Esileht Ajaviite- ja muud jutud No ei jätku elamiseks raha!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 175 )

Teema: No ei jätku elamiseks raha!

Postitas:
Kägu

Masendav lihtsalt. Kogu aeg peab kombineerima ja mõtlema, kuidas rahaga toime tulla. Palk on mul 1000. 3 last, üks neist täiskasvanu, aga õpib ja toetan teda loomulikult. Lisaks kõik maksud.
Töö ei ole kerge, raban nagu loll. Isegi kui õnnestub kuu palka natukene tõsta, siis ikkagi, see 100-200 eur läheb kiirelt. Olin hiljuti kuu haiguslehel, nüüd on selline tunne, et tõmba või pael kaela. Kool ka algas, lapsed on kasvanud. Ma ei jaksa enam mitnel kohal ka tööd teha. Väljapääsu ei paista. Ahjaa, võlg pangale on ka, tegime korteris kap remonti. 4 inimese telefoniarved jne. Vanduda tahaks. Ometi olen järjepidevalt tööd teinud, 3 last sünnitanud jne. Püüdnud igati hästi hakkama saada. Ahh, vingun lihtsalt, eks saame edasi ka hakkama, aga frustreerib see pidev raha vähesus. Jah, kõrgharidus on ka olemas, õppelaenu maksan siiani.

+60
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

1000 euroga ongi keeruline nelja inimest ülal pidada. Kas laste isalt on elatis välja nõutud? Kui täisealine laps õpib, siis peaks ka tema veel elatist edasi saama.

Mulle jäi su jutust silma, et kuigi paistad üksinda oma väikesest palgast neljaliikmelist perekonda ülal pidavat, oled võtnud laenu, et kodus kapitaalremont teha?

Kui suured on telefoniarved? Mina helistasin oma telefonioperaatorile ja küsisin paremat pakkimist, öeldi, et kahjuks ei saa anda. Ütlesin, et lähen siis ära – ikka ei midagi. Võrdlesin erinevaid pakkujaid omavahel ja valisin ühe veidi odavama, helistasin neile ja panin numbri liikuma. Seepeale helistas senine teenusepakkuja ja tegi lausa uskumatult hea pakkumise. Ütlesin, et jään ning lubasin numbriliikumise peatada. Kui uus pakkuja nägi, et see on peatatud, helistati ka sealt ja küsiti, et kas tahan uut telefoni tasuta või head kuupakkumist (oldi nõus sama head hinda tegema kui konkurent oli juba pakkunud). Ühesõnaga – telefoniarvetelt on võimalik kokku hoida, aga paras teater tuleb läbi teha.

+56
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

1000 euroga ongi keeruline nelja inimest ülal pidada. Kas laste isalt on elatis välja nõutud? Kui täisealine laps õpib, siis peaks ka tema veel elatist edasi saama.

Mulle jäi su jutust silma, et kuigi paistad üksinda oma väikesest palgast neljaliikmelist perekonda ülal pidavat, oled võtnud laenu, et kodus kapitaalremont teha?

Kui suured on telefoniarved? Mina helistasin oma telefonioperaatorile ja küsisin paremat pakkimist, öeldi, et kahjuks ei saa anda. Ütlesin, et lähen siis ära – ikka ei midagi. Võrdlesin erinevaid pakkujaid omavahel ja valisin ühe veidi odavama, helistasin neile ja panin numbri liikuma. Seepeale helistas senine teenusepakkuja ja tegi lausa uskumatult hea pakkumise. Ütlesin, et jään ning lubasin numbriliikumise peatada. Kui uus pakkuja nägi, et see on peatatud, helistati ka sealt ja küsiti, et kas tahan uut telefoni tasuta või head kuupakkumist (oldi nõus sama head hinda tegema kui konkurent oli juba pakkunud). Ühesõnaga – telefoniarvetelt on võimalik kokku hoida, aga paras teater tuleb läbi teha.

Ei saa elatist. Ma ei jaksa enam võidelda. Lihtsalt ei jaksa! Telefoniarve on suur jah, meil on kõigil see piiramatu nett ja 1 telefoni järelmaks ka.
Kap remondiks võtsin 15000, seda ei kahetse, vähemalt kodu on ilus, aga, laen on ainult 5 aasta peale, seega, kuu summa on üsna suur. 3 aastat veel maksta.

+15
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei saa elatist. Ma ei jaksa enam võidelda. Lihtsalt ei jaksa! Telefoniarve on suur jah, meil on kõigil see piiramatu nett ja 1 telefoni järelmaks ka.

Kap remondiks võtsin 15000, seda ei kahetse, vähemalt kodu on ilus, aga, laen on ainult 5 aasta peale, seega, kuu summa on üsna suur. 3 aastat veel maksta.

Siis sa peaksid saama riigi elatisfondist raha ja see oleks ju juba väga suureks abiks sulle!
1000 nelja inimese peale on tõesti vähevõitu 🙁

+46
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise tead, et pead 1000-eurosest palgast nelja inimest ülal pidama ja võtad veel 15 000 laenu?! No nüüd sul ongi tore võimalus tühja kõhuga ilusas kodus istuda.

+30
-39
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kus laste isa(d) on?
Täisealine suudab ennast ka liigutada,kasvõi natuke.

+27
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millest te siis üldse elate, kui maksad üle 300 euro kuus remondilaenu ja õppelaenu pead veel ka maksma? Lisaks veel kommunaalid ja muud arved? Kui palju sul pärast arvete tasumist söögirahaks ja muudeks vältimatuteks kulutusteks üldse jääb?
Miks sa riiklikku elatisabi ei saa, kui mees elatist ei maksa?

+37
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mille peale see raha siis kulub? Sotsiaalosakonnad on ka olemas, kui ikka väheks jääb, tuleb omavalitsuse poole pöörduda. Kolm last… ega sa neid üksinda saanud. Üks laps võib olla, et juhtus aga kolm on ikkagi planeerimine ja soovimine. Mees ikka oma lastest hoolib ja toetab. Üliõpilane võiks tööl käia, minu värske gümnasist läks tööle, sest teab, et meil on siis majanduslikult kergem. Nädalavahetused on tööl, abiks ikka.
Suvi sai läbi, mulle jäi FB-st silma, kui paljud lapsed marju korjasid ja müüsid ja minekut oli küll… jäi marjadest puudugi.
Humanas on väga tihti, korralikke, ilusaid, uusi jne. riideid, lausa ühe euroga saab asja kätte. Ei tohiks kooli algus ja riided küll mingi väljaminek olla.

+23
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas on võimalik laenu saada, kui raha ei ole? see tähendab, et kui laenu antakse, siis pank vaatab ju hoolega, millised on kulutused ja mis inimesele kätte jääb… minu arust sa ei oleks tohtinud laenu saada. Mulle tundub, et kogu see teema on üks suur valede rodu.
õppelaen, remondilaen, maksud,… ei ole võimalik, et sa said laenu. mingi valemiga ei mängi välja.

+24
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui elatis on täituri käes, siis on õigus saada elatiseabi, suhtle täituriga. Ja las pitsitab isa, võtku load käest vms, et siis hakkaks oma lapsi ülalpidama.

+31
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

-õppiv täiskasvanud laps kooli kõrvalt tööle. Seda teevad paljud ning on pigem normaalsus kui erand, et kooli kõrvalt käiakse ka tööl osalise ajaga.
-elatise välkanõudmine pole mingi võitlus ja rakeriteadus. Esitad e-toimiku kaudu maksekäsu nõude (see on jõukohane igaühele) ning summa ei pea olema maksimaalne vaid näiteks 150 lapse kohta. Tuleb kohtuotsus ning kui isa tasuma ei hakka, pöördud kohtutäituri poole, elatise sissenõudmiswks ning ühtlasi esitad kohtutäitur ole ka elatisabi taotluse.
– oma sissutulekuga leibkonna liikme kohta võite täiesti sobida mõne kov toetuse saamiseks, nt laste huviringi toetus. Ilmselt ei ole tegu suurte summadega, kuid abiks ikka
– kindlasti tasub avatud pilguga tööturulgi ringi vaadata, äkki on mõni parema palgaga võimalus ka olemas siiski.

+41
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

-õppiv täiskasvanud laps kooli kõrvalt tööle. Seda teevad paljud ning on pigem normaalsus kui erand, et kooli kõrvalt käiakse ka tööl osalise ajaga.
-elatise välkanõudmine pole mingi võitlus ja rakeriteadus. Esitad e-toimiku kaudu maksekäsu nõude (see on jõukohane igaühele) ning summa ei pea olema maksimaalne vaid näiteks 150 lapse kohta. Tuleb kohtuotsus ning kui isa tasuma ei hakka, pöördud kohtutäituri poole, elatise sissenõudmiswks ning ühtlasi esitad kohtutäitur ole ka elatisabi taotluse.
– oma sissutulekuga leibkonna liikme kohta võite täiesti sobida mõne kov toetuse saamiseks, nt laste huviringi toetus. Ilmselt ei ole tegu suurte summadega, kuid abiks ikka
– kindlasti tasub avatud pilguga tööturulgi ringi vaadata, äkki on mõni parema palgaga võimalus ka olemas siiski.

Seda kõike teeks toimekas inimene ja kui TA see oleks, siis oleks ta juba ammu neid asju teinud.
Aga ta ei soovigi ju oma olukorra parandamiseks midagi ette võtta. Ise ka ju tunnistab, et “Ahh, vingun lihtsalt, eks saame edasi ka hakkama, aga frustreerib see pidev raha vähesus.”

Ehk siis talle pole vaja mitte lahendusi ja soovitusi, kuidas asja parandada, vaid pigem lohutust, et “oh, nii kahju sinust ja issandkuitubli sa ikka oled”

+25
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Klassikaline näide üle võimete elamisest.

+31
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks?
Inimene on hoolitsenud selle eest, et oleks, kes tulevikus hooldekodu arveid maksaks.
Või, siis vastupidi, et ei maksaks. Sest kuskilt ilmuvad välja ka “isad”, kes justkui oleks omal ajal vanemahüvitist maksnud ja seetõttu omavad ka õigust vanadustoetuseks.

+14
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Järjekordne naine, kes taob enne rinnale, kui et annab laste isa kohtusse. Kui sa kohtust läbi ei käi, hakkavad su lapsed veel meest vanaduses üleval pidama. Dsiisas, naine. Mis seal kohtus võidelda ei ole? Miinimumi saad kindlalt juurde iga lapse kohta! Ka pool miinimumist on parem kui null. Erinevatel linnadel on koolitoetused, lasteaia- ja toidutoetused, neid ikka taotled?

+48
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maksud on need, mis lähevad maha brutopalgast. Teised, mida sa ise maksad, on arved.

Kõlab läbi, et interneti peale läheb tohutu summa. Kui suur see siis on? Sealt saab kindlasti kokku hoida. Igale lapsele pole vaja piiramtut netti, see pole mingi põhiõigus ja ausalt öeldes on paras tegu, et limiidigagi netti ära kasutada. Piira natuke, küsi paremaid pakkumisi ja tõmmake sealt koomale. Olen ise selle vahetamisega ähvardamkse läbi teinud ja tõesti, ulmepakkumised tulevad. Lapsel hetkel näiteks 6 euro eest mingi pakett, üldiselt mahtu ära ei kuluta.

Laen juba võetud, siin pole muud midagi teha, kui hambad ristis ära maksta. Kahjuks on hooajatööd selleks suveks läbi, muidu oleks jah vähemalt vanemale lapsele neid soovitanud.

Isalt nõua elatis välja!

+32
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks?

Inimene on hoolitsenud selle eest, et oleks, kes tulevikus hooldekodu arveid maksaks.

Täpselt. Inimene teeb kõik selleks oma tegevusetusega, et laste isal oleks, kellele oma hooldekodu arvetega selga lennata. Naine kasvatab lapsed ja mees saab prii ülalpidamise vanaduses.

+23
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liba.

+5
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks on piiramatu nett? Vaata üle laste ja enda andmeside tarbimine ja võta sellele lähedane pakett. Mul 20 giga ja lastel kummalgi 10, st kokku 3le 40 giga, jagatud netiga pakett, saab ülejääke omavahel ümber mängida, kogu andmeside saab harva kuus ära kasutatud. Ja kodus katsuge ikka wifis olla. Küsi oma operaatorilt sobivat lahendust!

Ja LOOMULIKULT tuleb laste isalt raha nõuda. Lükka masin käima, laste pärast!

+31
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

vanim laps peaks oma elatise eest juba ise võitlema – sina ei esindagi enam teda!
Päriselt. Kui ta on täisealine, siis on aeg, et saab aru, kuidas elu käib. selgitadki talle, et sina ei jaksa enam ja ta peab leidma ise osaliselt elatusallikad. Kas nõuab isalt osalist ülalpidamist või läheb koolikõrvalt tööle.
jah, me tahaks mõelda, et lapsed ei pea kooli kõrval tööl käima, aga vanem ei pea ka end pooleks rebima ja tõele tuleb näkku vaadata.

Ja kui ei jaksa ikka 3 last, kellest üks on täisealine, ülal pidada, ja vanim laps ei jaksa kooli kõrvalt töötada – tuleb vaadata reaalsusele näkku, tuleb minna avatud ülikooli, et jaksaks tööl käia! Mina olen 3 erinevat haridust avatud ülikoolis omandanud!

Alaealistele lastele nõua kohtu kaudu elatis, siis vähemalt kui mees ei maksa, hakkad riigilt saama natukenegi juurde. Telefoniarved – tuleb telefonide kasutus üle vaadata. Kõige lihtsam on vanima lapsega, kes võiks juba ise raha teenida, ma ei tea, võtku kasvõi õppelaenu siis elamiseks. Mina kunagi just nii elasingi kooliajal – õppelaenust ja hiljem maksin selle ise tagasi, sest minu vanematel polnud ka nii palju raha, et 3 lapse teise slinnas õppimist ülal pidada 100%. Muidugi nad toetasid ka, aga sellest üksi ei piisanud.

Elada tuleb võimetekohaselt, mitte üle võimete, ja lapsed on piisavalt vanad, et aru saada, milline on pere majanduslik seis.

+13
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas on võimalik kõrgharidusega inimesel nii väike palk? Ja miks täiskasvanud laps tööle ei lähe? Mina käisin juba põhikoolist saadik tööl…
Ja kui elatise eest ei jaksa võidelda, siis milleks vinguda? Oma laste eest tuleb alati võidelda. Leia endas see jõud!

+9
-34
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täpselt. Inimene teeb kõik selleks oma tegevusetusega, et laste isal oleks, kellele oma hooldekodu arvetega selga lennata. Naine kasvatab lapsed ja mees saab prii ülalpidamise vanaduses.

Aga kui isa maksab elatist, siis hakkavad lapsed KINDLASTI hooldekodu eest maksma!Ja kui nad on juba suured, siis nüüd hakata nõudma on ilmne lollus. Remondilaen võib olla võetud suurema sissetuleku ajal, keegi ei saa lõpuni kindel olla oma edasises maksevõimes. Vähemalt on tal nüüd korralik kodu, mitte ei pea stressama iga kord koju saabudes oma näruse kodu pärast, see küll kuidagi ei motiveeri inimest töötama. Rügad kui hobune, aga kodu ikka nagu peldik, see on masendav.

+23
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

aeg tasuvam töö otsida

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui isa maksab elatist, siis hakkavad lapsed KINDLASTI hooldekodu eest maksma!Ja kui nad on juba suured, siis nüüd hakata nõudma on ilmne lollus. Remondilaen võib olla võetud suurema sissetuleku ajal, keegi ei saa lõpuni kindel olla oma edasises maksevõimes. Vähemalt on tal nüüd korralik kodu, mitte ei pea stressama iga kord koju saabudes oma näruse kodu pärast, see küll kuidagi ei motiveeri inimest töötama. Rügad kui hobune, aga kodu ikka nagu peldik, see on masendav.

Kui isa maksab elatist, on ju naisel ja ka lastel praegu lihtsam. Sellisel juhul on ka täiesti elementaarne, et ka lapsed aitavad oma isa tema vanaduses. Praegu saab naine topeltkoormuse, lisaks “tagab” naine oma lastele ka lisakoormuse mehe tulevaste hooldekodu arvete näol. Mees irvitab pihku ja elab oma elu rahus edasi.

+26
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas laste isa üldse ei toeta?
Kui ta pole nõus Sulle raha kandma, siis äkki on ta nõus võtma enda kanda otseselt lastega soetud kulusid (telefoniarved, riided-jalanõud, huviringid, taskuraha).
Kui isa toetus ja suhtlus lastega on null, siis ei jää tõesti muud üle kui elatist kohtu kaudu nõuda ja elatisabi taotleda.
Mul on sama palju lapsi (samuti 1 täisealine). Pean end väga hea majandajaks. 1000 euroga on võimalik sellist peret ülal pidada ja ka veidi säästa. Aga seda ainult juhul on pole vaja laene maksta. Sellise laenukoormuse juures (väikelaen + õppelaen) mina toime ei tuleks.
On lootust, et läheb kergemaks kui laenud makstud saad.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

2 varianti:
1) suurenda sissetulekuid (vaheta töökohta, tee mingit lisatööd, vaata kodune träni üle ja mpü sulle mittevajalik, kuid mõnele teisele vajaminev kola maha jne), aita tudengist lapsel leida osakoormusega erialane töö kooli kõrvale (mitteerialased pole mõistlikud, erialase töö tunnitasu alati parem + seda saab ülikooli jaoks ka praktikana vormistada (2in1))
2) vähenda kulutusi

ma ei tea kus teemaalgataja elab, kuid kui tal on oma aed, siis isegi nt oma aiasaaduste müügist või nendest tehtud hoidiste müügist võib saada lisaraha. samuti hoiab toidukuludelt kokku, kui lisad igasse toitu oma aia õunu või juurikaid jne.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lisatöö võiks siis mingi loominguline olla. Mingi voodis tegelemine. See ei peaks väsitama väga aga tasu on päris mõistlik.

+4
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingi voodis tegelemine.

???

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ja kui jätta elatis välja nõudmata, siis hakkavad samuti lapsed KINDLASTI isa hooldekodu eest maksma, sest kuidagi ei suuda ära tõendada, et isa pole elatist maksnud.
kohtusse pöördudes juhul, kui isa maksab, saab pere lisaraha. kui isa ei maksa, siis maksab riik elatisabi ja lapsed pääsevad tulevikus hooldekodu arvetest

+26
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

1000 euri – õppelaen, remondilaen, kommunaalid, kõigile piiramatu internet – sa oled ju super majandaja sel juhul! KUidas sa hakkama saad???????

+34
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 175 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud No ei jätku elamiseks raha!