Esileht Lapse ootamine Niptify

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Niptify

Postitas:

Tere mure järgmine. Kui paljudel on niptify näidanud kromosomi häiret aga lootevee proov on korras? Kas on lootust see test võib eksida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 15:56; 24.03 16:59; 29.03 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niptify on paraku 99% täpne. Lootevee proov eksib rohkem kui see test, kahjuks…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niptify on paraku 99% täpne. Lootevee proov eksib rohkem kui see test, kahjuks…

See ei ole tõsi. LVU on diagnostiline, ehk 100% kindel. Niptify 99%.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas leiti kromosomaalne kõrvalekalle ehk juhuleid?

Lasin teha niptify testi ja minul oli üldiselt madal risk aga leiti kromosomaalne kõrvalekalle.
Suunati geneetiku konsultatsioonile. Võeti vereproov ja suu limaskestast proov, et uurida täpsemalt veel minu kromosoome.
Lisaks siis LVU, et olla kindel, et beebiga kõik korras oleks.
Minu proovid olid korras ja paar päeva tagasi sain teada, et beebiga on ka kõik korras.
Ohh, seda muretsemist oli nii nii palju.
Soovin edu ja jõudu Sulle!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 19:29; 21.03 19:41; 27.03 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niptify on paraku 99% täpne. Lootevee proov eksib rohkem kui see test, kahjuks…

Väga vale jutt!

NIPTIFY ei ole diagnostiline test, kuna see analüüsib loote tervist läbi raseda vereproovi. Ema ja loote DNA on vereproovis segunenud. Seetõttu jääb siiski võimalus ka vale-negatiivsetele või vale-positiivsetele tulemustele. 
Kui niptify test avastab kõrge kromosoomhaiguse riski siis selle korral kinnitatakse tulemus veel invasiivse meetodiga (amniotsentees ehk lootevee uuring või koorionibiopsia).
LVU puhul välistatakse kromosomaalne kõrvalekalle tulevasel lapsel 99%-lise tõenäosusega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 19:29; 21.03 19:41; 27.03 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul näitas riski patau sündroomile. 30ndal on LVU selle vastust peab ootama kuni kolm nädalat ja mul selleks ajaks rasedust juba 21+ nädalat. Loodan see korras kuna ss on katkestamine juba julm

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 15:56; 24.03 16:59; 29.03 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul näitas riski patau sündroomile. 30ndal on LVU selle vastust peab ootama kuni kolm nädalat ja mul selleks ajaks rasedust juba 21+ nädalat. Loodan see korras kuna ss on katkestamine juba julm

Jaa, vastuste ootamine on stressirohke aeg. Ürita olla positiivne ja rahulik kuigi tean, et seda on väga raske teha.
Hoian pöidlaid Sulle, et kõik korras oleks beebiga!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 19:29; 21.03 19:41; 27.03 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin 12 nädala UH, sellega oli kõik korras. Aga vereproov tuli tagasi keskmine risk Edwardsi sündroomile. Andsin vereproovi 2 Märts, ja jäin vastuseid ootama. 11 Märts helistati Tallinnast ja öeldi, et ei saadud piisavalt lapse DNA-d minu verest. Ok, õnneks on kordus proov ka. Läksin siis 12 Märts, tagasi ja sai tehtud uus vereproov. Ootasime jälle vastuseid. Mida ma ametlikult ootan siiani. Kuna Tallinnast pole ikka helistatud. Siis mulle aitas, ja helistasin ise siis Tartu kus minu proovi kontrollitakse. Lõpuks nemad vastasid mulle, et kahjuks oli ka seekord proov poolik. Pole piisavalt lapse DNA-d minu veres. Tallinnast vist ei suvatse keegi mulle helistada et minuga rääkida. Olen otsustanud rasedusega edasi minna. Ja loota parimat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul näitas riski patau sündroomile. 30ndal on LVU selle vastust peab ootama kuni kolm nädalat ja mul selleks ajaks rasedust juba 21+ nädalat. Loodan see korras kuna ss on katkestamine juba julm

Loodan, et kõik on hästi. Mulle tehti LVU ja sain kiirvastuse järgmine päev teada, et kõik ok. Kaks nädalat hiljem sain ka nö aeglase testi vastused, mis kinnitas kiirvastust.
Küsi kindlasti, kas on võimalik ka kiirvastus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on siiski kahjuks kõrge patau sündroomi risk seal kirjas????kardan iga päev minu aeg tühistatakse ja saarelt sinna ei saa 31sel,mis ss saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 15:56; 24.03 16:59; 29.03 00:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on siiski kahjuks kõrge patau sündroomi risk seal kirjas????kardan iga päev minu aeg tühistatakse ja saarelt sinna ei saa 31sel,mis ss saab?

See on ju piisav põhjus. Hoian pöialt, et test eksis…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sul läheb, naine saarelt? Said minna kuskile suuremasse haiglasse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulun ka nende hulka, kes ei pääsenud Niptify “sõelast” läbi ning suunati edasi LVU tegema. Geneetik, kes helistas, rääkis kohe looduslikust valikust ning jättis mulje, et sisuliselt ongi kõik läbi ja siit tervet last pole loota.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 12:11; 23.04 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulun ka nende hulka, kes ei pääsenud Niptify “sõelast” läbi ning suunati edasi LVU tegema. Niptify test avastas juhuleiu: 4. kromosoomi mosaiikne trisoomia. Geneetik, kes helistas, rääkis kohe looduslikust valikust ning jättis mulje, et sisuliselt ongi kõik läbi ja siit tervet last pole loota. Järgmisel päeval sain ämmakalt kirjaliku tulemuse, kus märgitud, et loote DNA fraktsioon 4.0%. See on ju üsna madal? Enne LVUd oli põhjalik UH ning selle järgi oleks kõik justkui korras, midagi ebanormaalset ei täheldatud. Kuna ootan oma esimest last ning olen 30+, siis on muidugi hirm suur nagu teemaalgatajalgi. Nüüd vaja 2-3 nädalat tulemust oodata. Järgmine plaaniline UH alles mai lõpus, kui 20 nädalat täis.

Kas sul Oscar ka tehti, et see põhjalik UH, millest kirjutasid, oli see ja näitas, et ok?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, Oscarit pole tehtud. 12. rasedusnädalal võeti Niptify vereproov, tulemus ca 2 nädala pärast ja nüüd 15. rasedusnädalal võeti looteveest proov. Ja vahetult enne selle proovi võtmist oli ca 30min ultraheli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 12:11; 23.04 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei sooviks vaenalsele ka sellist jama. Edu!
Mul ka niptify tulemus varsti tulemas, alles sain uuesti normaalselt magama hakata kui sain teada, et vähemalt see test tehakse. Ei kujuta ettegi, kui peaksin sama tulemuse saama. Ilmselt ei magaks järgmised 4 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul näitas riski patau sündroomile. 30ndal on LVU selle vastust peab ootama kuni kolm nädalat ja mul selleks ajaks rasedust juba 21+ nädalat. Loodan see korras kuna ss on katkestamine juba julm

Uskumatu, et see Niptify nii hilja tehakse. Mul oli mõni aasta tagasi Oscari järgi kõrge koromosoomhaiguste risk. LVU tehti juba 16. nädalal, et võimalikult ruttu tuvastada ja otsustada, kas ja kuidas edasi. Vastus tuli 1,5 nädalaga. Vast ikka päris 3 nädalat oodata ei tule, enamasti peaks see vastus rutem tulema.

Pöidlad pihku teile kõigile, et see Niptify valepositiivseks teil osutuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Lapse ootamine Niptify