Esileht Lapse ootamine Niptify, PanoramaXP või hoopis mõni muu uuring?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Niptify, PanoramaXP või hoopis mõni muu uuring?

Postitas:

Kes on lisaks Oscarile võtnud ise juurde tasulise uuringu, siis millise valisite ja miks? Alguses mõtlesin tasulise Niptify teha riiklikus, aga paljukiidetud Šoisi juures saaks teha veel lisaks Niptifys sisalduvatele veelgi  rohkematele haigustele uuringuid (nt Panorama mingi laiendatud variant või veel rida mingeid muid uuringuid). Et võib-olla Niptifyd siis ei teeks, aga võtaks Šoisi juures mõne veel laiema spektriga uuringu või pole sel mõtet ja piisaks ka Niptifyst?
Kui olete samade valikute ees olnud, äkki jagate oma kogemust?

Testi teeks enda südamerahuks + vanusega kaasnev teoreetiline risk. Raha jalaga segada pole, et niisama tuulde loopida kõikidele hinnakirjas olevatele testidele, aga mingid peamised uuringud, et südamerahu saada, tahaksin teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.07 20:26; 12.07 20:36; 13.07 21:11; 16.07 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja – tutvusin vahepeal veel ITK kodulehega ja avastasin, et seal ka analoogsed Panorama ja selle laiendatud variandid hinnakirjas olemas. Nüüd on segadus veel suurem: arvasin, et riiklik teeb vaid Niptyfid ja Panorama on selle analoog Šoisi juures.
Aga mis vahe on siis riiklikul Niptifyl ja Panoramal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.07 20:26; 12.07 20:36; 13.07 21:11; 16.07 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin suure tõenäosusega eksida, aga Niptify vist oli kohalik soodsam variant mõne üksiku muutuse tuvastamiseks.

Ise tegin ITKs pärast Oscar testi
Panorama testi koos mikrodeletsioonide paneeliga (ehk selle kõige kallima variandi sellest). Sain sellega lapse soo ka varakult teada. Oscar oli korras ja testi tegin enda või pigem isegi abikaasa meelerahuks (arstide perest ja mitte enam esimeses nooruses).

Arvan, et valik tasub teha vastavalt võimalustele ja enda hirmudele, kuid usun, et meie riiklikud variandid on ka piisavalt mõistlikud. Eks Oscar testi ajal antakse ka hinnangud, et kuivõrd midagi vaja juurde uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige põhjalikum (aga ka vist kallim) on NIFTY Plus, mis kontrollib umbes 60 kromosoomiviga. Ma tegin Tartus Elites.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asja veel keerulisemaks tegemiseks: Tallinnast tehtavatest peaks kõige põhjalikum olema Verifi Plus pakett 3, mis Panorama kõige laiemast versioonist veel veidi kallim ja peaks üles leidma kõikide kromosoomide arvulised muutused. Seda saab Pelgus teha.

Ma ise veel kaalun, kas teha ITKs, kus ma arvel olen, Panorama laiem variant (nagu ka eelmise lapsega) või hakata jamama sellega, et Pelgusse saatekiri saada ja teha seal see kõige laiem Verifi pakett.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 12:22; 15.07 16:05; 16.07 20:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nifty Plus on Panoramaga suht samas hinnaklassis, aga paarkümmend eurot odavam. Samas on tõesti kõige põhjalikum.

Täna käisin just Nifty Plus-i tarvis verd andmas. Otsustasime NIPT testi teha, kuna vanust ka juba on ning meil IVF-ICSI rasedus, siis tunnen, et riskid on kõrgemad. Nifty plus tundus nendest kõige põhjalikum. Raha just jalaga segada ei ole, aga eks hingerahu ka maksab midagi.

Kui on Soov veidi tagasihoidlikum test valida, siis soovitaksin Nifty Stndardit.
Niptify määrab: Downi, Edwardsi, Turneri ja Patau sündroomid.
Niftyga määratakse 4 eelnimetatud ja lisaks veel Sugukromosoomide aneuploidsused (Klinefelteri, Triplo-X-sündroom ja XYY-sündroom), aga hind on mõlemal sama (300 EUR).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

(Olen teemaalgataja)

vat kui hea, et ikkagi siit uurima hakkasin, oleksin muidu ilmselt Niptify teinud ja teisi võimalusi mitte kaalunud. Aitäh vastajatele!
Nüüd aga arvan, et pigem kaldun ikkagi Panorama kõige laiema spektriga uuringu poole. Kuna olen Tallinna inimene ja arvel ITK-s, siis saatekirjaga ei viitsi jändama hakata või Tartusse sõitma, seega Pelgu ja Elite jäid praegu välja.
ITK ja Šoisi kodulehelt uurides on mõlemal analoogsed Panorama testid (I, II ja III variant, millest I on kõige basicum ja III siis kõige laiem). Hinnavahe III variandi puhul ITK 510 eur vs Šoisi 555 eur, ehk suhteliselt sama. Nüüd siis ongi pigem otsustamise koht, et kumba valida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.07 20:26; 12.07 20:36; 13.07 21:11; 16.07 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nifty puhul oli kokku 70 haigust, mida otsiti, kui ma nüüd ei eksi… Hind Panoramaga suht sama. Kui olete vanemad inimesed, siis soovitatakse Elites ka Vistara testi, see on kõige kallim neist, aga otsib teistsuguseid haiguseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 17:11; 16.08 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasin teha Nifty plus by geneplanet ja Vistara testid, mõlemad Elites. Arst soovitas teha, tahtsin ka enda rahustuseks teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nüüd proovinud selle harjutuse läbi teha, et ITKs arvel olijana minna Palgusse Verifi testi tegema. Tulemus on pehmelt öeldes omapärane. Esiteks, tasub teada, et Verifid teevad ainult arstid (ja vist ka ainult teatud arstid), mis tähendab, et selle tegemiseks on vaja panna arsti juurde vastuvõtuaeg. Alguses öeldi, et saaks septembrisse, tagasi helistades siiski pakuti ka kahe nädala pärast. Ehk siis kui tahta seda teed minna, siis tasub väga varakult asjaga tegeleda.

Jõudsin veel enne Pelgu infot, et see saatekirja jutt käib ainult Niptify kohta, ka ITKst Verifi jaoks saatekirja küsida. Ei tea, kas ITKst vastanud ämmaemand mängis lolli, oli loll, või hoopis teadis, et Verifi jaoks Pelgus saatekirja pole vaja, aga saatekirja väljastamisest keelduti, sest Niptifyd (mille tegemise soovi ma kuidagi väljendanud pole) tehakse ITKs ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 12:22; 15.07 16:05; 16.07 20:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin paar aastat tagasi Šoisi juures enne oscarit Panarama + vms.

Enne vere võtmist vaatas ultrahelis kas lootel süda lööb ja  kas vastab nädalatele.

Samas ITK paar nädalat enne seda sõbrannale Ultraheli ei tehtud ja oscaris tuli välja, et rasedus on peetunud juba enne panaroma testi.

Võib-olla nüüd tehakse ka Pelgus ja Itks Ultraheli enne analüüsi andmist aga minu jauks oli see siis väga oluline. 500 eurot on minu jauks suur raha ja ei soovinud maksta ilmaasjata ja siis saada kurb uudis. Sain vähemalt südame rahu sellel hetkel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin paar aastat tagasi Šoisi juures enne oscarit Panarama + vms.

Enne vere võtmist vaatas ultrahelis kas lootel süda lööb ja kas vastab nädalatele.

Samas ITK paar nädalat enne seda sõbrannale Ultraheli ei tehtud ja oscaris tuli välja, et rasedus on peetunud juba enne panaroma testi.

Võib-olla nüüd tehakse ka Pelgus ja Itks Ultraheli enne analüüsi andmist aga minu jauks oli see siis väga oluline. 500 eurot on minu jauks suur raha ja ei soovinud maksta ilmaasjata ja siis saada kurb uudis. Sain vähemalt südame rahu sellel hetkel.

Jah, need on ka minu jaoks olulised asjad ja kuna ilmselt ka edaspidi plaanin kombineerida mõned uuringud/lisa uh riikliku- ja erasüsteemi vahel, siis paningi paar päeva tagasi Šoisi juurde juba Panorama xp aja kirja. Uh tehakse analüüsile eelnevalt ja see sisaldub Panorama xp uuringu hinnas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.07 20:26; 12.07 20:36; 13.07 21:11; 16.07 09:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITKs enne Panorama jaoks vere võtmist kindlasti ultraheli ei tehta. Mul on väga värske kogemus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.07 12:22; 15.07 16:05; 16.07 20:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITKs enne Panorama jaoks vere võtmist kindlasti ultraheli ei tehta. Mul on väga värske kogemus.

Tasub oma ämmaemandalt lihtsalt küsida, mina palusin uh enne Panoramat ja ta andis mulle aja (aasta tagasi). Vaidlema üldse ei hakatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erakliinikute otsese reklaami kõrvale ka paar kainestavat ja tasakaalustavat fakti kodumaise NIPTIFY kohta. Test analüüsib:

· Downi, Edwardsi ja Patau sündroomid ehk kolm sagedasemat kromosoomhaigust

· Turneri sündroomi ehk X-kromosoomi haigust tüdruk-loodetel

· 20+ võimalikku juhuleidu loote kromosoomides.

· Loote sugu

NIPTIFY on valitud ITK, Pelgulinna ja TÜ Kliinikumi poolt lepinguliseks parneriks. Lisaks usaldab testi enam kui 40+ naistekliinikut üle Eesti. Hinnast – nii Tallinnas kui Tartus saab testi tehtud 250 euroga.

Hiinlaste NIFTY kohta on viimasel ajal ajakirjanduses juttu olnud ja uudised on murettekitavad. Esiteks, NIFTY teaduslikud alusuuringud on ebapiisavad kõigi 60 kromosoomhaiguse määramiseks. Alusuuringus kontrolliti vaid kolme(!) haigust.

Teiseks pole kindel, kas NIFTY testi geeniandmed jõuavad Hiinasse või mitte. Usaldatud uudisteagentuur on teemat põhjalikult käsitlenud ning jõudnud järelduseni, et NIFTY andmed võivad jõuda Hiina sõja- ja farmaatsiatööstuse kätte https://www.reuters.com/investigates/special-report/health-china-bgi-dna/

Eesti ajakirjanduses on kaks värsket artiklit Hiina testi kohta:

https://epl.delfi.ee/artikkel/94174835/kaarel-krjutskov-tahelepanu-hiinlased-noolivad-eesti-rasedate-ja-loodete-geeniandmeid

https://leht.postimees.ee/7292405/eestlaste-geeniandmed-voivad-jouda-hiina-valitsuse-katte

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin Verifi+ Pelgus, siiamaani ootan tulemusi (lubati nädalaga, täna 10.päev)…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin Panorama testi (täispakett) ITK-s kohe pärast Oscari uuringut.

V.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan Vistara testi, tuttav sai tänu sellele testile teada, et laps on sündroomiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.07 17:11; 16.08 12:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Lapse ootamine Niptify, PanoramaXP või hoopis mõni muu uuring?