Esileht Kodunurk Kodu müük

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Kodu müük

Postitas:

.

+1
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.02 23:47; 04.02 23:54; 05.02 19:13; 05.02 21:07; 05.02 22:47; 05.02 22:57; 05.02 23:42; 06.02 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, sa ei saa kindel olla. Ja juhul, kui sa pole ainuke seaduslik pärija, ei saa sa ka selles kindel olla, et selle pärandina endale saad.
Kuni inimene elab ja ei ole eestkoste all, ta võib tõesti teha oma kinnisvaraga, mida soovib. Võib ka pärandada selle kellelegi teisele ja sinu pärijate ringist välja jätta.
Kahju muidugi, aga elu (ja seadus) on selline.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 00:05; 05.02 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, sa ei saa kindel olla. Ja juhul, kui sa pole ainuke seaduslik pärija, ei saa sa ka selles kindel olla, et selle pärandina endale saad.

Kuni inimene elab ja ei ole eestkoste all, ta võib tõesti teha oma kinnisvaraga, mida soovib. Võib ka pärandada selle kellelegi teisele ja sinu pärijate ringist välja jätta.

Kahju muidugi, aga elu (ja seadus) on selline.

Isegi kui ollakse ainuke seaduslik pärija siis saab omanik ju muuta seda kellele tema vara edasi pärandub.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.02 23:47; 04.02 23:54; 05.02 19:13; 05.02 21:07; 05.02 22:47; 05.02 22:57; 05.02 23:42; 06.02 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vaja kiinduda asja. Eriti veel sellisesse, mis ei kuulu sulle.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen omaniku järeltulija ja selle kohaga seotud olnu aastakümneid. On olnud minu koduks kõik see aeg. Aga viimasel ajal olen märganud, et kuna koht kuulub ikkagi talle siis kipub tema suhtumine ka selline üleolev olema. Et ikka tema oma ja tema otsustab ja teeb mis tahab või siis kasutatakse seda kuuluvuse asjaolu minu paikapamemiseks. Tahaksin kindel olla, et ta seda ühel hetkel maha ei müü ilma mind kaasamata või mind sealt enda tujude ajel minema ei aja

Mõistlik oleks olnud välja kolida, oleks suhted kindlasti paremad olnud. Vanem võib täitsa vabalt selle koha ka oma (uuele) kaaslasele jätta.
Aga sõnaõigust sul tõesti pole.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.02 18:57; 05.02 21:33; 05.02 23:15; 06.02 00:13; 06.02 14:43; 06.02 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.02 23:47; 04.02 23:54; 05.02 19:13; 05.02 21:07; 05.02 22:47; 05.02 22:57; 05.02 23:42; 06.02 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omaniku järjeltulija ei saa kuidagi omanikku takistada oma vara käsutamast, kasutamast, võõrandamast. Mõistlik oleks sellisel juhul enda nimele vara soetada.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 07:53; 05.02 22:51; 05.02 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.02 23:47; 04.02 23:54; 05.02 19:13; 05.02 21:07; 05.02 22:47; 05.02 22:57; 05.02 23:42; 06.02 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See koht on mulle ainuke vara.

See koht SAAB sulle ainukeseks varaks pärast omaniku surma, siis kui see elusolev vanem selle sulle pärandab. Seadus on seadus.
Kui tegu oleks vanemate ühisvaraga ja seadusejärgse pärimisega, siis ühe vanema surma korral oleksid sina ka olnud juba pärijate ringis koos abikaasaga (ja teiste lastega, kui neid on). Millest see tuleb, et sina polnud ühe vanema pärija?

Teemaalgataja tundub natuke puugi hingeeluga: pole tema oma, pole seda ehitanud ja on saanud eluaeg seal nagunii elada ilma vaeva nägemata, aga tema tunneb omal olevat hingeline “õigus” teise inimene vara kuidagi käsutada.

Parim soovitus oleks teemaalgatajale oma pereliikmega hästi läbi saada, mitte maja pärast, vaid natuke üllamatel kaalutlustel. Ja see pole ülbus, kui tema peab sulle meelde tuletama, et ta on siiski maja omanik.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.02 10:50; 05.02 12:07; 05.02 18:56; 05.02 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ma ei ole absoluutselt nõus sellega, et mind sealt välja võidakse jätta.

Sinu käest seda keegi kahjuks ei küsi. Ja kui omanik soovib, pead sealt kohe minema hakkama.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.02 18:57; 05.02 21:33; 05.02 23:15; 06.02 00:13; 06.02 14:43; 06.02 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vaja kiinduda asja. Eriti veel sellisesse, mis ei kuulu sulle.

Väga nõmedalt ütled kuna see ei olegi mulle mitte lihtsalt asi vaid kodu. Ja ma ei ole absoluutselt nõus sellega, et mind sealt välja võidakse jätta. Ja veelkord- see ei ole mulle lihtsalt asi.

Siis osta omanikult ära, kui tahad seda endale säilitada.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.02 07:53; 05.02 22:51; 05.02 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omaniku järjeltulija ei saa kuidagi omanikku takistada oma vara käsutamast, kasutamast, võõrandamast. Mõistlik oleks sellisel juhul enda nimele vara soetada.

Ja millist vara sa soetad eesti palkadega? See koht on mulle ainuke vara.

Kes käsib sul eesti palga peal istuda? Maailm valla.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.02 23:47; 04.02 23:54; 05.02 19:13; 05.02 21:07; 05.02 22:47; 05.02 22:57; 05.02 23:42; 06.02 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Omaniku järjeltulija ei saa kuidagi omanikku takistada oma vara käsutamast, kasutamast, võõrandamast. Mõistlik oleks sellisel juhul enda nimele vara soetada.

Ja millist vara sa soetad eesti palkadega? See koht on mulle ainuke vara.

Kuidas teised inimesed seda teevad?

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.02 18:57; 05.02 21:33; 05.02 23:15; 06.02 00:13; 06.02 14:43; 06.02 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vaja kiinduda asja. Eriti veel sellisesse, mis ei kuulu sulle.

Väga nõmedalt ütled kuna see ei olegi mulle mitte lihtsalt asi vaid kodu. Ja ma ei ole absoluutselt nõus sellega, et mind sealt välja võidakse jätta. Ja veelkord- see ei ole mulle lihtsalt asi.

Sa ei pruugi sellega ka nõus olla, et pühapäeval vihma sajab, aga vahel ikkagi sajab. Kõik asjad lihtsalt ei olene sinu nõusolekust. Kui mingi kinnisvara kuulub ametlikult ühele inimesele, siis ei saa sina hakata määrama, kellele see edaspidi kuulub või mis sellega tehakse, kui sa just mingi meistermanipulaator ei ole. Ametlikult on see omaniku otsustada ja omanik on see, kes on dokumentides omanikuks vormistatud, mitte see, kelle süda nii ütleb vms.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 04:15; 07.02 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga nõmedalt ütled kuna see ei olegi mulle mitte lihtsalt asi vaid kodu. Ja ma ei ole absoluutselt nõus sellega, et mind sealt välja võidakse jätta. Ja veelkord- see ei ole mulle lihtsalt asi.

Seadus on seadus ja sul seaduse järgi tõesti pole mitte mingeid õigusi, lepi sellega. Võid otsida mõne juristi, ta ütleb sulle sama. Hakka parem ennast emotsionaalselt lahti siduma ja oma majanduslikku olukorda korrastama, selle asemel, et siin jonnimise peale aega raisata.
Psühholoogi poole pöördumine oleks ka hea mõte.

Tegelikult on kogu su teemaalgatus nii jabur, et raske uskuda, et täiskasvanud inimene midagi sellist üldse küsib.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 07:24; 06.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tuli kohe seos lapsepõlvekoduga, kuhu kõik (täiskasvanud ja eraldi elavad) lapsed võrdselt on panustanud, kuid mis testamendiga ainult ühele lapsele jäetakse.

Rate this item:Submit Rating+10

Ei usu, et võrdselt panustajate vahel nii käitutakse. Küllap on ikka objektiivsed põhjused, miks pärijaks üks laps jääb. Siia sobib kenasti, kuidas vanem oma lapsi hindab(mitte armastab): finantskäitumine, elukombed ja tarbimiskultuur, moraalsed väärtused, oskus majandada jne. Kui sa ikka kõik oma raha maha jood, siis pole ka mõtet solvuda, kui sind pärandist ilma jäetakse.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et võrdselt panustajate vahel nii käitutakse.

Ära ole naiivne, inimesed pole ratsionaalsed ja päris tihti tehakse pärandamisotsused emotsionaalselt, oma lemmiku kasuks. Selliseid juhuseid on teada küll ja veel.

Küllap on ikka objektiivsed põhjused, miks pärijaks üks laps jääb.

Ei pea alati objektiivseid põhjusi olema.

Iseasi on see, et seaduse järgi on vara omanikul täielik ja absoluutne õigus teha emotsionaalseid otsuseid ja pärandada oma vara kasvõi liishaavelile, sest see on tema vara. Päris ilma ei või jätta sundosa saajaid ja need on seaduses selgelt kirjas. Aga muidu – igüks teeb oma varaga täpselt seda, mis ise tahab. See ongi objektiivne reaalsus.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 07:24; 06.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukord oleks ikka päris ebanormaalne, kui inimestel oleks võimalik hankida vara selle järgi, kui suurt hingelist lähedust nad mingi objektiga tunnevad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on maja, mis on mu laste lapsepõlve kodu. Minu surmani see küll püsti ei seisa kui just teise maja jagu raha sisse ei mata. Pealegi võiksin elada ühes teises kohas.
Kui olen lapsed suureks kasvatanud ning sooviks vabamalt hingata, oleks täiesti õudne kui nad tuleks kaikaid kodarasse loopima ja kahtleks minu otsustes.
Nii need asjad ikka ei käi. Kelle vara, see käsitab seda ja nii ongi.
Viisakus ja austus oma esivanemate suhtes on ka elementaarne.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 18:32; 06.02 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukord oleks ikka päris ebanormaalne, kui inimestel oleks võimalik hankida vara selle järgi, kui suurt hingelist lähedust nad mingi objektiga tunnevad.

Eriti jube on see, et laps on puuk, kes ei läinudki kodust ära iseseisva elu peale. Ja nüüd tahab takistada veel omaniku vara müüki.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.02 18:57; 05.02 21:33; 05.02 23:15; 06.02 00:13; 06.02 14:43; 06.02 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlust annab ainult see, kui saad oma vanemaga hästi läbi ja saad pärandi lõpuks omale.
Aga eks lapsed peavad ikka oma elu rajama jaa endalemidagi hinge taha koguma, siis on ka tulevikus kindel olla, et halvale teele sattunud laps näiteks sinu varale hammast ei hakka ihuma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskohast inimesed tulevad üldse selliste asjade peale? Ma ei kujuta ette, et mu lapsed tulevikus üritaksid mind takistada, kui tahan maja ehk nende lapsepõlvekodu maha müüa. Loodetavasti kasvatan nad ikka mõistlikuks. Kui tahan, siis müün kasvõi 80-selt kogu oma vara maha ja kolin palmi alla kokteile jooma, pole kellegi asi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis seob selle kinnisvaraga hingeliselt nibg mis suhe on omanikuga?

Olen omaniku järeltulija ja selle kohaga seotud olnu aastakümneid. On olnud minu koduks kõik see aeg. Aga viimasel ajal olen märganud, et kuna koht kuulub ikkagi talle siis kipub tema suhtumine ka selline üleolev olema. Et ikka tema oma ja tema otsustab ja teeb mis tahab või siis kasutatakse seda kuuluvuse asjaolu minu paikapamemiseks. Tahaksin kindel olla, et ta seda ühel hetkel maha ei müü ilma mind kaasamata või mind sealt enda tujude ajel minema ei aja.

Kuidas mõõta seda sinu hingelist kiindumust? Ma võin ka minna oma lapsepõlvkoju, väita, et mul on meeletu hingeline kiindumus ja mu onu, sina ei tohi seda müüa. Ise pean peenikest naeru ja mängin kannatajat.
Aga võibolla mu onul on meeletu hingeline vastikus selle korteri suhtes? Äkki tema tahab seda väga müüa, sest muidu hingepiinad liiga suured?

Kumb siis ülimuslik on, kas minu väidetav kiindumus või onu väidetav vastikus?

Keda kotib sinu kiindumus, mida sa väidad. Kui on, osta ära. Võta laenu. Müü kõik maha. Võta kolmas töökoht.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teil ei ole õigus. mingit vahet pole, kas ühisvara või pärandi/kinkelepinguga saadud kinnisvara – kui tegemist on pere elukohaga, ei saa seda võõrandada ilma abikaasa nõusolekuta. lähiminevikus korduvalt kokku puutunud selle teemaga, noataril peab olema enne tehingut abikaasa nõusolek. nõue ei laiene ainult neile, kellel on sõlmitud varalahusus.

Nõue laieneb ka varalahususe puhul, kui kinnisvara on ostetud peale 01.01.15

ma loen siit välja, et igal juhul on vaja teise abikaasa nõusolekut, kui abikaasa soovib oma ainuomandis olevat kinnisvara, mis on pere elukoht, müüa, isegi siis, kui on varalahususe leping.
§ 271. Lahusvara valitsemine ja lahusvaraga tehingute tegemine

(1) Abikaasa valitseb oma lahusvara iseseisvalt ja omal kulul.

(2) Abikaasa võib ainult teise abikaasa nõusolekul käsutada või kohustuda käsutama abikaasa lahusvaraks olevat perekonna eluasemena kasutatavat või omanikuks mitteoleva abikaasa poolt eraldi kasutatavat eluruumi ning anda selle kolmanda isiku kasutusse või lõpetada selle kasutamise aluseks oleva õigussuhte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma loen siit välja, et igal juhul on vaja teise abikaasa nõusolekut, kui abikaasa soovib oma ainuomandis olevat kinnisvara, mis on pere elukoht, müüa, isegi siis, kui on varalahususe leping.

https://www.aripaev.ee/uudised/2015/07/15/lahusvaraga-tehing-voib-vajada-abikaasa-nousolekut

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.02 18:57; 05.02 21:33; 05.02 23:15; 06.02 00:13; 06.02 14:43; 06.02 21:23;
To report this post you need to login first.

Kuskohast inimesed tulevad üldse selliste asjade peale? Ma ei kujuta ette, et mu lapsed tulevikus üritaksid mind takistada, kui tahan maja ehk nende lapsepõlvekodu maha müüa. Loodetavasti kasvatan nad ikka mõistlikuks. Kui tahan, siis müün kasvõi 80-selt kogu oma vara maha ja kolin palmi alla kokteile jooma, pole kellegi asi.

Küsija on võib-olla piiratud intellektiga või erivajadusega. Rohkem sallivust, eks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskohast inimesed tulevad üldse selliste asjade peale? Ma ei kujuta ette, et mu lapsed tulevikus üritaksid mind takistada, kui tahan maja ehk nende lapsepõlvekodu maha müüa. Loodetavasti kasvatan nad ikka mõistlikuks. Kui tahan, siis müün kasvõi 80-selt kogu oma vara maha ja kolin palmi alla kokteile jooma, pole kellegi asi.

Küsija on võib-olla piiratud intellektiga või erivajadusega. Rohkem sallivust, eks!

Rohkem sallivust sulle endalegi!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 04.02 23:47; 04.02 23:54; 05.02 19:13; 05.02 21:07; 05.02 22:47; 05.02 22:57; 05.02 23:42; 06.02 23:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas mõõta seda sinu hingelist kiindumust? Ma võin ka minna oma lapsepõlvkoju, väita, et mul on meeletu hingeline kiindumus ja mu onu, sina ei tohi seda müüa. Ise pean peenikest naeru ja mängin kannatajat.

Hm, aga kui mina läheksin oma lapsepõlvekoju, mis oli üürikorter… mida mina saaksin nõuda?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 07:01; 07.02 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma loen siit välja, et igal juhul on vaja teise abikaasa nõusolekut, kui abikaasa soovib oma ainuomandis olevat kinnisvara, mis on pere elukoht, müüa, isegi siis, kui on varalahususe leping.

https://www.aripaev.ee/uudised/2015/07/15/lahusvaraga-tehing-voib-vajada-abikaasa-nousolekut

Nojah, nüüd ei julge ilmselt keegi abielus inimeselt kinnisvara osta, pärast oled varast ilma ja pead kohtus pikalt vaidlema, aega ja raha kulutama, et oma raha tagasi saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.02 04:15; 07.02 08:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Kodunurk Kodu müük