Esileht Kodunurk nn lilleaasa rajamine

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: nn lilleaasa rajamine

Postitas:

kas on kellelgi õnnestunud – kuskile söötis aianurka või peenrasse või kolmandat moodi rajada lillede segust nn lilleaasa – moonid, karikakrad jne igast sorti põllu- ja aasaõisi? kas tulemus on olnud \”nagu päris\” st nagu reklaampiltidel või oodatust kehvem – kas ja kuidas olete pärast külvamist hooldanud – kastnud, väetnud vms?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jama on selles, et seda lilleaasa ei saa niita ja rohimine oleks nagu tobe. seega kasvab hein seal rinnuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eaks vist siis tegema ikkagi suure eeltöö: labidaga mulla läbi kaevama, alla paigutama geotekstiili, mis umbrohtu läbi ei lase ja puhtale umbrohuvabale mullale külvama lilled. Muidu on tõesti nende vahel rohi ikkagi rinnuni… hiljem ehk jah külvavad nad ise ja on tugevamad, niiet umbrohi läbi ei tule vast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina külvasin maha wild flower mix seemnesegu(tellisin ebayst). Rohimisega mul probleeme polnud kuna esiteks oli tegu uue ja väga umbrohuvaese pinnasega ja teiseks kasvas see lillesegu nii paksult, et nad lämmatasid ise iga tärkava umbrohu.
Esimesel aastal oli tulemus väga kena, väikeseõielised moonid ja karikakrad domineerisid. Tegin muidugi selle vea, et külvasin seemned liiga tihedalt. Natuke hõredamalt (ehk siis instruktsioone järgides) oleks tulemus olnud kenam. Teisel aastal aga hakkasid mingid muud taimed(mida esimesel aastal oli vähemuses) moonidest ja karikakardest kiiremini kasvama ja lämmatasid need. Tulemus oli siis kõrge puhmas ühte põllulille mille nimi mul praegu kohe mitte meelde ei tule. Tõmbasin kõik välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teeks nagu heinamaa, niidaks 1x juuulis vüi isegi hiljem, et õitsvate lillede seemned jõukasid valmida. Umbrohud (nõgesed jms) peaks ilmselt esimestel aastatel välja rohima. Muld võiks olla pigem toitainetevaene, ei kastaks ega väetaks, see ei ole minu ettekujutus looduslikust heinamaast, kus karikakrad ja kellukad õitsevad. mitmesuguseid kõrrelisi võiks ka olla, selliseid keskmise kasvuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul jäi kuskilt muru teemaliselt koolituselt kõrva, et mida toitainetevaesem muld, seda värvilisema lilleaasa saad ja niita ei tohi enne, kui seemned on valmis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jama on selles, et seda lilleaasa ei saa niita ja rohimine oleks nagu tobe. seega kasvab hein seal rinnuni.[/tsitaat]Kusjuures see, mis rinnuni kasvab, ei ole mitte ilus aasahein, vaid naat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kusjuures see, mis rinnuni kasvab, ei ole mitte ilus aasahein, vaid naat.[/tsitaat]

Naadist lahti saamiseks tuleb regulaarselt niita enne, kui naat viljub. Aga see tähendab ka, et seal on hea viljakas muld, kui naat vohab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naat vohab, siis on muld sellise lilleaasa rajamiseks liiga rammus. Selleks peaks ikka üsna vaene muld olema, kõrrelistele sobivamad tingimused jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maa kurnamiseks kasvatage seal kartulit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 11:57; 29.04 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Maa kurnamiseks kasvatage seal kartulit. [/tsitaat]

Põhimõtteliselt saan sust aru miks sa seda soovitad aga praktikas on natuke naljakas. Tahaks lilleaasa, aga saad hoopis kartulipõllu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui kartul esmakordselt Euroopasse toodi, kasvatati seda ju kõigepealt tema ilusate õite pärast, kõrged daamid käisid ringi, kartuliõied juustes. Kõik puha suhtumise küsimus – ka kartulipõldu võib lilleaasana pidada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ka rammusa mulla ära koorida ja kusagilt tühermaalt lahjat pinnast tuua. Teine võimalus segada liiva hulka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 11:57; 29.04 22:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk nn lilleaasa rajamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.