 trisoomia on ainult platsentas – google ütleb, et siis on risk intrauterine growth restriction..aga ei pruugi. Kindlasti aruta seda arstiga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, et siis on võimalus, et trisomia 22 leitakse ainult platsentast ja laps on terve? Nii palju võin ka veel öelda, et mul on 2 last sündinud üsasisese kasvupeetusega, aga põhjust ei selgunud miks. Kindlasti arutan arstiga,mis edasi saab. Geneetik ise oli seda meelt,et sellise trisoomiaga laps tavaliselt ei ela teise trimestrini, aga mul juba 14 nädal.

-teemaalgataja-

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, et siis on võimalus, et trisomia 22 leitakse ainult platsentast ja laps on terve?

Jah, aga üsasisese kasvupeetuse risk on platsenta trisoomia 22 korral – võimatu hinnata kui suur risk see on, sest on vähe andmeid kirjanduses selle kohta. Äkki arstidel on mingid oma (publitseerimata) andmed ka selle kohta? Loodan, et saad abi!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kolm tervet last, kellel kõigil oli ysasisene kasvupeetus, mille põhjust ei tea tänaseni.

Kahtlustati yht ja teist syndroomi, aga tegelikult on ainult yks konkreetne uuring, mis annab tõe ja see on LVU. Mina ei teinud yhtegi neist NIPTidest ja koorionibiopsiatest – miks?  Et maksan veel ise kinni ja olen samamoodi teadmatuses, oleks, poleks?! Iga uuring on trauma nii või teisiti.

Ühesonaga, tegin kõigile kolmele LVU-d, sain kinnituse, et terved lapsed ja ausalt öeldes – the rest is history.

Teemaalgataja, kõik läheb hästi. Ja kui ka ei peaks minema, siis ykski test peale LVU ei saa seda sulle väita.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

LVU on siiski invasiivsem test kui NIPT ja kui NIPT test on korras, siis pole vaja LVU-d teha. Selles mõttes on NIPT kasulik!

Ja kui viga on platsentas, siis seda on ka hea teada, sest siis saab arst olla raseduse osas tähelepanelikum ja teha vajadusel lisauuringuid ja määrata profülaktilist ravi.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülal just ju juhiti tähelepanu, et NIPT test võetakse platsenta materjalist ja LVU proov lapse oma geenimaterjalist.

Mis annab sulle kehva tulemusega NIPT, kui sa ikkagi ei tea, kas parandamatult haige on laps ise või on probleem platsentas?

Natuke vähem v natuke rohkem invasiivne – põhimõtteliselt on sul teoorias loomulikult õigus ja ideaalis võiks rasedus kulgeda lõpuni ilma yhegi sekkumiseta.

Samas tänapaevases meditsiinis, Eesti tipphaiglates tipparstide käe all, on LVU täiesti tavaline protseduur. Ja kui ikkagi on vaja lõplikku vastust, paraku ainuke alternatiiv.

Lihtsalt minu mote oli, miks lasta end yldse poolkovade testide tarvis mitu korda torkida.

Ysasisest kasvupeetust on palju. Ja jumal teab, mida kõik need poolkõvad testid sellistel juhtudel kokku jahvatavad. Ilmselgelt kasvupeetuse puhul ongi probleem paljudel juhtudel platsentas, laps ei saa vajalikul määral toitu. Seda tehakse kindlaks ka paljalt UH diagnostikaga.

Ma ikkagi olen kindel ja kallistan teemaalgatajat uskudes, et tema beebil endal pole midagi viga. Lihtsalt olen kolm korda samas paadis istunud ja peale tohutut paanikat kogenud, et seletamatu kasvupeetus, LVU ei kinnita ei 21 ega 22 ega mingit muud viga. Terve tita.

Toe lapse tervisliku seisundi kohta saad LVU-ga.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan teid kõiki,kes kaasa rääkisid. Annan kindlasti teada, mis infot mulle homme geneetik annab. Püüan rahulik olla ja loota,et äkki tõesti on asi ainult platsentast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänasel visiidil koorionibiopsiat ei tehtud,kuna uh oli ideaalselt korras. Ninaluu oli ka kenasti olemas, milles eelneval uh-s kaheldi. Geneetik arvab, et tegu on siiski platsenta häirega ja selle kinnituseks teeme 10mai LVU. Ultraheli arst ise ka arvas et tõenäosus, et laps haige on väike. Kuna mu eelnevad lapsed on sündinud hüpotroofiaga,siis on ka varem mul platsentaga probleeme olnud,lihtsalt pole avastatud. See kord ajas downi riski mul kõrgeks papp-a näit, mis oli 0,25 ja see,et avastati trisomia 22 on puhas juhus.Loodan parimat, kuigi natuke ikka kartus sees.
-teemaalgataja-

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänasel visiidil koorionibiopsiat ei tehtud,kuna uh oli ideaalselt korras. Ninaluu oli ka kenasti olemas, milles eelneval uh-s kaheldi. Geneetik arvab, et tegu on siiski platsenta häirega ja selle kinnituseks teeme 10mai LVU. Ultraheli arst ise ka arvas et tõenäosus, et laps haige on väike. Kuna mu eelnevad lapsed on sündinud hüpotroofiaga,siis on ka varem mul platsentaga probleeme olnud,lihtsalt pole avastatud. See kord ajas downi riski mul kõrgeks papp-a näit, mis oli 0,25 ja see,et avastati trisomia 22 on puhas juhus.Loodan parimat, kuigi natuke ikka kartus sees.

-teemaalgataja-

Kallis tulevane ema, sa oled nagu mina, eelmised ka hypotroofiaga. Ka ju mul kõik kolm hypotroofiaga ehk pisikesed syndides. Terved, tragid, hakkajad. Täna esimene juba päris suur, no eliitkooli gymnaasiumis viieline ja tippsportlane. Ja ylejäänud kaks eliitkoolides algklasside viielised ja kehaliselt arengult samuti oma vanusest ees. Ma lihtsalt pyyan sind igapidi hetkel toetada ja julgustada, su tita on terve ja tegemist on ysna palju levinud platsentamurega, mis tegelikult hakkas teadlikkusse levima seoses nende peente NIPTidega, mis ei diagnoosi last, kuid viivad ema oma poolkõva “arvamisega” paanikasse.

Minu omad syndisid 2,500, 2,200 ja 2,100 ajaliste lastena, apgar maksimum kõigil ja synnihetkest alates tragidused kuubis:) Ei mingit abi ei vajanud keegi ja teisel päeval käsutati koju:)

Sul sama, ma tean!

Ära muretse, tee LVU ja naudi!

Anna kindlasti teada palun siia.

 

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul näitas kõrget patau riskiaga õnneks looteveeuuring oli täiesti korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kiiresti saite NIPTi vastuse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina sain nädalaga vastuse.

Teemaalgataja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks sai minu lugu kurva lõpu. Eile elasin läbi raseduse katkestamise 20 ndal nädalal. Kõik see on nii võrd õudne, et raske kirjeldada. Laps oli küll kromosomaalselt terve, kuid platsenta näit 0,2 näitas siiski seda ,et see sisuliselt enam ei töötanud. Beebi oli looteanatoomia uhs üle kahe nädala maas. Verevool ühes soones puudus täielikult.Arstid ei andnud lootust elujõulisele beebile. Ta oleks võinud iga hetk mu üsas lihtsalt surra. Raske otsus tuli vastu võtta kiiresti. Muidugi nüüd piinavad mind süümepiinad, et äkki oleks beebi siiski vastu pidanud..

Teemaalgataja

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga väga kurb ja kahju, et sellised halvad asjad juhtuvad. Tegid otsuse, mis oli raske, kuid loodan, et said arstidelt piisavalt nõu ja tuge. Jõudu ja jaksu edaspidiseks!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avaldan sügavat kaastunnet, kallis teemaalgataja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Lapse ootamine Nipt test korrast ära